Şimdi Ara

Cowon'dan iPod Touch katili taşınabilir medya oynatıcısı: D3 Plenue

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
9.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cowon uzun süredir merakla beklenen yeni medya oynatıcısı D3 Plenue'ü duyurdu. Android platformunu temel alan ve tasarımıyla akıllı telefonları andıran medya oynatıcısı, 3.7-inç büyüklüğünde ve 800 x 480 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip. Tahmin edebileceğiniz üzere dokunmatik olarak kontrol edilen cihaz, Android işletim sisteminin Eclair kod adlı 2.1 sürümüyle geliyor ve kablosuz iletişim için 802.11g WiFi ile birlikte Bluetooth 2.1 teknolojisine de destek sunuyor. Uzakdoğu'da satışa sunulan pek çok medya oynatıcıs gibi üzerinde T-DMB televizyon alıcısına da yer verilen D3 Plenue, akselometre ve titreşimli geri bildirim gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Üç farklı kapasite seçeneği ile sunulacak D3 Plenue, tercihe bağlı olarak 8GB, 16GB ve 32GB'lık versiyonlarıyla alınabilecek. Aynı zamanda üzerinde microSD kart slotuna da yer verilen medya oynatıcısı, piyasada yaygın olarak kullanılan pek çok formatı oynatabiliyor ve açıklanan bilgilere gre 1080p Full HD desteği de sunuyor. İçerik aktarımı için HDMI ve USB 2.0 portlarını kullanan cihazın diğer özellikleri arasında FM Radyo, elektronik kitap okuyucusu, fotoğraf albümü, sözlük ve Twitter uygulamalarına yer veriliyor.

D3 Plenue için henüz Cowon tarafından açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi bulunmezken, Kore'den sonra Avrupa'da da satışa sunulması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Cowon D3 Plenue
    Cowon D3 Plenue
    Cowon D3 Plenue
    Cowon D3 Plenue
    Cowon D3 Plenue
    Cowon D3 Plenue

• sayin apple dusmani fx57

cok meraklisin apple urunlerini bitirmeye biliyorum ama gerceklesemiyecek malesef :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 28 Aralık 2010; 13:30:19 >
  • Fx57 Apple düşmanı falan değil.
    Ancak başlıktaki "iPod Touch Katili" çok çocukca ve acemice olmuş. Yakışıyor mu koskoca Donanimhabere. Böyle başlıları Chip gibi amatörler atar.

Tabii eğer Firma "Ürünümüz iPod Touch Katili olacak." şeklinde bir iddiada bulunmadıysa.
  • ipod katili kavramı fx57'ye ait bir kavram değil, ipod un sınıfında ona rakip olduğunu ve iddialı olduğunu anlatan bir ifade... Siz acaba "ipod killer" kavramını kullanmayan bir teknoloji sitesi gördünüz mü ?
  • hahaha iphone killer ipod killer bunlar yabancı kavramlar, şimdi bunlar teknolojiden anladıgını iddaa ediyorlar. apple fanatizmide cabası

not: bu mesaj macbookdan yazılmıştır.
    http://img213.imageshack.us/img213/2466/ekranresmi2010122814473.png
  • amma apple delisi var yahu :S

cowon adlı firma zaten her klasmanda ipod dan daha üstündür. ama bunu elmaseverler göremez görmek istemez.

bende bir v5 almak istiyorum aslında ama fiyatlar hala çok yüksek, özellikle fullhd oynatan v5hd makul bir fiyata gelse hemen alırım.

aa tabi apple da fullhd yi ancak 2016 yılında göreceğimiz için şimdi saldırır birileri bunada fullhd de neymiş ne gerek var diye :)
  • Bence başlık çok yerinde olmuş. Full HD görüntü oynatıyor, HDMI çıkışı var, arkasına Android desteğini almış ve Cowon'un ses kalitesi de tartışılmaz...

Eğer başlık yerinde değilse de ipod medya oynatıcı olarak çoktan katledildiği içindir ;)
  • Bu tabir zaten çokça kullanılıyor.Ben ipod touch kullandım şuan ipohone kullanıyorum.Flac açamadığı için biraz sıkıntım oldu ama HDMI yoksa bitmiştir.Media oynatıcı böyle olur her formatı açması ben içine video atarken convert etme işlemine gerek duymamam lazım.13TB film arşivim var işim bu diyorum ve iphone'ye hdmi gelmesini istiyorum :D
  • the enemy

Mesele özellikler ile geçmekte değil yeğen. Mesele satışlarda geçebilmek. En azından firmalar açısında önemli kıstas satışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

the enemy

Mesele özellikler ile geçmekte değil yeğen. Mesele satışlarda geçebilmek. En azından firmalar açısında önemli kıstas satışlar.

yeğen ? daha üslup oturtamamışız malesef.

firmaların satışlarından bize ne, aldığım ürün çok sattı diye mutlu mu olmam gerek ? hd video oynatmasada oynatıyor gibi mi hissettiriyor insana
  • bu arada konu ile ilgili bir kaç ayrıntı:
    * Android sistemli bu cihaz daha dedikodu ürünü iken cowon sevdalılarının en büyük korkusu JetEffect ve BBE desteğinin Android ile birlikte gelemeyeceği ve bu yüzden Cowon imzalı ses kalitesine sahip olamayacakları idi. Ancak Cowon'un resmi sitesinde D3 Plenue sayfasında ürünün JetEffect 3.0 ve BBE+ desteği olacağı yazıyor. Aşağıdaki resmin sol alt köşesinde görüldüğü gibi:

Bu demek oluyor ki Android gibi kullanışlı bir işletim sistemi ile JetEffect ve BBE+ desteği içeren bu cihaz, kullanıcıların yeni favorisi olabilir.

* Cihazın 1080p dosyaları oynatabilme yeteneği(hem MKV hem AVI) kendi başına güzel bir özellik ama bu özelliği kullanışlı kılan detay cihazın NTFS dosya sistemine sahip olması. Bilmeyenler için bu dosya sistemine sahip olmayan cihazlarda ve sabit disklerde 4000000000 Byte(3,725 GB) boyutundan büyük dosyalar barınamıyor. Bu yüzden gerçekten yüksek kaliteli filmlerin boyutunun 3,725 GB'tan büyük olabileceğini düşünürsek bu çok büyük bir artı. ancak desteklediği codec ler arasında AVC ve HDAVC bulunmaması bence bir eksiklik çünkü BluRay filmler riplenirken bu codec ler kullanıldığında daha kaliteli sonuçlar elde edilmekte.

* Cowon ayrıca bu cihazla çevrecilik konusunda da bazı adımlar atmış. Aşağıdaki resimde cihazın kutusunun nasıl farklı bir amaçla yeniden kullanılabileceği gösterilmiş. Bence bazıları için gereksiz gözükse de bu çok hoş bir detay olmuş. Cihazın kutusu boş yere kullanılmadan duracağına bir işe yarayacak gibi gözüküyor.

* Cowon sitesinden cihazın şarj süreleri ile ilgili bilgileri aradım ama Korece bilmediğimden aşağıda yazdığım veriler tahminden çteye gitmez. Kesin bir şey değil yani:
    21 saat Müzik, 10 saat Video
    Şarj olma süresi: Prizden 3 saat 30 dakika / USB den 7 saat

• @The enemy

iPod Touch Killer!

Şu ifadeyi biraz açmakta fayda var. Bir ürünü nasıl öldürürsünüz? Bir ürünün ölmesi ne demek? Sana göre ondan çok daha iyisini yapmak o ürünü öldürmek demek midir?

Seni bilmem ama benim açımdan bir ürünü öldürmek. Onun popülaritesini yok etmektir, herkesin elinde olan bir cihazı kimsenin elinde görememektir. Her ne kadar onlar kadar kaliteli olmasa da bugün iPod Touch tüm rakiplerinin toplamından daha fazla satılıyor. 1 kişide Cowon veya iRiver görüyorsan 50 kişide iPod Touch görüyorsun.

Apple yıllardır bir şeyi anlatmaya çalışıyor. Hem üreticilere hem de tüketicilere. Donanım önemlidir fakat yazılım çok çok daha önemlidir. Siz iPhone'dan veya iPod Touch'da hem donanımsal açıdan hem de teknik açıdan çok çok daha iyi cihazlar çıkarabilirsiniz. Ama bu donanımsal veya teknik üstünlük asla iPhone'u veya iPod Touch'i geçmenize yetmeyecektir. Defalarca da bunu kanıtlamıştır hem iPhone hem de iPod Touch.

Samsung 9,3 milyon adet Galaxy S sattı diye havalara uçuyor. Haklı da. Çünkü Android kullanıpta bu kadar satan bir cihaz yok. Ancak en büyük rakibi olan iPhone 4 aynı süre zarfında 29,6 milyon adet satmış.

Sorsan hiç kimse iPhone 4 ü adam yerine koymaz, çekmiyor derler, iTunes belası var derler, kısıtlamalar var derler, çok basit özellikleri barındırmıyor derler. Derler de derler... Ama sonuç 3,5 yıldır değişmedi.

Cowon ve iRiver benim de çok beğendiğim markalar. Ancak bir "iPod Touch Killer" olabilmeleri için önce Appstore gibi bir şey lazım onlara. Zaten Cowon'da bunun farkında ki Android'e yönelmek zorunda kaldı. Buna mecburdu. Başka hiç bir şekilde iPod Touch ile rekabet edemeyeceğini gayet iyi biliyordu.

Hülasaa, Killer olmak öyle kolay değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

@The enemy

iPod Touch Killer!

Şu ifadeyi biraz açmakta fayda var. Bir ürünü nasıl öldürürsünüz? Bir ürünün ölmesi ne demek? Sana göre ondan çok daha iyisini yapmak o ürünü öldürmek demek midir?

Seni bilmem ama benim açımdan bir ürünü öldürmek. Onun popülaritesini yok etmektir, herkesin elinde olan bir cihazı kimsenin elinde görememektir. Her ne kadar onlar kadar kaliteli olmasa da bugün iPod Touch tüm rakiplerinin toplamından daha fazla satılıyor. 1 kişide Cowon veya iRiver görüyorsan 50 kişide iPod Touch görüyorsun.

Apple yıllardır bir şeyi anlatmaya çalışıyor. Hem üreticilere hem de tüketicilere. Donanım önemlidir fakat yazılım çok çok daha önemlidir. Siz iPhone'dan veya iPod Touch'da hem donanımsal açıdan hem de teknik açıdan çok çok daha iyi cihazlar çıkarabilirsiniz. Ama bu donanımsal veya teknik üstünlük asla iPhone'u veya iPod Touch'i geçmenize yetmeyecektir. Defalarca da bunu kanıtlamıştır hem iPhone hem de iPod Touch.

Samsung 9,3 milyon adet Galaxy S sattı diye havalara uçuyor. Haklı da. Çünkü Android kullanıpta bu kadar satan bir cihaz yok. Ancak en büyük rakibi olan iPhone 4 aynı süre zarfında 29,6 milyon adet satmış.

Sorsan hiç kimse iPhone 4 ü adam yerine koymaz, çekmiyor derler, iTunes belası var derler, kısıtlamalar var derler, çok basit özellikleri barındırmıyor derler. Derler de derler... Ama sonuç 3,5 yıldır değişmedi.

Cowon ve iRiver benim de çok beğendiğim markalar. Ancak bir "iPod Touch Killer" olabilmeleri için önce Appstore gibi bir şey lazım onlara. Zaten Cowon'da bunun farkında ki Android'e yönelmek zorunda kaldı. Buna mecburdu. Başka hiç bir şekilde iPod Touch ile rekabet edemeyeceğini gayet iyi biliyordu.

Hülasaa, Killer olmak öyle kolay değil...

tabirler kimin umrunda, ister killer olsun ister lover olsun, her açıdan benim beklentilerimi karşılıyor mu karşılıyor ? ee öyleyse kimin ne kadar sattığı önemli değil gözümde, kimseye ısırık elmayla hava atma niyetinde de olmadığımdan, appstore yerine android yazılımlarınıda gayet kullanabileceğinden bu ürün herhangi bir ipod ile kıyaslanamayacak kadar mükemmeldir. ama şu varki türkiye de satılmıyor

• Popüler olan birşey en iyisidir diyemeyiz. Zaten genelde üst düzey cihazlar meraklılarına hitap eder. Müzik çalsın yeter diye bakarsanız lambalı anfiler de gereksizdir, hifi sistemlerde gereksizdir, üst düzey kulaklıklar da... Zaten bundan dolayı bunların hiçbiri popüler değildir, çünkü sadece kaliteli müziği hobi edinmiş ve işten anlayan insanlara hitap eder bu tip cihazlar. Mesela bizde bir telefona 2000 lira vermeye acımayan insanlar, kulaklığa 200 lira vermeye acır, çünkü ilgisi farklı yöndedir.

E şimdi bu iki cihazı nasıl kıyaslamalıyız? İkisi de müzik çalıyo, ikisinin de ekranı var ama bu iPod!!!, insanların kıyas konusunda bakış açısı bu şekilde. Nedeni de iPod'un muhteşem bir medya oynatıcı olması değil, kullanımı kolay ve arkasında appstore gücünü hissettiren bir cihaz olması. Ama şimdi Android işin içine girmiş, iPod'u çekici kılan ne olacak derseniz de, popülaritesi tabiki. İnsanlar her gördüğü playera iPod hatta iPhone diyecek kadar kör olmuş durumda... Yoksa ne teknik özellikleri, ne medya oynatma başarımı, ne de dosya işlemleri kimsenin umurunda değil. Halbuki iPod medya oynatma konusunda çok zayıf bir cihaz, üstelik iTunes'da tam bir işkence. Playerdaki dosyaları geri alamıyorsunuz, farklı cihazdan MP3 atamıyorsunuz. Hala iPod diye ısrarcı olmak at gözlüğü takmak gibi birşey bana göre.

• Bir iPod Touch 4G kullanıcısı olarak söylüyorum : Apple grafik EQ koyamayacak kadar xxx veya kullanıcılarını grafik EQ'dan "çakmayacak kadar" yyy sanan bir firma sanırım...

XXX ve YYY istediğiniz kadar harf, + veya - olarak değerlendirin.
  • cowon boşa kürek çekiyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

cowon boşa kürek çekiyor artık.

aynen katılıyorum. eski cowon nerde şimdiki cowon nerde...
  • Hoş cihazmış aslında,ben beğendim.

Önce birilerinin eline geçsin ama,yorumları görelim,ondan sonra bu fikrimi teyit ederim.
  • fiyatı uygun olsaydı tam ihtiyacım olan şeydi.
    hem ekranı güzel hem wifi

j3 sipariş ettik bakalım ne olacak. bunu beklesemiydim diye düşünüyorum şahsen
  • fiyatlar belli olmuş. modellere göre fiyatlar aşağıdadır(won Güney Kore para birimi oluyor). DMB li modeller sadece DMB destekli ülkeler için çıkan modeller(bizim ülkemiz bunların arasında değil)
    COWON D3 plenue 8GB: 289,000 won (~$252)
    COWON D3 plenue 16GB: 329,000 won (~$287)
    COWON D3 plenue 32GB: 369,000 won (~$322)
    COWON D3 plenue DMB 8GB: 319,000 won
    COWON D3 plenue DMB 16GB: 359,000 won
    COWON D3 plenue DMB 32GB: 399,000 won
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.