Şimdi Ara

Wİndows 7 HelpAne.exe sorunu! Windows Yardım ve Destek Merkezi açılıyor kendi kendine!!! Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows 7 Ultimate işletim sistemi kullanıyorum, bilgisayarım Exper Karizma NR81B. Bilgisayarımı sorunsuz kullanıyordum ve aniden bu lanet hata ya da virüs ile karşılaştım. Bir sürü virüs programı kullandım. Bu virüs girdiğinde Windows Essential ve NOD32 çalışır vaziyetteydi. Daha sonrasında ise tonlarca programla taradım ama hiç bir sonuca ulaşamadım. Ardından daha fazla dayanamayıp format attım bir haftadır rahattım; ama lanet şey yine başladı.

Hata ise şöyle,

1- Aniden Windwos Yardım ve Destek Merkezi açılıyor ekrana. Sen kapadıkça o açılıyor başka yere tıklamana da engel oluyo devamlı açıldığı için ön sayfada oluyor.
    2- Firefox veya Opera kendiliğinden açılıyor ve sonsuz sayıda yardım sayfası açmaya başlıyor.

Acaba bu bir virüs mü? Donanımsal bir sorun mu? Mesela F1 tuşu ile alakalı olabilir mi? Acil yardımınızı bekliyorum lütfen. Lanet windowsu silip becerebilirsem mac os kuramayı düşünüyorum artık.

Teşekkürler.

• arkadaşım bende NR81B yada a modelini kullanıyorum mac os u kuramaya bilirsin çünkü bazı driver problemleri var bende araştırdım ama ekran kartının falan driveri ni bulamadım ama ubuntuyu kurabilirsin (net ve ofis için süper) virüs veya hata içinse eğer virüs kendini diğer part lara kopyaladıysa sen milyar kere format atsan da düzelmiyor( ben evde kendi masa üstü pc me de virüs bluaşmıştı aynısı değil ama 4-5 kere format attım genede yedek aldığım cd ve d den tekrar bulaştı sana tavsiyem hard diski sağlam bir anti vürüs ü olan bir pc de tarat man yada yedek alacağın dosyaları ubuntu, pardus vb programlar la yedeklemen ve sonra hdd yi kazıyıp tekrar bölümlendirip win i tekrar yüklemen olacaktır. biliyorum çok uzun ve meşakkatli bir iş olacak ama başka bir çözüm yolu bilmiyorum kalay gelsin
  • dostum çok teşekkür ederim verdiğin tüm bilgiler için. mac meselesine kafayı takmış durumdayım aslında araştırıyorum eğer sen başarırsan bir şekilde lütfen benide bilgilendir bu konuda. virüs meselesine gelince sanırım yapmam gereken hard disci kazımak olucak. ama yedeklerden falan yine biryerden gelecek diye korkuyorum. başıma bela oldu lanet şey. bir çözüm bulucaz ama inşallah. firefox operayı falan kaldırdım explorerda aynı hatayı yapmıyor kesinlikle. mecbur kaldık şimdi bu explorera! bu arada bilgisayarla ilgili paylaşımlar için msnde görüşürsek sevinirim dostum.
  • dostum sorularını ana incelemenin olduğu
    http://forum.donanimhaber.com/m_43167763/mpage_9//tm.htm#45535906

adresinden daha ayrıntılı sorarsan ve paylaşmak istediklerini de oradan paylaşırsan hem diğer kullanıcılar hemde sen daha verimli paylaşmış olursun yedek konusunda da dosyalarını zip le sonra tek tek çıkart virüs ler o şekilde tki etmez ve bence internetin var sa ve bilgisayarın çok önemli bilgilerle dolu ise 30-40 tl civarı bir antivürüs programı al nod 32 olabilir yada forumda araştır crack li lerden daha iyi çalışır en kötüsü bile
  • o konuyu takip ediyorum zaten dostum. nod32 kullanıyorum zaten ama ne o ne de denediğim diğer şeyler bir işe yaradı. kafayı yemek üzereyim. windowstan nefret ettim desem yeridir. teşekkürler...
  • aynen bende ms den nefret eder oldum ubuntuyu kurduktan sonra oyunlar ve idecad autocad falan olmasa windows u kullanm mam hayatta peki macosx i araştırdın mı hiç driver leri falan buldun mu acaba
  • dostum donanımsal olmadığını varsayacak olursak, temiz bi format at önce, bütün HDD parçalarına at. yani harddsiki böldüysen hepsine at demek istiyorum. sonra w7 kurtduktan sonra hiç birşey yüklemeden ve nete bağlanamadn önce ilk iş NORTON 360 2010 kur ve güncelle.. sonra ne yapıcaksan yap bilgisyarla.. nod32 felan uğraşma o tip şeylerle..
  • w'nin7 yi nereden kuruyorsun
    orjinal cd mi yoksa indiragandi mi

eger indiragandi ise icinde birseyler olabilir

ha bu arada arkadaslarin dedigi gibi o kunudan takip et dostum
    tum sorularini orada sot
    konu basligi orada bir yerden takip edelim herkes faydalansin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.