- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
LG 32LE5700 LED TV ( DAHİLİ HD UYDU ALICI )
104 Cevap44391 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

989 Mesaj
27 Aralık 2010; 15:09:10 

Cumartesi günü Lg 32LE5700 marka led tv aldım.
Ürün özellikleri itabiriyle hoşuma gitti.
İhtiyacım olan özellikleri barındırıyor fiyat makuldu benim için bulunduğum ilçede bi mağazadan aldım.

� Screen size: 32"/ 81cm
� Resolution: 1920x1080
� Format: 16:9
� Brightness: 500cd/m²
� Contrast: 5.000.000:1 (dynamic)
� Response time: 2.4ms
� Viewing angle (h/v): 178°/178°
� Connectors: 4x HDMI, components (YUV), SCART, VGA, composite video
� Weight: 12.9kg
� Special features: integrated DVB-C/-S2/-T-tuner (MPEG-4 AVC),
� 100Hz panel, 24p support,
� USB-interface, DivX-HD-/MKV-support, CI+ slot, LED backlight (Edge-lit)

ürün bu özellikleri barındırıyor.
Hd uydu alıcısı (DVB/s2) bu cihazda mevcut, görüntü kalitesi de oldukça tatmin edici haliyle
arada kablo bağlantısı scart giriş gibi araçlar kullanmayınca veri kaybı azalıyor kanaatindeyim
kanal geçişleride seri
fakat menüsü klasik cihazlarınkinden biraz farklı
alışmak zor olacak ayar konusunda tabiki fav. ayarları kurulum ayarları gibi
daha önce formlarda rastlamıştım ama yeterli açıklama bulunmuyordu
kanal aramasında birçok ulusal kanal bulunmasına rağmen bazıları geçersiz servis yazıyor
yani show tv, ntv, number one tv, yumurcak vs gibi kanalları görüyor ama görüntü yok
acaba ayarlarda mı bir problem olabilir yoksa çanağın yönündemi bi sıkıntı var.
Daha önce next 5000 yta ydı galiba bu marka bi sd uydu alıcım vardı ve bu kanalları seyredebiliyordum
şimdi izleyemiyorum.
Birde bu modül kullanarak d-smart aboneliği alsam ekstra cihaz kullanmadan izlyebilirmiyim
aramalarda tüm smart ve dtürk kanalları çıkıyor modül takın yazıyor
veya piyasada bulunan şifre çözücü modüllerden edinsem discovery, history, animal planet, nba tv, eurosport
gibi kanalları izlemem mümkünmüdür.

Cihazla ilgili sorusu olan varsa bilgi paylaşımı yapabilirim.
Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 42barış83 -- 10 Mayıs 2011; 12:49:01 >

Bize Her Sevdadan Geriye Kalan sadece GALATASARAY...

https://twitter.com/BRS_YVZ

989 Mesaj
28 Aralık 2010; 17:00:37 

yokmu daha önce bu sorunla karşılaşan
hiç yorum yazılmamış

989 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:43:25 

GÜNCELLLL...

42 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:51:13 

dsmart modül alırsan abone olduğun pakete göre yayınları rahatlıkla izlersin, extra bir şeye ihtiyacın yok, çokta güzel bir yöntem olur bence, ancak bahsettiğin diğer kanalları izleyememe sebebinle ilgili bir çözüm önerim yok malesef ... mutlu yıllar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi longoz -- 31 Aralık 2010; 16:52:12 >

989 Mesaj
3 Ocak 2011; 9:26:33 

Ben uydu alıcının ayar menüsünde lnb frekenas aralığını değiştirdiğim zaman yani universal den 9756 ya çevirdiğim zaman şu an izleyemediğim kanalları izledim fakat bu sefer 30-35 kanal çıktı diğerleri gitti. Lnb yi kısıtladığım için 10600 deki kanal sayısı fazla onları izleyemedim acaba lnb güç olarak yetersiz mi geliyor.. Çanak anteni aldığım firmayla bir görüşeyim en iyisi. dsmart Hd aboneliği almak lazım...
cevap için teşekkürler (:

8 Mesaj
11 Ocak 2011; 20:56:48 

merhaba konuda bahsettiğiniz tv yi almayı düşünüyorum. kullanıcı olarak tavsiyenizi almak istiyorum. lg 5700 veya samsung c 6000 arasında kaldım. lg 5700 da dvb s2 tuner var. hd yayınları direk alıyorsunuz değil mi? sorun oluyor mu? görüntü nasıl? . selamlar.

7 Mesaj
12 Ocak 2011; 15:03:01 

aynısını kullanıyorum arkadasım msn yoluyla yardımcı olabılırım

104 Mesaj
12 Ocak 2011; 15:40:08 

Dahili uydu olduğu için herhalde sd yayınlar biraz daha iyidir değil mi? Peki Biss şifre ayarları var mı? Mesela Alman,İspanya ligi maçlarını çözüyor mu?

989 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:32:27 

"bcgultekin"
Tv de hd alıcı dvb/s2 var kullanıyorum dünkü GS kupa maçını TRT HD den izledim görüntü kalitesi çok iyiydi şiddetle tavsiye ederim.
Alıcının dahili olması sd yayınlarda bile gürüntü kalitesini artırıyor next uydu alıcıyla denedim sıradan scart kullandım ve görüntü diğerine nazaran oldukça kötüydü.

989 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:34:35 

quote:

Orijinalden alıntı: yoksull

Dahili uydu olduğu için herhalde sd yayınlar biraz daha iyidir değil mi? Peki Biss şifre ayarları var mı? Mesela Alman,İspanya ligi maçlarını çözüyor mu?

Bıss şifresi varmı yokmu bilmiyorum ama bende onu öğrenmek istiyorum avrupa maçlarında muhakkak şifreye giriyordur yayınlar.
Bilen varsa çok yardımı olacak bana da..

231 Mesaj
13 Ocak 2011; 11:42:41 

kullanan arkadaşlara sorularım olacaktı.cevaplarlarsa çok memnun olurum
1-ölü piksel garantisi varmı acaba ?
2-bazı yerlerde mkv desteği yazmıyor,gerçekten mkv dosyaları okuyabiliyor mu?
3-usb den hdd yi kaç gbyt'a kadar tanıyor ?
son olarak bu tv yi tavsiye edermisiniz..... saygılar

989 Mesaj
14 Ocak 2011; 8:47:51 

quote:

Orijinalden alıntı: zeybek79

kullanan arkadaşlara sorularım olacaktı.cevaplarlarsa çok memnun olurum
1-ölü piksel garantisi varmı acaba ?
2-bazı yerlerde mkv desteği yazmıyor,gerçekten mkv dosyaları okuyabiliyor mu?
3-usb den hdd yi kaç gbyt'a kadar tanıyor ?
son olarak bu tv yi tavsiye edermisiniz..... saygılar

1) Ölü piksel garantisi sormuşsunuz servis yapmadı bu testi ben kendim yaptım ve sorun çıkmadı.(Bu konuyu servisle konuşmadım.)
Eğer öyle bir durum olsaydı aldığım firmayla net konuştum Lg üstlenmese bile cihazı iade edecektim değişitireceklerini de kendileri söylediler.
2)Mkv dosyaları çalıştırıyor 2 film de sorun çıktı ama codec sorunundan olabilir sanırım bütün alt formatları desteklemiyor 1 filmde de ses problemi yaşadım.
avi,divx,mp4 gibi formatlarda sorunsuz çalışıyor.
3)Adaptörü olan hdd lerde 1 tb ta kadar destekliyor. Ben 2,5" WD 500 gb adaptörsüz kullanıyorum bir sorun olmadı.
Benim çok hoşuma gitti açıkça söylemek gerekirse fazla özellik istiyordum ve bütçeye en uygun bunu buldum.
Fiyat/perfomans açısından tavsiye ederim..

231 Mesaj
14 Ocak 2011; 11:23:58 

quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

1) Ölü piksel garantisi sormuşsunuz servis yapmadı bu testi ben kendim yaptım ve sorun çıkmadı.(Bu konuyu servisle konuşmadım.)
Eğer öyle bir durum olsaydı aldığım firmayla net konuştum Lg üstlenmese bile cihazı iade edecektim değişitireceklerini de kendileri söylediler.
2)Mkv dosyaları çalıştırıyor 2 film de sorun çıktı ama codec sorunundan olabilir sanırım bütün alt formatları desteklemiyor 1 filmde de ses problemi yaşadım.
avi,divx,mp4 gibi formatlarda sorunsuz çalışıyor.
3)Adaptörü olan hdd lerde 1 tb ta kadar destekliyor. Ben 2,5" WD 500 gb adaptörsüz kullanıyorum bir sorun olmadı.
Benim çok hoşuma gitti açıkça söylemek gerekirse fazla özellik istiyordum ve bütçeye en uygun bunu buldum.
Fiyat/perfomans açısından tavsiye ederim..

arkadaşım cevap için çok teşekkürler,gayet açıklayıcı yazmışsınız.birde zaten bu özelliklerde bu fiyata led tv yok sanırım...

989 Mesaj
14 Ocak 2011; 14:28:37 

Bu fiyatlara varsa bile ya 100 hz değil yada uydu alıcısı yok..
Bir çoğu da mkv çalıştırmıyor malesef..

3 Mesaj
15 Ocak 2011; 18:47:19 

Arkadaşlar merhaba,

Ben de bu tv yi(32le5700) almayı düşünüyorum ve bugün satıcıya dahili uydu alıcının hd mi yoksa normal mi olduğunu sordum.O da bana normal dedi ve tv den biraz soğur gibi oldum ama buradaki yazdıklarınızı okuyunca şimdi kafam karıştı.Bu konuda kullanan arkadaşlardan net bir bilgi veren olursa sevinirim.

989 Mesaj
17 Ocak 2011; 11:31:43 

quote:

Orijinalden alıntı: darkstorm87

Arkadaşlar merhaba,

Ben de bu tv yi(32le5700) almayı düşünüyorum ve bugün satıcıya dahili uydu alıcının hd mi yoksa normal mi olduğunu sordum.O da bana normal dedi ve tv den biraz soğur gibi oldum ama buradaki yazdıklarınızı okuyunca şimdi kafam karıştı.Bu konuda kullanan arkadaşlardan net bir bilgi veren olursa sevinirim.

Satıcı firmalar cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip olamıyor bazen malesef.
Üründe DVB-S2 yani hd uydu cihazı mevcut bizzat kendim kullanıyorum emin olabilirsin ve kaliteli görüntü sağlıyor tavsiye ederim.
Ürün ambalajındada bu ifade yer alıyor alacağınız yerde bakabilirsiniz.
TRT bandrolü olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim eğer LG garantsi istiyorsanız.

7 Mesaj
18 Ocak 2011; 0:24:29 

quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

kanal aramasında birçok ulusal kanal bulunmasına rağmen bazıları geçersiz servis yazıyor
yani show tv, ntv, number one tv, yumurcak vs gibi kanalları görüyor ama görüntü yok
acaba ayarlarda mı bir problem olabilir yoksa çanağın yönündemi bi sıkıntı var.
Daha önce next 5000 yta ydı galiba bu marka bi sd uydu alıcım vardı ve bu kanalları seyredebiliyordum
şimdi izleyemiyorum.

arkadasım aramayı bu sekilde yaparsan cıkmayan kanalları bulmanda bır problem olmayacak
11919 V 24444 olarak tarak butun kanallara ulasabılırsın

3157 Mesaj
18 Ocak 2011; 3:40:52 

desmart için modul takaçak port varsa tvde olabilir ama bence en guzel cözüm dreambox uydu cihazı zira bir cok misyonu uzerine topluyor boylece tv de bunlar olmasa bile farklı bir çok ozelligi daha dikkate alıyorsunuz butunleştiginde ise daha muhtesem oluyor zira tv nin asli görevi görüntü kalitesi ve kullanım kalitesi ve kolaylıgının on plana cıkartılmasıdır ve yeni format turlerini destekleyebilmesidir

989 Mesaj
18 Ocak 2011; 10:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: fighting01

arkadasım aramayı bu sekilde yaparsan cıkmayan kanalları bulmanda bır problem olmayacak
11919 V 24444 olarak tarak butun kanallara ulasabılırsın

Önerin için sağol cihaz da bu şekilde arama yapıyor zaten ama arada bazı kanallar yoktu güncel frekansları bulup eksik olan kanalları arama yaparak buldum.
Sıkıntı giderildi. ((:

989 Mesaj
18 Ocak 2011; 10:43:40 

quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

desmart için modul takaçak port varsa tvde olabilir ama bence en guzel cözüm dreambox uydu cihazı zira bir cok misyonu uzerine topluyor boylece tv de bunlar olmasa bile farklı bir çok ozelligi daha dikkate alıyorsunuz butunleştiginde ise daha muhtesem oluyor zira tv nin asli görevi görüntü kalitesi ve kullanım kalitesi ve kolaylıgının on plana cıkartılmasıdır ve yeni format turlerini destekleyebilmesidir

Hd dreambox ların fiyatının yüksek olduğu söyleniyor. Piyasada ucuza satılanlarda klonmuş.
Klon cihazla çok da iyi görüntü alınabileceğini pek sanmıyorum forumlarda da tavsiye etmiyorlar.

2 Mesaj
18 Ocak 2011; 20:43:22 

slm aynı cihazdan bende aldım ama uydu ayarlarını yapamadım, uydu ayarlarını banada söylermisin disceq ayarı falan bende tek çanak var

12 Mesaj
20 Ocak 2011; 0:59:02 

Dts ac3 sesleri açıyormu bu alet?

989 Mesaj
20 Ocak 2011; 18:20:56 

quote:

Orijinalden alıntı: gordons

Dts ac3 sesleri açıyormu bu alet?

Bu filmi çalıştırıyor tv, hdd den örnek olarak.
Video konusunda pek bilgim yok yani Dts nedir bilmiyorum ama AC3 çalışıyor gördüğün gibi.. (:

DEATH RACE2 2010.MKV
(Altta ki bilgiler gom player dan pc den alındı.)

*** DIRECTSHOW FILTER LIST ***
1. Default DirectSound Device
2. VMR9 - Renderless mode
3. Gretech Audio
4. Gretech Video
5. AC3Filter
6. Gretech Matroska Source

*** VIDEO INFO ***
Input Type : AVC1(GVC)
Input Size : 1920 x 1080
Output Type : YUY2
Output Size : 1920 x 1080
FrameRate(Frame/sec) : 0.00 (23.98)

*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 48000
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 0

989 Mesaj
20 Ocak 2011; 18:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: atilbjk

slm aynı cihazdan bende aldım ama uydu ayarlarını yapamadım, uydu ayarlarını banada söylermisin disceq ayarı falan bende tek çanak var

Slm yardımcı olurum elimden geldiğince..
Öncelikle hayırlı olsun yeni tv iniz.
Tek çanakla Disecq kullanmaya gerek yok zaten lnb den gelen kabloyu direk cihaza bağlıyorsunuz.
Ayar menüsünden DTV kısmında otomatik arama yaparsınız
uydu ekle kısmında Türksat 2/3A yı seçersiniz veya hangi uyduya bağlanmak istiyorsak onu..
Cihaz otomatik olarak birçok kanalı buluyor eksik olanlar vardı bende bunları güncel frekanslarını buldum ve ekledim.
Sormak istediğin başka bir konu varsa yine mesaj gönderirim.

2 Mesaj
21 Ocak 2011; 12:44:58 

tşk ederim benim cihazda show tv falan çıkmadı frekans ayarındamı kaynaklanıyor bilmiyorum elle ayarlama böümünü bulamadım

989 Mesaj
21 Ocak 2011; 12:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: atilbjk

tşk ederim benim cihazda show tv falan çıkmadı frekans ayarındamı kaynaklanıyor bilmiyorum elle ayarlama böümünü bulamadım

Bazı kanalları elle girmek gerekiyor. Akşam Tv menüsüne bakıp nasıl yapılacağını yazarım.

989 Mesaj
22 Ocak 2011; 0:51:07 

Uydu ayarı kısmına geliyoruz
orda uyduyu Türksat 2Ave3A seçiyoruz
uyduyu seçtiğimiz bölümde altta şifre çözücü var ona giriyoruz
burada uydu frekanslarını gireceğimiz bölüme girmek için doğrudan giriş yazısını seçiyoruz
ve frekans girerken de ilk olarak doğrudan giriş yazısını seçiyoruz
güncel frekansı buraya yazarak aramayı yapıyoruz.
Bazı kanallarda çakışma olabiliyor, birini bulunca başka kanal geçersiz servis yazabiliyor
bu da yazılımdan olsa gerek belki güncelleme gelirse giderilebilir.

231 Mesaj
28 Ocak 2011; 11:48:36 

artık alma aşamasında son noktaya geldim ama kafama birşey takıldı..tv nin optik çıkışından 5.1 ses alınabiliyor mu ? acaba optik çıkışını hiç kullananız oldumu ? ... saygılar.

48 Mesaj
28 Ocak 2011; 13:39:23 

Kardeş kusura bakma benim konudan farklı bi sorum olucak ama...bende tv almayı düşünüyorumda hd görüntülerinden genel olarak herşeyinden memnunmusun eksisi artısı nedir tv nin bi bilgilendirirsen çok memnun olucam..Parasının karşılığını veriyormu yani her açıdan..Ve paneli nasıl güneşten çok parlıyormu bunları öğrenmek istiyorum kullanan bi kişiden yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

989 Mesaj
29 Ocak 2011; 8:42:52 

quote:

Orijinalden alıntı: zeybek79

artık alma aşamasında son noktaya geldim ama kafama birşey takıldı..tv nin optik çıkışından 5.1 ses alınabiliyor mu ? acaba optik çıkışını hiç kullananız oldumu ? ... saygılar.

Optik girişli ses sistemim olmadığı için deneyemedim ama 5.1'i optik çıkışdan desteklediği yazıyor. 5.1 optik çıkış cihazda mevcut kontrol ettim.
Ben normal jack kullanıyorum stereo 1+1 ses sistemiyle.

989 Mesaj
29 Ocak 2011; 8:54:46 

quote:

Orijinalden alıntı: CrueL77

Kardeş kusura bakma benim konudan farklı bi sorum olucak ama...bende tv almayı düşünüyorumda hd görüntülerinden genel olarak herşeyinden memnunmusun eksisi artısı nedir tv nin bi bilgilendirirsen çok memnun olucam..Parasının karşılığını veriyormu yani her açıdan..Ve paneli nasıl güneşten çok parlıyormu bunları öğrenmek istiyorum kullanan bi kişiden yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

Hd görüntülerde cihaz oldukça başarılı çalıştırdığınız video dosyasının kalitesi iyiyse harika görüntü elde ediliyor.Ben genelde Trt HD izliyorum belgesel hastalığım var ve genelde belgesel yayınlıyor.
Uydu entegre olduğu içinde görüntüsü çok net. Bi arkadaşımda samsung full hd lcd var Dreambox 500 kullanıyor sd yayınlar çok kötü gerçekten tabi bu uydu bağlantısındaki veri kaybından kaynaklanıyor olmalı benim sd görüntüler onunkine göre sanki HD yayın gibi.
Kontras,renk vs ayarlarıyla kendiniz hoşunuza giden ayarı yakalayabilirseniz sinema tadında izlersiniz.
Tv evin direk güneş alan bir noktasına monte edildi ve lcd kısımda parlama yok çünkü koruma camı yok tv de ama yan çerçeveler de hafif yansıma oluyor.

48 Mesaj
29 Ocak 2011; 15:17:04 

Çok teşekkür ederim aydınlattınız beni..

15 Mesaj
30 Ocak 2011; 21:23:07 

urunu 24 Ocak 2011 haftasi bimeks internetten indirimden aldim..
Gayet memnunum. Mkv oynatiyor. DVB-s2 yani hd uydu alicisi var.. erzurum kis olimpiyatlarini hd olarak veren bir kanal var.. goruntu kalitesi harika.. onu izledim. uydu kurulumu cok kolay.. bulamadigi kanal olur ise frekans araligini yazip buldurabiliyorsunuz. ses ve goruntu gayet tatmin edici.. bunlar zaten yayinin kalitesiyle ilgili. bunu anlamak icin normal anten girisine bir anten baglayip analog yayinlari da buldurup ayni goruntuye bir de digital uydudan bakiniz. Gunes parlamasinda elbette goruntu parlakligi azaliyor. ancak bu normal. yandan ve alttan goruntu kaybi nerdeyse yok. mkv de veya divx de desteklemedigi ses formatlari mevcut. saniyorum firmware update ile cozulebilir. urun gayet şık ve güzel. Ince olmasi bunun en onemli faktoru. urunu salonda 3m uzakliktan kullaniyoruz. Bu durumda cok net bir goruntu elde ediyorsunuz. 3m icin 32inch bir televizyon ideal. daha buyuk olursa yayindaki kusurlar ortaya cikiyor. urun kargo ile geldi. ertesi gun de yetkili servis gelip kurulumunu yapti. garanti belgesinde bandrol var.

3 Mesaj
31 Ocak 2011; 17:47:58 

kullanan arkadaşlar kumandasının fotosunu yükleyebilirler mi nette bulamadım.beğenmediğiniz yönleri ile philips 32pfl5605 le kıyaslayıp yorum yaparsanız sevinirim

989 Mesaj
2 Şubat 2011; 12:38:10 

quote:

Orijinalden alıntı: salesman43

kullanan arkadaşlar kumandasının fotosunu yükleyebilirler mi nette bulamadım.beğenmediğiniz yönleri ile philips 32pfl5605 le kıyaslayıp yorum yaparsanız sevinirim

Bu tv yi almadan önce vatan dan 32pfl5605 ledi sipariş vermiştim ürün ertesi gün teslim edilmesi gerekirken 1 hafta beklettiler bu sırada bende ürünü daha detaylı araştırdım ve hoşuma gitmeyen yanları oldu siparişi iptal ettirdim.
-Öncelikle ürün çoğu lcd tv nin kasasından bile daha kalın.
-Video olarak oynattığı dosya uzantısı çok kısıtlı.
-Kontrast oranı 500.000 bazıları önemser bu konuyu Lg 5.000.000
-Uydu alıcı yok Lg de dahili uydu alıcı mevcut.
-Bu ürün Phılıps in ilk led tv lerinden bu yüzden bir üst modelini incelemeni öneririm özellik açısından daha zengin.
Phılıps in en önemli artısı enerji sarfiyatı daha düşük, yaklaşık 0,25-0,35 daha az enerji harcıyor Lg ye göre.

Lg 32LE5700'ün kumandasını alttaki resimde görebilirsin.

0

Ekteki dosya (1)

989 Mesaj
2 Şubat 2011; 12:56:18 

Bu da benim kumandanın fotoğrafı.

0

local://upfiles/1036568/C6E533C7DBAD44BF9C2B9CF19FD8B663.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 42barış83 -- 2 Şubat 2011; 12:58:16 >

1690 Mesaj
2 Şubat 2011; 19:03:52 

Hocam ps3 ve notebooka bağlamak için tv almayı düşünüyorum.Önerir misiniz bu modeli?Herangi bir sorun yaşadınız mı?

989 Mesaj
3 Şubat 2011; 10:34:54 

quote:

Orijinalden alıntı: [Raist]

Hocam ps3 ve notebooka bağlamak için tv almayı düşünüyorum.Önerir misiniz bu modeli?Herangi bir sorun yaşadınız mı?

Notebook'la oyun oynadım bi sorun çıkmadı benim laptop eski bi model HDMI çıkışı yok monitör çıkışından bağladım monitör çıkışı olunca tam ekran olmuyor haliyle kenarlarda boşluk kalıyor HDMI olsa bir sorun çıkmaz sanırım. Oyun olarak pes2011 ve Nfs Undercover denedim görüntü gayet güzel.

12 Mesaj
14 Şubat 2011; 13:38:20 

Bazı kanallar üst üste biniyor, frekans çakışmasını nasıl önlediniz? Bir de ekranda flash patlamasını hissediyorum bu sizde de oluyor mu?

989 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:39:34 

quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Bazı kanallar üst üste biniyor, frekans çakışmasını nasıl önlediniz? Bir de ekranda flash patlamasını hissediyorum bu sizde de oluyor mu?

Evet bende de oldu bu sorun bazı frekans aralıklarında yaptı.
Mesela Doğuş grubu kanalları ile Samanyolu tv grubu çakışıyor onu çözemedim zaten samanyolu grubunu izlemiyorum benim için problem yok.
Flaş patlama olayını anlamadım biraz açarsan yardımcı olurum.

12 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:45:36 

Galiba kanal çakışması yazılımla önlenebilir, hotbird üzerinden kendisini güncelleştirebilir mi?.

Görüntüde beyaz ışık patlaması oluyor. Mesela görüntüde fotoğraf çekimi olur gibi arka planda beyaz ışık patlaması sorunu oluyor. Dinamik kontrast ayarlarını kapattım ama bir türlü çözemedim.

15 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:46:24 

Kanal cakismasi bende de oldu caresini bulamadim.. Kandil var diye samanyolunu acacaktim. baktim kanal yok olmus. sonra hatirladim en son tv8'i eklemistim. dedim herhalde tv8'i ekleyince rastgele bir yere ekliyor o da samanyolu ile cakisti. tv8'i baska yere tasidim. sonra samanyolunu buldurup ekledim. bir de baktim gitmis tv8'i bulup onun uzerine eklemis.. bu sefer samanyolunu baska yere tasidim. yeniden tv8'i ekledim sonu degismedi. birbirlerini bulup siliyorlar.. bu yuzden mevlid duasini dinleyemedim :) frekans ayarlarini internetten bulup eklettim.. acaba birisini dogu uydusundan digerini bati uydusundan mi eklemek gerekiyor. samanyolu frekansi 11064 V 13000; tv8 11870 V 8888 olarak bulduruyorum.

ben de diger sorun olmadi.. o nedir? selamlar..

12 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:06:29 

http://www.lg.com/globa...e/opensource-detail.jsp

32LE5700 için bir güncelleştirme var.
Bu arada Beyaz ışık patlamasını mutlaka göreceksiniz.

12 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:16:58 

Sanırım beyaz ışık patlamasına screen uniformity deniyor. Odanın ve görüntünün ışık düzeyi ile alakalı gibi bir şey.

15 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:56:31 

http://www.lg.com/globa...e/opensource-detail.jsp
adresinde guncellestirmeyi bulamadim..
bu sitede 32LE5700 diye arayinca hic bir urun gelmiyor..
turkiye sayfasinda da yok..
ama almanya sayfasinda urun geliyor..

12 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:40:07 

http://www.lg.com/globa...ensource/opensource.jsp

model name: 32le5700
category:tv

12 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:47:42 

yazılımla pid ayarları yapılabilse bu çakışma önlenebilir ya da kanallara e-mail atıp pid ayarlarını değiştirsinler :)

12 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:54:13 

ya da ayrı bir uydu oluşturulup bu çakışan kanallar izlenebilir mi?

4 Mesaj
17 Şubat 2011; 12:14:15 

Merhabalar,

Dun bende 32LE5700 aldım. :)

Çok şık bir TV ama sizlerin yazılarından da okuduğum 2 tip sorun bende de mevcut;

1. Flaş patlaması oluyor. Oda ışık ayarlarını bu akşam kontrol edeceğim.

2. Turksat'tan tarama yaptırdığımda :
_______ a. Mesela 290 TV kanalı buluyor ama listede sadece 258 tanesini gösteriyor
_______ b. Bazı kanalları bulamıyor, örnegin show tv
_______ c. Buldugu kanalların bazılarında ise "Invalid Service" hatası veriyor

Turksat'tan tarama yaptırırken TV ile gelen auto aramayı da denedim, 11844 v 2222 3/4 transponderi uzerinden Network bilgilerini alsın diye de denedim, Direkt ShowTV'nin dogu frekans degerlerini de girdim ama sonuc degismedi.

Software guncelleme icin forumda yazan adresten dosyaları indirdim ama bunları derlemek icin linux ve bilgi gerekiyor :(

Almanya destek hattına sordum (TV sadece onların web sitesinde gorunuyor), uydudan guncelleme sadece Astra ve Hotbird'de varmış.

Siz degerli arkadaslarin yardımına ihtiyacım var.

Selamlar,

Ugur

15 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:05:52 

Hocam, uydu ayarlarindan turksat yazan yeri tiklayinca gelen menude Tumu yazan yer yerine
11964 H 5925 frekansini secip tamam deyip, ara deyince hemen ekliyor show tv yi..
ve o kanali ekrana getiriyor..
belki frekans ayarini yanlis sectiniz.. ya da ekledi listede bulamadiniz..
bu guncellemeyi ben de yapamadim. saygilarimla..

989 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:15:02 

Bende hiç patlama sorunu yok olsa fark ederdim herhalde söylenen kanalları da devamlı izliyorum. Servise bir sorun bence belki de ledlerde sıkıntı vardır.
Bende yüklemedim güncellemeyi açıkçası biraz korkuyorumda update ederken sıkıntı olursa servisle falan uğraşmak gerekebilir.
Bulunduğum yer itibari ile kargoyla gitti geldi bayağı vakit alır. Deneyen bi arakadaş olursa bizimle paylaşsın burda takip edelim.

4 Mesaj
17 Şubat 2011; 21:34:14 

:)

Benim problemim uydu antenlerinin bağlantı karmaşıklığındanmış: Apartmandaki santralin çıkışına splitter yerleştirip , ilave anten ile diseqc switche girip eve indirmiş, sonra da evdeki digiturk TAP cihazından geçirip odaya iletmiştim :) Bu seoul X3'te problem çıkartmamıştı ama TV algılayamadı. Bende basitleştirip, frekans bilgisini elle girince kanalları bulabildim.

Diğer yandan, TV'nin program edit kısmı pek başarılı değil. Digital TV'leri listeden silemiyorsun. Favori 1 adet tanımlanabiliyor. Ayrıca, kanal ismi ile arama yapılamıyor. En fazla Liste isim sırasına konabiliyor.

Bunlar eksiler, artılar ise;

Görüntü kalitesi ve performansı çok başarılı, HD olmayan kanallar bile çok çok iyi. TRT HD'yi gördüğümde ise , HD ne demek anlamış oldum. Şu an TNT'de çılgın motorcular isimli filmi seyrediyorun ve nerdeyse motorlar evin içinden geçiyor gibi.

Flaş patlama olayına gelince, resim ayarlarında intelligent sensor kısmını aktif ettim. Standart çok fazla kontrats ve bcaklight veriyor. Bu hali ile daha çok göz dostu ve artık patlama görmüyorum.

Akşam , hotbird'ü devreye alıp güncelleme var mı / çalışıyor mu denemeyi planlıyorum.

selamlar,

989 Mesaj
18 Şubat 2011; 8:25:05 

Evet arkadaşım haklısın tv nin program listesi biraz amatörce olmuş favori de sıkıntılı çünkü geçiş için bir kaç düğmeye basmak gerekiyor.
Ben kendim listeyi sıraladım işe yarayanları öne çekerek ve şifreli kanalları silmek yok evet ama tek tek işaretleyip kanal geçişlerinde atlama yapmasını sağlamak mümkün.
Görüntü kalitesi bu kadar iyi olmasa bende evdeki next alıcıyı kullanacaktım ama dediğin gibi SD yayın olduğunu anlamak zor sadece insanlar az şişman görünüyor oda haliyle TV nin ekran genişliğinden dolayı.. (:

4 Mesaj