Şimdi Ara

Fiyat Aralığı ve Boyuta Göre Netbook-Ultrabook Sıralaması (KONU AKTİF DEĞİLDİR) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
10
Favori
65.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknosa'dan SONY'nin "VPCYB1S1E/S CEU" (http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031478&CS_Category=_SBSHAD_63_1307_439_2&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63# indirimle 888,88 TL'ye satılmıştı.) modelini uzunun uğraşlar sonunda alabildim. (Nasıl aldığımı bir Allah bir de ben bilirim, çok uzun bir hikaye. 30 Mart'taki sipariş yeni elime geçti ama hikaye mutlu sonla bitiyor. Bilgisayarı 888 liraya aldım ve üstüne de 200 liralık hediye çeki verdiler. Aslında inceleme yapmak için kutusunu açışımdan masaüstü gelene kadar her aşamayı fotoğrafladım ama dershanecilik zor bir meslek, bu mesajı bile bu saatte ancak yazabiliyorum. İnceleme yapmaya hiç vaktim yok ve biraz da üşendim doğrusu. Bilgisayarla ilgili sorusu olan varsa görsellerle destekleyerek yine de cevap verebilirim.)

Bilgisayarla ilgili düşüncem artı yönlerinin eksilerinden çok olması. Bu konu hakkında pek çok şey söylenebilir ancak iki noktayı belirtmekle yetiniyorum:
    Birincisi Sony'nin bilgisayara üklü olarak gelen programları neredeyse başka bir program çalıştırmaya izin vermeyecek kadar çok zorluyordu bilgisayarı ki bu sorunu "recovery" bölümüne dokunmadan win 7 ultimate çözerek hallettim ve gereksiz uygulamalar kalkınca bilgisayar kendini buldu. Başta moralim çok bozulmuştu, iki sekme açsam imleç hareket etmiyordu ama şimdi gerçekten sevdim bilgisayarı. (Alacak arkadaşlara tavsiyem de bu yönde olacaktır. Forumda bu yazılımların -sayısı on beşi buluyordu- 2000 avroya yakın değerde olduğu söyleniyordu ama lazım olan birkaç tanesini yükledikten sonra geri kalanının olmaması hiçbir eksiklik hissettirmedi bana.)

İkincisi 1080p videolarda takılıp takılmaması. Formatlamadan önceki hantal halinde dahi Youtube'daki 1080p videolarda hiçbir takılma olmadı. Formattan sonra bilgisayara "k-lite codec pack 7.1", "kmplayer" ve "splayer" yükledim. 8 GB büyüklüğündeki blueray-rip dual bir filmi oynattım. Kmplayer ne yazık ki hiç beklemediğim şekilde takıldı ve oynatmakta zorlandı. Splayer ise her iki dilde de en ufak bir takılma olmadan mükemmel bir şekilde oynattı filmi.

Belki arkadaşlara az da olsa faydam olmuştur. Başka merak ettiğiniz bir şey olursa cevap verebilirim. Bu konu kirlenmesin diyenler özel mesaj da atabilirler. Bu arada "jay jay justified"'e özel olarak teşekkür ederim. Onun yorumu üzerine almaya karar verdim bu bilgisayarı ve şimdi iyi ki almışım diyorum.

(Not: Bu bilgisayar bir gün daha gelmeseydi "hepsiburada"dan Packard Bell DOT_M/U.TK/004 modelini alacaktım. Ekran kartı biraz düşük olsa da internet ve ofis uygulamaları için yeterli olduğunu düşünüyorum. Aylar önce Bimeks'teki %25 indirimli kampanyada 675 liraya satılıyordu 250 GB'lık modeli. Şimdi 320 GB'lık modeli 665 lira olmuş. Şu adresten görülebilir:http://www.hepsiburada.com/Liste/packard-bell-dot_mutk004-intel-celeron-ulv-c743-13ghz-2gb-320gb-116-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760498&categoryId=98#Gorseller )

(Sony için kendi sitesi ve özellikleri:http://www.sony.com.tr/product/vn-y-series/vpcyb1s1e-s )

• ya abi nasıl 888 lira 200 lira hç oluyor ya. ben mağazaya soruyorum taksitli 1100den 1 kuruş aşağı olmaz diyor. 100 lira hç sadece web mağazasında geçerli diyor. lan internette stokta var da ben mi almadım diyorum. haklısın ama benim yapabileceğim bişey yok diyor. biraz daha ısrar etsem sonuç verir mi ki
  • 4 gb lı sony nerde buluruz 1055 lira 2 gb ıcın verılmez kı
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAYA

4 gb lı sony nerde buluruz 1055 lira 2 gb ıcın verılmez kı

2gb ram 40 tl sorun olmaz. sanırım 2 ram yuvası var
  • Hobar senin de bu bilgisayarı almak istediğini forumdan biliyorum. Ben kısaca anlatayım. Teknosa kampanya yaptığı zaman (29 - 30 Mart yanlış hatırlamıyorsam) 30 Mart'ta kredi kartına tek çekimle almaya çalıştım internetten ama olmadı. Havale ile sipariş verdim ve bilgisayarı görmek için bir Teknosa mağazasına gittim ama bilgisayar kalmadığı için göremedim ve almaktan vazgeçtim. Ancak 2 Nisan'da kararımı değiştirdim ve Teknosa'yı aradım. Müşteri temsilcisi kampanyanın bittiğini, siparişi ise daha önce verdiğim için pazartesi parayı yatırırsam sorun olmayacağını söyledi ve bana eğer fiyat yükselirse anında iptal edebileceğimin garantisini verdi ve ben de 4 Nisan Pazartesi günü parayı yatırdım. Bundan sonra her gün havaleyi ödemediğime dair mail gelmeye başladı. Müşteri hizmetlerinde sanırım görüşmediğim kimse kalmadı. Dekontu gönderdim, nasıl olmuşsa 250 defa gitmiş artık göndermeyin dediler. Sonra tekrar aradım dekont elimize yeni ulaştı dediler. Sonra stoklarda görünmemeye başladı ama ben inat ettim ve siparişi iptal etmedim, beklemeye değeceğini, bu bilgisyarı o fiyata alamayacağımı düşündüm. Bu böyle devam etti, mail geliyor ben günde iki defa müşteri hizmetlerini arıyordum. Ayrıca "şikayet var"a da şikayetimi yazmıştım. Ta ki 10 Nisan Pazar günü Hepsiburada'daki PB 11.6" netbooku gördüm. Ofis ve internet için yeterli olduğunu düşünerek Teknosa'dan siparişimi iptal ettirmeye karar verdim ve tekrar aradım. Yarın iptal edelim dediler. Salı ben dersteyken siparişimin hazır olduğunu söylediler ve hala iptal etmek istiyor musunuz, diye sordular. Ben de iptal talebimi geri çektim ve çarşamba günü bilgisayar elime ulaştı. Zannederim müşteri hizmetleriyle ısrarlı görüşmelerim ve "şikayet var"a konuyu taşımam bu noktada etkili olmuştur. Hediye çeklerini de alınca (100, 50 ve 50 şeklinde üç hediye çeki verdiler.) şikayetim kalmadı. (Birazcık! uzun oldu ama idare edin artık.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamsi beyrek -- 17 Nisan 2011; 0:56:55 >

• Bilgisayara gelince bugün bir derste projeksiyon cihazına bağladım. Akıllı tahta programıyla (activeinspire) dersimi işledikten sonra şarja baktığımda %85 kalmıştı ve 4,5 saat kaldığını yazıyordu. Henüz iki defa şarj etmeme rağmen pil performansı iyi göründü bana. Ayrıca yeni aldığım Microsoft notebook soğutucuya da hiç gerek kalmadı çünkü makine hiç ısınmıyor. Malzeme kalitesi gerçekten çok iyi ama fan sesi biraz çok gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamsi beyrek -- 17 Nisan 2011; 0:57:40 >
  • Ram konusunda ise yeterli diye düşünüyorum 2 GB. En fazla 4GB destekliyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamsi beyrek -- 17 Nisan 2011; 0:58:23 >
  • elektron2;

Son mesajlarimda israrla Samsung onermeme ragmen nasil hala ikilemde kaldin anlayabilmis degilim. Kacirmamissindir umarim. Ilk sayfadaki mesaji her defasinda degistirme luksum yok. Son mesajim gayet netti.

bamsi beyrek;

Oncelikle gule gule kullan yeni bilgisayarini. Sanirim forumda ilk alan sensin ve 888 liraya alinabilecek en iyi netbooku almis oldun bence.

Cihazlariniza Home Premium ya da Ultimate yukleyin dememin sebebi de bu zaten. Alt surumlerin eksikleri "bloatware" denen bu gereksiz ivir zivirlarla doluyor ve aslinda bir canavar olan makine, uyuz bir kaplumbagaya donusuyor. 2000 Avro olmasi daha kotuymus, 2500 Avro'luk cihazin surunmesi gercekten abes olacakti (: Bu tur programlari dusunmeden silin arkadaslar. Emin olun hepsinin cok daha temiz ve kullanisli alternatifleri var. O programlarin oncelikli amaci anlasmalar geregi reklam yapmak. Sizin reklam yapmaniza gerek yok. Sony kendi derdine yansin.

HD videolar icin daha basit ve ucretsiz bir cozum onereyim: Splash Lite (bulabilirseniz Pro). Hicbir ek ayara gerek kalmadan, guncel ATI surucusu sayesinde program otomatik olarak HD videolari (MKV ve bazi diger formatlar, hepsi degil) taniyor ve donanimsal hizlandirmayi aktif ediyor. Size de bunun keyfini surmek kaliyor. Ben N270 islemcinin yanindaki 9300M GS ile 27 GB'lik MKV dosyasini islemciye yuk bindirmeden oynatabildigimi farkli konularda yazmistim bu program sayesinde.

Cihaza yorum yapmiyorum. En guclu Fusion islemci mevcut ve bir netbookta olmasi gereken tum bilesenler var. Cihazda 2 slot var ama 2 GB bellek yeter de artar. 64 bit isletim sistemi icin gerek gorulurse 2 GB daha eklenebilir. Bu cumle ozellikle senin icindi KARAKAYA.

Netbooktaki NTLDR hatasi yuzunden arkadasin ithal Toshiba'sina mahkum olduk; 15,6 inc laptop kullanmak mi? Benden uzak allaha yakin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 17 Nisan 2011; 5:36:38 >

• istanbul bilişimde fiyat şu an 860 lira. ama her zamanki gibi stokta yok. fiyatı 1050 liradan çektiler. stokta olmayan ürüne niye fiyat düzenlemesi yapıyorlar ki? teknosa mağazada hediye ç. verse 3e 5e bakmadan gidip alacağım ama vermiyorlar. şimdi gidip 1050 liradan alacağım. ist. bilişim önümüzdeki hafta stoklara sokar. almayıp beklesem bu seferde teknosada 3-5 tane kalan ürün bitebilir. ne yapsam bilemedim
  • İB'den ürün alacak kadar gözün karardıysa, olay bizden çıkmıştır Hobar :) Hiçbir zaman önermedim, önermeyeceğim de.

Ticaret ahlakından yoksun insanların satacağı mal da kendilerine benzer.

Teknosa'nın ne zaman indirim yapacağı belli olmuyor ama acelen yoksa beklemekte fayda var. Toshiba'da ikinci kez indirim olmuştu kısa sürede.
  • o zaman bugün gidiyorum teknosaya. alıcı gibi gidip 100 lira hediye çeki için ısrar edeceğim vermezlerse almıyorum diye blöf yapacağım. büyük ihtimal yine vermeyecekler. o zaman da çeksiz alırım ne yapayım. hayırlısı bakalım daha laptopu almadan vatandaki %25 indirimde 2gb ram ve logitech anywhere mx mouse siperiş ettim. bu cihazda bu kadar ısrar etmemin sebebi küçüklüğü ve özelliği bir arada sunması. ne 1024*600 lük s2k atom netbooklara benziyor ne de 15" takoz laptoplara. aradığım her özellik (tip, pil ömrü, performans, hdmi, ufak boyut, sony nin işçilik kalitesi) var. alınabilecek en cazip netbook bence. oyun ve profesyel uygulamalar hariç önüne ne atsan yer zaten bana göre laptoplarda oyun da oynanmaz pro uygulama da çalıştırılmaz. fusion platformu ile ilk çıktığı zamanlardan beri ilgileniyorum. bu cihazla da DH nin haber yaptığı ilk zamanlardan beri ilgileniyorum(yaklaşık 2.5 ay olmuş). o zamanlar istanbul bilişim 2000 liradan satmaya çalışınca pis sövmüştüm ib ye macbook airden sonra en kaliteli cihaz bu bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

İB'den ürün alacak kadar gözün karardıysa, olay bizden çıkmıştır Hobar :) Hiçbir zaman önermedim, önermeyeceğim de.

Ticaret ahlakından yoksun insanların satacağı mal da kendilerine benzer.

Teknosa'nın ne zaman indirim yapacağı belli olmuyor ama acelen yoksa beklemekte fayda var. Toshiba'da ikinci kez indirim olmuştu kısa sürede.

jay jay justified benim için değerlendirme yapabilir misin? Şu linkteki ürünü 500 tl ye aldım ve öğretmen bir arkadaşım kullanacak yani projeksiyon ve internet amaçlı kullanılacak.Ürün ele geçtikten sonra bu cihaza windows 7 home premium ya da ultimate kursam ram den çok yer mi kasar mı daha doğrusu makinayı?Yoksa Xp mi kurayım?Tavsiyelerini ve cihaz hakkında görüşlerini bekliyorum teşekkürler

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-n150-jp0ntr-n150-siyah-intel-atom-n550-1.50-ghz-2gb-ddr3-320gb--10.1%281024x600%29-cam-bt-w7s/productdetails.aspx?I_ID=52078

• selamlar,
    bende dun bu urunu teknosa da gördüm ...
    genelde internet için, hd film izlemek ve lcd ye aktarmak için düşünüyorum
    ayrıca excel de kullanırım..
    bu notebook performans olarak uzermi ? 1000 tl ye başka ne alabilirim ?
    yada bu notebook ne için yetersiz kalır mesala?
  • bilal47;

Cihaza temiz bir format atılıp Ultimate kurulur, sonra sadece sürücüler ve Avast 6 Free ya da Avira Free kurulur, tadından yenmez. 2 GB bellek notebooklar için bile yeterli. Netbooklar için de sorun olmaz kesinlikle. 64 bit işletim sistemi kurmak isteyince biraz yetersiz geliyor.

XP kurup makineye eziyet etmeyin. 7 Ultimate iyidir, tüm işlerinizi görür. 500 liraya alabildiyseniz zaten son zamanların en iyi alışverişlerinden birini yaptınız demektir. Çok kişiye önerdim, indirimdeyken de sürekli öneriyorum. Şikayetçi olan yok.

matt3627;

O cihazla saydığın tüm işleri seri şekilde halledebilirsin. Cihazın oyun da dahil yapamayacağı iş yok. Tabi tutup da Crysis 2'yi yüksek detaylarda çalıştırmasını beklemediğiniz müddetçe... Yetersiz derken, neye göre, kime göre; bunu bilmek lazım fakat netbook sınıfı dahilinde yapamayacağı hiçbir şey yok. Piyasanın en güçlü netbooku denebilir.

• sony de usb 3.0 olmaması biraz düşündürdü beni

asus lamborgini ile arasında gidip geliyorum
  • quote:

bilal47;

Cihaza temiz bir format atılıp Ultimate kurulur, sonra sadece sürücüler ve Avast 6 Free ya da Avira Free kurulur, tadından yenmez. 2 GB bellek notebooklar için bile yeterli. Netbooklar için de sorun olmaz kesinlikle. 64 bit işletim sistemi kurmak isteyince biraz yetersiz geliyor.

XP kurup makineye eziyet etmeyin. 7 Ultimate iyidir, tüm işlerinizi görür. 500 liraya alabildiyseniz zaten son zamanların en iyi alışverişlerinden birini yaptınız demektir. Çok kişiye önerdim, indirimdeyken de sürekli öneriyorum. Şikayetçi olan yok.

matt3627;

O cihazla saydığın tüm işleri seri şekilde halledebilirsin. Cihazın oyun da dahil yapamayacağı iş yok. Tabi tutup da Crysis 2'yi yüksek detaylarda çalıştırmasını beklemediğiniz müddetçe... Yetersiz derken, neye göre, kime göre; bunu bilmek lazım fakat netbook sınıfı dahilinde yapamayacağı hiçbir şey yok. Piyasanın en güçlü netbooku denebilir.

teşekkürler
    sony yi bugun aldım...

yapmam gereken işlemlerler nedir ? ultimate yuklemeliyim, yada yukleyip yuklememk neyi değiştirir?
    birde ultimate i nasıl yukluyebilirim ?

• ara yorumlarını okudum usb 3 salla o zaman

sony de agzımın suyu akıyor bakalım
  • quote:

bilal47;

matt3627;

jay jay justified teşekkürler yorum için hayırlı olur son isteğim:) ultimate 7 yi nasıl flash bellekle kurabilirim bir yardımcı olabilir misin?Detaylı güzel bir anlatım yapabilir misin?

• matt3627 ve bilal47;

Windows 7 Ultimate'ın kurulumu için izlediğim basit ve kusursuz yöntemi söyleyeyim:

- Windows 7 USB DVD Download Tool programını kullanarak, en az 4 GB büyüklüğündeki bir flaş belleğe (FAT32 olarak formatlanmış olsun) Windows 7 Ultimate x86 ya da x64'ü kuruyoruz. Programın kullanımı çok basit. Windows'un ISO dosyasını programa tanıtıp, USB Device seçeneğiyle devam diyoruz ve Start Over diyoruz. Gerisini o hallediyor ve boot edilebilir bir Windows 7 USB flaş belleğimiz olmuş oluyor işlem bittiğinde.
    - Bilgisayarı baştan başlatıyoruz ve BIOS menüsünde boot priority gibi bir seçenek olup olmadığına bakıyoruz. Flaş bellek de takılı olsun tabi BIOS'a girmeden. Orada boot seçeneklerinde flaş diskimizi ilk sıraya alıyoruz ve kaydedip çıkıyoruz. Bilgisayar tekrar açıldığında Windows 7'nin kurulum menüsüyle karşılaşmış olacağız. Gerisi malum; Windows'u kuruyoruz işte (:

Kurulumun gerekli aşamaları bitip bilgisayar tekrar başladığında USB belleği çıkarmayı unutmayın. Yoksa sıfırdan Windows 7 kurmanız için gereken ekranla karşılaşırsınız ve epeyce vakit kaybı olur. Tüm kurulum işlemleri bitip bilgisayarın masaüstünü gördükten sonra bilgisayarı kapatıp BIOS menüsünden boot seçeneklerinin ilk sırasına harddiskinizi getirmeyi unutmayın. Aksi taktirde USB'de unuttuğunuz depolama aygıtlarından boot olmak ister bilgisayar ve açılmayarak size sıcak dakikalar yaşatabilir (:

• bugün teknosadan aldım. ama ellerinde hazır yokmuş 1 gn bekleyeceğim artık. gelir gelmez bilgisayarı direk usbden başlatıp basacağım formatı
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.