Şimdi Ara

Fiyat Aralığı ve Boyuta Göre Netbook-Ultrabook Sıralaması (KONU AKTİF DEĞİLDİR) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
10
Favori
65.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu aralar aklıma çok takılmış soru olan netbook ? Evet kendi bilgisayarım var netbook'u oyun oynamak içinde istemiyorum sadece ailemde fazla bilgisayar kullanan insanlar var ve tek bilgisayar haliyle yetmiyor. Bu yüzden kendim bir miktar para biriktirip onlar bilgisayardayken günde 3-5 saati netbookda geçiricem.

Sorularım şunlar,

1-) Sanırım genel olarak tüm netbooklarda windows starter kurulu bunu ilk önce halletmem gerekiyor ? Bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir ?
    2-) Bilgisayarı bir kaç yerde yetkili olduğum forumlarda resim uplaod yapmak,müzik dinlemek , msn ,internet ve video izlemek için kullanacağım bu tür kullanımlarda kasılma olurmu ? özellikle (resim upload , video , internet) kasılma olmasını istemiyorum pek fazla stresse gelebilen birisi değilim ama aslında o kadar şeyde istemiyorum sanırım sonuçta oyun oynamayacağım ?
    4-)Ayrıca netbooklarda recovery yapmak nasıl oluyor yanılmıyorsam cd ve dvd sürücüleri yok çünki ? (Açıkcası netbooklar hakkında pek fazla bilgim yok )

5-) Öğrenci olduğum için 500-550 Tl arası para ayırabiliyorum hangi netbookları önerirsiniz ? (Bu arada biraz kore takıntım olduğu için LG ve Samsung düşünüyorum :) ) ancak bu fiyatlar sanırım netbooklar için ideal ? Önerilerinizi şimdiden bekliyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavun11 -- 27 Ocak 2011; 19:25:28 >

• 1) Windows Starter'la gelmeyen modeller de var, starterdan kurtulmak kolay, ilacli Ultimate kurarsın olur biter..

2) Beklentilerini karşılayacağına emin olabilirsin..

4) 2 sekilde Recovery yapabiliyorsun. Ya yanında gelen Recovery diskini harici bir optik'e takip , ya da harddiskteki Recovery partisyonundan. Yeni modellerde disk geliyor mu bilmiyorum ama ben 1000h aldığımda icinden disk çıkmıştı..

5)İlk sayfaya bakarsan yeterince öneri mevcut..
  • şu kriterlerde bi netbook arıyorum;

-en önemlisi 3gli olmalı yani sim kart girişi olmalı
    -film izlerken takılmamalı
    -bikaç tane program çalıştırırsa iyi olur isimler şuan aklımda yok fakat şunları yapacağım fotoğrafla ilgileniyorum fotoğrafa imza ekleme, çerçeve ekleme ve kontrast gibi ufak düzenlemeler yapabileceğim programları açmalı
    -fiyatı normal netbook fiyatları gibi olursa iyi olur 1000-1200tl gibi olursa normal bi notebook bakabilirim.

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz~

şu kriterlerde bi netbook arıyorum;

-en önemlisi 3gli olmalı yani sim kart girişi olmalı
    -film izlerken takılmamalı
    -bikaç tane program çalıştırırsa iyi olur isimler şuan aklımda yok fakat şunları yapacağım fotoğrafla ilgileniyorum fotoğrafa imza ekleme, çerçeve ekleme ve kontrast gibi ufak düzenlemeler yapabileceğim programları açmalı
    -fiyatı normal netbook fiyatları gibi olursa iyi olur 1000-1200tl gibi olursa normal bi notebook bakabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

İlk sayfada ihtiyacını karşılayacak bir model mevcut. 3G özelliği olduğundan bahsetmişim hatta.

Arkadaşlar, şu kadar param var, şunu şunu istiyorum demeyesiniz, ilk sayfadan bakıp, ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı seçesiniz diye ürünler hakkında kısa kısa bilgi de verdim.

Soru sormadan önce ilk sayfayı tamamen okuyalım.

• Peki şuan o yazdıklarıma birlikte LG X140 düşünüyorum acaba önerirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavun11 -- 27 Ocak 2011; 19:29:24 >
  • Olabilir. 2 GB bellek olursa rahat edersin. Yalnız 1 GB bellekli olan için 550, 2 GB için de 600 lirayı aşmamakta fayda var.
  • @jay jay

Eroyondan bende daha önce cep telefonu aldım. Çalıştığım yere 5 dk mesafede ama daha öncedende yazdığım gibi babama alıyorum Onun fikirleri bizim nesle pek uymuyor.Fiyat farkı fazla olmadığı takdirde yerinden aracısız görerek almayı tercih eder. Ben olsam aynı fiyat olsa bile işyerimede yakınlığı ve ölü piksel yada başka bir sorunda koşulsuz iade etme olanağından dolayı netten alırdım. Neyse yarın bir kaç yer dolaşıp ST modeliyse Best buy dan alacağız galiba Bir kez yardımlarınız için teşekkürler
  • ACER AO532H-28BK
    ACER AO532H-28SK
    Ben bunların arasındaki farkı göremedim. Araştıran bilen veya kullananlar varsa bilgi verebilir mi?
  • Aralarındaki fark sadece renkleri. SK = Silver/Gümüş, BK = Black/Siyah.

Mümkün mertebe 2 GB bellekli modellere yönelmeye bakın arkadaşlar.
  • Heee anladım teşekkür ettim. Renk olayını anlama fırsatı vermemişler ki. Ikiside siyah renkli duruyordu.
  • arkadaşlar 2gb ram sahip işlemciside güçlü 450-550 tl arasıında netbook tavsiye edermisiniz ?

dell ins 1018 düşnüyordum onda hava çıkışımı fanmı ne yokmuş ısınma yapıyormuş forumda okudum ısınma yapmayan güzel bir netbook tavsiye edermisiniz
  • İlk sayfada fiyata göre sıralama var zaten. Oradan isteklerine uygun olanlardan birini seçebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

İlk sayfada fiyata göre sıralama var zaten. Oradan isteklerine uygun olanlardan birini seçebilirsin.

baktım ama tam istedigim gibi istedigim fiyat aralıgında bulamadım yani 600 tl ye 2. el de olabilir temiz n550 işlemcili 2gb ramli netbook aradaım ama yok gibi
  • Haftasonu Bestbuy daki modele baktım HP DM1 1010ET modeliymiş ve fiyatı 888 TL olmuş. Ereyonda stok durumunu öğrenip sipariş verecektim ama müşteri hizmetlerine bir türlü bağlanamadım. Pazartesi sorup stokta varsa sipariş vereceğim.

@sezing arkadaşım n550 işlemcili değil ama forumda HP DM1 1010ET modelini ikinci el az kullanılmış 650 TL satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezing

baktım ama tam istedigim gibi istedigim fiyat aralıgında bulamadım yani 600 tl ye 2. el de olabilir temiz n550 işlemcili 2gb ramli netbook aradaım ama yok gibi

İkinci el olarak yapabileceğim bir şey yok. İkinci el ilanlarına bakabilirsin.

Sıfır olarak da bulabildiklerim bunlar. Google'a ya da fiyat arama motorlarına bakabilirsin daha detaylı bilgiler için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezing

İkinci el olarak yapabileceğim bir şey yok. İkinci el ilanlarına bakabilirsin.

Sıfır olarak da bulabildiklerim bunlar. Google'a ya da fiyat arama motorlarına bakabilirsin daha detaylı bilgiler için.

arkadaşlar 2 gündür piyasa araştırması yapıyordum..

bulduğum ürünler

forumda 600 tl ye 2. el packard bell dot mu tk-003 var

sıfırı darty de 700 tl az önce aldım..

samsun nf210 = 600 tl fatura değeri 950 tl 2. el

isteyenler pm ile ulaşsın sahipleriyle görüştürebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezing -- 31 Ocak 2011; 22:52:44 >

• Fatura bedelleri mühim değil. Sıfır fiyatları ilk mesajda var zaten hocam. Fatura değerinin tek işe yarayacağı nokta, arıza sonrası olası bir ürün iadesi durumunda fatura bedeli üzerinden yeni bir ürün tercih etme durumu. 950 liralık yeni bir ürün tercih etme şansın olur, hepsi o.

Packard Bell'in fiyatı iyi denebilir. Temizse alınabilir. Darty'deki muhtemelen düşük özellikli olanıdır. Bekleme şansın varsa üzerine ekleyip DM1 almanı tavsiye ederim.
  • Jay jay justified verdiğin ayrıntılı bilgiler için çok çok teşekkürler.

Ben de netbook araştırıyorum. Eşim öğretmen ve okulda bazı derslerde projeksiyon kullanmaları gerekiyormuş. Netbook bu yuzden lazım.

Muhakkak hdmı olsun istiyorum ses ve görüntü kolay aktarılsın diye.
    Maalesef benim baktığım hiç bir sitede hdmi ayıracı yok bu yuzden tek tek butun markaların butun modellerine girip bakmak zorunda kalıyorum.
    İşin içinden çıkamadım.

Netbookla sadece basit word excel işlemleri yapılacak ve bazen video veya powerpoint sunumu yapılacak. Eşimbu işlerden çok anlamadığı için de hdmi şart
    diye düşünüyorum.

Özetle hdmi bağlantısı olan en uygun fiyatlı netbook hangisidir? Önerilerinizi bekliyorum.
  • HDMI arabirimine sahip bir projektörünüz var sanırım. HDMI'ye sahip olan modeller ilk mesajda belirtildi. Şimdilik en uygun olanı Packard Bell DOT MU TK-003 modeli diyebilirim.

HDMI'ye sahip cihazlar ne yazık ki belli bir fiyat seviyesinin üzerindeler. O yüzden HDMI şartsa, kesenin ağzını açmak şart.
  • quote:

Fatura bedelleri mühim değil. Sıfır fiyatları ilk mesajda var zaten hocam. Fatura değerinin tek işe yarayacağı nokta, arıza sonrası olası bir ürün iadesi durumunda fatura bedeli üzerinden yeni bir ürün tercih etme durumu. 950 liralık yeni bir ürün tercih etme şansın olur, hepsi o.

Packard Bell'in fiyatı iyi denebilir. Temizse alınabilir. Darty'deki muhtemelen düşük özellikli olanıdır. Bekleme şansın varsa üzerine ekleyip DM1 almanı tavsiye ederim.

darty de olan ürün bu

LİNK 1

düşük özellikderken ne kast ettiniz anlamadım..

dm1 için link verebilirmisiniz

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.