Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
8
Favori
434.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracım ghia olmasına rağmen sis farı yok normal mi?

1.6 da standart değil ama tesisat hazır bir çift sis farı alıp sokete takınca arka sislerle beraber yanıyor. isterseniz far anahtarını ön sisli olanı takınca yine öb-arka sis farı ayrılıyor.

quote:

arka sağ camı şoför tarafından kontrol edemiyorum ama kendi kapısından açılıyo sebebi ne olabilir?

4 cam anahtarı oksitlenmiş olabilir. önce temizlemeye gidin olmazsa değişecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur512

quote:

Orijinalden alıntı: emrullah85

2001 focus hb benzinli 1.6 100 km de 6 litre benzin tükettim 140 160 civarında gittim hep tüp taktırmayı düşünüyorum.
    aracım ghia olmasına rağmen sis farı yok normal mi?
    ön sağ koltuğun altındaki kablonun görevi nedir?
    arka sağ camı şoför tarafından kontrol edemiyorum ama kendi kapısından açılıyo sebebi ne olabilir?
    arkadaşlar sorularıma cvp verebilirseniz çok iyi olur herkesin bayramını kutlarım

aynı araç bende var benzin tüketimin gayet iyi bende yaklaşık aynı değerleri buluyorum.Tüp taktırmayı düşünmüyorum yazık olur yoksa zetec motora :) Benim araçda ghia sis farı yok fabrikadan o şekilde çıkmış.Ama sis far boşlugu var tesisatı hazır. Krem bej döşeme ahşap görünümlü konsol.

Aracınızın ön camında şase numarasının yanında airbag işareti var ve X4 yazıyorsa ve koltugun kenarında siyah ( şöför ve ön koltuk yanında) AİRBAG yazısı var ise koltugun altındaki kablolar airbag in kablolarıdır. Şu unutulmamalıdır ki geçen ay bir ghia gördüm araçta şöför koltugu elektrikli değil ve 4 airbag yok.Bu araçlar fabrikadan isteğe bağlı özellikte çıkmıstır her ghia full değildir. Sis farı büyük bir eksiklik değildir . 4 airbag yoksa eksikliktir ama :D

Şöför kapısındaki 4 lü düğmeden kaynaklı bir sorun gibi görünüyor Kapının ordaki düğmeden arka sağ cam açılıyor demişsiniz çünkü.
    Bildiğim kadarını aktardım.

İyi bayramlar dilerim...

cvbınız için çok tşk ederim evet 4 airbag var işaretleride var sis farı beniö için çok büyük eksiklik en kısa zamanda taktırmayı düşünüyorum yakıt ise uzun yolda beni kasmıyo ama şehir içi değerleri çok yüksek hergün 50 km şehiriçi gidiyorum km ye 350 civarında yakıyo şoför tarafındaki düğmeleri çıkarıp temizlemeyi deneyecem halledebilirsem paylaşırım.
  • buda benim focus arkadaşlar 2001

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrullah85 -- 11 Kasım 2011; 22:23:33 >
  • arkadaşlar resimdeki aracımda direksiyon kumandası var teypte orjinal cd çalar ama çalışmıyor direksiyon kumandası neden olabilr?
  • quote:

arkadaşlar resimdeki aracımda direksiyon kumandası var teypte orjinal cd çalar ama çalışmıyor direksiyon kumandası neden olabilr?

aynı araç bende var 2001 ghia lacivert.

bu kasa focuslarda fabrikadan kasetçalarlı olarak çıkıyor diye biliyorum.Eğer orjinal ford un cd çaları sonradan takıldı ise ihtimalleri söylüyorum direksiyon kumandasına teyp baglanmamıs olabilir yada kumandada sorun da olabilir göstermek gerekli bir yere
  • senin araçta çok temiz kardeşim güle güle kullan sanırım sonradan takılmış ve bu teybin arkasındaki direksiyon kumanda yeri kasetçalarnınıkinden farklı o yüzden olmuyormuş acaba bunun için aparat varmıdır yada uyarlanabilir mi cd çalarlı için gerçi son zamanda arştırdığım navitech dx 900 var navigasyonlu araç içi bi alet çok hoşuma gitti acaba bizim araçlara bu olur mu?
  • quote:

senin araçta çok temiz kardeşim güle güle kullan sanırım sonradan takılmış ve bu teybin arkasındaki direksiyon kumanda yeri kasetçalarnınıkinden farklı o yüzden olmuyormuş acaba bunun için aparat varmıdır yada uyarlanabilir mi cd çalarlı için gerçi son zamanda arştırdığım navitech dx 900 var navigasyonlu araç içi bi alet çok hoşuma gitti acaba bizim araçlara bu olur mu?

Teşekkürler.
    aracın orjinal cd çaları olur yada başka bir cd çalar olur bir aparat ile direksiyon kumandasından o cd çalara uyarlanabiliyor diye biliyorum ama sanırım biraz pahalı birşeydi.Banada aksesuarcı arkadaşım söylemişti.Cd çalar takarsan direksiyon kumandasından da ses açıp kapamak diğer işlemleri kullanmak için bir aparat var onunla uyarlanıyor demişti.Yine alıcağınız cihaza göre araştırın derim alternatifi olması gerek
  • Arkadaşlar 2004 model HB ghiamı satıyorum 85 binde orjinal 4 parça lokal boya var değişen kesinlikle yok renk tonik mavi.İlanı sahibinden.comda var samsundanım.selamlarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: TRCaPiTaL

Ya biri sadece şöför kapısını açan bir trick yollamıştı ArrowBow sen miydin o bulamıyorum o postu?

kumandanın açma ve kapama düğmelerine 4 sn basılı tut flaşörler yanıp sönecektir...sonra tekrar dene bakalım olmuş mu;) olmadıysa aynı işlemi tekrarla kesin oluyor ben yapmıştım bı kac sefer;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArrowBow

bulamadım bir türlü yahu yok heralde böyle bir özellik

kumandanın açma ve kapama düğmelerine 4 sn basılı tut flaşörler yanıp sönecektir...sonra tekrar dene bakalım olmuş mu;) olmadıysa aynı işlemi tekrarla kesin oluyor ben yapmıştım bı kac sefer;)
  • Herkese mrb arkadaşlar 2001 model ghia aracıma makyajlı focus ön tamponu taktırmak istiyorum acaba bu mümkünmüdür nasıl durur yakışır mı
  • Herkese selam yararlı bilgiler buldum burada ama bir sorum olacak.2001 Ghia sedan arabamı içeriden kilitleyemiyorum.Sadece yan yolcu tarafından kilitleniyor ama tekrar açılmıyor.Ancak anahtarı çıkarıp açma tuşuna basınca açılıyor.Yolda giderken arkada çocuk olunca korkuyorum kapıyı açacak diye.Bilen varsa yardımcı olabilir mi.?

Birde araçta kasetçalar var haliyle.Orjinalliğini bozmadan oraya göre cuk oturacak multimedia yada navigasyon bulabilirmiyiz yada böyle yapan varmı acaba.
  • Diğer özellikleride denedim bir türlü olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antgozetim -- 30 Ocak 2012; 13:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emas

quote:

Orijinalden alıntı: ArrowBow

bulamadım bir türlü yahu yok heralde böyle bir özellik

Olmadı bendede.2001 Ghia var.50 kere denedim olmadı.
  • ARKADAŞLAR YENİ FOCUS F1 ALCAM GHİA MODELİNİ GHİA LARDA ESP OLUYOR MU BAZILARI var DİYOR EMİN OLAMADIM NASIL ANLARIZ LÜTFEN YARDIM EDİN HANGİ MODELLERİN DE VAR..??
  • vites çerçevesinde esp ile ilgili tuş yok ise esp yoktur. yine 1.6 motorlarda esp li olanlarda arka frenler disk tir. espli FI zaten çok az var.

tuş şu resimdeki gibi.

sağ alttakinden olcak.
  •  FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

vites çerçevesinde esp ile ilgili tuş yok ise esp yoktur. yine 1.6 motorlarda esp li olanlarda arka frenler disk tir. espli FI zaten çok az var.

tuş şu resimdeki gibi.

sağ alttakinden olcak.

tşkr ederim..vites kutusunun önündede bir tuş oluyor o nedir ghia larda görüyorum fotolarda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

vites çerçevesinde esp ile ilgili tuş yok ise esp yoktur. yine 1.6 motorlarda esp li olanlarda arka frenler disk tir. espli FI zaten çok az var.

tuş şu resimdeki gibi.

sağ alttakinden olcak.

Bu mevzunun gündeme gelmesi iyi oldu..
    Benim araç 2001 model focus hb ghia.. esp tuşu var ancak çalışıp çalışmadığını bilemiyorum.Bu özelliğin çalıştığını nasıl anlayabilirim?
  • tuşa basınca esp iptal olur gösterge panelinde tuştaki sembol gibi bir lamba yanar. yine patinajla kalkınca göstergede o lamba yanıp sönerek esp nin çalıştığını gösterir.
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.