Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.683
Cevap
8
Favori
434.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araba focus ghia değilmi? 4 hava yastığının olduğuna eminseniz 2si önde 2si yanda yani koltuk kenarlarında.
    yedek anahtarını anahtarcıdan yapamazsınız çünkü 2.ci anahtar olmadan anahtar şifrelenemez servisten almak zorundasınız... anahtarın fiyatını bilemiyorum.
    teyp kodunuda yetkili servisten alabilirsiniz.
    saygılar.
  • Serviste kumandasız yedek anahtar için 150ytl kumandalı için ise 300ytl fiyat istenildiğini duymuştum. Ama 2. anahtara falan gerek olmadan kopyalayan yerler var. ben bursada bi yer bulmuştum kumandasız 80ytl, kumandalı 120ytl demişti.
  • arkadaşlar imzamdaki araç yoğun yağmurdan sonra motor ısınana kadar cikcikcik diya kuş sesi gibi seslar çıkartıyo. gaza basınca ses de hızlanıyo.
    aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varmı?
    saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

arkadaşlar imzamdaki araç yoğun yağmurdan sonra motor ısınana kadar cikcikcik diya kuş sesi gibi seslar çıkartıyo. gaza basınca ses de hızlanıyo.
    aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varmı?
    saygılar...

Arkadaşım,sorunun büyük ihtimalle kayışlardan kaynaklanmaktadır.
  • aynı ses bendede vardı, özellikle kışın çok duyuyordum şu aralar ses kesildi. ustaya sormuştum kayışa su gelirse yapar önemli bişey deil demişti.
  • bende kayışlardan birine su girmesinden şüpheleniyorum ama böyle su girmesi çok ilginç.
    yağmurdan sonraki bir kaç gün devam edip ses kesiliyor.
  • Cevaplar için teşekkür ederim.

Bir anahtar 300 YTL olur mu yahu?

Arabaya koltuk kılıfı yaptırmıştım. Şimdi benim yan havayastıkları açılmayacak bu durumda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ****li

Arabaya koltuk kılıfı yaptırmıştım. Şimdi benim yan havayastıkları açılmayacak bu durumda...

Eh be arkadaşım sen ne yaptın yaw Allah korusun arkadaşım öyle bir durumla kimse karşılaşmasın
  • konu yukarlara çıksın bari.

Herkese iyi günler dilerim..
  • bunu özellikle okyaypay ve topolojik emre ye yazıyorum
    en sonunda arabamı aldım.çok kararsız kalmıştım,megane2 mi alsam filan diye.
    en sonunda gittim bi tane 2004 ghia aldım.76 binde.30 bin ve 60 bin bakımının servis kayıtları var arabada.
    benim 76 bin deki araca neler yaptırmam gerekiyor?
    sanırım yağı 60 bin bakımından sonra değişmemiş.2 gündür forumu okudum.yarın kayıtlara bakıp devriyaj ve fren balatalarının değişip değişmediğini öğreneceğim.aldığım adam sanırım ara bakımları başka yerde yaptırıp 30 ve 60 bin bakımını serviste yaptırmış.trigeri daha idare eder de fren ve devrirajdan şüpheliyim.
  • önce yağı ve filtresini değiştir
    hava filtresini değiştir
    polen filtresi değiştir
    fren balata kontrolü
    fren hidrolik kontrolü
    direksiyon atf kontrolü
    z-rot konrtolü , şöööyle bi genel alt takım kontrolü gözle ve elle
    klima gazı tamamla
    debriyaj balatası , debriyajın yukarda kavramasından belli olmaz zaten focuslar yukarda kavrar , balata bittikçe sertleşir debriyaj ama normal kullanımla 90-100 bin devirir

büyük ihtimalle sadece yağ , filtresi,hava filtresi, polen filtresi ve klima gazı tamamlatmayla çıkacksın servisten
  • servise gitmeyeyim o zman.gideyim tanıdık bi tamirciye.yağını filan değiştireyim.90 binde adam akıllı bakıma sokarım.ya bide 2-3 günden beri abs yi devreye sokmaya çalışıyorum.bakalım ne olacak diye.olmuyo mübarek.ön cama yapıştım,bi türlü devreye girmiyo.bu ne ya.lastikler kilitlenip kaymıyorda.bu aletin frenleri de baya iimiş.
  • bana kalırsa da ole servise falan gitme... baktır eksik varsa yaptır 90 bin bakımında detaylı bir bakım yaptırırsın...balatalarsa bişiy olacağını zannetmem çünkü frene basınca bir titreme falan yaparsa ona göre baktır yani olağan dışı birşey olduğunu hissedersen balata flan değiştir servise sorsan onlar arabayı baştan aşağıya değiştirirler bu arada unuttum araban hayırlı olsunn güle güle kullan iyi bir seçim iyi ki aldım deyeceğini düşünüyorum...kazasız sürüşler...
  • sağol emre.baya bi kararsız kalmıştım biliyosun.en sonunda alsım.5-6 günden beri biniyorum.baktıkça daha çok hoşuma gitmeye başladı külüstür.2004 ghia hb.aytozu grisi.yalnız 2500 devire kadar bi devirleneyimmi yoksa devirlenmeyeyimmi diyo.hepsi bölemi?yoksa bendemi bi problem var.gerçi daha hiç yüksek sürate çıkmadım ama tam tanımıyorum diye aracı.yol tutuşu filan test edecek vaktimiz olmadı yani.
  • AYTUĞ KAAN O 2500 KADAR EVİRLENMEMESİ NORMAL MERAK ETME ŞÖYLE DÜŞÜN TORK ALETİ OLARAK ÜRETİLEN DİZELLER BİLE 1750 Lİ DEVİRLERDE ŞAHLANIYOR OLAYA OLE BAKARSAN BUNUN NORMAL OLDUĞUNU GÖRÜRSÜN BİRDE BEN DE ŞU VAR ARABANIN ŞEKLİNİ BAKTIKÇA BEĞENİYORUM VALLA HASTALIK MI ACABA
  • valla bilmem ama gece kalkıp ta arabaya bktığım ilk oluyo.şimdi kaskosunu araştırıyorum.1050 ye buldum.onun teminatları ii.onu yaptırsammı diye düşünüyorum.bide hemen şunu sorayım.220 ibre var.en sonuna kadar gören olmamıştır herhalde.en fazla kaça çıktınız?
  • 195 yaptım 1 kez, ama rahat 200'ü geçer.
    bakımlarını düzenli şekilde yaptırırsan seni asla üzmez, iyidir focus. 75000 de ana bakımdır. Senden önceki durumdan emin olamazsın bence şimdi adamakıllı bakım yaptır.
    standart yağ ve filtreler dışında balataları ve balansa da bak. balata kaçta değişmiş ona göre yenileyebilirsin, çok pahalı değildir.
    Ayrıca devirdaim ve ateşleme bobini de önemli. Değişmedi ise heran sukoyabilirler dikkat.
  • selamlar...2003 comfort hb aracımı bugün lpg takılmak üzere izmir zavoli bayii polaris lpg'ye bıraktım...hayırlısıyla çıksın sonuçları paylaşırım herkese ford'lu gunler...
  • Arkadaşlar slm. Bugün tekrar bir deneme yaptım arabayı 5 . viteste kaldırdım. Araba baya güzel kalkıp gidiyor yahu sanki 2. viteste kalkar gibi öyle çok aşırı gaza da yüklenmedim güzelce kalktı gidiyor .
    şimdi ne olacak arkadaşlar baskı balatalar kesin bitmiş herhalde. Ben servise gitmek istemiyorum burda bir tamircide yaptıracağım. Bu balatanın özel iyi bir markası falan var mı? bu konuda hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de benim araç 91 binde yaptırmışken bir 500 harcayayım diyorum başka ne gibi bakımları yapılmalıdır? 10 bin km önce ön fren balataları, bujiler, yağ ve yağ filtresini birde klima filtresimi ne onu değiştirtmiştim başaka bir şey yaptırtmadım şimdi ne gibi bakımlar yaptırmamı önerirsiniz.

Bu gün kaputu açtım şöyle bi bakayım dedim. Biraz su eksilmiş tamamladım. Sonra bakınırkn bir de ne göreyim sağ farın arkasındaki kapak düşmüş orda duruyor nasıl yere düşmemiş hayret ettim. Geçen gün parkları değiştirmiştim iyi takamamışım herhalde. Bir de arkadaşlar motor felaket toz, çamur olmuş bir kova su döktüm yıkansın diye acaba suyun bir zararı olur mu? Olmaz derseniz su ile iyi bir yıkayacağım motoru.

İyi Akşamlar Dilerim.

• aman motoru kendin yıkama. git güvenilir bir yıkamacıya özel ilaçla suyun değmemesi gereken yerleri iyice koruyarak yıkat.
    başın bela bulursun özensiz yapma.
    saygılar...
    quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Arkadaşlar slm. Bugün tekrar bir deneme yaptım arabayı 5 . viteste kaldırdım. Araba baya güzel kalkıp gidiyor yahu sanki 2. viteste kalkar gibi öyle çok aşırı gaza da yüklenmedim güzelce kalktı gidiyor .
    şimdi ne olacak arkadaşlar baskı balatalar kesin bitmiş herhalde. Ben servise gitmek istemiyorum burda bir tamircide yaptıracağım. Bu balatanın özel iyi bir markası falan var mı? bu konuda hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de benim araç 91 binde yaptırmışken bir 500 harcayayım diyorum başka ne gibi bakımları yapılmalıdır? 10 bin km önce ön fren balataları, bujiler, yağ ve yağ filtresini birde klima filtresimi ne onu değiştirtmiştim başaka bir şey yaptırtmadım şimdi ne gibi bakımlar yaptırmamı önerirsiniz.

Bu gün kaputu açtım şöyle bi bakayım dedim. Biraz su eksilmiş tamamladım. Sonra bakınırkn bir de ne göreyim sağ farın arkasındaki kapak düşmüş orda duruyor nasıl yere düşmemiş hayret ettim. Geçen gün parkları değiştirmiştim iyi takamamışım herhalde. Bir de arkadaşlar motor felaket toz, çamur olmuş bir kova su döktüm yıkansın diye acaba suyun bir zararı olur mu? Olmaz derseniz su ile iyi bir yıkayacağım motoru.

İyi Akşamlar Dilerim.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.