Şimdi Ara

Auzentech ikinci nesil X-Meridian 7.1 ses kartını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yüksek kaliteli ses kartlarıyla sektörün iddialı isimlerinden birisi olan Auzentech, Creative'in ses kalmasını fırsat bilerek yeni model duyurularına devam ediyor. Firma yaptığı açıklama ile ikinci nesil X-Meridian 7.1 ses kartını duyurdu. C-Media'nın CMI 8788 yonga setini kullanan ve Dolby Digital Live Real Time içerik işleme yeteneği sunan ses kartı PCI ara birimini kullanıyor ve DTS Connect ve Xear 3D gibi teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. 24bit/192kHz 7.1 kanal analog oynatım yeteğine sahip olan Auzen X-Meridian 7.1'in sinyal-gürültü oranının 115 dB seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Altın kaplı baskılı devreye ve yüksek kaliteli komponentlere sahip olan ses kartı, Dolby Digital Live, Dolby Pro Logic II, Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone, DTS Connect, DTS Interactive ve DTS Neo:P gibi piyasada yaygın olarak kullanılan mevcut ses teknolojilerinin önemli bir kısmına destek sunuyor. Aynı zamanda kulaklıklar için 7.1 kanal sanal ses dönüştürme özelliğine de sahip olan ikinci nesil X-Meridian 7.1, Kuzey Amerika'da 160 dolar seviyesinden satışa sunuluyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Auzentech X-Meridian 7.1 2G
    Auzentech X-Meridian 7.1 2G

• 1. nesil ile aralarında ne fark var ?

Ayrıca x fi çipli auzentech daha performanslı değilmidir ?
  • c media chipset ile creative in x-fi chipseti kıyaslanabilirmi ?
  • Tencere dibin neden kara?
  • İyide Blu-Ray çağında yeni nesil formatları niye desteklenmez?
  • bulara içim gidiyor ama creative in ön paneline alışmışım bir kere ne olursa olsun oturduğum yerden kulaklık jakını çıkarıp takıyorum ve ses otomatik olarak kulaklığa gidiyor. yoksa piyasada o kadar kaliteli ses kartları var ki özellikle auzentech prelude gibi ama işte ön konsol dediğim gibi....
  • Auzentech Prelude kullanıyorum ve ön paneli ayrı olarak satın alınabiliyor.

Yalnız sanırım x-fi çiplerinin genel bir sorunu, %70 üzerindeki ses seviyesinde sesi gereğinden fazla bozuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Auzentech Prelude kullanıyorum ve ön paneli ayrı olarak satın alınabiliyor.

Yalnız sanırım x-fi çiplerinin genel bir sorunu, %70 üzerindeki ses seviyesinde sesi gereğinden fazla bozuyor.

ben x-fi xtremegamer fatality pro yu platinum ön panel ile kullanıyorum. bu prelude ile mümkün mü?

sanırım X-Fi Titanium I/O Drive ını kullanıyor ama bu da pek kullanışlı değil gibi

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 24 Aralık 2010; 13:00:47 >
  • digital optik çıkışı neden yok bunun ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidoko

digital optik çıkışı neden yok bunun ..

bunlarda toslink dönüştürücü kullanılıyor. prelude da vardı o. belki bu da öyledir.

http://store.auzentech.com/toslink-combo-adaptor-p12.aspx
  • pahalıymış.. ama ses kartı creative olmasında başka ne olursa olsun!!
  • Digital bağlantısı olmadıktan sonra ne yapalım bu kartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunbuloglu

Digital bağlantısı olmadıktan sonra ne yapalım bu kartı.

Evet ben amfiye optik baglantı yapıyorum çok büyük bir eksik
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.