Şimdi Ara

Kingmax 2400MHz'de çalışan nano teknolojili DDR3 bellek modülünü tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Önde gelen bellek üreticilerinden Kingmax, yüksek performans segmenti için hazırladığı DDR3 bellek modülünü duyurdu. Firma tarafından Nano Gaming Ram olarak isimlendirilen yeni modül, 2400MHz'de çalışıyor ve üzerinde herhangi bir soğutucu bulunmuyor. NTD adı verilen bir teknolojiyle, ekstra soğutucu kullanılmadan ısı dağıtımının efektif bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Kingmax, bu sayede modül üzerinde soğutucu olmamasına rağmen, hız aşırtmacılara sınırları zorlama şansı verdiğini belirtiyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre 1.65v geriliminde 9-11-9-27 zamanalarıyla gelen bellek modülünün 2400MHz olan çalışma frekansında 19.2GB/saniye seviyesinde bant genişliği sunduğu belirtiliyor. Intel'in P55 çipsetine destek sunan bellek modülünün üretim sürecinde kurşun kullanılmadığına özellikle dikkat çeken Kingmax, sahte modüllere karşı gömülü ASIC çip kullanarak bunun önüne geçtiğini de belirtiyor. Ömür boyu garanti ile sunulan bellek modülü aynı zamanda Intel XMP sertifikasına da sahip.

Nano Gaming Ram serisi altında daha düşük hızlarda çalışan çözümler de sunan Kingmax, ömür boyu garanti ile sunduğu yeni modülün fiyatını ise açıklamadı.

• adamlar yapmış beyler..
  • Nano yu eklediler ya başına. Fiyatın ucuz olacağını sanmam.

Karşınızda Nano ilker. Hımmmm. Yok böyle işe yaramıyor. Dürüstlük hala para etmiyor.
  • Merak ettiğim bir konu var acaba Pcı E 3.0 teknolojisi ddr3 ram ile yapılan Ramdiskleri karşılayabilecek bant genişliğini sunabilir mi ?

belki 800mhzlik düşük profilli ddr3 ramleri kılpayıda olsa yakalar ne dersiniz ?

pek bir bilgim yok ama açıklayabilirseniz sevinirim arkadaşlar :)

bu arada haber için teşekkürler böyle ramleri görmek güzel..

Ramdisk almak hep aklımda 40gb olsun 20gb olsun farketmez işletim sistemini kursam yetecek bana :)
  • 2400 mhz çıkıyorda 2000 mhz için anakart yok piyasada. birileri çok ileri gidiyor birileri yolda kalıyor sekronizye değiller.
  • gerçekten birirleri uçarken digerleri onlara yetişemiyor buda teknolojik sorunlar oluşturuyor pahalılık gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

Merak ettiğim bir konu var acaba Pcı E 3.0 teknolojisi ddr3 ram ile yapılan Ramdiskleri karşılayabilecek bant genişliğini sunabilir mi ?

belki 800mhzlik düşük profilli ddr3 ramleri kılpayıda olsa yakalar ne dersiniz ?

Ramdisk almak hep aklımda 40gb olsun 20gb olsun farketmez işletim sistemini kursam yetecek bana :)

Galiba sen sisteme takılı olan ramlerden yapılan ramdisklerden bahsediyorsun.Eger ole ise sunucularda kullanıyor ama elektirik gitti zaman verilerde kayboluyor içine isletim sistemi kurma sansın yok bu daha cok sistem acık iken islenmesi cok zor olan veya zaman kaybetttiren veriyi orda islerek zamandan kazanmak olabilir.Kendi yaptıgım testlerde 1800mhzde calısan ddr 3 ramlerle 4gb lik ramdisk olusturdum okuma hızları 850mb/s kadar cıkıyor ortalaada 650-700 mb/s kadar.Yani suan yaplıyor en hızlı ssdden daha hızlı ama elektrik giderse veride gider bunun için cihazı surekli online tutman lazım bi ups arkasındanda bi jenarator destegi sunarsan ve elinde sole 100gb uzeri bosta ramin varsa cok pisikopat bi database uygulaman varsa buraya atarak cok iyi verim alabilirsin.Umarım dogru anlamısımdır.Yoksa pci-e yuvasına takılan ocznin ssdleri var onlarla içine sistem kurup boot edebilirsin acılısta.

SAYGILARLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rock_Rage -- 24 Aralık 2010; 0:56:41 >

• şuanki anakartalraın desteklediği rem ler ortaama 1600mhz de bence enuygunu cl si düşük bir 1600mhz işimiz gayet iyi görür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Merak ettiğim bir konu var acaba Pcı E 3.0 teknolojisi ddr3 ram ile yapılan Ramdiskleri karşılayabilecek bant genişliğini sunabilir mi ?

Galiba sen sisteme takılı olan ramlerden yapılan ramdisklerden bahsediyorsun.Eger ole ise sunucularda kullanıyor ama elektirik gitti zaman verilerde kayboluyor içine isletim sistemi kurma sansın yok bu daha cok sistem acık iken islenmesi cok zor olan veya zaman kaybetttiren veriyi orda islerek zamandan kazanmak olabilir.Kendi yaptıgım testlerde 1800mhzde calısan ddr 3 ramlerle 4gb lik ramdisk olusturdum okuma hızları 850mb/s kadar cıkıyor ortalaada 650-700 mb/s kadar.Yani suan yaplıyor en hızlı ssdden daha hızlı ama elektrik giderse veride gider bunun için cihazı surekli online tutman lazım bi ups arkasındanda bi jenarator destegi sunarsan ve elinde sole 100gb uzeri bosta ramin varsa cok pisikopat bi database uygulaman varsa buraya atarak cok iyi verim alabilirsin.Umarım dogru anlamısımdır.Yoksa pci-e yuvasına takılan ocznin ssdleri var onlarla içine sistem kurup boot edebilirsin acılısta.

SAYGILARLA

Merhaba.

Ramdisk yaparken hangi donanim uzerinde yapmistiniz acaba, bir de, ramlerin timinglerini dusurunce okuma ve yazma hizlari artis oluyor muydu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Nano yu eklediler ya başına. Fiyatın ucuz olacağını sanmam.

Karşınızda Nano ilker. Hımmmm. Yok böyle işe yaramıyor. Dürüstlük hala para etmiyor.

abartmaya gerek yok fiyatını

http://www.dealextreme.com/p/kingmax-2gb-2200mhz-240-pin-ddr3-ram-memory-module-for-desktop-pc-93971

2gb 2200mhz ı 43 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

SAYGILARLA

Merhaba.

Ramdisk yaparken hangi donanim uzerinde yapmistiniz acaba, bir de, ramlerin timinglerini dusurunce okuma ve yazma hizlari artis oluyor muydu ?

Ben evde test amaclı yapmıstım gigabyte P55A-UD3R uzerinde 8Gb Ram ile 4GB lık disk olsuturup sistem kurmustum uzerine timinglerle oynamadım ama cpu hızını yukselttikce okuma yazma hızlarında artıs oldu.en 800MB/sn okuma 700MB/sn yazma hızına ulasmıstım.

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

quote:

http://www.dealextreme.com/p/kingmax-2gb-2200mhz-240-pin-ddr3-ram-memory-module-for-desktop-pc-93971

2gb 2200mhz ı 43 tl

24 Aralık 2010

• quote:

quote:

quote:

2gb 2200mhz ı 43 tl

24 Aralık 2010

• quote:

quote:

quote:

2gb 2200mhz ı 43 tl

24 Aralık 2010

sende haklısın sabah 8 de tarihe bakmıyorum fazla sonuçta ucuz yani görüldüğü gibi

• quote:

sende haklısın sabah 8 de tarihe bakmıyorum fazla sonuçta ucuz yani görüldüğü gibi

Bir de senin verdiğin linkteki CL10 2200MHz ve Nano Serisi değil.

Haberdeki ise; CL9 2400MHz ve Nano diye ismi var.

Aslında DH den şunu da bekliyorum.

Eski konulara uyarı sistemi olsun. Yani mesela 1 aydan eski konulara cevap yazarken. Bu konuya son mesaj tarihi şudur ve açılış tarihi şudur Emin misiniz diye bir şey sorabilir.

Programlama maliytini de o sorunun altına yapışıracağı bir adsense kod ya da reklam ile halledebilir yani.

Görüldüğü gibi komple çözüm üretiyoruz yap et diyip bırakmıyoruz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 23 Eylül 2011; 7:08:42 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.