Şimdi Ara

Ubuntu işletim sistemli tablet bilgisayarın casus görüntüleri yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tablet bilgisayar arasındaki rekabete işletim sistemleri de dahil olabilir. Apple'ın iOS ve Google'ın Android çözümlerine ek olarak yeni yılda Microsoft Windows'un yeni bir ARM versiyonu ile birlikte Nokia-Intel'in MeeGo'su dahil olacak. Ancak gelen yeni bilgilere göre pazar sadece bu dört işletim sistemiyle şekillenmeyecek. Linux dağıtımlarının en başarılısı olarak gösterilen Ubuntu'nun yeni bir tablet versiyonu da yolda. Ortaya çıkan görüntülere göre, bir süredir tablet versiyonu üzerinde çalışan Ubuntu ekibi önemli bir yol katetmişe beniyor. Aşılması gereken bazı hatalar olmasına karşın 10.10 Netbook sürümünü temel alan mevcut tablet versiyon için ilk izlenimlerin iyi olduğu belirtiliyor.

Ubuntu işletim sistemiyle birlikte kullanıldığı tablet bilgisayar hakkında da biraz bilgi vermekte fayda var. Intel Atom platformunu temel alan ve 1.66GHz'de çalışan işlemciden güç alan tablette, 2GB RAM ve 32GB SSD'ye yer veriliyor. Çoklu dokunmatik desteği de sunan tablet bilgisayarın diğer detayları hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ubuntu ekibi işletim sisteminin tablet versiyonu için henüz net bir tarih vermeseler de yeni yılın ilk aylarında rekabete dahil olmaları bekleniyor.

• ubuntu netbook sürümünün hantallığını düzeltebilirse çok iyi bir alternatif olacaktır
  • yok abi ubuntudan adam olmaz. hem ben koskoca şirketlerden degilde destegi garanti olmayan sorunu cok olan bir işletim sisteminimi tercih etcem tablet alırken? ubuntunun sadece profesyonel işlerde yeri var bence
  • sonunda oyuncak degil de gercek bir bilgisayar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

yok abi ubuntudan adam olmaz. hem ben koskoca şirketlerden degilde destegi garanti olmayan sorunu cok olan bir işletim sisteminimi tercih etcem tablet alırken? ubuntunun sadece profesyonel işlerde yeri var bence

ubuntu ayni yukarida isimleri gecen meego ve android gibi linux cekirdegini kullaniyor. arayuz olarak da meego'da da kullanilan clutter kutuphaneleri ile olusturulmus unity'yi. sirf su haberdeki bilgilerden faydalanarak nokia, intel ve google gibi devlerin linux'e destek verdigini goruyoruz. ibm'den tut novell'e kadar bir dunya dolayli destegin yaninda ubuntu'nun arkasinda dolar milyarderi mark shuttleworth ve sirketi canonical var.
    bir tablet bilgisayara isletim sistemini yerletirmeye ''curret'' etmek icin daha ne gerekiyor onun cevabini da senden bekliyoruz.

destegi olmadigini neye dayanarak idda ettigini aciklarsan biz de anlariz. herhalde su sayfayi shuttleworth yegenine yaptirmamistir

http://shop.canonical.com/product_info.php?products_id=715

bir de acaba hangi tablet bilgisayarda denedin de ne tur sorunlar tespit ettin cok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: positroN

quote:

yok abi ubuntudan adam olmaz. hem ben koskoca şirketlerden degilde destegi garanti olmayan sorunu cok olan bir işletim sisteminimi tercih etcem tablet alırken? ubuntunun sadece profesyonel işlerde yeri var bence

ubuntu ayni yukarida isimleri gecen meego ve android gibi linux cekirdegini kullaniyor. arayuz olarak da meego'da da kullanilan clutter kutuphaneleri ile olusturulmus unity'yi. sirf su haberdeki bilgilerden faydalanarak nokia, intel ve google gibi devlerin linux'e destek verdigini goruyoruz. ibm'den tut novell'e kadar bir dunya dolayli destegin yaninda ubuntu'nun arkasinda dolar milyarderi mark shuttleworth ve sirketi canonical var.
    bir tablet bilgisayara isletim sistemini yerletirmeye ''curret'' etmek icin daha ne gerekiyor onun cevabini da senden bekliyoruz.

destegi olmadigini neye dayanarak idda ettigini aciklarsan biz de anlariz. herhalde su sayfayi shuttleworth yegenine yaptirmamistir

bir de acaba hangi tablet bilgisayarda denedin de ne tur sorunlar tespit ettin cok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: positroN

quote:

+1

• Ubuntu kullandığım en güzel en sorunsuz Linux sürümü herkese tavsiye ederim
  • işte bu ya bunu bekliyorduk :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.