Şimdi Ara

EDIFIER S550 + Playvision HDA-51A

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
9.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun süredir araştırmalarımı sanırım artık sonlandırıyorum.emektar 10 ssenelik 5.1 ses sistemi yerine hem özellik hem kalite bakımından üst düzey bi ses sistemi bakınıyodum.istediklerim fiyat gözetmeksizin dijital çıkış olması,ses gücü,malzeme ve işçilik bakımından çok iyi olması ve tabiiki ses kalitesinin çok iyi olması ki bu kişiye göre değişebilir.bu kriterlerle neredeyse 1,5 2 senedir araştırma yaptım.

hi-fi sistemleri bi kenara bırakacak olursak multimedya hoparlörlerde karşıma hep z5500 çıkıyordu.ama ne yazıkki dinleme şansım oldu ve bassa boğulan bi ses duydum ki hiç sevmem.ama hiç seçeneğim kalmadığı için en azından pc sistemi için idare eder diye alacaktım. ki karşıma şöyle bi seçenek çıktı.

ses kalitesi olarak kesinlikle z5500 den çok iyi olduğunu düşündüğüm (biçok forum sitesi ve incelemelerde bunu destekliyor) edifier s550 yi sırf dijital değil diye almaya gönlüm razı olmuyordu.ancak şöyle bi aparatın olduğunu gördüm:

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=531551

dts decoderı bile var.

ben şimdi bu ikisini alıp hem analog hem dijital bağlayabileceğim bi sistem kurmayı ciddi ciddi düşünüyorum.3 sorum olacak.

1-bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz.
    2-Playvision HDA-51A ı ereyondan başka istanbulda nerede bulabilirim.viaport un oradaki electroworld e baktım yok, ikea nın ordaki mediamark a baktım yok, bostancıdaki vatan a baktım yok.yazıcıoğlunnun altını üstüne getirdim yok yok yok.böle yararlı bi alet nasıl olmaz hayrret ediyorum.
    3-edifier s550 için ayak nerden bulabilirim.istanbul da nerede böyle ayak çeşitleri aparatları bulacağım geniş çaplı bi mağaza var.bi ara doğu bank iş hanın arka girişşinde GENÇTEN TİCARET MERKEZİ ELEKTRONIK VE OPTIK ITHAL MALLAR ÇARŞISI diye biyer varmış sanırım , bide karaköy perşembe pazarının oralarda varmış.ama ben bilmiyorum böle bi dükkan bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarisakal -- 23 Aralık 2010; 21:05:05 >

• hocam güzel ses sistemi beğenmişsiniz hayırlı olsun
    ayakları kendiniz cnc de kestirip herhangi bir aparata uydurabilirsiniz de aslında. en son çare olarak bunu deneyebilirsiniz
  • teşekkür ederim. peki bu sistemi Playvision HDA-51A ile beraber kullanma hakkında ne düşünüyorsunuz.
  • Ayakları bence de kendin yaptırabilirsin, zamanında çok uyguna bir çift satılıyodu HB'da ama şu anda stokta olanlar pahalı biraz.

Ses sistemini Vatan mağazalarında test edebilirsin, hem S550 hem de Z5500 oluyor genelde. Dilediğin gibi denersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

teşekkür ederim. peki bu sistemi Playvision HDA-51A ile beraber kullanma hakkında ne düşünüyorsunuz.

@Sarisakal,

Edifier S550 ve Logitech Z5500'ü kıyaslayan bazı konu başlıklarını okumuştum. Çoğunda ses kalitesi ve işcilik açısından S550 önde idi. Z5500'ün tek avantajı ise dijital girişe sahip olması. Playvision decoder ile bu sorunu halletmiş olursunuz.

Ben dahil forumda bu decoderi kullanan çok arkadaş var. Bu güne kadar playvision'dan memnun olmayanı görmedim. Ben vestel ve premier marka ses sistemleri ile kullandım. Her iki sistemimde, bu decoder sayesinde DTS ve Dolby kaynaklarda süper performans gösteriyor. Çıkan ses kalitesine ve bu sesin benim sistemlerden çıktığına ben bile hayret ediyorum. S550 ile güzel uyum sağlar bence.

Benim bildiğim kadarı ile decoder sadece kendi sitesinde ve ereyon'da satılıyor. İthalatçı firmanın müşteri hizmeti gayet iyi. Her türlü problemde yardımcı oluyorlar.

Ben 2 adet hopalör ayağını 5 yıl kadar önce doğu bankın 3. katından bir dükkandan almıştım. Gayet güzel ve kullanışlı çıktı. Hem premier ile hemde vestel ile problemsiz kullandım.

• teşekkürler.bu sistemde baya tuzluya gelicek.edifier vatanda 835 lira.decoder ereyonda 195 lira.ayaklarla beraber 1200 lirayı bulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarisakal -- 24 Aralık 2010; 17:21:22 >
  • quote:

teşekkürler.bu sistemde baya tuzluya gelicek.edifier vatanda 835 lira.decoder ereyonda 195 lira.ayaklarla beraber 1200 lirayı bulacak.

hocam iyisini alın bir kere alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fundin

quote:

teşekkürler.bu sistemde baya tuzluya gelicek.edifier vatanda 835 lira.decoder ereyonda 195 lira.ayaklarla beraber 1200 lirayı bulacak.

hocam iyisini alın bir kere alın

evet bende her aldığım elektronik eşyayı böyle düşünerek alırım.
  • Merhaba,iki ürünün vereceği performansa göre bende değerlendirebilirim şu an giriş seviyeside olsa hi-fi ye geçme durumum yok o yüzden aldıktan sonraki yorumlarınızı merak ediyorum,birde mümkünse vatanın kampanyalarını bekleyin bugün yarın yapar,saygılar.

Yazımı kapatmadan bakıyım dedim kampanya başlamış lakin internete özel ve int. stoğunda yok.
  • Şuan Edifier S550 alma imkanım pek olmasada iki ürünün vereceği performansı bende çok merak ettim doğrusu

Elinde Edifier S550 olan güvenilir bir arkadaşa denemesi için benim playvision decoderi üç beş günlüğüne ödünç verebilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekucur

Şuan Edifier S550 alma imkanım pek olmasada iki ürünün vereceği performansı bende çok merak ettim doğrusu

Elinde Edifier S550 olan güvenilir bir arkadaşa denemesi için benim playvision decoderi üç beş günlüğüne ödünç verebilirim...

playvision decoder den şu anda kullandığınız sistemle beraber memnunmusunuz.5.1 sistemmi kullanıyosunuz.ses kalitesinde ne gibi değişiklik oluyor bu decoderle beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wilym@n

Merhaba,iki ürünün vereceği performansa göre bende değerlendirebilirim şu an giriş seviyeside olsa hi-fi ye geçme durumum yok o yüzden aldıktan sonraki yorumlarınızı merak ediyorum,birde mümkünse vatanın kampanyalarını bekleyin bugün yarın yapar,saygılar.

Yazımı kapatmadan bakıyım dedim kampanya başlamış lakin internete özel ve int. stoğunda yok.

bostancı vatanda konuştuğum çocuk 5 ocaktan sonra yeni ürünlerin geleceğini söyledi.ordada 1 tane var.ama benim kartta limit yok:)). bende mecburen 5 ocaktan sonra bakacağım artık.
  • quote:

quote:

Şuan Edifier S550 alma imkanım pek olmasada iki ürünün vereceği performansı bende çok merak ettim doğrusu

playvision decoder den şu anda kullandığınız sistemle beraber memnunmusunuz.5.1 sistemmi kullanıyosunuz.ses kalitesinde ne gibi değişiklik oluyor bu decoderle beraber.

Şuan VESTEL HT-728DT ile birlikte kullanıyorum ve gayet memnunum. Genelde WD TV de film izlemek için kullanıyorum. Özellikle DTS filmlerde sesler çok temiz ve kaliteli geliyor. Normal analog bağlantıda ise sesler çok daha cılız ve kalitesiz geliyor. DTS müziklerde de çok iyi sonuç alıyorum. Mevcut ses sisteminizin kalitesi hissedilir derecede değiştiriyor. Tabi bunun en önemli sebebi kullanılan kaynakların dijital olması. Yoksa kalitesi düşük bir ses kaynağını daha iyi hale getirmiyor fakat en iyi performansı almanızı sağlıyor.

• playvision baya farkettiriyor demekki.teşekkürler.sisteminizde çook güzelmiş güle güle kullanın.
  • Playvision HDA-51A ın siparişini ereyon dan verdim.ilk defa internetten alışveriş yapıyorum inşallah sorun olmaz:)

üstteki Sonorous SP-100B Hoparlör Ayakları nıda hepsiburada dan siparişini verdim.umarım edifier s550 ye uyar, ama sitedede her model markaya uyum diye yazıyor.başkada ayak bulamadım zaten nette.

artık hoparlörde ocağa kaldı.stoklara girer inş.
  • Hayırlı olsun @Sarisakal. Sorun olmaz hocam inşallah, merek etme... Ben aldığım çoğu elektronik eşyayı internet üzerinden alıyorum. Şükür bugüne kadar problem yaşamadım.

Evde, eskide olsa 5.1 ses sistemin var ise decoderi direkt kullanmaya başlayabilirsin zaten.

İnşallah hoparlörlerde en kısa zamanda stoklara girer. En az senin kadar merakla bekliyorum hocam...
  • quote:

Playvision HDA-51A ın siparişini ereyon dan verdim.ilk defa internetten alışveriş yapıyorum inşallah sorun olmaz:)

üstteki Sonorous SP-100B Hoparlör Ayakları nıda hepsiburada dan siparişini verdim.umarım edifier s550 ye uyar, ama sitedede her model markaya uyum diye yazıyor.başkada ayak bulamadım zaten nette.

İnternet mağzasının sotuğunda yok fakat "Stokta Bulunduğu Mağazalar" bölümüne göre Bostancı, İzmir, ve Ankara şubelerinde bulunuyormuş.

http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-s550-s550-5+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43907

• quote:

Hayırlı olsun @Sarisakal. Sorun olmaz hocam inşallah, merek etme... Ben aldığım çoğu elektronik eşyayı internet üzerinden alıyorum. Şükür bugüne kadar problem yaşamadım.

Evde, eskide olsa 5.1 ses sistemin var ise decoderi direkt kullanmaya başlayabilirsin zaten.

İnşallah hoparlörlerde en kısa zamanda stoklara girer. En az senin kadar merakla bekliyorum hocam...

teşekkür ederim.inca marka 5.1 im var zaten 8-10 senelik 125 rms falan.onunla kullanıcam şimdilik.görüşlerimi paylaşırım.teşekkür ederim tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-

quote:

Playvision HDA-51A ın siparişini ereyon dan verdim.ilk defa internetten alışveriş yapıyorum inşallah sorun olmaz:)

İnternet mağzasının sotuğunda yok fakat "Stokta Bulunduğu Mağazalar" bölümüne göre Bostancı, İzmir, ve Ankara şubelerinde bulunuyormuş.

http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-s550-s550-5+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43907

ama bende sadece bonus var ve onada 900 lira şu anda.internette ise 763 lira.çok fark var.zaten şu anda ne 763 ne 900 limit yok:). bende ocak ayında kaampanyalı bi günde netten almayı düşünüyorum. tabii stoğa girerse.namussuzuda bitek vatan satıyo.hepsiburadada bile yok (ki orda çok ürün olur).teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarisakal -- 26 Aralık 2010; 22:05:25 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.