Şimdi Ara

MSI özel tasarımlı Radeon HD 6850 Cyclone Power Edition modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MSI ilk detayları bir süre önce ortaya çıkan özel tasarımlı yeni ekran kartı Radeon HD 6850 Cyclone 1GD5 Power Edition'ı duyurdu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Barts Pro GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, sahip olduğu detaylarla dikkat çekecek gibi görünüyor. Firmanın Cyclone serisi ekran kartlarında gördüğümüz çift slot tasarımlı soğutucusunda 9cm çapında PWM kontrollü fana, Bakır ısı borusuna ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip olan soğutucu, serin ve sessiz olmak üzere iki farklı kullanım profiliyle geliyor. Military Class serisi yüksek kaliteli komponentlerle donatılan ekran kartında Alüminyum çekirdekli katı kapasitörlere Super Ferrite boğumlara ve tantalum çekirdekli Hi-c kapasitörlere yr veriliyor.

Grafik işlem birimi 860MHz'de, bellekleri ise 4400MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 920x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X, çoklu monitör kurulumları içinse Eyefinity teknolojilerine destek sunan özel tasarım ekran kartı hız aşırtmacılar için gpu, bellek ve VDDCI voltaj ayarlarının değiştirilmesine ve bu sayede hız aşırtma ile 1020MHz gibi yüksek GPU hızlarına çıkılmasına olanak tanıyor. Görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine sahip olan Radeon HD 6850 Cyclone Power Edition modelinin yakında satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    MSI Radeon HD 6850 Cyclone OC Power Edition

• Haber için teşekkürler..

gerçekten güzel görünüyor Cf performansıda çok iyi zaten..

Gtx460 Talondaki gibi 1000mhz ve üstü görülecektir büyük ihtimalle..

biraz kendileri oc yapmış geri kalanda bizim üstümüze düşüyor:)

bu arada anakartlarına koymadıkları faz tasarımını bu ekran kartına koymuşlar helal olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 23 Aralık 2010; 14:12:38 >
  • Yavaş yavaş özel soğutucu ürünler görünmeye başladı... Artık sıra hd 6900 serisi ve gtx 500 serisine gelmiştir...
  • HAWK gibi vrm soğutucu koymamazlık yapmamış, soğutucuda kart için yeterli kartın PCB'side referans değil ve triple over voltage verilebiliyor, çok deli overclock yapılır.

Bu sefer ''olmuş'' diyebiliriz, hiçbir eksik yanı olmadığı gibi dünyada tek 6850'ye triple over voltage verilebilmesine olanak sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 23 Aralık 2010; 13:15:27 >
  • Bu modeli bekledim ama çok geç çıkardılar.Asus yarışır bununla anca
  • bu kartın ülkemize geliş tarihi ve fiyatı ile ilgili tahmini olan parmak kaldırsın
  • Benzer saat hızlarında olanlar var,Fiyatı 395 Lira.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3304
  • çok güzel ama fiyatını tahmin etmek istemiyorum dolar uçtukça.
  • bu model ve asus arasında kaldım aslında birde ucuz olan vtx var ama sogutması ne derece iyi belli degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: exerion

bu model ve asus arasında kaldım aslında birde ucuz olan vtx var ama sogutması ne derece iyi belli degil

Bu model Türkiyede yok.
  • çok iyi bir urun 860 mhz biraz daha oc yap 6870 olarak kullan hatta daha fazlasını yapar
  • Aynı sogutma GTX 460 ta vatan computerda satışta umarım buda ugrar :D
  • bu kartın fiatı bayağı tuzlu olur
  • Gigabyte 6850 daha iyi bence.
  • dün Toxic aldım , cyclone olsa bunu tercıh ederdım.
  • cyclone modelinin çokta pahalı olacağını düşünmüyorum. fakat dolar uçuyor ona bi çare bulmak lazım önce
  • Soğutma sistemi gayet etkili ama görsel olarak bir türlü alışamadım şu "kabak çiçeği" gibi açılmış tasarıma :)
  • 6850 ler 200-240 dolar +kdv aralığında cyclone da taş çatlasın 250+kdv olur gib geliyo daha fazlası olmaz en azından umutlar bu yönde :D
  • adamlar işi biliyor soğutması insanı etkiliyor gayet güzel olmuş
    ama fiyatıda güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vatan1991 -- 29 Aralık 2010; 12:26:45 >
  • bu ekran kartını kullanıyorum yaklaşık 2 senedir falan tabi askerliği saymazsak okadar çok kullanmamış oluyorum onun dışında çok başarılı kart sıkıntı yaşamadım hiç :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.