- x
Taksi çıkması multijet albea
68 Cevap17737 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5 Mesaj
23 Aralık 2010; 12:30:14 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

[Kunye=[font="Verdana"]Arkadaşlar ben taksi çıkması dizel bir albea ya da accent almayı düşünüyorum. ama çok fazla bilgi sahibi değilim. arabayı alınca motor yaptırmak gerektiğini biliyorum ancak beni aydınlatacak bilgilere ihtiyacım var. siz olsanız ne yapardınız. ]

12837 Mesaj
23 Aralık 2010; 12:46:32 

Benim duyumlarım şu yönde: Benzinli bir araca motor yapılabilir, alır paşa paşa binersin.

Yeni nesil turbo dizel bir araca motor yaptırılmaz. 1. Yaptırılır ama 7-8 bin TL yi bulur. Değmez. Zaten fabrikadan yeni bir motor temini yaklaşık 10.000 TL.

2. Yaptırılır ama bir türlü düzen tutmaz.

Sonuç: Dizel motorlu bir araca motor yaptırılmaz.

Haluk

Paran varsa Japon, yoksa alman.

6949 Mesaj
23 Aralık 2010; 12:49:20 

KESİNLİKLE ALMAM,ÜSTE PARA VERSELER DAHİ DÜŞÜNÜRÜM,ACABA ALSAM MI DİYE.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

2142 Mesaj
23 Aralık 2010; 13:23:57 

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

O kadar da abartmayın 15 .000 lik arac 6-7 bine düşüyor

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

5861 Mesaj
23 Aralık 2010; 13:28:50 

tabi sürekli şehir içi çalışması daha bir sorun yanaşmayın derim

5 Mesaj
23 Aralık 2010; 14:05:17 

Ama fiyat açısından çok avantajlı duruyor. benzinli alsam kaça mal olur ki motor yapmak?

349 Mesaj
23 Aralık 2010; 14:10:32 

Taksi lerde km 2 ile çarpılır çünkü şehir içinde sürekli kullanım normal kullanımın iki katı olarak hesaplanır. En azından taksiciler böyle diyor. Alacağınız araç çok yıpranmış olacaktır haliyle. Sadece motor olarakda düşünmemek lazım sonuçta araçta bir çok parça var bunları değiştirerek birşeyler elde edersiniz ama sabit parçalardaki özellikle metal yorgunluğuna yapacak birşey yok malesef.

1397 Mesaj
23 Aralık 2010; 14:57:39 

bir kere taksi çıkması araç aldım bundan sonramı tövbeler olsun

Eğer taksi çıkması araç alıcak kadar zenginsen al... çünki başka türlü para yetişmez...

BMW E46

771 Mesaj
23 Aralık 2010; 15:06:34 

arkadasım bence sakın girme sanayiden cıkmazsın arabaya bile binesin gelmez her yerinden ses gelir düzen tutmaz araba 24 saat trafikte bitmiştir artık bence biraz daha bekle temiz bir araba al

10959 Mesaj
23 Aralık 2010; 15:16:10 

Bunları sırf fazla yol yaptı diye mi söylüyorsunuz. Peki ya tüm bakımları serviste yapılan bir araba ise..... Sahibi üstüne titreyen biri ise.....

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1223 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:27:15 

arkadaş almış 98 şahin arabada el tutulacak kadar sağlam yer yok bir araba u kadarmı biter

kesinlikle girme zaten satamazsında arkadaşlarında dedigi gibi sanayiden çıkamazsın çok ugraşırsın

mükemmel olmaya çalışmakta mükemmeli aramakta hata

1116 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:32:02 

3 kuruş fazla ver veya 2 model düşük al normal kullanıcıdan al.

281 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:33:21 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Bunları sırf fazla yol yaptı diye mi söylüyorsunuz. Peki ya tüm bakımları serviste yapılan bir araba ise..... Sahibi üstüne titreyen biri ise.....

bir taksi günde 24 saat çalışabilir. buna göre 1-2 ayda bir bakıma girmesi gerekli, bir taksicinin 2 ayda bir 70-80 liraya kendi halledebilceiği bakım için taksiyi servise bırakabileiceğini düşünmüyorum.

6949 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: @Majesty

O kadar da abartmayın 15 .000 lik arac 6-7 bine düşüyor

Sanayi köşelerinde sürünseydin benim gibi aylarca,böyle konuşmazdın,üstelik araç taksi çıkması değildi,bunun halini düşünemiyorum,sanayicilerle akraba oluruz sanırım.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

2057 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:53:24 

aldığın fiyat masraflarını kurtarıyorsa ve sanayide harcayacak bol vaktin varsa alabilirsin

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3782 Mesaj
23 Aralık 2010; 18:31:29 

motor yaptırma artık senin şansına kalmış.
enişte bey, bitane taksi çıkması dizel albea aldı. herhangi bi sorunundan bahsetmedi. zaten arabayı idarelik aldı, modelli bi araba almak için şu anda satılık. gerçi ekabiri geniş olduğu için şu anda satmış bile olabilir...

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

2082 Mesaj
23 Aralık 2010; 18:37:24 

Taksicilerin çoğu ucuza maletmek için parçaların çoğunu yan sanayi kullanır, lastiğin en ucuzunu alır, kapıları gün içinde defalarca açılır kapanır, içinde sigara içene ses çıkartılmaz, şehir içinde sürekli dur kalk yaparlar, direksiyon ve vites topuzunda aşınmadan dolayı cila atmışın gibi parlar, boyasını değiştireceğinizden aracınız komple boyalı olur, motor bitmeye yakın olur vs vs çok cazip bir fiyat olmadıktan sonra almak akıl karı değil.

7006 Mesaj
23 Aralık 2010; 18:45:41 

Paranıza yazık be.O arabadan hayır gelse taksici kullanmaya devam ederdi zaten

712 Mesaj
23 Aralık 2010; 18:51:47 

Piyasası 15.000 TL olan bir araca 6500 TL verip kesinlikle alırdım.Motoru sağlamsa alırdım tabi onun dışında hiçbirşeyi mühim değil. Yaptırır binerim hatta yaptırmadan binerim.Satarken de aldığım paraya satabilirsem ne ala.

186 Mesaj
23 Aralık 2010; 19:50:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Paranıza yazık be.O arabadan hayır gelse taksici kullanmaya devam ederdi zaten
+ 1000

Dediğiniz gibi o arabadan hayır gelse,herhangi bir sorunu olmasa taksici neden satmak istesin ki?Sonuçta para kazanmak için kullanıyor arabasını,sorun çıkarmadıktan,döküntü olmadıktan sonra ve çok eski olmadığı sürece kullanmaya devam eder.Ama kazandığı paranın çoğunu arabanın bakımına vermeye başlayınca ucuza satıp yeni araba alıyor.Yani taksi çıkması araba almak akıl karı bir olay değil...

951 Mesaj
23 Aralık 2010; 19:57:20 

Taksi çıkması araç alınırmı adamlar balataları bitip diske temas sesi geldiğinde değiştiriyorlar ki bu sadece en basitinden balata bakımsız motor da cabası

1.4 TSI VW SCİROCCO 160 HP -18 İNTERLAGOS-Bİ-XENON-CAM TAVAN-AYNA PAKETİ-KAŞMİR DÖŞEME-H&R 3,5 CM FEDERN-15MM CUSTOM SPACERS-İTG CAİ-Ecufast Stg 2 Remap-SUPERSPRİNT FULL EXHAUST-GReddy Turbo Timer

1194 Mesaj
23 Aralık 2010; 20:55:29 

Burada aslolan arabanın durumudur. Burada yazılan çizilenin hiç bir önemi yoktur. Araba iyiyse iyidir.

Motor saglam ise bunu yağ kaçağı ve iyi bir sürüs ile anlayabilirsiniz. Bir motorcuya götürebilirsiniz siz anlamıyorsanız...

Taksi arabalara kötü deniyor ama bindiginiz taksilerin kmsini bakın 400 bin 500 bin 600 bin...

Madem çok reziller nasıl 600 bin yapabiliyor bu taksiler bir de bunu düşünün...

Klavyesi olan yazıyor...

1194 Mesaj
23 Aralık 2010; 20:58:28 

Ayrıca aynı fiyata almıyorsun neredeyse 8-9 milyar fark var..

8 -9 milyar senin cebinden çıkacak buradakilerin değil. Ayrıca fren balatası lastigi zartı zurtu döşemesi falan kabaca 1 milyar liran gider çok.. Balata falan konusu ise zaten tüm arabalar için geçerli adam 30 bin kmde balatayı bitirebiliyor...

Güzel bir iç temizlik .. İç tavan döşemeleri arka cam önü döşemeleri falan kirli ise yenilersin onlarında astronomik bir fiyatı yoktur..

Para senin bütçe senin...

Arabaya para harcamak marifet degil önemli olan ayagını yorganına göre uzatmak ve işini görmesi ...

Ha sana gözü kapalı git oluk oluk yağ kaçıran sürüşte tekleyen arabayı da al demiyoruz bunu böyle bilesin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proffesor -- 23 Aralık 2010; 21:02:48 >

6096 Mesaj
23 Aralık 2010; 21:50:26 

Taksi çıkmalarının yarı yarıya ucuz oluşu sizi cezbetmesin, kesinlikle karınız olmaz bu işte..
Normali 15.000 lira olan bir aracın taksi çıkmasını 7.000 liraya almak yerine gidin başka 7.000 liralık bir aile aracı alın daha iyi.. En azından az sayda binici tarafından kullanılmıştır, kaportası elli defa vurulup düzeltilmemiştir, muhtemelen taksinin yarısı kadar bile km yapmamıştır, sadece yaşından ötürü fiyatı düşmüştür o kadar..
Bunu 450-500bin devirmiş bitik taksiler için yazıyorum..
Olur ya 150 binde falan bir araç bulursunuz o zaman iş değişir.. KMsi düşürülmemişse gerçekten temiz olabilir ama onu da zaten ucuza vermezler.. yine karınız olmaz..

Bu arada bilmeden yazan biri olmadığımı belirteyim, 1980lerin başından 2010 yılına kadar taksi işindeydik.. Çıkmalar çok iyi olsaydı son çıkmamızı ben alır kullanırdım.. Motoru yeni yapılmış 2005 symbol 8.000e gitti.. aman gitsin uzak olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 23 Aralık 2010; 21:55:53 >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

951 Mesaj
23 Aralık 2010; 22:04:01 

quote:

Orijinalden alıntı: proffesor

Burada aslolan arabanın durumudur. Burada yazılan çizilenin hiç bir önemi yoktur. Araba iyiyse iyidir.

Motor saglam ise bunu yağ kaçağı ve iyi bir sürüs ile anlayabilirsiniz. Bir motorcuya götürebilirsiniz siz anlamıyorsanız...

Taksi arabalara kötü deniyor ama bindiginiz taksilerin kmsini bakın 400 bin 500 bin 600 bin...

Madem çok reziller nasıl 600 bin yapabiliyor bu taksiler bir de bunu düşünün...

Klavyesi olan yazıyor...

6-7 milyar cazib bir fiyat diye hiç bir şekilde bu araçlardan tarafa olmam bindiğimiz taksilerden herşey anlaşılıyor 2006 modelide aynı 2003 modelide aynı
Bu araçların alınmaması taraftarı olan arkadaşlar zaten nedenlerini yazmış bunları göz önüne alırsak en mantıklısı almamak başka bir araca yönelmek
ama zevkler ve renkler farklıdır böyle araçları alıp başıma dert etmezdim ben şahsen

1.4 TSI VW SCİROCCO 160 HP -18 İNTERLAGOS-Bİ-XENON-CAM TAVAN-AYNA PAKETİ-KAŞMİR DÖŞEME-H&R 3,5 CM FEDERN-15MM CUSTOM SPACERS-İTG CAİ-Ecufast Stg 2 Remap-SUPERSPRİNT FULL EXHAUST-GReddy Turbo Timer

7006 Mesaj
23 Aralık 2010; 23:09:18 

Forumda dengesiz abicim.Bi bakıyorsun 100 bindeki arabaya öldü diyorlar , bir bakıyorsun 500 bindeki araba daha gider diyorlar.

Bir kere o arabanın sadece motoru değil her şeyi 500 bin km yapmış.Elektrik aksamından tut, süspansiyondaki parçasına kadar.Ve bunu ş.içinde yapmış oluyorlar.Kapıları binlerce kez açılıp kapanıyor.Girdiği çukur sayısı belli bile değil.Bu arabaları yürütmenin manası nedir çözemiyorum.

695 Mesaj
23 Aralık 2010; 23:15:36 

quote:

Forumda dengesiz abicim.Bi bakıyorsun 100 bindeki arabaya öldü diyorlar , bir bakıyorsun 500 bindeki araba daha gider diyorlar.

Bir kere o arabanın sadece motoru değil her şeyi 500 bin km yapmış.Elektrik aksamından tut, süspansiyondaki parçasına kadar.Ve bunu ş.içinde yapmış oluyorlar.Kapıları binlerce kez açılıp kapanıyor.Girdiği çukur sayısı belli bile değil.Bu arabaları yürütmenin manası nedir çözemiyorum.

+1

951 Mesaj
24 Aralık 2010; 21:32:38 

quote:

İnsanlara uygun fiyat geliyor birazcıkta olsa ben buna 2 bin tl fln harcar onu değişirim bunu değişirim şunu yaparım olur diyor ama gerçektende çok mantıksız dediğinizde son derece haklısınız benim içimden geçenleri yazıya aktarmışsınız

Bu araçları almak zaten mantık kurallarına aykırı

2214 Mesaj
24 Aralık 2010; 21:59:29 

Aracı bedelinin %40 ı na alıyor olsanız dahi, yüksek işcilik ve yedek parça ücretleri yüzünden kısa sürede benzer toplam maliyeti yakalıyorsunuz. Dizel araçlar rektefiye edilebiliyor ancak iş sadece motorla bitmiyor, aracın tüm yürüyen aksamı bitmiş oluyor, sürekli şehir içerisinde kullanıldıgı için bırakın yorgunlugu irili ufaklı onlarca kaza yapmış olabiliyor, bu tip araçların ne kaportası ne yürüyen aksamı dikiş tutuyor. Zaten ucuza maledilebilecek seviyede oldugu sürece taksiciler aracı elden çıkarmıyor, ne zaman ki aracı adam etme maliyeti eşdeger 2. el araç fiyatını buluyor taksiciler bu araçları o dönemde ellerinden çıkarıyor.
Sahibinden.com da dikkat ederseniz hasarlı araçların bile taksi çıkması araçlardan daha pahalı satıldıgını göreceksiniz.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

2008 Mesaj
24 Aralık 2010; 22:15:59 

"ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye bir laf vardı. ben motorunu falan hiç düşünmez içine binen binlerce kişinin oturduğu döşemeyi düşünür almazdım. ama konuyu açan arkadaş için vardır cazip bir tarafı elbet. saygılarımı sunarım.

| AMD FX-6300 | ASUS M5A97 EVO R2.0 | ASUS GTX 650TI DIRECTCU II O.C 2GB | GSKILL 4GB RIPJAWSX DDR3 1600MHZ RAM | ADATA SP900 120 GB SSD | WD CAVIAR GREEN 1TB SATA 3.0 64MB CACHE 7200 RPM | XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK | EDIFIER X600 | LG 42LN575S | LOGITECH DFGT | XBOX CONTROLLER | ACER 5734Z | RENAULT SYMBOL 2011 1.4 |

5 Mesaj
26 Aralık 2010; 15:31:11 

[font="Courier New"]Arkadaşlar son yaptığım araştırmalara göre taksiler en fazla 5 yaşında olabiliyormuş ticaride çalışabilmesi için. bu yüzden arabalar ucuz ve modeli yüksek dedi bir taksici. temizini bulursanız alın bence yüksek model iyiy fiyat biraz bakım al sana gül gibi araba

589 Mesaj
26 Aralık 2010; 17:14:52 

Biraz bakımdan çok daha ötesi gerekecektir.
Sanayi ile aranız iyiyse, iyi motorcu, uygun fiyatla iş yapan parçacı tanıdığınız varsa,
Sanayide vakit geçirmeyi, çay, kahve içmeyi, ustalarla sohbet etmeyi seviyorsanız,
Alınabilir neden olmasın..

6096 Mesaj
26 Aralık 2010; 20:05:56 

quote:

Orijinalden alıntı: gurkankan

[font="Courier New"]Arkadaşlar son yaptığım araştırmalara göre taksiler en fazla 5 yaşında olabiliyormuş ticaride çalışabilmesi için. bu yüzden arabalar ucuz ve modeli yüksek dedi bir taksici. temizini bulursanız alın bence yüksek model iyiy fiyat biraz bakım al sana gül gibi araba

Yok o olayın aslı farklı..

Mesela benim ticari plakam var diyelim, bir de 5 yaşında az kullanılmış araç buldum, alır takarım, taksi olarak kullanırım.
6 yaşında bir araç işime yaramaz, üzerine ticari plaka takamam..

yani gördüğünüz gibi taksinin temiz olup sırf 5 yaşına geldiği için mecburiyetten satılması gibi bir durum sözkonusu değil..

Zaten öyle bile olsaydı işinize yaramazdı, çünkü istanbulda taksiye koyulan sıfır km bir araç 5 yılda 450-500.000 yapıyor..

Külüstür araçlara plaka takılıp halkın can güvenliği tehlikeye atılmasın diye çıkmış bir kanundur bu.. Yalnız hala tekrar tekrar rektifiye yaptırıp buna direnen şahinler var tek tük..
Araç 5 değil 15 yaşına bile gelse siz çıkarmadığınız sürece kimse gelip plakayı sökemiyor..

Ekleme:
sorduğunuz şöför günlükçüyse (yövmiyeciyse) yani araç sahibi değilse olayı bilmiyor olabilir..
Ben de taksilere binince şöförlerden neler neler duyardım, yok plaka trilyona vurmuş, yok 3 ay içinde belediye tüm taksilere el koyacakmış, yok ruhsatın sahibinden başkası şöförlük yapamayacakmış, daha ne efsaneler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 26 Aralık 2010; 20:15:04 >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Aralık 2010; 21:17:25 

Fahişe olan bi kızla evlenirmisin? Buna evet diyosan git çıkma taksi al, hayır gelmez bu araçlardan,.

3793 Mesaj
26 Aralık 2010; 21:43:17 

Geçen gün bindiğim Albea 600bindeydi. Oha oldum. :D

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

4130 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:35:00 

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

aynen katılıyorum dostum sana ıkı model dusuk al kafan rahat olsun
hergun basına ıs acıcak satarkende gobegın catlıyacak gereksız bır rısk

Privilège

12 Mesaj
2 Ocak 2011; 20:45:50 

selam ben 2004 albea multijet aldim temiz sayilir 160,000 km de ve su an 220,000 oldu masallahh diyelim.. ve ayni zaman da taksicilik yapiyorum
sadece trigel zincirini ve kasnaklarını degistim .. motor arıza vermedigi müdetce kullanacam hedefim 500,000 km .. motor niye yapilmasin 2nci defa yapilan motor neden tutmaz.? bilelim.. tutar dogrumudurr. 7,bin lira ? yag ve genel bakimi yapildigi müdetce zaman nin degisen hava filtersi bence motor un ömrünü uzatır..

12 Mesaj
2 Ocak 2011; 20:49:14 

2004 model albea yi normal kullanicidan aldim . rahatim yani motor yapilacaksa o kadar tutmaz diye düsünüyorum.. zaten 12,000 tl verdim..

12 Mesaj
2 Ocak 2011; 21:03:09 

slm .. tamam ben katiliyorum taksi cikmasindan da normal biniciye gitmezz.. ben bir taksici olarak da .. tavsiye etmiyorum temiz al basin agrimasin.. :)))))

1246 Mesaj
2 Ocak 2011; 21:29:44 

quote:

Orijinalden alıntı: 74_aytug_74

slm .. tamam ben katiliyorum taksi cikmasindan da normal biniciye gitmezz.. ben bir taksici olarak da .. tavsiye etmiyorum temiz al basin agrimasin.. :)))))

Albea'lardan çok şikayetçi taksiciler. Eski Şahin'ler gibi sağlam değil diyorlar. Şimdi daha çok Accent Era'lar tercih ediliyor sanırım.

2311 Mesaj
2 Ocak 2011; 21:40:41 

Kesinlikle almayın.Bize seneler once orjınal dıye tanıdık galerıcı taksı cıkması sahin satmıstı.motorunu yaptırdık,suspansıyonları gıcırdamaya basladı.suspansıyonu degıstırdık,lastıklerını aldık vs vs.bır o kadar daha para harcasanız yınede adam olmuyor.Sakın bulasmayın.daha eskı bır araba alın ama yeterkı taksı cıkması almayın.Dusunsenıze kımbılır kac kısı bınıp ındı ,pisliği bile temızlenmez

12 Mesaj
3 Ocak 2011; 23:34:24 

slm. albea nin hangi modelleri yada hangi serisi iyi-kötü bilen var mi pekii .. sikayetten önce bilmek gerek mesela benim akraba
albea benzinlisini aldi.. 30,000 motor yedii ... nedeni stop etmis motor iterek calsitirmis ve .. kalitesiz otogaz almaktan mis bunu fabrika bildi..
ben de multijet sl var hor kullanmazssam süperr ..

12 Mesaj
3 Ocak 2011; 23:40:16 

arkadaslar .. zaten taksiciler ya albea diyor yada era diyor .. peki logan lar nasil DACİA ... Hızlı bir sekilde yayilma var acaba arastirsakta dacia mi alsak

908 Mesaj
24 Haziran 2011; 13:32:35 

quote:

Orijinalden alıntı: -MorphY-

Albea'lardan çok şikayetçi taksiciler. Eski Şahin'ler gibi sağlam değil diyorlar. Şimdi daha çok Accent Era'lar tercih ediliyor sanırım.

Ben öyle olduğunu düşünmemekle birlikte fiat albea araçların motoru en sağlam ve en az yakıt tüketen dizel araç oldukları için tutuldular bunun yanı sıra accentlerinde motor çabuk dökülür.

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

1916 Mesaj
24 Haziran 2011; 13:42:25 

Sırf taksilerin içindeki koku yüzünde bile taksi çıkması araç almazdım...

972 Mesaj
24 Haziran 2011; 14:36:53 

10 binlik aracı 2 bin liraya bile verseler gönül rahatlığıyla binemem. neden derseniz 46546352 türlü insan binip inmiş o arabaya.. kim bilir ne b*klar yiyen,ne haltlar karıştıran insanlar binmiş/inmiştir..bu tür şeyler beni çok etkiliyor şimdiki arabayı alırken bile buna benzer şeyler düşünmüştüm bizden önceki sahibi çakallık yapmış mıdır acaba diye bak şimdi aklıma geldi soğudum biraz
kısaca,almazdım. albea alacagıma bi alt modelini alırım kafam rahat olur arkadaş..

10959 Mesaj
24 Haziran 2011; 15:15:08 

quote:

Orijinalden alıntı: raikkonen999

10 binlik aracı 2 bin liraya bile verseler gönül rahatlığıyla binemem. neden derseniz 46546352 türlü insan binip inmiş o arabaya.. kim bilir ne b*klar yiyen,ne haltlar karıştıran insanlar binmiş/inmiştir..bu tür şeyler beni çok etkiliyor şimdiki arabayı alırken bile buna benzer şeyler düşünmüştüm bizden önceki sahibi çakallık yapmış mıdır acaba diye bak şimdi aklıma geldi soğudum biraz
kısaca,almazdım. albea alacagıma bi alt modelini alırım kafam rahat olur arkadaş..

Bizim tanıdık 2. el araba almıştı. Aldığı kişi mafyavari işler için kullanmıştı arabayı. Aldıktan sonra kafasına dank etti. ya adamın düşmanları çoksa. Ya plakaya göre takip edip başımı belaya sokarlarsa. Öldürürlerse diye düşünceler geçirmişti kafasından. Plaka değiştirmeyi düşündü. Kısa süre kullandı. Sattı.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

853 Mesaj
24 Haziran 2011; 15:19:26 

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

2214 Mesaj
24 Haziran 2011; 15:20:48 

quote:

Orijinalden alıntı: raikkonen999

mantık buysa satın aldıgınız 0 km araçları da üreten insanlar hammadde için milyonlarca insanı sömürüp kötü çalışma koşulları ve zehirli solventlerle onbinlerce insanın ölümüne sebep oluyor.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

972 Mesaj
24 Haziran 2011; 16:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Details

mantık buysa satın aldıgınız 0 km araçları da üreten insanlar hammadde için milyonlarca insanı sömürüp kötü çalışma koşulları ve zehirli solventlerle onbinlerce insanın ölümüne sebep oluyor.

kılı kırk bolmemek lazım. karşınızdaki insanı ssıkıştırmaktansa anlamaya çalışmanız daha mantıklı olur. Benım düşüncem belırttıgım sekılde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raikkonen999 -- 24 Haziran 2011; 16:44:47 >

605 Mesaj
24 Haziran 2011; 20:46:18 

alma alma alma

93 Mesaj
9 Eylül 2011; 9:26:27 

[font="Verdana"] Kardeş ben geçenlerde birisine araba sattım ve böyle bir konuşma geçti aramızda:
Adam daha önce uygun fiyatlı bir ticari çıkması almış biraz masraf yapar binerim diye ama daha sonra aracın neresini yaptırırsa yaptırsın eksikleri bir türlü bitmemiş. Motoru yapsa elektrik aksamı sorun çıkarmış, onu yaptırsa yürüründe sorun çıkmış. İllallah etmiş ve satmış zar zor... Sadece bu değil piyasada düşük fiyatlı albea era ya da symbol görürsen hiç bulaşma. Adam ihtiyaçtan düşük fiyata veriyorum diyor ama bir bakıyorsun kilometresi oynanmış ticari çıkması çıkıyor araç..( O dabir yakınımın başına geldi. Alma dedik ama yok adam temiz birisine benziyor yalan söylemez dedi aldı, Balon çıktı araba) Zaten vereceğin para 10.000 TL den aşagı olmayacağına göre bence o parayı peşinat olarak yatır ve ayda 400 TL taksitle bir tane Symbol al. Vallahi ömürlük binersin!!!!

KİA CEED SPORTY WAGON 1.6 DİZEL OTOMATİK EURO 5
METALİK SİYAH 2012

810 Mesaj
9 Eylül 2011; 11:08:43 

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\

93 Mesaj
9 Eylül 2011; 11:24:54 

quote:

Orijinalden alıntı: skunk2.

[font="Microsoft Sans Serif"]Ama yine de almam....

METALİK SİYAH 2012

673 Mesaj
9 Eylül 2011; 11:43:21 

alınmaz. sene 2000 de arkadaşım taksi çıkması şahin aldı yolda giderken resmen arabanın parçaları yola dökülüyordu.
bir sürü masraf etti sonra zararına sattı.
çok yolda kaldı bozuldu.
hiç bulaşma.sanayiden çıkamazsın

Fiat Bravo Sport Style 1.6 120 HP Multijet Dualogic Skydome

93 Mesaj
9 Eylül 2011; 11:50:19 

ulen onbaşı bile olamamışız daha:)))

METALİK SİYAH 2012

1224 Mesaj
9 Eylül 2011; 11:59:09 

2. El araba alacak olsam taksi olan bir araba son seçimim olurdu.

Benim hayatta yegane onurum,servetim TÜRK lükten başka bir şey değildir.ATATÜRK

4345 Mesaj