Şimdi Ara

Gainward, GeForce GTX 570 Phantom modelini resmi olarak duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Gainward bir süredir konuşulmakta olan özel tasarımlı yeni ekran kartı GeForce GTX 570 Phantom'u resmi olarak duyurdu. Üzerinde 80mm çapında üç adet fan, altı adet Bakır ısı borusu ve 44 adet Alüminyum yaprağa yer verilen ü. slot tasarımlı soğutucu ile dikkat çeken ekran kartına 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 GPU'su güç veriyor.

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunulan GeForce GTX 570 Phantom, 750MHz GPU, 1500MHz paralel işlemci ve 3900MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. 320-Bit bellek veri yolu desteğine ve 1280MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kartın paralel işlemci sayısı ise 480.

Çoklu ekran kartı kurulumları için SLI, çoklu monitör konfigürasyonları içinse 3DVision Surround teknolojilerine destek sunan kart, görüntü aktarımı içinse çift DVI ile birlikte HDMI ve DisplayPort konnektörlerine sahip. Gainward tarafından yakın zamanda satışa sunulması beklenen GeForce GTX 570 Phantom için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Gainward GeForce GTX 570 Phantom

• yakışıklı kart olmuş
  • Arkadaşlar bu kart 900/1250 görebiliyor, detaylı incelemesine isteyen buradan bakabilir;http://www.overclockers.com.au/article.php?id=926364&P=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 22 Aralık 2010; 15:15:16 >
  • 2010unda sona geldik. ama 28nm üretim süreciyle ilgili pek bir habere rastlamıyoruz? Acaba yok mu bu yönde bir gelişme? 28nm ile bu gpular kimbilir neler yaabilir. gerçi aradaki farkı ekstra transistör olarak kullanırlar ama sonuçta yine o da bizim şimize yarar.. sarınım 28nm ile 1GHz ve üzerinde günlük standart olarak kartların kullanılmaya başlandığı dönem olucak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevan

Niye abarttınız ki

abarttımız yok fansız gibi duruyor sadece ısınır gibi durum söz konusu sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

iyi ızgara yapılır

Adamlar 3 tane fanı ızgara olsun diye koymuşlar zaten ah canlarım benim..

Bu tasarım başka kartlara da uygulanırsa güzel olur fakat pcb yapısı ile ilgili bişey göremedim daha yüksek bileşenli bir yapı mı kullanmışlar yoksa referans pcb mi?
  • Güzel sogutucu 70 c altında tutabiliyorsa alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

quote:

Orijinalden alıntı: eric13

iyi ızgara yapılır

Adamlar 3 tane fanı ızgara olsun diye koymuşlar zaten ah canlarım benim..

Bu tasarım başka kartlara da uygulanırsa güzel olur fakat pcb yapısı ile ilgili bişey göremedim daha yüksek bileşenli bir yapı mı kullanmışlar yoksa referans pcb mi?

pcb yapısı aynı, gpu'yu 6 ısı borulu ve 3 pwm kontrollü soğutucuyla soğutuyorlar. daha sessiz ve daha serin bir gtx570 ama daha fazla yer kaplıyor ve fiyatı biraz daha yüksek olur.

• Kartın kullandığı PCB referans değil.

Kartın PCB'si;

ASUS PCB'si;

• Sanırım kartla ilgili bu üçüncü haber. Fiyatı belli olunca da dördüncü haber yapılır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Kartın kullandığı PCB referans değil.

Kartın PCB'si;

ASUS PCB'si;

Yani palit sonic platinum gibi. Bu resimleri görememiştim ben,koymalılar en azında sitesine bilgileri veya incelemelerde bu bilgileri

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.