- x
Sportage,Tiguan,ix35,ASX,QQ Hangisi?
64 Cevap8561 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1112 Mesaj
22 Aralık 2010; 0:21:25 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Fiyatları hemen hemen aynı seviyede,Tiguana çok sıcak bakıyorum,motor performansı,işçilik,ikinci eli gibi konurlada çok üstün.Bluemotion olanıda çok makul yakıyor,1.4 TSI motor çok başarılı,60.000 TL yede 4x4 ü alınabiliyor.

almayı istiyorum ,ancak şu doğuşa gıcığım,

Listeye QQ ve ASX ide ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etnaxy -- 24 Aralık 2010; 13:18:07 >

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
[İmam-ı Azam]

3439 Mesaj
22 Aralık 2010; 0:29:33 

150 hp 4x4 Tiguan tabi ki de. Hem VW kalitesi hem tasarımı diğerlerinden daha güzel ve ikinci elde en az değer kaybettirir.

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
HTC One

2311 Mesaj
22 Aralık 2010; 0:50:12 

Yeni Sportage i gecen gun yolda gordum.Tasarımı mukemmeldı.Vw den de daha ucuz.Zaten suan almak ıstesenız sıraya yazıyorlar,2 ay ıcınde teslım alıyorsunuz.Hyundaide tam genc işi olmus.Ben en son vw dusunurdum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2010; 0:52:00 

quote:

Orijinalden alıntı: TAVCI

Yeni Sportage i gecen gun yolda gordum.Tasarımı mukemmeldı.Vw den de daha ucuz.Zaten suan almak ıstesenız sıraya yazıyorlar,2 ay ıcınde teslım alıyorsunuz.Hyundaide tam genc işi olmus.Ben en son vw dusunurdum.

içimden gecenle aynısını yazmıssın ,yazacak bı sey kalmamıs

8 Mesaj
22 Aralık 2010; 1:27:59 

tabikide vw Tiguan hernekadar disbiritör doğuşta olsa siklet farkı var.
kia ve hyundai arasında kalsan işin zordu ama vw kıyaslanmaz bile.

771 Mesaj
22 Aralık 2010; 8:59:58 

kesinlikle sportage veya ix35 alırdım tiguana göre teknolojik ve daha yenilikçi gözüküyorlar motorlarıda cok iyi bir teknolojide zaten gecen gün tv programında kia nın amerikadaki fabrikasını gördüm dudagım ucukladı desem yalan olmaz artık koreliler bu işi cok güsel yapıyorlar vw kadar donanımdan kacmıyorlar 2. elleride eskisine göre cok iyi durumda ix35 ve sportage yi yeni yıl içerisinde suan ki fiyatına alamazsınız bence baya bir fiyatı arttırıcaklar cok fazla talep var ama gercekten adamların hakkını yemeyelim cok güsel işçilik cıkartmıslar

379 Mesaj
22 Aralık 2010; 10:24:56 

tabiki sportage namı diger SPO tabi bulabilip te alabilirseniz

241 Mesaj
22 Aralık 2010; 10:25:30 

bana göre
1 ix35
2 sportage
3 tiguan

Allah’a davet eden,dürüst ve erdemli davranan ve “Elbette ben kayıtsız şartsız Allah’a teslim olanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kim olabilir. Fussilet 33

2608 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:03:48 

Donanım olarak Korelikler önde.
Teknoloji (motor teknolojisi) ve işçilik ve malzeme kalitesi söz konusu ise VW.

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

379 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:10:50 

bu sıralamayı hangi saikleri gözönüne alarak yaptınız
quote:

Orijinalden alıntı: Y_U_S_U_F_

bana göre
1 ix35
2 sportage
3 tiguan

1749 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:27:54 

Size katılıyorum. Zaten hemen hemen tüm tarafsız karşılaştırmalar da bu şekilde sonuç veriyor. Birde bütçe olayı var tabi. Hyundai-Kia nın daha uygun fiyata daha fazla donanım ve görünüm olarak daha çekici araçlar sattığı da ayrı bir gerçek.

quote:

Orijinalden alıntı: autograph
Donanım olarak Korelikler önde.
Teknoloji (motor teknolojisi) ve işçilik ve malzeme kalitesi söz konusu ise VW.

2608 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Size katılıyorum. Zaten hemen hemen tüm tarafsız karşılaştırmalar da bu şekilde sonuç veriyor. Birde bütçe olayı var tabi. Hyundai-Kia nın daha uygun fiyata daha fazla donanım ve görünüm olarak daha çekici araçlar sattığı da ayrı bir gerçek.

Hangisi alınırsa hata olmaz diyelim o zaman.
Kişisel beklentileri karşılayanı ve gönüllerinden geçeni seçmeleri en doğrusu...

Hatta arkadaşlar hatırlayacaklardır. Bir Tiguan sahibi olarak, eşime de Sportage almayı düşünmüştük. Hatta yazılmıştık ve hazırda da vardı. Sonra bir eve iki benzini, düz vites CSUV fazla olur diye eşimin dizel 308'ine devam etmeye karar vermiştik.

Tüm araçlar da güvenlik kriterleri harfiyen yerine getiriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 22 Aralık 2010; 11:44:19 >

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

2608 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:42:56 

pardon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 22 Aralık 2010; 11:43:54 >

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

1112 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:43:39 

kianın motorları baya bir revizyon geçiriyormuş:örnek 1.6crdi verildi.Biligisi olan varmı?

Bu yeni GDI motor nedir,nasıl çalışır,sorunları nelerdir?

Vosvos 1.4 TSI 150ps bayadır piyasada sorununu duymadım,duyan varmı?

Hyundai ve sportage da donanım ve fiyat olarak daha önde.Bana direk şunu al nedenide şu diye geçerli sebepler olması lazım.

[İmam-ı Azam]

2508 Mesaj
22 Aralık 2010; 12:05:31 

Tiguan hakkında yazılanlara katılıyorum,bir Kia kullanıcısı olarak söylemeliyim ki,VW alt yapı olarak daha sağlam.Kia ve Hyundai ise önümüzdeki 5 yıl içinde bu seviyeyi yakalayabilirler.Ama göründüğü gibi otomobil çizgileri artık değişiyor.Bu konuda VW herkesin tepkisini çekiyor,hem iç tasarım,hem de dış tasarım olarak rakiplerinden geri kalıyor.

Bana sorarsanız yeni ve ileriye dönük olarak Sportage derim

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

48 Mesaj
22 Aralık 2010; 12:38:00 

quote:

bana göre
1 ix35
2 sportage
3 tiguan

Doğru teşhis

48 Mesaj
22 Aralık 2010; 12:54:12 

-vw hem motor hem kasa olarak yenilikçi değil.Tasarım çok kötü(kibrit kutusu gibi)
-SPO güzel fakat Hyundai firmasının himayesinde üretim yapıyor olması Hyundai olması anlamına gelmez.Nasıl VW himayesinde SKODA üretim yapıyorsa ve hala üzerindeki o olumsuz imajı yıkamamışsa benim içinde KIA nın durumu aynıdır(bu benim fikirlerimdir.Katılır yada katılmazsınız.)
Şöyle bir örnek vereyim;İlk spo yu görünce çok beğendim,babama bu araçtan bahsettim.marka belirtmeden yola koyulduk.Kia bayisinin önünde durduk.babam arabadan dahi inmedi.O ne öyle çin malı mıdır nedir dedi.
Git honda,hyundai,vw falan al dedi.Doğal olarak oradan uzaklaştık.Uzatmıyayım ix35 aldım.Eve geldim bu sefer annem''İyi yapmışsın,baban söylemişti.iyiki o çin arabasını almadın''dedi.
Ben bunları niçin anlattım?Araç kalitesizmi;Hayır.Aksine çok beğendim.Ama halkın gözündeki imaj malesef bu.
Umarım SPO cular kızmaz bana.

241 Mesaj
22 Aralık 2010; 14:18:34 

quote:

Orijinalden alıntı: xyolcu

bu sıralamayı hangi saikleri gözönüne alarak yaptınız

benim beğenim bu yönde .ben 3 araç arasında kalsam böyle bir sıralama yapardım

Allah’a davet eden,dürüst ve erdemli davranan ve “Elbette ben kayıtsız şartsız Allah’a teslim olanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kim olabilir. Fussilet 33

2608 Mesaj
22 Aralık 2010; 18:05:09 

quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

-vw hem motor hem kasa olarak yenilikçi değil.Tasarım çok kötü(kibrit kutusu gibi)

3-4 yıldır yılın motoru seçilen bir motora söylenecek son söz olabilir yazdıkların...

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

1112 Mesaj
22 Aralık 2010; 20:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

3-4 yıldır yılın motoru seçilen bir motora söylenecek son söz olabilir yazdıkların...

haklısın,arkadaş komik durumu düşmüş,cehaletini sergilemiştir.TSI motor kadar çığır açan ,yenilik getiren başka bir motor varmı?

[İmam-ı Azam]

253 Mesaj
22 Aralık 2010; 20:18:32 

bence hyundai,kia gibi markalar vw düzeyinde değil tiguan en iyi seçim olacaktır...

3408 Mesaj
22 Aralık 2010; 20:37:06 

Şahsen tercihim tiguandan yana oldu benim.

48 Mesaj
23 Aralık 2010; 9:32:12 

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

haklısın,arkadaş komik durumu düşmüş,cehaletini sergilemiştir.TSI motor kadar çığır açan ,yenilik getiren başka bir motor varmı?

16 yaşından beri araç kullanıyorum.Yaşım 38.En az 20 araç değiştim.Merak buyurmayın sizin göklere çıkarttığınız motorlu araçlarıda kullandım.
Cahillik bu deneyimlerimmi?Sizin kim olduğumu bilip bilmeden yafta yapıştırmanızmı.
Buradan şu sonucu çıkartıyorumki;Ya siz ömrünüzde TSI motordan başka araç kullanmadınız.Yada VW group ta hisseniz var.
Acaba GDI motorun ne olduğunu bilirmisin?SPO veya ix35'in koltuğuna oturdunmu? Yok öyle desteksiz sallamak...!Yaşın kaç bilmiyorum ama bu forumda çoğu kişinin yaşından fazla araç tecrubem var benim.
Ben bu insanları anlamıyorum,Arkadaşın ya TSI aracı vardır,yada bir arkadaşının vardır.Burada tutup sanki avukatıymış gibi savunmaya geçiyor.Savunmaktanda öte milleti cahillikle falan suçluyor.
İşin özeti şudur.Ne ben,ne sen, nede başkası bu araçları dizayn eden mühendislerden iyi bilemeyiz.3-5 yıl önce tasarlanıp konulmuş bir motor benim için nasıl yenilikçi değilse sizin içinde öyle olmalıdır.Hala tiriger kayışı kullanan bir motoru kimse savunmasın bana.Ayrıca bu motora sahip aracım var ikende hoşlanmıyordum.

639 Mesaj
23 Aralık 2010; 10:39:54 

Söz gümüşsse sükut altındır derler.Komik durumlara düşmeyin bilmediğiniz konularda arkadaşlar
Zihniyete bak ya son yıllarda arka arkaya yılın motoru seçilmişş tsı eski teknoloji oldu
Ama 4800 devirde 165 nm tork üreten gdı yeni teknolojiii.

resmen gülme krizindeyim allah bu forumda bu sayfaların hepsini takip eden aklı başında insanlara bazen sabır versinn

48 Mesaj
23 Aralık 2010; 10:46:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

Söz gümüşsse sükut altındır derler.Komik durumlara düşmeyin bilmediğiniz konularda arkadaşlar
Zihniyete bak ya son yıllarda arka arkaya yılın motoru seçilmişş tsı eski teknoloji oldu
Ama 4800 devirde 165 nm tork üreten gdı yeni teknolojiii.

resmen gülme krizindeyim allah bu forumda bu sayfaların hepsini takip eden aklı başında insanlara bazen sabır versinn

Kullandığın aracı sorabilirmiyim?

1112 Mesaj
23 Aralık 2010; 11:12:10 

haydar,GDI motoru grafiklerinden biliyorum fos bir motor, bana ne yenilik getirmiş anlatırmısın,benim göremediğim neyi gördün?

TSI motoru eskiten bir teknoloji veya bir motor ortaya koyabilen varmı,bana söylermisin?

[İmam-ı Azam]

2142 Mesaj
23 Aralık 2010; 11:14:25 

quote:

benim beğenim bu yönde .ben 3 araç arasında kalsam böyle bir sıralama yapardım

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

4364 Mesaj
23 Aralık 2010; 11:25:13 

Ben sıralama falan yapmadan SPO yu alır geçerdim ki zaten birkaç sene sonra öyle yapacağım inşallah

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!

48 Mesaj
23 Aralık 2010; 11:30:16 

Bende artık hiç bir şey söylemiyorum.Ya SPO,ya IX35 alırdım.Zaten aldım:))
Siz hala TSI i savuna durun.Millet bu iki aracı alıp yollara çıkmaya başladılar bile.

771 Mesaj
23 Aralık 2010; 12:03:25 

artık koreli devri adamlar donanımdan kacmıyor aracının arkasında 5 yıl garanti veriyor yada 150.000 km garanti buda demekki ürettigi aracın kaliteli oldugunu biliyorlar ve arkasında duruyorlar hangi marka 5 yıl mekanik garantisi verdi vw mi :) vw sadece aracın donanımdan be çalabilirim diye düşünüyor yedek parcada zaten bir arac kadar milletin parasını alıyor her vw sahibi 100 bine yaklasında elinden cıkartmaya başlar yada kara kara düşünmeye başlar cevrem böyle insanlar cok ama hyundai yada kia ası olan için sorun yok nede olsa crdi motor yani ömürlük motor dert yok sıkıntı yok..

48 Mesaj
23 Aralık 2010; 12:16:12 

quote:

Orijinalden alıntı: 9997

artık koreli devri adamlar donanımdan kacmıyor aracının arkasında 5 yıl garanti veriyor yada 150.000 km garanti buda demekki ürettigi aracın kaliteli oldugunu biliyorlar ve arkasında duruyorlar hangi marka 5 yıl mekanik garantisi verdi vw mi :) vw sadece aracın donanımdan be çalabilirim diye düşünüyor yedek parcada zaten bir arac kadar milletin parasını alıyor her vw sahibi 100 bine yaklasında elinden cıkartmaya başlar yada kara kara düşünmeye başlar cevrem böyle insanlar cok ama hyundai yada kia ası olan için sorun yok nede olsa crdi motor yani ömürlük motor dert yok sıkıntı yok..

Aman hocam ne yapıyorsunuz.Burada vw avukatı dolu.Motora falan laf söylendiğinde demedikleri lafı bırakmıyorlar :))

11725 Mesaj
23 Aralık 2010; 13:13:31 

gdi yenilik getiren bir motor olmayabilir fakat son teknoloji ürünü 1.6 atmosferik motoru güçlü ve ekonomiktir. her atmosferik benzinli motor gibi maksimum torkunu yüksek devirlerde vermesinden normal bir şey olamaz. bunu kötü bir özellik gibi göstermeye çalışmak saçmalıktır. bu motor sayesinde insanlar 50000 liradan daha düşük rakamlara suv sahibi oluyor. bu şartlar altında hiç düşünmez gider sportage alırım.

tsi da yılların teknolojisi olan bir motor. sadece kullanıcıyla ilk buluşturan vw oldu.

8636 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:36:11 

Tiguan motor, performans, ikinci el, marka imajı gibi konularda daha önde.
Takla testinde de Tiguan'nın en başarılı sonuçlarla ayrıldığını unutmamak lazım. Tasarım göreceli bir durum.
Tsi motorun eski teknoloji olduğunu söylemek olmamış. Zaten öyle olmuş olsa bile aynı vergi diliminde daha az tüketim ile daha çok performans veren bir motor varken eski yeni diye ayırmak mantıklı gelmiyor bana.
Kaldı ki GDI 1996'dan bu yana olan bir motordur. Mitsubishi Carisma araçlarda kullanıyordu GDI teknolojisini...
Bu 1.6 GDI motor
0

Bu da 1.4 TSI motor
0

Çok basit bir örnek Tsi 2800 devir civarında 90 hp üzerinde güç verirken 1.6GDI 2800 devir civarında
70 hp ile çekiyor. Devir 4500'lere geldiğinde TSI 140hp civarı verirken GDI 120Hp veriyor...
Ne olursa olsun TSI motor turbo sayesinde GDI motora göre çok daha verimli ve performanslı görünüyor.

Tiguan
0-100: 9,4sn
Maksimum hız: 197
Şehir İçi (Lt/100 km) 8,5
Şehir Dışı (Lt/100 km) 5.7
Karışık (Lt/100 km) 6,7

Sportage
Maksimum hız (km/s) 178
Hızlanma (sn) 0 – 100 km/s 11,1
Şehir İçi (Lt/100 km) 8,2
Şehir Dışı (Lt/100 km) 6,0
Karışık (Lt/100 km) 6,8

İç mekan konusunda bence Sportage 2 rakibinden de iyi görünüyor.
Burada alım kriterleri birinciyi belirlemeye yardımcı olur. Performans mı, iç veya dış görünüm mü? Atmosferik motor mu, turbo motor mu? vs. vs...

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//

1646 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:51:41 

GDI eski teknoloji olmasına rağmen uzak doğunun vazgeçemediği bir teknolojidir.. Motor atmosferik olmasına rağmen yeri geldiğinde bir turbo gibi güç üretir, yeri geldiğine ise mazotlu bir araç gibi yakıt tüketir.. Doğrudur küçük motordan yüksek beygir ve tork üretmek bir başarıdır.. Fakat uzun vadede hele hele turbo motoru kullanmayı bilmeyen bir son tüketicide sıkıntıları her daim atmosferik GDI motordan daha fazla olacaktır.. GDI eski bir teknoloji olmasına rağmen günümüzde 1.6 motordan 135 ps güç üreten turbosuz başka bir motor yoktur..

11725 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:52:16 

aksini söylemek imkansız. tsi ın daha başarılı bir motor olduğu zaten gerçek.

118 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:59:04 

tavan dayanıklılık testlerini izledikten sonra, bu üçü arasında tiguan derim..

639 Mesaj
23 Aralık 2010; 17:27:42 

quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

Kullandığın aracı sorabilirmiyim?

308 HDİ

4364 Mesaj
23 Aralık 2010; 17:30:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ysaglam

GDI eski teknoloji olmasına rağmen uzak doğunun vazgeçemediği bir teknolojidir.. Motor atmosferik olmasına rağmen yeri geldiğinde bir turbo gibi güç üretir, yeri geldiğine ise mazotlu bir araç gibi yakıt tüketir.. Doğrudur küçük motordan yüksek beygir ve tork üretmek bir başarıdır.. Fakat uzun vadede hele hele turbo motoru kullanmayı bilmeyen bir son tüketicide sıkıntıları her daim atmosferik GDI motordan daha fazla olacaktır.. GDI eski bir teknoloji olmasına rağmen günümüzde 1.6 motordan 135 ps güç üreten turbosuz başka bir motor yoktur..

Yoruma katılıyorum. Porsche 911 Turbo haricinde (ki asla alamam herhalde ) turbolu bir araba almayı düşünmüyorum. Benzinli motor tercih ettiğim için benim için her zaman en ideali atmosferik motorlardır.

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!

3390 Mesaj
23 Aralık 2010; 19:13:21 

3 araç da LPG açısından sıkıntılı.

2552 Mesaj
23 Aralık 2010; 19:26:12 

ben bu üç araç arasnda kalmam,tiguan derim

1869 Mesaj
23 Aralık 2010; 21:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Tiguan motor, performans, ikinci el, marka imajı gibi konularda daha önde.
Takla testinde de Tiguan'nın en başarılı sonuçlarla ayrıldığını unutmamak lazım. Tasarım göreceli bir durum.
Tsi motorun eski teknoloji olduğunu söylemek olmamış. Zaten öyle olmuş olsa bile aynı vergi diliminde daha az tüketim ile daha çok performans veren bir motor varken eski yeni diye ayırmak mantıklı gelmiyor bana.
Kaldı ki GDI 1996'dan bu yana olan bir motordur. Mitsubishi Carisma araçlarda kullanıyordu GDI teknolojisini...
Bu 1.6 GDI motor
0

Bu da 1.4 TSI motor
0

Çok basit bir örnek Tsi 2800 devir civarında 90 hp üzerinde güç verirken 1.6GDI 2800 devir civarında
70 hp ile çekiyor. Devir 4500'lere geldiğinde TSI 140hp civarı verirken GDI 120Hp veriyor...
Ne olursa olsun TSI motor turbo sayesinde GDI motora göre çok daha verimli ve performanslı görünüyor.

Tiguan
0-100: 9,4sn
Maksimum hız: 197
Şehir İçi (Lt/100 km) 8,5
Şehir Dışı (Lt/100 km) 5.7
Karışık (Lt/100 km) 6,7

Sportage
Maksimum hız (km/s) 178
Hızlanma (sn) 0 � 100 km/s 11,1
Şehir İçi (Lt/100 km) 8,2
Şehir Dışı (Lt/100 km) 6,0
Karışık (Lt/100 km) 6,8

İç mekan konusunda bence Sportage 2 rakibinden de iyi görünüyor.
Burada alım kriterleri birinciyi belirlemeye yardımcı olur. Performans mı, iç veya dış görünüm mü? Atmosferik motor mu, turbo motor mu? vs. vs...

biraz taraflı bir karşılaştırma olmuş.iç dış görünüşten bahsetmişsiniz ama donanımdan hiç bahsetmemişsiniz.sizin teknik verilerini yazdığınız araç sadece sport&style donanımı ile satılıyor ve metalik renkle fiyatı 57500 tl oluyor.spoda olupta tiguanda olmayan donanımlara bakalım
1-17'' jant
2-sinyalli yan aynalar
3-led gündüz farları
4-yağmur sensörü
5-far sensörü ?
6-Anahtarsız giriş ve çalıştırma düğmesi
7-Cruise control(Hız sabitleme sistemi)
8-bluetooth
9-Geri görüş kameralı park destek sistemi
10-Panaromik sunroof
11-Soğutmalı torpido gözü ?
12-USB&AUX& Ipod girişi ?

soru işareti koyduklarımın tiguanda olup olmadığını tam olarak bilmiyorum.
ben sırf tsi ve vw olduğu için o kadar farkı vermeyi mantıklı bulmuyorum

İNTEL CORE i5-2500K+NOCTUA NH-D14| ASUS P8 Z68-V PRO|Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming|2X4096MB G.SKİLL RİPJAXS DDR3 1600 CL8|corsair neutron gtx 240gb ssd+2 TB WD|LG SATA DVD-WR |SAMSUNG 2333T|CORSAİR 600T WHİTE|SEASONİC X760W|3d06=15335

3591 Mesaj
23 Aralık 2010; 21:42:46 

Tiguan diğer ikisinden bir gömlek üstün öncelikle. Sportage mi ix35 mi derseniz, ix35 derim .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

1566 Mesaj
23 Aralık 2010; 22:14:02 

SPO derim

67 Mesaj
23 Aralık 2010; 22:50:09 

bu secımlerı nıssan qasqaı tekna 1.6 benzınlıyı de eklersek (lıste fıyatı 51.900 bayıden aldıgım fıyat 48.800) benım acmayı dusundugum baslıgın aynısı olucak.

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2010; 22:58:29 

spo

1467 Mesaj
24 Aralık 2010; 0:45:05 

Mitsubishi ASX'i de gözardı etmeyin derim. 1.6 benzinli motor yukarda adı geçenlerin hepsinden daha ekonomik. Çekişi de oldukça iyi. Son derece başarılı çalışan start-stop sistemi, oldukça şık bir dış dizayn, başarılı sürüş dinamikleri ve sınıf limitlerinin altında kalmayan işçilik-malzeme kalitesi..

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

1749 Mesaj
24 Aralık 2010; 10:41:06 

Tercihleri beğeniler ve beklentiler belirler. Ben tasarımı ve donanımı çok iyi olduğu için Sportage ı tercih etmiştim.
Açıkçası diğer Compact Suv lara bakmak aklıma bile gelmedi. Aslında aklımda aracımı değiştirme fikri bile tam yokken Sportage ı almıştık Aynı fiyat bandında ve düşük vergi diliminde seçenekler gerçekten çok arttı. Dacia Duster, Daihatsu Terios, Hyundai İx35, Kia Sportage, Mitsubishi Asx, Nissan QQ , Skoda Yeti, Vw Tiguan. Hem dizel, hem 4 çeker isteyen Duster, 4 çeker otomatik isteyen Terios, güçlü ve hızlı isteyen Tiguan da alabilir. Sportage bunların içinde İx35 de dahil olmak üzere en zengin donanımı en uygun fiyata veren ve tasarım olarak da en çekici olanı. Donanımı ne kadar zengin olsa da otomatik vitesi olsa veya 1.6 dizel motorla gelmiş olsa bu donanımlardan vazgeçip duruma göre dizel veya otomatik vites alırdım.

952 Mesaj
24 Aralık 2010; 14:34:46 

qashqai 1.5 dci platinum a bir bak derim icinde bayagi bir donanim var mesela:

-geri gorus kamerasi
-deri koltuklar
-navigasyon
-panoramik tavan(ama acilmiyor)
-BOSE ses sistemi
-koltuk isitma

71 Mesaj
24 Aralık 2010; 17:03:41 

Tiguan

cıkarım seninLe her yoLa skoda... (:

765 Mesaj
25 Aralık 2010; 0:00:18 

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

Fiyatları hemen hemen aynı seviyede,Tiguana çok sıcak bakıyorum,motor performansı,işçilik,ikinci eli gibi konurlada çok üstün.Bluemotion olanıda çok makul yakıyor,1.4 TSI motor çok başarılı,60.000 TL yede 4x4 ü alınabiliyor.

almayı istiyorum ,ancak şu doğuşa gıcığım,

Listeye QQ ve ASX ide ekledim.

Sayın @etnaxy, hatam varsa; affola.

iki sihirli kelime var;

1-İhtiyaç,
2-İmkan.

Şimdi, seçeneklerin hepsi 'light' SUV denen, CUV segmenti. Demek ki şehir içinde kullanılacak, yüksek tork lazım değil demektir. O zaman Yıl/Km de az ise dizeline gerek yok anlamına gelir. Şehir içi kullanılacaksa, son hızın da bir anlamı yok; mobesalar, radarlar tın tın gitmeye bizleri alıştırdı :)

Görüldüğü gibi ilk kriter; dizel mi, benzinli mi? Benzinli olup ta gaz takılabilir mi? Gaz olayına hiç girmeyeceğim, zaten gaz/benzin makası devamlı kapanıyor. Taktırması, ruhsata işletmesi dünya para, riski de çok yüksek, hele takla atmaya, yoldan çıkmaya bu tür araçlar daha yatkın.

Dizel seçeneği ise, sinir kat sayısını zorlayacak cinsten. Ben eskiden, arabama binerken 'Bismillah' diyerek biniyordum, şimdi ise benzinin 4 TL oluşundan beri, 'sorumsuz yetkililere' tam gaz söverek biniyorum. Dizel alacak olursanız; 2000 cc motor hacminden ötürü hem ÖTV, hem MTV yükselecek. Ayrıca kasko ve zorunlu taşıt sigorta primleriniz de yükselecek. Bu durumda, benim gib aracınıza her binişinizde 'sorumsuz yetkililere' tam gaz sövmek size yetersiz gelebilir ve yol boyunca, aracınızdan inene kadar devamlı olarak tam gaz sövmek zorunda kalabilirsiniz. Ben, işi otomatiğe bağladım; Siz de, internetten Metin Özerdoğan, Özerdoğan emlak diye aratın, (bu kişi gerçekse, alınmamasını rica ederim) çok güzel seçme 'inci' leri mevcut bir CD ye kaydedip, CD çalara takarsınız, ağzınız hiç yorulmaz.

Dizeli de böyle geçtik, kasa güncelliğine gelelim; Kore' liler yeni, malum. QQ yeni makyajlandı. Tigu, diğerlerinin yanında biraz eskidi.

Vites; Otomatik vites, dizel seçeneklerde. Benzinliler manuel.

Motor ve yürüyen aksam; Kore' lilerde biraz sorun var deniyor, bazıları dertli bazıları dertsiz; piyango kime çıkarsa. :) diğerlerinin bir sorunu yok.

Yedek parça, servis, garanti; Doğuş, her türlü öper! Kore' liler bu konuda oldukça iyi. QQ fazla üzmez.

Güvenlik; Tigu yarım boy farkla önde, karın boşluğunda, QQ var. Boy farkıyla diğerleri geliyor.

İşçilik; VW epey önde, QQ ardından, diğerleri QQ ye yakın.

Donanım; Kore' lilerin yanında diğerleri bom boş kalıyor.

İkinci el; Bu araçları satmaya kalktığınızda, binek araçlardan daha fazla zarar edeceğinizi unutmayınız. QQ en önde, Tigu nun ardından diğerleri geliyor.

Yakıt; 'Aslan besleyen yemini düşünmez.' Düşünüyorsanız, başka araçlara bakınız. Fabrika verileri İst. gibi büyük şehirlere hiç uymuyor :(

Tasarım; görecelidir.

Fiyat; Kim kaça kitlerse, Doğuş zaten baştan kitliyor, diğerlerinde pazarlık şansınız var.

Sonuç; Hani bir fıkra vardır; Şu kızın bu meziyeti var, bu kız iyi yemek yapıyor, o kız çok bilmem ne, hangisiyle evleneyim diyen çocuk gidip göğüsleri en büyüğü ile evlenmiş.

Bu iş biraz da gönül işi, en hoşuna giden, arzuladığınız, paranın yettiği aracı alınız. Dünyaya on defa gelmiyoruz.

ASX gözümden kaçmış, demek ki gözüme hiç girmemiş :)

Saygılar.

Not: Tabii, bu yorumlar 'bence' dir. Kişiden kişiye değişir.

>>>İkinci el araç alım satım rehberi ve yardımlaşma konusu<<<

>>>Vergi Kaçırma Teknikleri<<<

"DH Moruklar Kulübü"

128 Mesaj
22 Ağustos 2012; 2:50:16 

Açık konuşmak gerekirse nissan qq , hyundai ix35 ve mitsubishi asx i kafadan eledim bana göre spo ve wv finale kalır

Tasarım olarak: kia sportage plus

Donanım olarak: kia sportage plus

İşçilik,Kalite olarak: wv tiguan

Özetle bana göre kazanan sportage olur.

ayrıca her ne kadar kalite ve işçilikte wv demiş olsam bile kia nın 5 yıl veya 150bin km. garantisi hiçte yabana atılacak gibi değil.

Bu arada yakıtı düşünen arkadaşlar hem 60.000 liraya suv tarzı araç binmek isteyeceksin hemde 1-2 litre benzin hesabı yapacaksın. bunlara takılacaksan git o zaman aynı fiyata dizel sedan tarzı binek araba al burada konuşmana gerek yok

3638 Mesaj
22 Ağustos 2012; 3:25:55 

ASX çok övülüyordu öyle görüyordum ama neden ASX diyen yok merak ettim ?

4289 Mesaj
22 Ağustos 2012; 9:27:59 

ASX sonradan eklenmiş heralde listeye

oldukça başarılı bir araç, tüketim konusunda da diğerlerinden önde bildiğim kadarı ile, çekiş gücü fren mesafesi vs ilgili birkaç videosunu izleyin derim kar buz üstünde

tasarımıda çok güzel (göreceli)

http://www.youtube.com/watch?v=KYws-l-t0ZQ

http://www.youtube.com/watch?v=4IlUAGYZ7fY

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2012; 9:39:34 

2 sene olmuş konu açılalı hortlatmışınız:)

1373 Mesaj
22 Ağustos 2012; 9:45:04 

tiguana da siklet farkı dediler ya fanatiklik had safhada

1794 Mesaj
22 Ağustos 2012; 9:49:39 

Adam araba almıştır yahu

500 Mesaj
22 Ağustos 2012; 9:58:49 

Bana göre;
1-Sportage
2-Sportage
3-Sportage