Şimdi Ara

IŞIK HIZI-İZAFİYET TEORİSİ-ZAMAN-KAVRAMININ OLMAMASI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
4.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar hemen hemen hepimizin bildiği einsteinın izafiyet teorisini üzerine tartışalım bir bilgi sayfası olsun istedim bu konuya dair bildiklerinizi yazarmısınız unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır. Öncelikle ben başlayayaım araştırma yaptım ve şu sonuca vardım bir madde ışık hızına çıktığında o madde için zaman kavramı kalmıyormuş yani örnek vermek gerekise ışık hızında 10 yıl boyunca uzayda dolaşsanız dünyaya geldiğinizde hiç yaşlanmamış olup gezintiye çıkmaya başladığınız zamandan hiçbir farkınız olmuyormuş ama tabi sn de 300.000 km ile yani ışık hızında giderseniz bunlar gerçekleşiyor mesela uzay aracına (sn de 300.000 km ile gidiyor varsayalım) binerken 15 yaşındasınız 10 yıl boyunca dolaştınız dünyaya döndünüz 25 yaşında olmanız gerekirken hala 15 yaşında oluyormuşsunuz bana çok ilginç geldi böyle bir şeyi paylaşmak istedim. Einstein ın izafiyet teorisine göre hızlanan cisimlerde zaman yavaş ilerliyormuş belki bu konuda daha detaylı bilgiye sahip olup bizi bilgilendirecek olan vardır.
    .

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.