Şimdi Ara

Progressive ve Trance Müzik Ana Konu (334. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.897
Cevap
80
Favori
229.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir şey diyicem trance dinlerken ben çok sıkılıyorum ya,hele vocal yoksa,çok baygın hayattan bıkmış insanların müziği gibi siz nasıl dinliyorsunuz? Soruyu sorarken amacım teyit etmek başka bi amacım yok :D
  • XT9 kullanıcısına yanıt
    bu iş biraz zevk ve renk işi dostum herkes beğenecek diye bi kural kaide yok.
    hepsi değil elbette ama bazıları bana içinde sanki bir ruh barındırıyor o kadar duygusal ve hisli ki bunlar kelimelerle anlatılmaz hissetmek ve yaşamak gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayjkartal

bu iş biraz zevk ve renk işi dostum herkes beğenecek diye bi kural kaide yok.
    hepsi değil elbette ama bazıları bana içinde sanki bir ruh barındırıyor o kadar duygusal ve hisli ki bunlar kelimelerle anlatılmaz hissetmek ve yaşamak gerekli.

Armin van Buuren den başka trance dinleyemiyorum ben,onunda bir kaç şarkısı var Trevor diye biriyle onlarda trance değil gibi zaten.
  • XT9 kullanıcısına yanıt
    aynen dediğin gibi onlar zaten trance değil işin özünde ve geçmişine bakarsak da zaten vocal tranceın özüne aykırı.
    önemli olan vokal olmadan bi ruh yakalayabilmek parçada asıl yetenek bu. vokal işin kolayına kaçmak gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XT9

Bir şey diyicem trance dinlerken ben çok sıkılıyorum ya,hele vocal yoksa,çok baygın hayattan bıkmış insanların müziği gibi siz nasıl dinliyorsunuz? Soruyu sorarken amacım teyit etmek başka bi amacım yok :D

ilginç, aynı şeyi bende vokal içeren trance parçaları dinlerken hissediyorum. çok yavaş ve donuk ritimde geliyolar

• Vokal parçaya renk ve derinlik katar.

ÖR: sene 2001, Kristy Thirsk'in vokali resmen conta yaktırdı bana

• Confusion C kullanıcısına yanıt
    Mc.Speedy ® kullanıcısına yanıt
    Ikinci parca yagmurlu degilde havanin guzel oldugu bir gece paylassaydin bikana kadar yuruyus esnasinda dinlerdim...Bu arada Matt darey rmx ide cok fena....
    Eve gelirken islanip yeni kurulandim 2.ci kez ayni sureci yadamak istemiyorum...:)

Bu arada boyle guzel bir parcayi bile acimadan - leyen arkadaslarida ifsa edeyim de kimlerle trancr i paylasiyoruz farkinda olalim..☺
    @Mc.Speedy ®, @ahmtdzdr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 27 Ocak 2015; 21:49:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XT9

Bir şey diyicem trance dinlerken ben çok sıkılıyorum ya,hele vocal yoksa,çok baygın hayattan bıkmış insanların müziği gibi siz nasıl dinliyorsunuz? Soruyu sorarken amacım teyit etmek başka bi amacım yok :D

Boş kafayla sarmıyordur belki dostum. Eskiden bana da öyle gelirdi.

5,45'ten sonrası hayatımda duyduğum en güzel melodiye sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSDream -- 27 Ocak 2015; 22:53:19 >

• bunları dinlerseniz vocal trance in ne kadar derin olduğunu anlarsınız

mösyö sen hepsini tek seferde dinleme ok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Confusion -- 27 Ocak 2015; 22:58:24 >

• Biri Matt Darey mi dedi

• elbette ki delerium un parçaları çok iyi ama klasik olacak belkide istisnalar kaideyi bozmaz.
    as the rush comes, no one earth, nothing but you, nothing at all, falan filan aklıma ilk gelenler şimdi ama bu kadar iyi etkileyici ne kadar parça çıkarabilirsin.
    kadın sesi dinleyenin kulağına hoş geldiği için daha etkileyiciymiş gibi görünüyor ama trance müziğin espirisi basslar, synthler, looplar, breakdown, build up parçalar arası geçiş diye uzar gider.
    güzel vokal parçalarda var elbette yok değil haklarını yemeyelim ama büyük bir kısmı boş sadece albümü doldursun diye parçaya bir ruh yada duygusallık katamadıkları belli olmasın diye bu eksikliği vokalle kapatmaya çalışıyorlar.
  • eski klasik parçalarda vokalden pek haz etmesemde, şimdiki progressive parçalar ile gayet güzel şeyler çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

eski klasik parçalarda vokalden pek haz etmesemde, şimdiki progressive parçalar ile gayet güzel şeyler çıkıyor

Çok sevdiğim bir parçadır ama çokta yeni sayılmaz hocam. Yanlış hatırlamıyorsam 2008-2009 falan olması lazım(kaldı ki vokal trance'ın doruk yaptığı yıllardır) Tiesto'nun In search of sunrise albumlerinden birinde dinlemiştim. En yenilerden hiç beğendiğim yok bile diyebilirim ama Aly & Fila iyi iş yapıyor bence bu konularda.
  • http://www.di.fm/trance

GDJB Guest Chicane 29.01.2015

and...

ASOT 700

İyi dinlemeler :)
  • Karanlik arkadaslar aydinliga cikti karanlik melodi onerileri ile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.