Şimdi Ara

Nokia, Windows Phone 7'li telefonlar hazırlayabilir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünya telefon devi Nokia, Symbian ve MeeGo tabanlı telefon çalışmalarına ek olarak ürün gamına Windows Phone 7'li çözümler de ekleyebilir. Akıllı telefon pazarındaki kan kaybı karşısında Microsoft yöneticisi Stephen Elop'u tepe yöneticisi olarak atayan
    Nokia'nın, bu gelişmeyle birlikte yazılım devi Microsoft ile yakınlaşacağı yönündeki iddialar güçlenmiş ve iki firmanın hangi zeminde bulaşacağı merak edilir olmuştu.

Akıllı telefon pazarı için kendi kontrolünde olmayan platformlara sıcak bakmadığını dolayısıyla çalışmalarını Symbian ve MeeGo ekseninde devam edeceğini açıklayan Nokia, Windows Phone 7'li çözümler sunabilir. Mobile-Reviews sitesinin genel yayın yönetmeni Eldar Murtazin konuyla ilgili açıklamasında, şirket yöneticilerinin geçtiğimiz ay kapalı kapıların ardında bir araya geldiğini ve teknoloji paylaşımının ötesinde, Nokia markası altında yeni bir Windows Phone 7 telefon gamının oluşturulmasının görüşüldüğünü öne sürüyor. Windows Phone 7 ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açan Microsoft için Nokia gibi bir dev ile olası bir iş birliği önemli kazanımlar sağlayabilir.

Hem pazar payı hem de global yaygınlığı açısından, farklı fiyat segmentleri için lanse ettiği her telefonu pek çok kanalda aynı anda satışa sunabilme yeteneğine sahip olan Nokia, Windows Phone 7'nin yaygınlaşmasında önemli bir rol üstlenebilir. Nokia'nın Windows Phone 7 tabanlı çözümler sunup sunmayacağı henüz spekülasyondan ibaret olsa bile Nokia imzalı Windowas Phone 7 telefonların, karekteristik anlamda bir takım farklılıklara sahip olabileceği de iddia edilmiyor değil. Ekim ayında lanse edilen Windows Phone 7 için yeni yılın başında iki büyük güncelleme gelmesi ve kes-yapıştır ile multi-tasking gibi özelliklerin eklenmesi bekleniyor.

• symbian ı bırakıp sadece meego ile devam ederse yoluna nokia. çok iyi satar..
  • bence de nokia da artık çeşit yapmalı. symbian ve meegoya ek olarak, windows phone7 li ve android li teller de satılsa nokia liderliği bırakmaz.
  • Symbian'a neden bu kadar gareziniz var anlamıyorum. Hem sırf siz sevmiyorsunuz diye bırakacağınımı sanıyorsunuz. Adamların elinde Symbian sayesinde büyük bir akıllı telefon piyasası var. E symbian'ı bırakırsa pazar payı otomatikman sıfır olacak.

Yani senin dediğin iflasa götürür şirketi.

Hem adamlar artık Symbian için düzenli olarak güncelleme yayınlayacaklarını söylüyor. Güncellemelerde önemli ve köklü değişimler var sanırım.

BKZ:http://www.chip.com.tr/konu/symbian-2011-e-hizli-girecek_24113.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

bence de nokia da artık çeşit yapmalı. symbian ve meegoya ek olarak, windows phone7 li ve android li teller de satılsa nokia liderliği bırakmaz.

Oldu. Adamlar Symbian'ın güncellemesine zor yetişiyorlar, üstüne birde MeeGo eklediler ve sen diyorsun ki işletim sistemlerinden ne var ne yok hepsinden telefon çıkarsın.

Apple'a bak adamlar tek işletim sistemi, tek tip telefon ile işi götürüyor. Samsung'a bak birde. Hangi telefonundaki sistemi zamanında güncellemiş. peeeh.
  • nokia baskalarını işletim sistemini kullanmaz kendi yapar kendi batar
  • Kötü bir haber, ben open source işletim sistemlerinin yaygınlaşmasını beklerken istikamet ters yöne gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raz0r38

Symbian'a neden bu kadar gareziniz var anlamıyorum. Hem sırf siz sevmiyorsunuz diye bırakacağınımı sanıyorsunuz. Adamların elinde Symbian sayesinde büyük bir akıllı telefon piyasası var. E symbian'ı bırakırsa pazar payı otomatikman sıfır olacak.

Hem adamlar artık Symbian için düzenli olarak güncelleme yayınlayacaklarını söylüyor. Güncellemelerde önemli ve köklü değişimler var sanırım.

@raz0r38
    Sanırım symbianı sevip savunan son insanlardan birisin. Ender birisi olduğun için seni kırmak istemiyorum:)
    Neden Symbian artık iyi bir işletim sistemi değil:
    1- Çok kasıyor
    2- Her telefona mirror sürüm çıkartıp uygulama uyumluluğunu ortadan kaldırıyor.
    3- Her modele uyumlu güncelleme yapılması çok zor ve zaman alıcı olduğu için güncellemeler geç ve buglar giderilmemiş olarak yayınlanıyor.
    4- Görünüm ve kullanım sistemi artık demode oldu.
    5- Uygulama bulmak zorlaştı
    6- Satın aldığınız uygulamaların çoğu imei numarasına kayıt olduğu için telefonunuz serviste değişse bile satın aldığınız uygulamaları yeni telefona lisanslayamıyorsunuz
    7- Symbianı Nokia kullanıyor ve tüketiciler Nokia'nın teknik servis hizmeti dahil malzeme kalitesinden bıkmış vaziyette.
    8- Her 3 aya bir küçük değişikliklerle yeni model çıkarıp yeni telefon aldırtma derdiler fakat yeni telefon almış kişi 3 ay sonra daha yeni modeli görünce pişman oluyor.

• Hiç sanmıyorum. Nokia symbian dan vazgeçmez ve kendi sonunu hazırlar.- ki hazırladı zaten-
  • Daha önceden Nokia'nın pazarlama ve satıştan sorumlu başkan yardımcısı mevcut durumda Symbian'dan vazgeçmeyeceğini, ileride ise Meego'nun tercih edileceğini söylemişti.

http://conversations.nokia.com/2010/08/05/no-holds-barred-niklasatnokia-on-twitter/
    "our platform choices (symbian and meego) gives us the best opp to deliver value and of course qt will play key role"

S60 v3 ve v5'teki zayıflıkların Nokia da farkında (en yakın örneği N97 fiyaskosu) ve Symbian^3 ve Meego ile bu zayıflıkları gidermeyi hedefliyorlar.

Kişisel düşüncem, Nokia kesinlikle Windows çalıştıran telefon çıkarmaz, şu anda Intel ile birlikte geliştirdikleri Meego platformuna en fazla Microsoft'u da ucundan dahil eder.

• gülebilirmiyim gülüyorum :))))) güldüm...

ceo kovuldu yeni ceo kovulmamak için nereye saldıracağı şaşırdı...

Nokia, Windows Phone 7'li telefonlar hazırlayabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 20 Aralık 2010; 22:30:13 >
  • 3 işletim sistemi olsun acılırken hangisini kullanmak istediğimizi sorsun :)))

symbian
    windows
    meego :)
  • Forumda hala Symbian'ın Nokia'yı kurtaracağını sananlar var galiba. Son çeyreğin istatistikleriyle öncekileri bir gözden geçirin derim. Nedir bu Symbian'ın sizi büyüleyen yanı. Bazı şeyleri görmezden gelmek olmadığı anlamına gelmez. Millet gözünü açtı. Nokia'nın eski modasının devri kapandı.
  • nokia ,android işletim sistemine geçmediği sürece batmaya mahkum . donanım olarak çok iyi işler çıkarması onu uzun süre ayakta tutmayacaktır!

android inadı için bir söz der ki ; esen rüzgar karşısında eğilmezsen kökünden sökülüp gidersin !!!
  • kendi işletim sistemini kullanmazsa nasıl ayakta kalcaklar.Zaten kullanılan parçaları başka firmalar üretiyor.E o zaman ne olur o telefona nokia demenin bi anlamı kalmaz.
  • @umutarslan.com
    Söylediğin her firma için geçerli, nasıl daha ucuza mal olcaksa o şekilde üretilir. Önemli olan AR-GE çalışmaları; Nokia kendi mühendislerinin ortaya koyduğu donanımla pekala başka bir işletim sistemi kullanabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet OK -- 21 Aralık 2010; 15:21:56 >
  • Nokia dünya cep piyasasını belirlemiş ve halen belirleyebilecek potansiyele sahip
    köklü bir firma dolayısıyla kolay kolay batmaz ancak farklı politikalarla ayakta kalır.
    Değişiklikler yapması kaçınılmazdır ve yapacaktır da !

Windows 7 işletim sistemini kullanması lehine olacaktır , Nokia'ya birşey kaybettirmez
    aksine kazandırır , Windows 7'nin hata ve önemli problemleri olmazsa tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: !nfoman

quote:

Orijinalden alıntı: raz0r38

Symbian'a neden bu kadar gareziniz var anlamıyorum. Hem sırf siz sevmiyorsunuz diye bırakacağınımı sanıyorsunuz. Adamların elinde Symbian sayesinde büyük bir akıllı telefon piyasası var. E symbian'ı bırakırsa pazar payı otomatikman sıfır olacak.

@raz0r38
    Sanırım symbianı sevip savunan son insanlardan birisin. Ender birisi olduğun için seni kırmak istemiyorum:)
    Neden Symbian artık iyi bir işletim sistemi değil:
    1- Çok kasıyor
    2- Her telefona mirror sürüm çıkartıp uygulama uyumluluğunu ortadan kaldırıyor.
    3- Her modele uyumlu güncelleme yapılması çok zor ve zaman alıcı olduğu için güncellemeler geç ve buglar giderilmemiş olarak yayınlanıyor.
    4- Görünüm ve kullanım sistemi artık demode oldu.
    5- Uygulama bulmak zorlaştı
    6- Satın aldığınız uygulamaların çoğu imei numarasına kayıt olduğu için telefonunuz serviste değişse bile satın aldığınız uygulamaları yeni telefona lisanslayamıyorsunuz
    7- Symbianı Nokia kullanıyor ve tüketiciler Nokia'nın teknik servis hizmeti dahil malzeme kalitesinden bıkmış vaziyette.
    8- Her 3 aya bir küçük değişikliklerle yeni model çıkarıp yeni telefon aldırtma derdiler fakat yeni telefon almış kişi 3 ay sonra daha yeni modeli görünce pişman oluyor.

Symbian'ı sevip savunduğumu da nereden çıkardın. Uygun fiyatlı, ve işletim sistemine devamlı (en azından 2 yıl) güncelleme verebilecek bir firma olsa Android'e hemen geçerim. Ama En azından Nokia'da donanımdan ötürü yeni telefon almak zorunda kalıyorduk. Şimdi sırf işletim sisteminin yeni sürümü diye telefon değiştirmek istemem. Bada bence uygun fiyat sekmenti için biçilmiş kaftan. Popülaritesi geçen telefona Android sürümü yayınlanmıyor. Ama Bada Samsung'a ait olduğu için tüm güncellemelerden yararlanıyor. 500 küsür liraya var Samsungun ama Nokia'nın C5-03 bile o fiyata ondan iyi. Ekran çözünürlüğü ve kamerası ikiye katlıyor.

Şimdi anladınmı neden Nokia kullandığımı. Hem ucuz hem işletim sistemi olan bir telefon söyle bana.

Şimdi ben hem tablet alacam, hem telefonu değiştireceğim, hem de bilgisayarı yenileceğim. Bu nedenle hepsinde de f/p dengesini bulmaya çalışıyorum. Bu nedenle benim için şu an en iyi seçeneği Nokia sunuyor.

Şimdi senin savunduğun şirketler ve sistemleri nerede. Hepside gösteriş yapıyor. En iyi telefonu biz yaparız diye. Peki destek nerede. Peeeh. O 500 küsürlük telefonu alanlara sor bakalım. Ne durumdalar.

Ha sizin için hava hoş. Sadece iyi donanım ve bir iki güncelleme yeter. Nasıl olsa paranız var ve yenisini alabilirsiniz.

• Nokia'nın Microsoft ile yakın ilişkilerinden dolayı böyle bir girişimde bulunacağını sanmıyorum. Ki zaten Nokia ürettiği cihazların kendi kontrolü dışında olmasına karşı olduğu için bunun olması Nokia açısından bence iyi bir sonuç doğurmaz.

GeceBekcisi'nin bu konuyla ilgili olarak yazmış olduğu bir yazı var.

http://www.mobilbekcisi.com/yazi/1717-nokia-symbian-yerine-windows-phone-kullanacak-mi
  • Meego tamam da windows ne yahu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.