Şimdi Ara

Öğrenci Evinde Bulunması Gereken Şeyler ???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
22.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eve çıkmayı düşünüyoruz, ufak tefek, büyük küçük, bir evde olması gereken mutlak eşyalar nelerdir ? Bu eşyaların satın alınabileceği yerler f/p olarak nereleridir ?

Büyük çaplı bir liste hazırlıyoruz ki süpriz olmasın ...

• Bizim evde olması gerekenden fazlası var valla. İlk etapta annelerden yardım alın. Temel şeyleri zaten onlar belirtirler. Daha sonra zaten ufak tefek eksikler meydana çıkar. Onları da tamamlarsınız.
  • O şeyler neler temel olarak ?
  • çekyat: misafir muhakkak gelecektir ve onlar geldiğinde yatacak yer fiyatlar kalite ve kullanılmışlığa göre 50-100 arası

4 lü yada 3lü (min.2li) set üstü ocak: eğer bikaç kişi çıkıyorsanız çoklu olması tavsiyedir.patates yemepi yaparken yanına plavıda beraberinde yaparsın aksi taktirde piknik tüpüyle zor olur ama tek çıkacaksan piktik tüpü idare eder.eğer set üstü ocak alacaksan mutfak tüpüde lazım. tüp:55 kadar set üstü ocak hakkında fikrim yok

şofben:ee duş almadan olmaz demi 20-30 a bile var ama ne kadar verimlidir bilinmez

tv: aslında gerek yok gibi ama olmayınca ev çok sıkıcı oluyor isteğe göre uydu da ola bilir 2. el bi 55 ekran tv 100 tl kadar uyduda 100 fln

tabak , çatal , kaşık tencere(özellikle düdüklü): kaşık çatalın çok olması tavsiyemdir gelen misafirler kaşıksız kalmasın ayrıca bardak (yıkaması ölümdür ama sorun olmaz dersen pet bardak kullan kullan at )

halı/halıflex: maddi duruma göre halı da olur ama halıflex daha cüzzidir

bezdolap: yine maddi olarak gardrop da olbilir ama bez dolap yeterlidir.15-25 arası bişey

buzdolabı:olmasada olur ama olsa yemek boşa gitmez ve günlük alışverişten kurtulur aylık alış veriş yaparsınız (aylık alışveriş etkisiz gibi görünsede
    bütçeye katkıdır)100 den başlar

çalışma masası ve birtane sandalye. orta altı bişey alısan masa 15-20 sandalyede plastikler 10 kadar

bu fiyatları benim buraya göre (kars) yazdım birde tutacağınız ev bime yakın olsun ayrıca bi tekel ürünleride satan bi büfeye yakın olursa iyi ola bilir (örn:sigara , alkol , ekmek vs. almak için çok yürümezsiniz)

ek olarak çamaşır makinası: eğer çok samimi olduğun arkadaşlarında yoksa şarttır bu çünkü çorap iç çamaşırı çok çabuk kirlenen giysilerdir bunların yıkanması şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biyologg -- 20 Aralık 2010; 17:30:14 >

• ibram önce tabağıydı çanağıydı hazırla, yatağın olsun, koltuğundan önce halıyı hallet mutlaka

erzurum malum, hepsinden önce battaniyeni al.
    buz dolabı kışın lazım olmayabilir orada gerçi dışarıda donar nevaleler.

masa+sandalye batak için gerekli. dolap da var tabi.
  • yakınmışız yaa ozaman buz dolabına gerek yok ben öyle yapıyorum dışarı doğal deepfreeze
  • quote:

Orijinalden alıntı: biyologg

çekyat: misafir muhakkak gelecektir ve onlar geldiğinde yatacak yer fiyatlar kalite ve kullanılmışlığa göre 50-100 arası

4 lü yada 3lü (min.2li) set üstü ocak: eğer bikaç kişi çıkıyorsanız çoklu olması tavsiyedir.patates yemepi yaparken yanına plavıda beraberinde yaparsın aksi taktirde piknik tüpüyle zor olur ama tek çıkacaksan piktik tüpü idare eder.eğer set üstü ocak alacaksan mutfak tüpüde lazım. tüp:55 kadar set üstü ocak hakkında fikrim yok

şofben:ee duş almadan olmaz demi 20-30 a bile var ama ne kadar verimlidir bilinmez

tv: aslında gerek yok gibi ama olmayınca ev çok sıkıcı oluyor isteğe göre uydu da ola bilir 2. el bi 55 ekran tv 100 tl kadar uyduda 100 fln

tabak , çatal , kaşık tencere(özellikle düdüklü): kaşık çatalın çok olması tavsiyemdir gelen misafirler kaşıksız kalmasın ayrıca bardak (yıkaması ölümdür ama sorun olmaz dersen pet bardak kullan kullan at )

halı/halıflex: maddi duruma göre halı da olur ama halıflex daha cüzzidir

bezdolap: yine maddi olarak gardrop da olbilir ama bez dolap yeterlidir.15-25 arası bişey

buzdolabı:olmasada olur ama olsa yemek boşa gitmez ve günlük alışverişten kurtulur aylık alış veriş yaparsınız (aylık alışveriş etkisiz gibi görünsede
    bütçeye katkıdır)100 den başlar

çalışma masası ve birtane sandalye. orta altı bişey alısan masa 15-20 sandalyede plastikler 10 kadar

bu fiyatları benim buraya göre (kars) yazdım birde tutacağınız ev bime yakın olsun ayrıca bi tekel ürünleride satan bi büfeye yakın olursa iyi ola bilir (örn:sigara , alkol , ekmek vs. almak için çok yürümezsiniz)

ek olarak çamaşır makinası: eğer çok samimi olduğun arkadaşlarında yoksa şarttır bu çünkü çorap iç çamaşırı çok çabuk kirlenen giysilerdir bunların yıkanması şart

3 kişi çıkıyoruz, 3ümüz de izmirliyiz. set üstü ocak tavsiyeniz iyi oldu. arkadaşlardan biri 37 ekran tv bağışlayacakmış bize...

ev doğalgaz sistemli. şofben ve fırının şeysini ordan çeker.

ha birde apartmanın altında bim var

çıktıgımız ev lüks biraz, yerler iyi kalitede parke, duvarlarda en ufak bi çizik yok. banyosu,mutfağı yapılı. tertemiz çok şirin bi daire.

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

ibram önce tabağıydı çanağıydı hazırla, yatağın olsun, koltuğundan önce halıyı hallet mutlaka

erzurum malum, hepsinden önce battaniyeni al.
    buz dolabı kışın lazım olmayabilir orada gerçi dışarıda donar nevaleler.

masa+sandalye batak için gerekli. dolap da var tabi.

evet abi, ısınma işine öncelik veriyoruz. yatağı ise şişme yatak şeklinde almayı düşünüyorum şimdilik çünkü 3. sınıfta okulu değiştireceğim...

bu buzdolabı gerekli olmaz mı ya, biraları falan burda balkona koyabileceğimi zannetmiyorum.

• balkona koyarsan biralı meybuz'u icat edersin
  • İbo konusu vardı bunun yılın başında biri açmıştı ara çok yardımı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow JeagerJaques

İbo konusu vardı bunun yılın başında biri açmıştı ara çok yardımı olur

Bulamadım
  • http://forum.donanimhaber.com/m_28573599/tm.htm

Başka bi konu daha vardı da bulamadım onu
  • AC DC nerden kiraladınız evi? Bim falan dedin Terminal mi? yoksa Gez tarafı mı?
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_28573599/tm.htm

Bu linkten de aldım 1-2 tüyo.

Çekyat
    Setüstü ocak
    Şofben
    TV
    Tabak, kaşık çanak, tava, tencere vs ...
    Halı
    Bezdolap / Gardolap
    Buzdolabı
    Çalışma masası 3x
    Okey masası, sandalye
    Şişme yatak 3x
    Ütü
    Çamaşırlık + mandal vs.
    Kanepe grubu + her odaya 1 tane koltuk
    Narenciye sıkacağı
    Demlik
    Kettle
    Yemek Masası
    Ufak sehpaha
    Ayakkabılık
    Elektrik Süpürge
    3'lü priz 3x
    Wireless net bağlantısı
    Kontrol kalemi, yan keski vb.
    Tost Makinesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

AC DC nerden kiraladınız evi? Bim falan dedin Terminal mi? yoksa Gez tarafı mı?

yarın gidip konuşacağız adamla son kez.

köşk tarafında ev.
    okula, caddeye ve avm ye 10 15 dk mesafede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_28573599/tm.htm

Bu linkten de aldım 1-2 tüyo.

Çekyat
    Setüstü ocak
    1_Şofben
    TV
    Tabak, kaşık çanak, tava, tencere vs ...
    Halı
    2_Bezdolap / Gardolap
    Buzdolabı
    Çalışma masası 3x
    3_Okey masası, sandalye
    4_Şişme yatak 3x
    Ütü
    Çamaşırlık + mandal vs.
    Kanepe grubu + her odaya 1 tane koltuk
    5_Narenciye sıkacağı
    Demlik
    Kettle
    Yemek Masası
    Ufak sehpaha
    Ayakkabılık
    Elektrik Süpürge
    3'lü priz 3x
    Wireless net bağlantısı
    Kontrol kalemi, yan keski vb.
    Tost Makinesi.

1_ Gerek yok, ev zaten kombili olacaktır. Doğalgazlı evse kesin kombidir. O yüzden sıcak su 24 saat zaten bulunacaktır.
    Siz de zaten almazsınız demeye bile gerek yoktu.

2- Kesinlikle alın hatta yerini söyleyeyim, çifte minareli medreseye doğru giderken istanbul market ya oradan, ya da mumcunun orada maksat avm var oradan alırsın.

3-Sandalye kesin alında bir de okey için ayrı masa masrafına girmeyin bence, çok seviyorsanız oynamayı o ayrı ama evde kalabalık duruyor.

4- Kesinlikle uzak dur, 2.el eşyacılar var Erzurum'da onlardan demir yatak alın. ve Baz çekin üstüne. Diğer türlü şişme yatak ne rahat edersin ne de keyfin kalır bir yeri falan delinirse.

5-Buna ne gerek var?

6- Çamaşırlık size kalmış tabi, evde ne kadar çamaşır yıkayacağınıza. Bizim evde yıkanmıyor o yüzden biz gerek duymadık açıkcası.

quote:

quote:

AC DC nerden kiraladınız evi? Bim falan dedin Terminal mi? yoksa Gez tarafı mı?

yarın gidip konuşacağız adamla son kez.

köşk tarafında ev.
    okula, caddeye ve avm ye 10 15 dk mesafede.

oo uzakmış baya. ne kadara anlaştınız bari.

keşke terminal tarafına inseydiniz.

komşu olurduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EleSuDökenSuat -- 20 Aralık 2010; 19:50:05 >

• Adam 500 diyor. Terminal düşündük ama 800 den başlıyor dediler.

Listeye gelince, narenciye şeysini bende anlamadım bizimkiler ısrar ettiler ama bimden daha ucuza alınır meyve suyu olarak.

Okey masası ile yemek masasının aynı olması aslında daha mantıklı.

Yatak konusunda ise şişme yatakları (çift katlı çift kişilik intex) çok övüyorlar açıkcası, fiyatları da uygun. Diğer türlü biraz pahalıya girer diye düşünüyorum.
  • quote:

Adam 500 diyor. Terminal düşündük ama 800 den başlıyor dediler.

Listeye gelince, narenciye şeysini bende anlamadım bizimkiler ısrar ettiler ama bimden daha ucuza alınır meyve suyu olarak.

Yatak konusunda ise şişme yatakları (çift katlı çift kişilik intex) çok övüyorlar açıkcası, fiyatları da uygun. Diğer türlü biraz pahalıya girer diye düşünüyorum.

800? Kim dedi bunu? Ben Terminaldeyim biz 500'e oturuyoruz 3+1 merkez ısıtma. Keşke emlakçılara soraydınız. Biraz pazarlıkla 450-550 fiyatla kiralardınız buralarda.

Hatta bakın yarın siz bir uğrayın, Migros var terminalden aşağı inerken büyük migros orada bir tane sokak hatta market var çizmelioğlu diye, oranın karşısında Mürtaza Abi var emlakçı.

Ondan aldık biz evi 500'e verdi bize.

Yatak konusunda bilmiyorum, ama ben genede siz demir yatak bulursanız fiyatlarına bakın. Sanmam ki demir yatak+ baza size 100-120 den yukarı gelsin.

• quote:

quote:

Adam 500 diyor. Terminal düşündük ama 800 den başlıyor dediler.

800? Kim dedi bunu? Ben Terminaldeyim biz 500'e oturuyoruz 3+1 merkez ısıtma. Keşke emlakçılara soraydınız. Biraz pazarlıkla 450-550 fiyatla kiralardınız buralarda.

Hatta bakın yarın siz bir uğrayın, Migros var terminalden aşağı inerken büyük migros orada bir tane sokak hatta market var çizmelioğlu diye, oranın karşısında Mürtaza Abi var emlakçı.

Ondan aldık biz evi 500'e verdi bize.

Yatak konusunda bilmiyorum, ama ben genede siz demir yatak bulursanız fiyatlarına bakın. Sanmam ki demir yatak+ baza size 100-120 den yukarı gelsin.

Yarın anlaşamazsak oraya da bakarız olmazsa, bakarsın komşu olmuş oluruz.

Terminal caddesi derken yıldırım marketin olduğu caddeden bahsediyordum.

• Bizim ev de Yıldırım'dan aşağı inerken sağa sapan ilk sokakta.

Emlakçı da orada zaten, hatta oralarda ayakkabıcı var köşebaşı, karşısında da gene köşebaşı br kırtasiye var. İnerseniz görürsünüz zaten. Kırtasiyenin yani Mürtaza Abi'nin ofisi.
  • Su ısıtıcı mutlaka mutlaka mutlaka olsun. Kim icat ettiyse Allah bin kere razı olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.