Şimdi Ara

Karbüratör Enjeksiyon Ve arıza tespitle ilgili Sorunlarınız icin buraya (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
8
Favori
40.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • .Selamlar. Aracım 97 Model Kartal SLX 1.6 i.e tek noktadan enjeksiyonlu ( tempra motorlu ) Fabrikadan cıkdığı gibi donanımda.

Sorunuma gelince Aracımda sürekli bir tekleme mevcuttu. Bunun üzerine Önce bujiler ve buji kabloları değişti devam etti. Elektriksel olduğu düsünülerek bir kaç bobin değişti yine devam etti. Son olarak araç beyinciye yollandı. beyin formatlandı yine devam etti. Enjeksiyoncuya götürüldü bakım yapıldı bir müddet kesti yine devam etti. Son dönemde aracımın bakımlarını yapdırdım. Tekrar beyinciye gitti ve sorun çözüldü derken bu sefer 3 seyir halindeyken 3. devirte teklemeler silkmeler başladı. bunlar kesilmedi ve araç sabahları çalışmamaya başladı. bi şekilde çalıştııp 3 bin devir altı kullandık bu seferde seyir halindeyken birden gaz yemedi ve durdu. şimdi ilk marşı almıyor. Elektirikci çalışmamasını krank mili sensörüne bağladı. bunu da değiştim araç şuan çalışıyor fakat 3 bin devir ve üzeri silkmeler devam ediyor. Aracımı benzinde kullanıyorum ve hiç LPG takdırmadım şimdiye kadar. 130 binde. tertemiz aracımı satma eşiğine geldim. Bir fikriniz yardımınız olursa sevinirim. şimdiden Teşekkürler.
  • MMMurat # 58 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsam

hava akış sensörü vardır ona baktırmanızı birde yanında elektrik düzenliyici vardır ona baktırmanızı önerebilirim size

enjeksiyonuzun benzin otomatik bar ını ölçtürmeniz lazım buda önemli
  • s.a ustalar, hayırlı işler. bende hyunda excel araba var. ilk sahibiyim. 92 model.
    arabanın trigerini değiştirdim. araç 150 bin km de. trigeri değiştirmeden önce 26 kuruş. değiştirdikten hemen sonra 35 kuruş yaktı.
    arabanın çekişi. çalışması gayet güzel. takan kişi ne yapmış olabilir? sente si atlamış olsa motor düzgün çalışmaz dı diye tahmin ediyorum.
  • Araç çalışırken LPG den benzine geçiyor ama motor dururken benzinde çalıştırmayı denediğimde çalışmıyor. LPG den benzine geçince de 700-800 metre sonra araç benzin vermeyi kesiyor doğal olarak stop ediyor araç. LPG sistemi üzerindeki benzin valfinde sorun olma ihtimali?

Karbüratör Enjeksiyon Ve arıza tespitle ilgili Sorunlarınız icin buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 8 Ekim 2013; 15:49:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracımda rolanti dengesizliği vardı. iyice kurcalattığım ve karbüratör diyafram arızası varmış.
    Kafasına göre gaz verip alıyor ve stop etme sorunları var. daha karbüratörcüye gitmedim. kaç para tutar acaba?
    pahalı bir iş diyorlar.. Ve son olarak İzmirde önerebileceğiniz karbüratörcü varmı? bana otolab ve besim ustayı önerdiler.
  • aracınız marka modeli nedir?
  • TEMOTO kullanıcısına yanıt
    hyundai excel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyundai Motor Company

hyundai excel

hocam modeli yazmadıgınız icin
    eğer karbüratörlüyse kelebeklerden hava alıyordur

araç enjeksiyonluya

rolanti motoru ve potansiyel metreye bakmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEMOTO

quote:

Orijinalden alıntı: Hyundai Motor Company

hyundai excel

hocam modeli yazmadıgınız icin
    eğer karbüratörlüyse kelebeklerden hava alıyordur

araç enjeksiyonluya .

rolanti motoru ve potansiyel metreye bakmalısınız.

.
  • üstten 5. resimde maf dedikleri parça diye işaretli parçayı nereden bulabilirim.acil olarak yardım ederseniz sevinirim
  • araca göre değişir
  • yeni 2.0 ie tempra aldım fakat şöyle bir sorun var.araç benzindeyken yakıtı kesiyor tekleme yapıyor. lpg de sorunsuz çalışıyor.yakıt pompasını değiştirdim çözülmedi. usta fazla kurcalama diyor,lpg de bin gitsin diyor. böyle ustalık mı olur.

konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun...
  • cevahir.83 C kullanıcısına yanıt
    Benzin Pompası kontrol edilebilir ?
    Benzin Filtresi de tabikide

ARaç uzun Zamam Benzinde Çalışmadıgından dolayı aksamlarda sıkıntı oluşmuş olabilir görmeden bu kadar yardımcı olabilirim size
    lakin aracın motor fotosunu çekip yollayabilirseniz daha ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım ?
  • benzin pompasını yeniledik,enjektörleri temizlettim,pompa lpgye geçtiğinde çalışmasın diye röle taktırdım. benzin filtresini kontrol ettik ,sonuç şimdi eve gelirken gene benzinde çalışmıyor..
    bıraktım arabayı naparsanız yapın dedim ben gidiyom... çalışırkende sanki basınç fazla gibi geliyor ,motor düzensiz çalışıyor.lpg de saat gibi çalışıyo..

ilginiz için teşekkürler hocam ..
  • Slm iyi günler bende Opel astra 2000 model g kasa araç var bi anda araç gaz yememeye başladı benzinde gitmiyor araba titriyor rolanti düşüyor birde egzozdan beyaz duman atıyordu bujileri değiştirince dumanı kesti amaa titreme ve egzozdaki patlama gitmedi bunu gaza geçirdiğimizde yapmıyor neden olabilir

• Bobinine de bakıldı sağlam

• Selam aracım 1990 model 1.8 karbüratör lu mitsubishi galant aracım da gaz yememe var Tamirci motor tamiri istiyor diyor ama üfleme yağ eksiltme hicbirsey yok bugün hava filtresini söktüm lpgyi devre dışı bıraktım benzinde sadece rolantide çalışıyor gaz verince stop ediyor tüpün sistemi takınca karbüratör havası azaldığı için lpg den biraz daha düşük performansla çalışıyor karbüratör diye düşünüyorum sizce ne olur?

• uzun zamandır aranızda yoktum
    bu konuyla alakalı sıkıntıları olan dostlara yardımcı olmaya çalışacagım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.