Akıllı Kumanda Tavsiyesi
21 Cevap10826 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

711 Mesaj
19 Aralık 2010; 0:12:56 

Konuyu nereye açacağımı bilemedim.Yanlış yerse kusura bakmayın.Öğrenebilme yeteneği olan kumanda alacağım.Beyendiğim ve maksimum alabileceğim ürün;Philips Prestigo SRU 8008 bu üründen kullananların yorumlarını bekliyorum.
Sanırım bu model de öğrenme özelliği vardır.

Teşekkürler

İphone 5 White 16GB-Apple Mac Mini-iPad Air 16GB Wifi
Viewsonic PJD5134 3000 AnsiLümen Svga 3D Hdmi Projeksiyon-150x150cm Perde
Himedia Q5

205 Mesaj
19 Aralık 2010; 11:42:23 

bende bu ürün yada bu ürünün bir alt modeli olan SRU5170 i düşünüyorum. bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. çok kararsız kaldım birde birşey daha sormak istiyorum. benim tv'm sony 46w5720 bu modeli her evrensel kumanda kontrol edebilir mi örneğin orjinal kumanda da home tuşu ne biliyim analog digital tuşu falan var bu fonksiyonları o kumandalardan da kontrol edebilir miyiz?

205 Mesaj
19 Aralık 2010; 11:46:19 

pardon SRU5170 değil SRU8008 miş kusra bakmayın.

711 Mesaj
19 Aralık 2010; 12:51:38 

Valla hiç bilmiyorum bende o fonksiyonları nasıl kullanıcaz.Ama öğrenme özleliği olan evrensel kuman da da bu tuşlar öğretilebiliyor diye biliyorum

Himedia Q5

1477 Mesaj
19 Aralık 2010; 16:23:52 

Logitech in Kumandalarıda Güzeldir. Harmony One Modelini Beğenmiştim.

AV System: Onkyo TX-NR5010 / Oppo BDP-105 EU / Thorens TD 321 Turntable & Ortofon Samba MC Cartridge / Thorens PPA 990 Phono PreAmp / Teac V-8030s Cassette Deck / Energy Connoisseur Front: CF-70 / Center: CC-10 / Surround: CB-10 / Subwoofer: ESW-10 / Panasonic PT-AE4000U / Panasonic TX-L42ET50 / Specta 221x125 cm Fixed Frame / Vu+Duo / WireWorld Chroma 7 & Monster ISF 2000 HDMI Cable / Nordost Blue Heaven & Audioquest King Cobra Interconnect / Audioquest Gibraltar 72v DBS Speaker Cable / Lookab Optirius (Oyaide P079e-C079 IEC Finish) Power Cord / Monster HTS-1000 Filter & Silent Wire Klangmodul
Mobile: Oppo Find 5

Blu-Ray List
Car Audio System

1392 Mesaj
8 Ocak 2011; 22:49:33 

herhangi bir akıllı kumanda alsam bu akıllı kumanda
bütün tv ve uydu cihazlarına uyum sağlarmı

47 Mesaj
10 Ocak 2011; 12:36:49 

İşlevsel kaliteli ucuz bir ürün istiyorsanız migrosta satılmakta olan FAV evrensel öğrenen akıllı kumandayı tercih edebilirsiniz. 16 tl. Kaliteli bir ürün. Öğrenme özelliği ile kumanda edemeyeceği alet yok gibi bir şey.
Bende forumdan öğrendim ve dün satın aldım. Şu an herbiri farklı marka olan; tv, digitürk,anfi, dvd player, WDTV cihazları sorunsuz kumanda ediyor. Öğrenme özelliğini kullanmak çok basit.

1771 Mesaj
10 Ocak 2011; 12:38:55 

http://www.amazon.com/L...8&qid=1294654867&sr=8-2

Bu ürünü biraz araştırdım, avrupada fiyatlar daha yüksek.. Amerikadan bir şekilde almayı düşünüyorum..

Fakat uyum sağlar mı diye şüphelerim var.(Az bir para değil sonuçta)... Biliyorsunuz Amerikadaki frekanslar, cihazlar Avrupaya göre farklı...

Bu konuda bilginiz var mı??

Teşekkürler.

PSN: gcey77

SAMSUNG 55D7000 - PS4 - Digiturk HD - WD TV Live (3rd gen) - New iPAD - Iomega ScreenPlay DX HD Media Player 1 TB - iPhone 4 - Audi - BMW

1392 Mesaj
10 Ocak 2011; 14:08:18 

quote:

Orijinalden alıntı: mayday70

İşlevsel kaliteli ucuz bir ürün istiyorsanız migrosta satılmakta olan FAV evrensel öğrenen akıllı kumandayı tercih edebilirsiniz. 16 tl. Kaliteli bir ürün. Öğrenme özelliği ile kumanda edemeyeceği alet yok gibi bir şey.
Bende forumdan öğrendim ve dün satın aldım. Şu an herbiri farklı marka olan; tv, digitürk,anfi, dvd player, WDTV cihazları sorunsuz kumanda ediyor. Öğrenme özelliğini kullanmak çok basit.

FAV evrensel kumandayı aldım grundig marka televizyonu çalıştırdı
fakat seoul hiremco marka uydu cihazında olmadı 4. kanal yerine 6. kanalı ses tuşunda pause yapıyor bunun gibi sorunlar oldu o yüzden geri iade etmeyi düşünüyorum

47 Mesaj
14 Ocak 2011; 0:01:38 

quote:

Orijinalden alıntı: telit35

FAV evrensel kumandayı aldım grundig marka televizyonu çalıştırdı
fakat seoul hiremco marka uydu cihazında olmadı 4. kanal yerine 6. kanalı ses tuşunda pause yapıyor bunun gibi sorunlar oldu o yüzden geri iade etmeyi düşünüyorum

uydu cihazını, kod girerekmi yoksa öğrenme özelliğini kullanarakmı atadınız? kod girince aksaklık oluyor ama öğrenme özelliğinde alet hatasız çalışıyor.

4078 Mesaj
17 Ocak 2011; 10:04:22 

FAV evrensel öğrenebilir kumandayı forumda yazılanlardan sonra bende denemek için ctesi Migrostan aldım,
Önce marka-kod sistemiyle tanıtmak istedim uğraşmamak için baktım tüm tuşları kapsamıyor,
bende öğrenme özelliğini kullanarak 15 dk da Panasonic Palazma,Dvd player,WD HD TV Live MediaPlayer,
Teledünya HD Set Box ve Ses sistemini sorunsuzca tanıttım artık tek kumanda ile işimi görüyorum.

Sinema ve Stereo sistemim

Satılık Audioquest Volcano Speaker kablosu (2x2 mt)

41 Mesaj
12 Şubat 2011; 13:04:11 

Ben de
önce hepsiburadadan pahalı cihazlara bakıyordum. 80 TL nin üzerinde fiyatı olan SONY marka cihazı alacaktım askalsın. Burada yazılanları görünce gittim migrostan aldım 2 tane FAV marka kumandadan. (2 adet TV ve receiver var evde) 2 si de sorunsuzca tanıtılabildi.
Cihazla gelen kullanma klavuzunda baya geniş markaya göre kodlar mevcut. Ama yeni modeller çıkıyor ve bu kodlar eski kalabiliyor. Bu durumda cihazın öğrenme özelliği devreye giriyor. Tek tek tüm tuşları tanıtabiliyorsunuz.
Onun da yapamam diyorsanız, koyuyorsunuz kumandayı televizyonun ya da receiverin karşısına. Cihaz otomatik olarak tüm kodlarını taratarak kumanda edeceği cihazı kapatmaya çalışıyor. Kapatınca siz hemen üzerindeki tuşa basıyorsunuz ve artık o cihaz kumanda edilebiliyor.
Yani 3 farklı seçeneğiniz mevcut.
1) kod girerek.
2) taratarak.
3) tanıtarak.

güzel bir cihaz tavsiye ederim.

135 Mesaj
14 Şubat 2011; 20:41:06 

Bende edindim bu cihazdan lakin teledunya icin bir kod bulamadIm. Web sitelerinden guncel kod listesine eklemisler bu kodu girdiginizde kirmizi isik yanip yanip sonuyor. Sanirim kodla ilgili bir sorun var. Benzer sorun yasayan oldu mu?

711 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:17:16 

Philips prestigo sru8008 aldim.Suan tv receiver ve media player kullaniyorum.Ogrenme ozelligi ile tek tek tanittim ve sorun yasamadim.LCD ekrani oldugu icin bu modeli sectm ve memnunum.Almak isteyen arkadaslar marka model tereddutleri olmadan alabilirler.

Himedia Q5

2268 Mesaj
24 Mart 2011; 23:14:52 

arkadaşlar dün nextin dsmart hd 15000hd modelini aldım evimde philips sru akıllı kumanda vardı.lg ev sinama sistemimi sony bluray oynatıcımı dreambox 800hd uydumu toshiba tvimi direk kumanda ediyordu.ama next 15000hd yapamadım yardım edicek varmı acaba iyigünler

195 Mesaj
19 Eylül 2011; 20:10:29 

Arkadaşlar merhaba, benimde bir sorum olacaktı bende böyle bir kumanda istiyorum, çalıştırması gereken cihazlar : sony ex500 tv, logitech z5400 ses sistemi, dark mini mania media player, next uydu alıcısı ve samsung klima. Kesin çalıştırır dediğiniz uygun fiyatlı model varsa yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

709 Mesaj
20 Eylül 2011; 9:43:00 

Harmony one kullanıyorum. hiç sorun yaşamazsın veritabanlarında her cihaz var ve üstelik öğrenebilme özelliği olduğu için kontrol problemin olmaz.

ONKYO TX NR609 / JAMO S 608 HCS 3, JAMO SUB 300 / SONY 40X2000 LCD / SONY BDP S780 / SONY DVP NS708H / SONY PS3 / ATLANTA HD BOX / LOGITECH HARMONY ONE / EGREAT R6S / at last... SONY 55HX850

195 Mesaj
20 Eylül 2011; 11:07:07 

İyi güzel diyorsunda o bayağı pahalı :( daha uygun 40-50 tl'yi geçmeyecek birşey arıyorum. Acaba şu ürün sorun çıkarır mı? yabancı site

1478 Mesaj
20 Eylül 2011; 11:37:52 

bu FAV hala migrosta satılıyormu acaba gidip bakayım bi

-Xiaomi Redmi Note
-Lenovo T61 7663 DL1
-Samsung 40C6000

195 Mesaj
26 Eylül 2011; 9:37:11 

Teknosadan fav rml828 Ürün linki aldım, evdeki tv, media player, ses sistemi, uydu alıcısını tanıttım, klimayı ise tanımadı, ürünü genel olarak beğendim. Bilginize :)

1061 Mesaj
26 Ocak 2013; 10:48:21 

Uzunca bir zamandır evimde biriken cihazların kumandaları ile cebelleştim ama internetten bu kumandaların deneyimini yazan veya yardımcı olan bir yazıya rastlamadım.

Bu konuda aklıma takılan bu cihazların kullanımının zor olacağıydı ki bence hala zor, 2 deneyimimde de zorlandım ve şu an için işi çözdüğümü sanıyorum bi aksilik olmaz ise.

İlk deneyimimi Tchibo'dan aldığım akıllı kumanda ile yaptım. Ama başarılı olamadım. Cihazın kullanım bilgilerini çok iyi anlayıp aktardığımı düşünüyorum ama bir türlü başarı kaydedemedim. Evimde 5 cihaz vardı ve birini bile açıp kapatamadım, bunu Tchibo teknik servisi ile telefonda online da yaptım sonuç nafile.

Birincisinde kumanda bozuk olabilir değiştirin dediler, değiştirdim yine nafile. Tchibo da sonuçta kafe gibi bir yer, dükkanda kadın kek siparişi alırken benim kumandam TV'yi göremiyor dememin bana bir yararı olmuyor çünkü teknik olarak sadece kek ve kahveden anlıyorlar! İade ettim, uğraşamadım.

İkincisini ise daha profesyonel gördüğüm bir cihaz ile yapmaya karar verdim, Mediamarkt'da gördüğüm cihazı eğer başarılı olamaz isem iadem kolay olacağından yine aldım ve denedim.

One For All SmartControl

0

0

0

Yaklaşık 70 lira gibi bir fiyatı var. Boyut olarak Panasonic TV'min kumandasından az biraz büyük ama çok büyük değil makul. Malzeme kalitesi çok iyi, ağırlığı çok değil 4 adet ince kalem pil ile çalışıyor. Arka tarafında kadifemsi bir yumuşaklığa sahip plastik kullanılmış. Parmak izi pek kalmıyor. Üst tarafın yarısı mat yarısı piyano siyahı malzemeye sahip. Piyano siyahını sevmem parmak izi bırakıp çizilmeleri gösterir ama sadece bir kısmını kullanmış olmaları makul olmuş.

Kumanda 6 adet cihazı kontrol edebiliyor.

TV
STB (dijital Receiver veya uydu çözücünüz)
DVD (ev sinema sistemi de olur)
AMP (anfi diye düşünmek gerek)
MP3 (müzik çalar diye düşündüm)
GAME (oyun konsolları olarak düşün)

Bunların haricinde topluca kumanda açıp kapama seçeneği var, yani TV, Sinema ve Müzik butonlarından birine bastığınızda o butona atanmış bir kaç cihazınız birden açılabiliyor, filan.

Gelelim asıl soruna, gerçekten kolay mı zor mu kumanda edebilmek.

Bana sorarsanız biraz meşakatli. Öncelikle kod işini neden bilmem amatörlüğümden mi bilemiyorum yapamadım. Cihazlarınıza ait olası kod listesi kumanda ile birlikte geliyor. Broşür üzerinden örneğin TV'nizin markası ve yanında yazan 4 haneli kodlardan herhangi birinin teker teker deneyerek kodunu tutturmanız gerekli.

Aslında 3 farklı çeşit kumanda etme seçeneği var. Kod yazmak, asıl kumandanın tuşlarını sinyal yolu ile kopyalamak veya kodu kendisinin aramasını beklemek.

Öncelikle elimdeki cihazları söyleyeyim.

Panasonic Led TV
WD live
LG ev sinema sistemi
Goldmaster uydu alıcısı
Philips müzik çalar.

Kod yöntemi her ne kadar başarılı olsanız da sonuçta kumandanızın aynısı olmadığından bazı tuşların tutarsız kalması ve olmaması muptemel. Zaten bu yöndemden vazgeçtim.

Cihazın kodunu aramasını denedim, cihazı kapatma tuşunu kodu doğru girdim anda aktif edenler olsa da cihaz ile entegre olamadı.

Bana da geriye tek bir seçenek kaldı, sinyalleri kopyalamak.

Sinyal kopyalamak ne yazık ki iki cihazın bütün tuşları için teker teker yapılacak bir uygulama.

Örneğin Televizyonun açıp kapama tuşundan, ses tuşuna kadar hepsini teker teker sinyallerini vererek kayıt etmem gerekti.

Bu konuda iki zorluk yaşadım, birincisi ileri geri tuşunda iki defa atlama yapıyordu ikincisinde ise tamamen hepsini unuttu tekrar kodlamak zorunda kaldım.

Cihaz bu işlemi şu şekilde yapıyor: Universal Kumandanın magic tuşuna uzun basıyor ve ortadaki mavi çemberin 2 defa yanarak kayıda hazır olmasını bekliyorsun. Daha sonra 975 tuşlanarak, kayıt işlemi için komut veriyorsun. Sonra akıllı kumandanın üzerinden seçtiğin bir tuşa basıyorsun, buna bastığınız anda örneğin TV kumandasını tanıtacaksanız, TV hızla yanıp sönüyor, TV kumandasını akıllı kumandanın uçlarını birbirine getirip eski TV kumandasında bu tuşun aynısını basıyorsunuz. Akıllı kumandanın tekeri 2 defa yanıp söner ise bu tuşu kendi tuşuna atamış oluyor. Sinyali kayıp etmek için magic tuşuna sürekli basın 2 defa mavi yandı mı artık kayıtlı oldu.

Burada şuna dikkat edin: Tuş tekeri 1 kere yanar ise aslında sinyal başarısız, 2 defa yanıp söndüğünde tuşun kopyalandığından emin olabilirsiniz.

İkinci dikkat etmeniz gereken, kumandanın uçlarının birbirine değecek kadar yakın olması, uzak olur ise sinyali yanlış alıyor, her ne kadar sinyali alıyor olsa bile mesela yukarı aşağı butonlarda, TV veya cihazınızdaki seçenekler arasında 2 defa geçiş yapma gibi hatalar çıkıyor. Kumandaların burunlarını birbirine değdirecek kadar yakın kod verildiğinde bu sorun olmuyor.

Ben bu şekilde elimdeki bütün bu saydığım cihazların tuşlarını kumandama tanıttım ve istediğim zaman tuşların yerlerini bir başkasın atayabiliyor, tabii kod ile önce silmek gerekebiliyor, sağlıklı olması için.

Tek korkum cihazın resetlenip bütün bu işlemleri bana tekrar yaptırması, umarım bir daha olmaz.

Sonuç: Şu an aşağıdaki cihazlarımın hepsini kontrol edebiliyorum bütün tuşları ile.

Panasonic Led TV
WD live
LG ev sinema sistemi
Goldmaster uydu alıcısı
Philips müzik çalar.

Şimdilik daha kolayı ve basiti ve bütün bu cihazları daha çabuk tanıyan aslan gibi bir kumanda var mı yok mu bilmiyorum ama ben bu şekilde olayı kotardım. Biraz uğraşmayı seven biriyseniz güzel bir puzzle sizi bekliyor. Şansınız yaver gider de kod ile anında kumandanız entegre olur ise o zaman bakın keyfinize.

Dip not: Kumanda üzerindeki 6 adet sistem seçeneğinden cihazınız için birini, orada yazmasa bile uygulatabileceğinizi düşünüyorum. WD live'ı, Game tuşunda ayarladım mesela ama Amp'ye yapabilirdim. Evinizdeki diğer bir herhangi uzaktan kumandalı, mesela klimayı da kullandırır ise hiç şaşmam:)

8222 Mesaj
7 Aralık 2013; 1:16:49 

Bu kumandayı kullanırken belirli tuşla tv, uydu cihazı, ses sistemi, arasında geçiş mi yapmak gerekiyor? benim istediğim ses tuşlarını ses sistemine atamak. menü geçiş tuşlarını uydu cihazına atamak.
birde tek kapama tuşuyla tv, ses sistemi, uydu cihazını kapanabiliyor mu?

Fiio E10. CKS90. Edifier s330d, Edifier Aurora, MİCROLAB 5+1. İPAD MİNİ, ARTES D821 Tablet, Toshiba RAS10-SKVR Inverter Daiseikai Split Klima
VW CİTY VAN UZUN ŞASİ 2.5 TDİ 6+1 130PS 340NM TORK
İ20 CRDİ 90PS 221NM STYLE METALİK AÇIK GRİ
MONSTER® Q63P170HM04 Intel® Core™ i7-2720QM 4-Cores; 6MB L3; 2.20GHz > 3.30GHz; 1600 MHz; 1.5GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 560M; 192-Bit; 16GB; 4x 4GB; DDR3-1333; 17.3" Full HD ( 1920 x 1080 ) Parlak LED Ekran 128gb ssd + 500gb momuntus xt. Cooler Master notepal u3
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531