- x
Uyurken Düşer Gibi Olup Sıçramak!!!!
61 Cevap11827 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Aralık 2010; 19:53:42 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar,
Aranizda bunu yaşayan oldumu? Hani böyle uyursunuz ve sanki bi yerden düşmüş gibi yattiginiz yere düşrsiniz bi tür siçrama olur ve uyanirsiniz. Bunu hiç yaşniniz oldumu? Olduysa sizce nedeni ne olabilir?
Uyurken ruhumuzun bedenden biraz uzaklaştığı saçma söylentiler vardir Cevaplariniz beklenilir.

0

Ekteki dosya (1)

3118 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:56:28 

Bunun hakkında uzun bir yaız okumuştum, özet geçeyim:
Bu her insanda olan bir şey, beyin öldüğümüzü sanıyor ve bizi hayata geri döndürmek için veya kontrol etmek için(tam hatırlamıyorum) elektrik sinyali gibi bir şey yolluyor.(aşağı yukarı böyle yani)

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 19:56:37 

banada olur ama bu reflekstir yani rüyada yolda yürürsün ama bir yere takılınca rüyada ayağın sendelenirken aynı zamanda gerçek yaşamdada ayağın refleks olarak sendelenir yani ayağın titrer
beyinle alakalı durum

2703 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:57:53 

Halk arasında ''karabasan'' diye geçiyor,anlatmak istediğin bu sanırım ?

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 19:59:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Stormcaller

Bunun hakkında uzun bir yaız okumuştum, özet geçeyim:
Bu her insanda olan bir şey, beyin öldüğümüzü sanıyor ve bizi hayata geri döndürmek için veya kontrol etmek için(tam hatırlamıyorum) elektrik sinyali gibi bir şey yolluyor.(aşağı yukarı böyle yani)

rüyasında bir yerden düşüp yere çarpınca o sırada rüyadan uyanan insanlar olsada,bazı kişiler rüyasından uyanmıyor gerçektende ölebiliyormuş,rüyada ölüm diye geçiyor,bazı kişilerin ailesi sabah uyandırmaya gidince bakıyorki çocuk yatağında ölmüş
yani dediğin gibi beyin elektrik sinyali gönderemedimi o zaman adam rüyasında ölüyor,beyin elektrik sinyali önemlidir

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:01:14 

rüyada ölüme yakalanmamak için düzenli uyku şart yani uykusuzluk ve düzen bozukluğu beyini tahribat yapıyor

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Léo

Halk arasında ''karabasan'' diye geçiyor,anlatmak istediğin bu sanırım ?

bu karabasan degil uykuya tam dalarken oluyo ve uyanıyosun hemen

1395 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:01:48 

Bana acayip çok oluyor sadece düşmek değil sanırım rüyalarımı tam hatırlamıyorum ama sadece düşmekte olmuyor yani ayrıca hakkaten ayağım sendelediğinde gerçektede sendelenmiş gibi oluyor öyle uyanıyorum çok kötü oluyor duygusal olarak değil tabiki ama fiziksel olarak ağrı yapıyor hele o ani uyandımmı beynim zonkluyo

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:03:09 

Bana en az 10 kere oldu .Her seferinde ilginç geliyor

2 -3 kerede sadece ayağım havaya kalkıp indi.

benim ruh ayaktan çıkıyor sanırım , beyin alıştı , tam çıkarken kaptı.
Ayak düştü o yüzden sanırım

Karabasan o değilde bana şey gibi geliyor ; Küçükken ( belki 10 , belki 11 yaşlarında) uykudan uyanmıştım , ama hareket edemiyordum , kollarımı sağa götürdüm ve sanki bedenimi aynı hizada saran bişey var gibi elim çarptı , yani sanki kemiğimi sağa götürdüm , ete çarptı gibi ama tam olarak öyle değil , 15 saniye sürdü , ve 15 saniye nefes alamadım.

NOT : Ciddiyim

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:03:27 

quote:

Orijinalden alıntı: sensonic

bu karabasan degil uykuya tam dalarken oluyo ve uyanıyosun hemen

He yaa o zıkım yüzünden uyuyamıyorum , uyudum uyuyorum pat geri geldim

Edit : imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nobody5 -- 17 Aralık 2010; 20:04:38 >

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:06:16 

inception terk

727 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:14:36 

Bana da oluyor valla. Bir de bu karabasan dedikleri aslında tamamen psikolojik bence, kişi o an korkuyor ve hareket edemeyeceğini düşünüyor ve etmiyor da. 8-9 yaşlarda bana da olurdu bazen.

Ibanez GRGR121ex - Laney LG20R

616 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:16:20 

kick i diyosun sen

4873 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:16:40 

Ünlemci detected

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ZiplayanPatates

Bana da oluyor valla. Bir de bu karabasan dedikleri aslında tamamen psikolojik bence, kişi o an korkuyor ve hareket edemeyeceğini düşünüyor ve etmiyor da. 8-9 yaşlarda bana da olurdu bazen.

o anı hatırlıyorum.

Hareket edemiyceğimi değil , hareket edemiyordum.Nefeste alamıyordum , bana pskolojik gibi gelmedi

1625 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:17:33 

Hadi gidin bir iki saat daha uyuyun.

"Amacımız, Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen

1701 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:17:48 

Arkadaşlar rüyayla falan ilgisi yok bu tamamen kasların kasılıp gevşemesiyle alakalıymış. Bir doktor açıklamıştı. Sanırım yorulunca oluyor

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:18:14 

2 Gün önce felsefe dersinde aynı soruyu hocaya sordum.
Bilemedi

965 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:19:47 

Bende de oluyor genelde yatağın en son noktasına geldiğimde tam düşecekken oluyor ara sıra düşüyorum :) Birde rüya görürken çok oluyor bu ama rüya görmediğimde de dışarıdan annemin babamın sesini duyup sıçradığım da olmuştur :)

1467 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:19:51 

Bende de oluyor. Tam olarak uyurken değilde bir anlık bir dalma oluyor o arada düşüyormuş gibi oluyor. Anlatılmaz yaşanır

43 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:20:47 

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterHungry

kick i diyosun sen

473 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:21:22 

Rüyamda hep biyerden düşerken tam böyle tutunuyorum bir yere sonra tam düşerken uyanıyorum.
Bence biz bi rüyanız hayrolsun teyzeye görünelim.

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 20:22:46 

14-15 yaşlarımda misafirliğe gitmiştik ailecek gece oldu yatma vakti geldi yattık gece bi sıcrama geldi bana ağaçtan düştüm sanki uyandım .sıcak bir kütle hissetim evet misafirlikte altıma sıçmıştım

2177 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:24:54 

Başlangıç da izlemiştim düşme hissi her insanı uyandırırmış

How I Met Your Mother | Arrow | Person of Interest | Sherlock | The Walking Dead | Game of Thrones | South Park | Dexter | Big Bang Theory | Kardeş Payı

| Packard Bell TS44SB / Apple iPhone 5s / Sony PlayStation 3 |
不要信任太多. 不要愛太多. 不要希望太多, 因为太多会伤害太深

689 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:25:04 

eskiden baya görürdüm ama son 1 senedir falan görmüyorum

2243 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: stonekafa54

Karabasan o değilde bana şey gibi geliyor ; Küçükken ( belki 10 , belki 11 yaşlarında) uykudan uyanmıştım , ama hareket edemiyordum , kollarımı sağa götürdüm ve sanki bedenimi aynı hizada saran bişey var gibi elim çarptı , yani sanki kemiğimi sağa götürdüm , ete çarptı gibi ama tam olarak öyle değil , 15 saniye sürdü , ve 15 saniye nefes alamadım.

Aynısı banada olmustu kalktıgımda yatakta biri cips yemis onun kırıntıları vardı ondan olmus sanırım.

Cok kötü bir durum.

187 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:41:24 

Çok yoğun geçen günlerimde olur bana. Uçurumdan düşmeler, kıyıdan yavaş yavaş suda ilerlerken birden ayağın boşlukta kalması, düz yolda takla atmalar falan fıstık...

929 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:43:40 

quote:

Orijinalden alıntı: en büyük gs

14-15 yaşlarımda misafirliğe gitmiştik ailecek gece oldu yatma vakti geldi yattık gece bi sıcrama geldi bana ağaçtan düştüm sanki uyandım .sıcak bir kütle hissetim evet misafirlikte altıma sıçmıştım

Nick-Mesaj-Avatar uyumu.

Düşünen oyuncu

97 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:44:21 

tingede düşme diyorlar ona

gözlerimden yaşlar aksa

4323 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:46:43 

Aynısı oılur ruyamda yola yururum sora ayagım kayar anında uyanırım ayagım aşağı yukarı gider gelir işte düşerken oldugu gibi

LoL | Ledo

643 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:50:03 

Küçüklüğümden bir kesitin içindeyim. Saklambaç oynuyoruz. Benim hep saklandığım bir yer var ince bir duvardan yürüyorum karşıdan dolanıp hep kazanıyorum. Duvadan geçerken ayağım kayıyor ve düşüyorum. Öle böle değil yanlız böle siyah bi yere düşüyorum ve bağırarak kalkıp terlemiş halde tekrar yatıyorum.

Hiç birşey yaratmadım.Hiç birşey kutsamadım.Hiç birşey kurtarmadım.Sadece yok ediyorum...

665 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:50:52 

quote:

bana geçen yaz oldu
cok iğrenç bi durum
ölmüş gibi hissettim kendimi..

7595 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:53:44 

İlk insanlar yırtıcı hayvanlardan korunma amaçlı ağaçların dallarında uyurmuş zaman zaman. Uyku sırasında düştükleri de olurmuş. Kalıtsal olarak bu olayın izleri günümüze kadar gelmiştir.

Doğruluğu nedir bilmem ama böyle bir duyum aldım. Gerçekten de 1 kez de olsa her insanın başına gelmiştir mutlaka.

206 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:58:01 

vücut atmasına canlı örnek

1161 Mesaj
17 Aralık 2010; 21:00:28 

Bknz:Uyku felci

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 21:07:47 

çok oluyor bana bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum ayağımı boşluğa atıyorum gibi geliyor

1544 Mesaj
17 Aralık 2010; 21:09:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sensonic

Arkadaşlar,
Aranizda bunu yaşayan oldumu? Hani böyle uyursunuz ve sanki bi yerden düşmüş gibi yattiginiz yere düşrsiniz bi tür siçrama olur ve uyanirsiniz. Bunu hiç yaşniniz oldumu? Olduysa sizce nedeni ne olabilir?
Uyurken ruhumuzun bedenden biraz uzaklaştığı saçma söylentiler vardir Cevaplariniz beklenilir.

0

ne yapmaya çalışıyorsun

Bmw - 3.28ci

1701 Mesaj
17 Aralık 2010; 21:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: 0Fatih6
vücut atmasına canlı örnek

İyi laf söylüyor ama ben 3'te uyandım yazı yazdım diye sonunda adam

2501 Mesaj
17 Aralık 2010; 21:11:36 

Yukarda da bi arkadaş söylemiş zaten. Halk arasında "karabasan" denilen şeyin bilimsel adı "uyku felci" dir. Fakat nedense ben bunun bilimle alakası olduğunu düşünmeyip gerçekten halk arasında söylenen şeylerle bi alakası olduğunu düşünüyorum. Hatta bu yüzden 3-4 ay önce bunla ilgili yaşadığım bi olaydan sonra uyumaktan korkar olmuştum.

1881-193∞

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 22:10:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Yukarda da bi arkadaş söylemiş zaten. Halk arasında "karabasan" denilen şeyin bilimsel adı "uyku felci" dir. Fakat nedense ben bunun bilimle alakası olduğunu düşünmeyip gerçekten halk arasında söylenen şeylerle bi alakası olduğunu düşünüyorum. Hatta bu yüzden 3-4 ay önce bunla ilgili yaşadığım bi olaydan sonra uyumaktan korkar olmuştum.

felç he

Benim dediğim şey o mu ?=
YOksa konuda bahsi geçen , ani sıçrama mı o ?

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 22:13:26 

@Dante

Çok korktuğumu hatırlıyorum
O günden beri korku filmi izlemiorm adam gibi ( o gün sinemada okul filmini izlemiştim )

@Sago

Cipsle bağlantıyı kuramadım , ben normal insan gibi yatıp , sabah kalktığımda felçli bi şekilde olduğumu hatırlıyorum

2501 Mesaj
17 Aralık 2010; 22:18:25 

quote:

felç he

Benim dediğim şey o mu ?=
YOksa konuda bahsi geçen , ani sıçrama mı o ?

Senin dediğin değil. Bu karabasan yani kıpırdayamama , nefes alamama , sesler duyma , bir yerinde ağrı acı vb...

1881-193∞

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 22:23:26 

quote:

yani şu yazıyı kastetmiyorsun ?

quote:

Küçükken ( belki 10 , belki 11 yaşlarında) uykudan uyanmıştım , ama hareket edemiyordum , kollarımı sağa götürdüm ve sanki bedenimi aynı hizada saran bişey var gibi elim çarptı , yani sanki kemiğimi sağa götürdüm , ete çarptı gibi ama tam olarak öyle değil , 15 saniye sürdü , ve 15 saniye nefes alamadım.

2501 Mesaj
17 Aralık 2010; 22:24:49 

quote:

Konuyu açan sensin sanmıştım.

1881-193∞

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 22:31:06 

quote:

Konuyu açan sensin sanmıştım.

tamam

1816 Mesaj
17 Aralık 2010; 22:41:57 

Yaz aylarında düzensiz uyku sırasında banada çok oluyor.

2412 Mesaj
17 Aralık 2010; 22:50:04 

Adam aniden sıçrama diyor , sizler karabasandan bahsediyorsunuz. İkisi farklı şeyler...

Ani sıçrama bana her gün oluyor , hoşuma da gidiyor açıkçası... Uyurken bir anda taşa takılır gibi , bir yerden düşermiş gibi oluyor.

Uyku felci sanırım 2 kere oldu bana , bağırmak isteyipte bağıramamak , hareket etmek isteyipte edememek gibi oluyor. İlkinde hemen uyku felci olduğunu anladım ve uyumaya devam ettim , ikincisini tam olarak hatırlamıyorum , olmamışta olabilir.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 22:55:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Adam aniden sıçrama diyor , sizler karabasandan bahsediyorsunuz. İkisi farklı şeyler...

Ani sıçrama bana her gün oluyor , hoşuma da gidiyor açıkçası... Uyurken bir anda taşa takılır gibi , bir yerden düşermiş gibi oluyor.

Uyku felci sanırım 2 kere oldu bana , bağırmak isteyipte bağıramamak , hareket etmek isteyipte edememek gibi oluyor. İlkinde hemen uyku felci olduğunu anladım ve uyumaya devam ettim , ikincisini tam olarak hatırlamıyorum , olmamışta olabilir.

Ne sesin çıkıyor , ne nefes alıyon , ne hareket edebiliyon.

15 20 belkide 30 sniye sonra geçiyor.Uyumana gerek yoktu be

Sen önceden ne olduğunu bliyormuşsun(uyku felci olduğunu anlaman)
Ben ne olduğu konusunda hiç fikrim yok , az korkmamıştım , kimseyede söylemedim

79 Mesaj
17 Aralık 2010; 23:07:20 

bana kramp giriyor genelde baldırıma o zaman yataktan takla atarak kalkıyorum

halk arasında karabasan denen şeye hiç rastlamadım bugüne kadar. ne olduğunu bilmiyorum ama genelde yorgunluktan olduğunu söyleyenler var. düzenli uyku şart yoksa karabasan da görürsün cinlerle top da oynarsın her bir şeyi yaparsın sanırım psikolojiktir o :)

İnsan kazanmak çok zor. Hayatta yapıcı olmak gerekiyor. Kalbini kırdığım varsa af diler, aptal bir eşek olduğumu beyan ederim. Şayet benimki kırılırsa, alttan almasını bilir, sineye çekerim. Çünkü ben temiz kalpliyim, iyi niyetliyim. Gerçekten temiz kalpliyim. Saf denecek kadar temiz kalpliyim ve mutluyum kirlenmediğim için. Halbuki çok yıprandım hayatta. Bedavaya çalıştım, sömürüldüm, bolca dayak yedim iyi niyetimden. 5 kuruşum olmadığı günlerde mutluluk hayalleri kurdum. Yine de taviz vermedim kişiliğimden. Bence bu çok önemlidir. Satır sayısı sınırı var devamını getiremiyorum :)

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 23:36:34 

Banada son zamanlarda olmaya başladı . Yataktan düşer gibi olup birden irkiliyorum.Ama aslında düşme gibi bir durum yok.
Yattıktan kısa bir süre sonra , genelde tam uykuya dalarken oluyor

Demek bu olay başkalarındada varmış

1172 Mesaj
17 Aralık 2010; 23:44:20 

Uykuya dalarken sıçrama herkes gibi bendede ara sıra oluyor, asıl çoçukken beni etkileyen karabasan yada biraz önce sizden öğrendiğim 'uyku felci' Uyku felcini şimdi biraz araştırdım uyurken beden tamamen felç oluyormuş rüyada yapılan hareketlerin yapılmaması için, felç olmasa rüyada yaptığınız en ufak hareketi yapar ve gece insan onlarca kez uyanabilir.
Şimdi asıl olaya gelirsek Uyurken uyanıyorsunuz Beyin REM durumundan tamamen uyanık duruma geçiyor ama beden felci devam ediyor uyanıyorsunuz bilinciniz açılıyor ama felç geçmiyor, kendimden hatırlıyorum bu durumda bildiğim bütün duaları defalarca okumuştum kendi bedeninize hapsolmuş gibi hiçbir tarafınızı oynatamazken halisülasyanlar görmeye başlıyorsunuz birinin nefesini ensenizde hissediyorsunuz vücudunuzda üstünüzde ceset varmış gibi bir baskı, bu ve benzeri birçok sanrı görüyorsunuz bu 30 saniye hatta 1-2 dakika sürebiliyor ve 5 saat süren vaka bile olmuş, 30 saniye bile sürse ses çıkaramamak serçe parmağınızı göz kapaklarınızı bile oynatamamak, uyanmak isteyip uyanamamak ve görülen halüsülasyonlar duyulan sesler... kalbinizin sesi sizi en iyi koku filmi efektinden bile 10 kat fazla korkutuyor, birde bu durumdan çıkarken kalbiniz heyecandan deli gibi çarpmaya başlıyor yavaş yavaş nefesinizi hissetmeye başlayınca nefes almayı hissetmenin güzelliğini anlıyorsunuz. Okuduğum ve benimde başıma gelen birçok karabasan olayında arkadaşlarınız ailenizin yanında kanepede koltukta uykuya dalarken felç gerçekleşiyor ailenizin televizyonun seslerini duyuyorsunuz hatta onları gördüğünüzü konuştuğunuzu seslendiğinizi sanıyorsunuz ama kıpırdayamıyorsunuz kötü olan siz yanınızdaki bilincinizle görüp birşeyler söylerken kurtar beni diye yalvarırken onlar sizi uyuyor sanıyor ve ses çıkarmamaya çalışıyorlar

366 Mesaj
17 Aralık 2010; 23:49:33 

Size oluyormu bilmiyorum ama ben resmen tokat yiyorum uyurken..Aynı o sıçramada yaşanan gibi oluyor ama sanki tokat atıyor birisi..

4276 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:06:18 

Uzun zaman önce bir yazı okumuştum. Rüya görürken ruh bedenden dışarı çıkar ve o an gördüğümüz olayları yaşarmış. Düşecek gibi olduğunda da ruh aniden bedene geri dönüş yaptığı için bu irkilme yaşanıyormuş. Eğer bedene giriş yapamazsa söylendiği gibi uykuda ölüm gerçekleşiyormuş.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

2412 Mesaj
18 Aralık 2010; 18:17:08 

Dün gece tam 5 kere oldu , epey yorgundum.

Şimdi aklıma geldi , 2-3 hafta önce sabah uyandım , tekrar uyuyayım dedim ve yaklaşık 10-15 saniye sonra ağzıma yumruk yer gibi kalktım , ağrı , iz yoktu ama gerçekten yumruk yemişim gibi oldu ve çok hoşuma gitti yahu.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

5523 Mesaj
18 Aralık 2010; 18:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Uzun zaman önce bir yazı okumuştum. Rüya görürken ruh bedenden dışarı çıkar ve o an gördüğümüz olayları yaşarmış. Düşecek gibi olduğunda da ruh aniden bedene geri dönüş yaptığı için bu irkilme yaşanıyormuş. Eğer bedene giriş yapamazsa söylendiği gibi uykuda ölüm gerçekleşiyormuş.

dostum saçmalama..uyurken ruh bedenden çıkarmı...

onun açıklaması şöyle...

bazen çok yorgun olduğumuz zaman gözlerimizi kapattığımız anda beyin direk uyuma moduna geçiyor....beyninizde sizin o gün yaptığınız bilgiler işliyor... bu sıralarda beyin hem bilgileri işlerken hemde uyku moduna geçemeye çalışıyor, aynı anda iki işi yaparken beyninizin kafası karaşıyor ... yani anlayacağınız beyin uyku ile uyanıklık arasında gidip geldiği için o irkilmeler oluyor

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini-Surface Pro 3---Business

2352 Mesaj
18 Aralık 2010; 18:27:21 

Fena bir şey ya tepiniyorum yatakta falan hiç hoş olmuyo.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

Uzaklaştırılmış
18 Aralık 2010; 18:43:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Fena bir şey ya tepiniyorum yatakta falan hiç hoş olmuyo.

japonlar buna metal içinde bağlı olmak demiş.
Mantıklı , çünkü kolunu , ayağını falan oynatırken sanki bişeye çarpıyormuş gibi oluyor.Sanki 2 tonluk zırhla yatıyorsun gibi

11 Mesaj
21 Mayıs 2013; 12:43:02 

Daha 2 gün önce rüyamda birine Blok koymak için zıpladım tam elimi kaldırırken duvara vurmuşum onun acısıyla uyandım hala ağrıyor elim artık nasıl bir şiddetle kaldırdıysam elimi

DH Anime Çizim ve Tasarım Kulübü

266 Mesaj
18 Ağustos 2013; 12:07:07 

Aynı şey bende de oluyor, geçen gün tüm vücudum kasıldı ne yapacağımı bilemedim. Uyuyamadım doğru düzgün.

Hatalıysam Mesaj At; BBM İD :73D6BFF4

185 Mesaj
18 Ağustos 2013; 12:09:31 

banada olurdu ama bu aralar bir çığlıkla uyanıyorum

Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Uyurken Düşer Gibi Olup Sıçramak!!!!
Sayfa: [1]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara