Şimdi Ara

2 Yıllık Yüksekokul Mezunu Teknikerlere Mühendislik Kapısı Açılıyor (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
185
Cevap
2
Favori
87.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mühendis ve mimar arkadaşlara sorarım tamam okulu bitirmek için çok çalıştınız ama birikim olarak kaçınızın eğitimi tamdı ilk iş deneyiminizi en iyi ben bilirim bu arkadaşların karşıma kesit görünüşten bi haber olarak gelip tekniker abilerinin peşinden abi bu nasıl şu nasıl diyip ağzının içine bakıp işi öğrenip ben mühendisim diyip nankörlük eden mühendis arkadaşlara diyorum hepiniz işi biz teknikerler gibi sahada hatta tekniker ve teknisyen abilerinizden öğrendiniz tek istediğimiz işi bilen katsayı mağduru teknikerlere biraz saygı duyulması... lütfen yökün sayfasında isteklerimizi belirtelim
    https://forum.yok.gov.tr/posts/list/621.page
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamurat_670 -- 19 Temmuz 2014; 6:20:52 >
  • 2 yıllık elektronik haberleşme tekniker maaşları hakkında bilgisi olan
  • (Konu hort.) Mühendislik işin teori yanı. 4 sene boyunca ne görcen ki ? Mecbur tüm dersleri ilmek ilmek işlicen. Haliyle kafanın çok iyi çalışması lazım. Teknikerler 4 sene gördüğünüz dersi 2 senede görüyoruz diyor ama bir makina teknikeri yüksek matematik, ısı transferi, statik, dinamik, turbo makineler, imal usulleri, makina elemanları, istatistik, bilgisayar programlama, fizik, ısıl sistemler derslerinden kaçını alıyor ? Bir makine mühendisi tüm bu dersleri alıyor. Tekniker saha içinde bir iş yapıyorsa mühendis o işin tarihçesi hakkında bile bilgiye sahip. Teknikerliği herkes yapabilir ama mühendisliği her kafadan insan yapamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.