Şimdi Ara

Zotac'dan 16 fazlı güç tasarımına sahip GeForce GTX 580 Extreme Edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın yüksek performans segmentindeki amiral gemisi GeForce GTX 580 için özel tasarımlı modeller de görünmeye başladı. Firmanın ayrıcalıklı iş ortaklarından birisi olan Zotac'ın GeForce GTX 580 Extreme Edition modeline ait ilk detaylar geldi. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli ekran kartı, sahip olduğu yüksek kaliteli komponentler, özelleştirilmiş baskılı devre, güç tasarımı ve soğutucusu ile fark yaratmayı başarıyor. Açıklanan bilgilere göre 16 fazlı güç tasarımına sahip olan ve tantalum kapasitör gibi detaylarla donatılan kart, hız aşırtma tutkunlarının dikkat çekecek gibi görünüyor.

384-bit bellek veri yollu desteğine, 512x paralel işlem birimine ve 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip ekran kartının soğutulması için 120mm çapında iki adet fana sahip özel bir soğutucu çözümüne yer verilecek. Saat hızları henüz açıklanmayan ancak sahip olduğu özellikler dikkate alındığında fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi güçlü bir ihtimal olarak öne çıkan ekran kartında bir adet 6pin ve bir adet 8pin olmak üzere iki adet güç konnektörüne yer veriliyor.

Görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine yer verilen SLI destekli ekran kartının ne zaman ve hangi fiyat seviyesinden çıkacağı ise henüz açıklanmadı.

• Amp gibi buda 3 slot yer kaplamasa iyi olur. Fiyatı normalden fazla olacağı kesin ama oc kapasitesini normalden ne kadar fazla aşar bunu görürüz
  • kart sınıfının en iyilerinden biri olcak gibi görünüyor..
  • Oc ile çok çekiyodu fazların eğer gerçekten watta etkisi olursa belki daha az güç ile daha fazla overclock olabilir. Ama eğer güç tüketimi DH'nın incelemesinden daha fazla olursa sigortalar atar demedi demeyin
  • Bıraksınlar faz maz ayaklarını.Satamayacaksınız işte milletin aklını çelmek için gereksiz modifikasyonlar yapılıyor.Bir gtx 460 neyinize yetmiyor.
  • Sigortalar 500-600 Watt ile atar mı hiç. Benim şu an prizde elektrikli ısıtıcı takılı da 2000 Watt olduğu halde tüm gece açık hiç birşey atmıyor.

Tabi şaka bir yana fiyatı abartı yüksek olacağı için aynı fiyat veya yakın fiyat olursa bunun yerine 2 tane 6970 daha iyi olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Sigortalar 500-600 Watt ile atar mı hiç. Benim şu an prizde elektrikli ısıtıcı takılı da 2000 Watt olduğu halde tüm gece açık hiç birşey atmıyor.

Tabi şaka bir yana fiyatı abartı yüksek olacağı için aynı fiyat veya yakın fiyat olursa bunun yerine 2 tane 6970 daha iyi olabilir...

2 tane 6970 fiyatına çıkması mumkun değil ama 2 6950 fiyatına çıkar kesin. Bu durumda yine 6950CF daha mantıklı olur tabi
  • tamam ulan bozuyorum 460sli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Sigortalar 500-600 Watt ile atar mı hiç. Benim şu an prizde elektrikli ısıtıcı takılı da 2000 Watt olduğu halde tüm gece açık hiç birşey atmıyor.

Evde sadece pc mi çalışıcak ama 2000watt'ın yanına bu kartın oclisi oyunda 500-600w çeker. Al sana tehlike
    İşin espriden ibaret olduğunu anlamışsınızdır güç tüketiminin fazla olduğunu söylemek için demiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: aydogdu1453

Bıraksınlar faz maz ayaklarını.Satamayacaksınız işte milletin aklını çelmek için gereksiz modifikasyonlar yapılıyor.Bir gtx 460 neyinize yetmiyor.

Bak sen hele şu işe
    />
  • günlük 1 ghz olması lağzım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

quote:

Bıraksınlar faz maz ayaklarını.Satamayacaksınız işte milletin aklını çelmek için gereksiz modifikasyonlar yapılıyor.Bir gtx 460 neyinize yetmiyor.

Bak sen hele şu işe
    />

yorumda smileyde çok iyidi müthiş güldüm yaa!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

quote:

Bak sen hele şu işe
    />

Bu aydogdu1453'da yeni türedi, her başlığa saçma sapan mesajlar yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

quote:

quote:

Bak sen hele şu işe
    />

Bu aydogdu1453'da yeni türedi, her başlığa saçma sapan mesajlar yazıyor.

Dırı dım tıs!!!

• 31 Aralık satışa sunulacakmış zotac AMP! gibi bunuda satar her türlü soğutucu kısmını zalman Yaptı galiba Adı EXTREME Dark Edition olsa daha iyidi...
  • canavar kart olacak ama parası da canavar olur
  • Kendi çalıp oynayan elemanlar.Sakin olun.Terbiyesizliğe gerek yok.Ben sadece yorum yaptım.Anlayan anlar.Siz kendi işinize bakın.
  • Bu kart çıkarsa mutlaka bir testini görmek isteriz OC potansiyeli ne durumda...
  • katılıyorum 6950 daha mantıklı gibime geldi..
  • quote:

kart sınıfının en iyilerinden biri olcak gibi görünüyor..

Kesinlikle katılıyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.