- x
Şirket araçlarının istilası !
99 Cevap7484 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7212 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:09:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Şirket araçları olarak en çok Hyundai Accent Era , Fiat Albea , Fıat Linea , Renault Clio Symbol gibi araçlar kullanılıyor.
Peki ikinci el için saydığım bu araçlardan birini almak istiyorsam , aldığım aracın şirket aracı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Konu bununla kalmış bile değil Megane , Laguna , Passat ve hatta Mercedes C180'in bile '' Rent A Car '' olanı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğancan Narter -- 16 Aralık 2010; 19:27:47 >

2112 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:43:51 

Bildiğim kadarıyla bu araçların sahibi olan tüzel kişi toplu olarak satıyor ve kmside hayli yüksek oluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Aralık 2010; 20:08:31 

İlaveten; FLUENCE (ALLAHIN EMRİ ZATEN), FOCUS, COROLLA, JETTA, PASSAT, MERCEDES C vb. arabaları da filolarda görmek mümkün.

6883 Mesaj
16 Aralık 2010; 20:25:33 

İlaç firmaları araçlarını kiralayıp böyle filo kuruyorlar.
Ve 3 senede bir araçları değiştiriyorlar.

Araç kiralama şirketleri ise 5 yılda bu araçları elden çıkartıyorlar.

Bizim 25.000'e aldığımız araçları adamlar 20.000'e alıyorlar. Toplu olarak.
100 tane 200 tane neyse.

Satarkende toplu olarak satıyorlar, ayrı ayrı değil.

1196 Mesaj
16 Aralık 2010; 22:37:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

İlaç firmaları araçlarını kiralayıp böyle filo kuruyorlar.
Ve 3 senede bir araçları değiştiriyorlar.

Araç kiralama şirketleri ise 5 yılda bu araçları elden çıkartıyorlar.

Bizim 25.000'e aldığımız araçları adamlar 20.000'e alıyorlar. Toplu olarak.
100 tane 200 tane neyse.

Satarkende toplu olarak satıyorlar, ayrı ayrı değil.

Ama şirket arabalarını teker tekerde almak mümkün diye biliyorum.

2975 Mesaj
16 Aralık 2010; 22:40:28 

internetten arama yaparken beyaz , gri ve gümüş gri yi kapatırsanız çoğunu elemiş olursunuz

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

2075 Mesaj
16 Aralık 2010; 23:42:43 

Genelde baz modeller kiralama şirketerinde bolca bulunuyor ve kiralanıyor

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

Uzaklaştırılmış
16 Aralık 2010; 23:47:53 

en çok ford göruyorum
bembeyaz ford focus tdci lar,fiestalar
yettin gari

10960 Mesaj
17 Aralık 2010; 0:33:14 

Şirket arabası olduğundan şüpheleniyorsanız mutlaka yetkili servisten bakım kayıtlarını araştırın. 100.000, 120.000, km de diye satılan araçların aylar önce 180.000, 200.000 km bakımlarına geldiğini öğrenince şok yaşarsınız. Ve bu araçların geneli diesel. Satabilmek uğruna km lerini geri aldırıyorlar. Sadece şirket arabaları değil, korsan takside bile çalışanları aynı bu durumda.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1469 Mesaj
17 Aralık 2010; 0:34:17 

artık şirket araçları genelde c sınıfı.symbol,era azınlıkta.
gri focus,corolla,fluence gördümmü hemen uzaklaşmaya çalışıyorum
hepsi apaçi,hepsi değilsede %99

Parayı Lidya'lılar, para üstünü sakızla ödemeyi Türk'ler, para üstüyle villa almayı B.E.bulmuştur !

986 Mesaj
17 Aralık 2010; 1:08:26 

Zaten şirket aracı ise ruhsatta kiralama firmasının adı yazar yada Aracın ruhsatı yeni çıkarılmışsa direk Kiralama aracı olduğu belli olur. Bu araçları genelde galericeler topluca ucuza alır pazara götürüp satar. Servis bakımındada servis kayıtlarında firma adı vardır zaten.

AO

10477 Mesaj
17 Aralık 2010; 4:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: watkseburt

en çok ford göruyorum
bembeyaz ford focus tdci lar,fiestalar
yettin gari

Kapak jantlı, beyaz 1.6 TDCI düz vites, TREND Focus'lardan hakkaten illalah geldi

2705 Mesaj
17 Aralık 2010; 17:44:28 

DOD.com dan satın alabilirsin. Şirket araçlarıyla dolu.

in money we trust!

2975 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:23:46 

bu şirket araçlarıyla ne alıp veremediği var insanların anlamıyorum

kamyonlarla sorunlu
minübüsle sorunlu
taksilerle sorunlu
şirket araçlarıyla sorunlu
hafif ticarilerle sorunlu

nerede yaşıyorsun ? istanbul

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
11 gün 8 sa. 23 dk. kadarı kaldı.
17 Aralık 2010; 18:34:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Doğancan Narter

Şirket araçları olarak en çok Hyundai Accent Era , Fiat Albea , Fıat Linea , Renault Clio Symbol gibi araçlar kullanılıyor.
Peki ikinci el için saydığım bu araçlardan birini almak istiyorsam , aldığım aracın şirket aracı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Konu bununla kalmış bile değil Megane , Laguna , Passat ve hatta Mercedes C180'in bile '' Rent A Car '' olanı var

artık A6, 520d ve E250'nin rent a car olanı var nasıl anlarsın bilemem ama

1710 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:44:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

bu şirket araçlarıyla ne alıp veremediği var insanların anlamıyorum

kamyonlarla sorunlu
minübüsle sorunlu
taksilerle sorunlu
şirket araçlarıyla sorunlu
hafif ticarilerle sorunlu

nerede yaşıyorsun ? istanbul

sorun o değil ki sen yanlış anlamışsın... amaç 2. el de bir şirket aracı almamak...

nasılsa şirketin banane mantığı var, kimin nasıl kullandığı belli değil... yani benim de alacağım en son araç bir şirket aacı olur heralde...

This world will soon be annihilated

7212 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:49:18 

Evet mesela jant kapakları olan gri renkteki ve düz vites Ford Focus görünce bunun şirket aracı olduğunu hemen anlıyorsun. Bana göre Ford Focus'da gayet güzel bir araçta yani...

157 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:15:57 

Hem arabayı veren hem benzini ödeyen şirketler var hem de 24 saat, carp
Kır dok masrafı yok nefis

7212 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:21:29 

quote:

Orijinalden alıntı: tyler___durden

Hem arabayı veren hem benzini ödeyen şirketler var hem de 24 saat, carp
Kır dok masrafı yok nefis

Aslında bu bir bakıma ''İNSANLIK ANLAYIŞI'' dır. Şirket aracını süren sürücü , nasıl olsam kullandığım araba neim değil , çarpsam , vursam , kırsam , döksem vb. çeşitli Çin işkencelerini arabaya uygulasamda parası benim cebimden çıkmayacak. Bence bu çok yanlış bir düşünce. İnsan sadece olayların ucu ona dokunduğu zaman kafasını kaşıyıp düşünmemeli... Bu ve buna benzer insanlar şirket araçlarını hor kullanır , bindiği toplu taşıma araçlarını hor kullanır ve daha bir çok şeyi hor kullanır.
Zararı kendi cebinden çıkmayacak insanların düşünce yapısının çok kıt olduğuna inanıyorum.

157 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:25:11 

Yanlıs anlasildim insanlik halı çizilir yamulur insan borcunu ödemediği arabada evlat acısı gibi hisseder ama burda deger kaybetti nasıl yaptiricam derdi yok

7212 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:27:28 

quote:

Orijinalden alıntı: tyler___durden

Yanlıs anlasildim insanlik halı çizilir yamulur insan borcunu ödemediği arabada evlat acısı gibi hisseder ama burda deger kaybetti nasıl yaptiricam derdi yok

Evet öyle biraz vurdumduymaz , cebimden çıkmaz anlayışı

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2010; 19:42:48 

beyaz focuslar heryerde

1582 Mesaj
17 Aralık 2010; 20:44:08 

Ama vatandaşımızın çoğu böyle düşünüyor yapacak pek birşey yok. Belki söze gelince öyle şey yapılır mı der ama araç üstünde gör birde.

quote:

Aslında bu bir bakıma ''İNSANLIK ANLAYIŞI'' dır. Şirket aracını süren sürücü , nasıl olsam kullandığım araba neim değil , çarpsam , vursam , kırsam , döksem vb. çeşitli Çin işkencelerini arabaya uygulasamda parası benim cebimden çıkmayacak. Bence bu çok yanlış bir düşünce. İnsan sadece olayların ucu ona dokunduğu zaman kafasını kaşıyıp düşünmemeli... Bu ve buna benzer insanlar şirket araçlarını hor kullanır , bindiği toplu taşıma araçlarını hor kullanır ve daha bir çok şeyi hor kullanır.
Zararı kendi cebinden çıkmayacak insanların düşünce yapısının çok kıt olduğuna inanıyorum.

SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 16 GB 1340 TL
SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 32 GB 1500 TL

854 Mesaj
26 Aralık 2010; 22:50:58 

şirket aracı almanın avantajı da var arkadaşlar(sadece ilaç şirketleri için bu yazdıklarım)
1. bütün bakımları düzenli yapılmıştır, yetkili servislerce(intercity hariç onlar kendi bünyelerinde bakım yapıyor)
2. 86.000 km de aldıgınız aracın lastikleri 6000 km önce yenilenmiştir.
3. yıkama ücreti şirketçe verildiginden her hafta yıkanmıştır
4. taşıt tanıma sistemi yüzünden genelde hep aynı yerden benzin-mazot almıştır
5. tüm kazaları kayıtlıdır
6.araç kiralama süresi bitiminde kullanıcısına %10 indirimle satılır, genelde kullanıcı kendisi aracı alıp satar yada bir arkadaşı alacagı için dikkatli kullanır
7. aracı genelde 1 kişi 3 yıl kullanır koltukları yepyenidir.

kötü yanları

araç genellikle baz modeldir , 2 havayastıklıdır,çelik jantı yoktur........
bazen kötü bir sürücüye denk gelmiştir patlak amortisörle 5000 km yol yapmıştır

3923 Mesaj
26 Aralık 2010; 23:03:18 

bu araçların %90 aşağı yukarı beyaz renkte oluyor...

ve baz donanımda oluyor...

3588 Mesaj
26 Aralık 2010; 23:09:11 

bakımlı falan diyorsunuz da bi arkadaşım var. 2010 symbol vermişler. arkadaşım hiç debriyaj pedalına basmadan vites değiştiriyor. kızıyorum boşver şirket aracı diyor. araba düzenli bakımda...

854 Mesaj
26 Aralık 2010; 23:25:53 

quote:

Orijinalden alıntı: kudal

bakımlı falan diyorsunuz da bi arkadaşım var. 2010 symbol vermişler. arkadaşım hiç debriyaj pedalına basmadan vites değiştiriyor. kızıyorum boşver şirket aracı diyor. araba düzenli bakımda...

herkes senin arkadaşın gibi olamayacagı için problem yok

6367 Mesaj
26 Aralık 2010; 23:37:00 

quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

şirket aracı almanın avantajı da var arkadaşlar(sadece ilaç şirketleri için bu yazdıklarım)
1. bütün bakımları düzenli yapılmıştır, yetkili servislerce(intercity hariç onlar kendi bünyelerinde bakım yapıyor)
6.araç kiralama süresi bitiminde kullanıcısına %10 indirimle satılır, genelde kullanıcı kendisi aracı alıp satar yada bir arkadaşı alacagı için dikkatli kullanır

kötü yanları

Guzel yazi.

Boyle iyi yanlari oldugunu hic dusunmemistim.

426 Mesaj
26 Aralık 2010; 23:40:34 

tanıdık aldı fiesta 90000 de 2006 model
triptonik dizel
gayet memnun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenmat -- 26 Aralık 2010; 23:43:26 >

SKODA OCTAVİA 1.8 TURBO 20V
2000

254 Mesaj
26 Aralık 2010; 23:42:41 

Kıskanmayın.

adamların altına Focus veriliyor diye ... burada şirket arabasının avantajları ile dezavantajlarını saymak bence yersiz.
her halükarda arabayı iyice kontrol ettirmek lazım. kullanandan kullanana değişir çünkü.

*Baktın olmuyor... O zaman bakmayacaksın...

2288 Mesaj
27 Aralık 2010; 1:19:55 

Şu an kullandıgımız arac sırket aracıydı.(2008 megane 2 1.5 dızel) bız aldıgımızda 55 bın km de aldık kazası yoktu. Bakımları km sekmeden yaptırılmıs kı kagıtları torpıdodan cıktı. Sırkette kullanan kısıyı babamda tanıyordu o yuzden alırken tek sıkıntımız aracın ıcınıde ygun sıgara kokusu olmasıydı. Onun cozumude araca bır guzel kosla ıle temızleme yapıp 2 gun havalandırmaktı. Allaha sukur bugune kadar bır sıkıntımız olmadı umarım olmazda.

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA

Uzaklaştırılmış
27 Aralık 2010; 1:49:57 

Rent a car'daki her araca şirket arabası diye bakmayın.

Bazıları C 180 falan demiş de, onlar şirket arabası olmuyor zaten. Maliyeti o kadar yüksek bir araç şirket arabası olmaz.

548 Mesaj
27 Aralık 2010; 12:58:47 

benim l200 de ingilterede şirket arabasıymış. bakımları düzenli yapıldıktan, hele hele periyodik aralıklarla motor yağı aksatılmadan değiştirildikten sonra hiçbişey olmaz.
alırken de sağına soluna biraz bakarsınız tamam işte.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12549 Mesaj
27 Aralık 2010; 13:47:34 

quote:

kötü yanları

bunların hepsinin üstünde o çalışanların o araçları nasıl kullandıklarını bir görseniz inanın vazgeçersiniz tümsek kasis veya mazgal yükseltisi olmaksızın tam gaz ve hoyratça araçları haşat edercesine alınmaz diyorum bu tip araçlar araç çöplüğüne çeviriyorlar 2.el piyasasını

595 Mesaj
27 Aralık 2010; 14:14:12 

arkadaşlar bu aracların satışını nasıl takıp edebılırız .??

18966 Mesaj
27 Aralık 2010; 14:28:20 

Benim gördüğüm tüm şirket araçları (İlaç Şirketleri, Bira Şirketleri, Sigara Şirketleri) ne yazık ki İYİ olmaktan çok uzak, KÖTÜ olmaya çok yakındı. Tümsek ve çukurlara kasten, taammüden ve bilerek, önceden tasarlanmış bir şekilde giren araç varsa bu ne yazık ki şirket araçları oluyor ve sanırım Türkiye'deki şirketler (Kurumsallar) Avrupa'da bu konudaki düzenlemeyi bilmediklerinden araçları bu çalışanlara TAHSİS ediyor, şirket elemanı da ARAÇ SAHİBİ oluyor ama masraflarının hiçbirine karışmadığı için ortaya analizi zor ama kabul edilmesi kolay bir konstelasyon çıkıyor.

Abdi İbrahim'in 2078 adet FIAT LINEA araç alması haberine yorum yazdım, önce yorum yayınlandı, sonra bir başkası benim yorumuma yorum yaptı ama Hürriyet "reklam" yapma zarureti nedeni ile benim mesajımı sildi, fakat diğer mesajı silmeyi unuttu.

Benim yorumum: "Bu durumda 3 yıl sınra 2. el piyasasına ön düzeni bozuk ve haşat olmuş 2078 adet LINEA çıkacak."

Yorumuma verilen cevap:

0

0

7212 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:37:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Berkant_R32

Rent a car'daki her araca şirket arabası diye bakmayın.

Bazıları C 180 falan demiş de, onlar şirket arabası olmuyor zaten. Maliyeti o kadar yüksek bir araç şirket arabası olmaz.

Oluyor güzel kardeşim oluyor.
Bizzat siyah renkte jant kapaklı plakasının çerçeveliğinde '' INTERCITY RENT A CAR '' yazan C180 araç gördüm.

3252 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:52:55 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yns  -- 27 Aralık 2010; 19:41:10 >

854 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:53:54 

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

bunların hepsinin üstünde o çalışanların o araçları nasıl kullandıklarını bir görseniz inanın vazgeçersiniz tümsek kasis veya mazgal yükseltisi olmaksızın tam gaz ve hoyratça araçları haşat edercesine alınmaz diyorum bu tip araçlar araç çöplüğüne çeviriyorlar 2.el piyasasını

Arkadaşım genelleme yapılamaz. Bende o insanlardan biriyim , kullananlardan pekçogu da arkadaşım, bizde bu araçlara annemizle kardeşimizle kız arkadaşımızla biniyoruz neden kendi bindigimiz aracı haşat edelim? Yokmu arada kötü kullanan mutlaka var ama ben şahsen araba pazarından araba alacagıma fleetcorp vb den çıkma araç alırım, en azından km si gerçek olur kendimi hıyar gibi hissetmem daha sonra :) Bir ay sonra iade edlecek araca bile bakım yapılıyor sözleşme geregi, araca bakım yaptırmazsan bu sırada araca bişey olursa bedelini sen ödüyorsun.......Siz olayın dışındasınız varyasyon yapıyorsunuz ben içindeyim şirkette arkadaşım kendi kullandıgı aracı aldı 6 havayastıklı megane 2 dizel 3 yıllık araç 40.000 km deydi şu anda eşi kullanıyor hiçbir masrafıda çıkmadı 2 yıldır, bu araç sizede denk gelebilirdi.

2401 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:56:52 

Genelleme yapmak yanlış olur çok temiz kullanılmış bakımlı orta sınıf bir araçta bulmak mümkün.

Şeker Beyazı 2012 VW Polo 1.6 TDI Comfortline // Alpine White 2014 BMW 1.16i Joy Edition
ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5

5984 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:02:49 

Ben şirketten çıkma eski kasa 2007 Mondeo TDCI Ghia almıştım ve çok memnun kaldım. Arabaya gayet temiz binilmişti, tek parçasında boya vardı, hiç bir yerinden tıkırtı, vs. gelmiyordu. Kapı döşemelerinde şöför tasafının tutacak yerinde çok az bir yıprtanma vardı eme diğer kapı döşemeleri falan fabrikadan yeni çıkmış gibiydi, vs. vs.

Genelde biraz üst segment şirket arabaları temiz oluyor çünkü 40 yaş üzeri, yönetici pozisyonunda ve tek sürücü tarafından kullanılmış oluyorlar, bu yüzden fazla yıpranmış, hırpalanmış olmuyorlar. Ama Fiesta-Focus-Clio- gibi alt düzey çalışanların bindiği arabalar genelde hırpalanmış olur...

854 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:06:56 

quote:

Orijinalden alıntı: mukremin_54

arkadaşlar bu aracların satışını nasıl takıp edebılırız .??

hocam bu araçlar genelde kiralama şirketi tarafından ihaleyle 1 kişiye satılıyor aracı alanda galerilere 1-2 şer adet satıyor, geçen sene bizim firma 300 adet megane 2dci 80 bg kiralamıştı 1 yıllıgına, o araçları tek bir kişi aldı 26500 den, şimdi yollarda görüyorum o araçları araçlar 2009 modeldi. 10.000 km olanları bile vardı :)) büyük kiralama şirketlerinin internet sitelerine bak benim adını bildigim fleeetcorp-intercity

854 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Benim gördüğüm tüm şirket araçları (İlaç Şirketleri, Bira Şirketleri, Sigara Şirketleri) ne yazık ki İYİ olmaktan çok uzak, KÖTÜ olmaya çok yakındı. Tümsek ve çukurlara kasten, taammüden ve bilerek, önceden tasarlanmış bir şekilde giren araç varsa bu ne yazık ki şirket araçları oluyor ve sanırım Türkiye'deki şirketler (Kurumsallar) Avrupa'da bu konudaki düzenlemeyi bilmediklerinden araçları bu çalışanlara TAHSİS ediyor, şirket elemanı da ARAÇ SAHİBİ oluyor ama masraflarının hiçbirine karışmadığı için ortaya analizi zor ama kabul edilmesi kolay bir konstelasyon çıkıyor.

Abdi İbrahim'in 2078 adet FIAT LINEA araç alması haberine yorum yazdım, önce yorum yayınlandı, sonra bir başkası benim yorumuma yorum yaptı ama Hürriyet "reklam" yapma zarureti nedeni ile benim mesajımı sildi, fakat diğer mesajı silmeyi unuttu.

Benim yorumum: "Bu durumda 3 yıl sınra 2. el piyasasına ön düzeni bozuk ve haşat olmuş 2078 adet LINEA çıkacak."

Yorumuma verilen cevap:

0

0

Taner Bey öncelikle geçmiş olsun, gün gelir belki şirketten çıkma pasat sahibi olursunuz bu işler belli olmaz:)
bu arada linealar ömrünü doldurdu abdi ibrahimde , onlara full fluence gelecek büyük ihtimalle.

7212 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:24:08 

Buyrun İNTERCİTY'den satılık Mercedes C180

0

Ekteki dosya (1)

7212 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:27:07 

Bununlada bitmiyor dahasıda var...

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
2 gün 12 sa. 34 dk. kadarı kaldı.
27 Aralık 2010; 18:58:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

internetten arama yaparken beyaz , gri ve gümüş gri yi kapatırsanız çoğunu elemiş olursunuz

3776 Mesaj
27 Aralık 2010; 19:04:01 

çalıştığım şirkette 39 tane binek 75 tane ticari araç var.
binek araçlar içinde 180000km de pırıl pırıl olanı da var 70000km de perte çıkmış olanı da.kullanımla alakalı birşey biraz da.

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

3588 Mesaj
27 Aralık 2010; 19:15:01 

quote:

herkes senin arkadaşın gibi olamayacagı için problem yok

sadece benim arkadaşım kusurlu diğerleri kusursuz kullanıyor öyle mi?

3692 Mesaj
27 Aralık 2010; 19:32:00 

herkes arabayı hayvan gibi kullanmıyor..
özellikle üst pozisyonlarda çalışan yönetici yada müdürlerin araçları temiz olur..
ikinci ele düşüncede tanıdığa hemen satılır zaten..

düşük maaşla çalışan yada iş yetiştirmeye çalışan personelin aracı tabiki hor kullanılmış olacak..
yada hayatında sıfır km araca binmemiş personel hevesini şirket aracı üzerinde gideriyor. böylelerinden uzak durmak lazım..
bu konu birazda eğitimle yada görmüşlükle alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 27 Aralık 2010; 19:34:32 >

18966 Mesaj
27 Aralık 2010; 21:02:11 

Kendi PASSAT'ımdan daha temiz en az 1 tane PASSAT tanıyorum, o da ROCHE'da ve 2.0 TDI 6-DSG HIGHLINE, araç hazine gibi. Kızkardeşimin oturduğu apartmanda aynaları boyasız (!) 34 plâkâlı Renault FLUENCE duruyor sürekli, bagaj kapağında MN logolu kalın plastik çıkartma yapışık, herhalde Mustafa Nevzat kararını Renault FLUENCE'lardan yana kullanmış.

quote:

Taner Bey öncelikle geçmiş olsun, gün gelir belki şirketten çıkma pasat sahibi olursunuz bu işler belli olmaz:) bu arada linealar ömrünü doldurdu abdi ibrahimde , onlara full fluence gelecek büyük ihtimalle.

5724 Mesaj
27 Aralık 2010; 22:45:01 

Intercity ikinci el'den 4 yaşında Volvo S80 T6 aldık.
Araç bir bankanın genel müdürlüğünde birinin makam aracı olarak kullanılmış.
Satın alırken geçmiş servis raporlarını da istedim, gözümün önünde bilgisayardan çıkarıp verdiler.

Henüz 95.000 km'de ve gerçekten tertemizdi. Fiyatı da uygundu.
Satın aldıktan sonra serviste komple bir bakıma soktum ve sürpriz hiçbir masraf çıkarmadı.
Hala da keyifle kullanmaktayız.

Rent a car'dan satılık her aracı dökülmüş olarak görmeyin
Rent a car'dan çıkan her aracı da linea, fluence, focus sanmayın.

Ama ne yazık ki henüz kendine bir araba alacak parayı kazanmamış, bir arabanın değerini anlamamış gençlere verilen şirket araçları ile yapılanları trafikte görünce, arabalara acıyorum...
İnsan bu kadar değer bilmez olur, bu kadar mı hain olur. Yaptıkları basbaya hainlik.
ceplerinden çıkmadı ya, masrafları ceplerinden çıkmayacak ya, mahvediyorlar arabaları...

12549 Mesaj
28 Aralık 2010; 0:17:19 

@sakiiin
bu benim naçizane fikrim ve gözlemlerim illa iyi kullanan insanlar vardır.

olayın içi varyasyon vs derken çok karıştırmayalım konuyu bahsi geçen Taner hocamın dediği ilaç şirketinde 5 sene görev yaptım ismini yazmadım reklama girmesin.

öyle kullanıcılar vardiki kullanım şeklini yazmıyorum 3 senede 2 aracı perte çıkardı ve öyle bir kullanıyordu ki sormayın sonra merak ettim kendi aracında nasıl diye inanın kuzu gibi kullanıyor...

yine başka firmalarda araçların lastiklerini bağırtan tipte kullanan sürücüler kendi araçlarında bir beyfendi haline geliyorlar.

bu araçlara bakış açısı dilediğince kullan nasılsa bakımı yapılıyor gözüyle bakılması bunu silmek zor insanların düşüncesinden.

konuyu uzatmayalım ben şahsen bir şirket aracını almam alana hayırlı olsun saygı duyarım

keşke herkes sizler gibi düşünebilse o zaman bu araçlar daha cazip olurdu bence.

3395 Mesaj
28 Aralık 2010; 0:27:50 

Bizim müdürün arabasini alan adam yasar reno fuluans...
garajda yatiyor gece gündüz..

Yanlayamayan Bmw.............

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 14 sa. 50 dk. kadarı kaldı.
28 Aralık 2010; 0:32:12 

quote:

Arkadaşım genelleme yapılamaz. Bende o insanlardan biriyim , kullananlardan pekçogu da arkadaşım, bizde bu araçlara annemizle kardeşimizle kız arkadaşımızla biniyoruz neden kendi bindigimiz aracı haşat edelim? Yokmu arada kötü kullanan mutlaka var ama ben şahsen araba pazarından araba alacagıma fleetcorp vb den çıkma araç alırım, en azından km si gerçek olur kendimi hıyar gibi hissetmem daha sonra :) Bir ay sonra iade edlecek araca bile bakım yapılıyor sözleşme geregi, araca bakım yaptırmazsan bu sırada araca bişey olursa bedelini sen ödüyorsun.......Siz olayın dışındasınız varyasyon yapıyorsunuz ben içindeyim şirkette arkadaşım kendi kullandıgı aracı aldı 6 havayastıklı megane 2 dizel 3 yıllık araç 40.000 km deydi şu anda eşi kullanıyor hiçbir masrafıda çıkmadı 2 yıldır, bu araç sizede denk gelebilirdi.

Varyasyon yapmıyor zannımca arkadaşlar olsa olsa varsayım yapıyorlardır.Eğer yazdığınız gibi araç kullanıyorsanız kesinlikle şirket çıkması araç alınmaz

854 Mesaj
28 Aralık 2010; 1:34:19 

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Varyasyon yapmıyor zannımca arkadaşlar olsa olsa varsayım yapıyorlardır.Eğer yazdığınız gibi araç kullanıyorsanız kesinlikle şirket çıkması araç alınmaz

ben o kelimeyi yanlışlıkla yazmadım arkadaşım

ben bu konuya madalyonun diger yüzünü yansıtmak için bir şirket aracı kullanıcısı olarak fikrimi yazdım, amacımada ulaştıgımı düşünüyorum

isteyen alır isteyen almaz, bu konuya şu andan itibaren cevap yazmayacagım kalın sağlıcakla..........

1073 Mesaj
28 Aralık 2010; 1:46:47 

1 YAKIT DEPO KAPAÜINI AÇ ORDA SONRADAN AÇILMA BİR VİDA DELİĞİ VARSA YAKIT TANIMA BAĞLANMIŞ DEMEKTİR YANİ ŞİRKET ARACI
2 OTO ELEKTRİKÇİYE GİT ARAÇ TAKİP TAKILMIŞ MI ANLAR
3 SİGARA İÇİLMEMİŞSE ŞİRKET ARABASI OLMAMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEKTİR.

SİGORTA ETTİRENİ BULABİLİRSİN

http://www.sevenhill.com/
nw9440, pavilion g6, caravelle & polo

Uzaklaştırılmış
28 Aralık 2010; 1:49:13 

quote:

Oluyor güzel kardeşim oluyor.
Bizzat siyah renkte jant kapaklı plakasının çerçeveliğinde '' INTERCITY RENT A CAR '' yazan C180 araç gördüm.

Ona bakarsan ben o plakalığı Mercedes S Serisi'nde de gördüm.

Ama bu araçları şirketler kullanmıyor. Kişiler kiralıyorlar. Filo kiralaması olmuyor.

Güzel kardeşim.