Şimdi Ara

Nvidia: Sandy Bridge tabanlı 200 tasarım kazandık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yaklaşan Sandy Bridge lansmanı öncesinde donanım üreticileri artık son hazırlıklarını yapıyorlar. Nvidia, Sandy Bridge platformu için yeni bir açıklama yaparak şu ana kadar 200 tasarım kazandığını açıkladı. Yeni yılın ilk yarısında lanse edilecek GeForce teknolojili 200 sistemin bir rekor olduğunu belirten firma, bu tasarımlar arasında farklı firmalara ait çok sayıda masaüstü ve dizüstü bilgisayar çözümü olduğunu dile getirdi. Intel'in Sandy Bridge işlemcileriyle birlikte Nvidia'nın GeForce GPU'larının kullanılacağı sistemler arasında, Acer, Alienware, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Sony ve Toshiba ile birlikte çok sayıda firmaya ait birbirinden farklı tasarımların olduğu bildirildi.

Acer'ın mobil sistemlerden sorumlu ortak başkan yardımcısı David Lee konuyla ilgili açıklamasında, "Tüketiciler nerede ve ne zaman olursa olsun dizüstü bilgisayarların daha fazla içerik tüketmek ve üretim yapmak için kullanıyorlar. GeForce grafikleri ve Optimus teknolojisi, Acer dizüstü bilgisayarları güçlendirerek ihtiyaç duyduğunuzda harika performans, duymadığınızda ise uzun pil ömrü sağlıyor." dedi. Nvidia'nın GeForce operasyonundan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jeff Fisher ise, "dijital içerik ve eğlencedeki patlamayla birlikte tüketicilerin GeForce teknolojili dizüstü bilgisayarları sevdiği su götürmez bir gerçek. Hızımız, daha iyi PC deneyimine olan güçlü ihtiyacı yansıtıyor." dedi.

• yani?
    hiç bir şey anlamadım
    benim 3 yıllık toshiba notebook da da geforce serisi kart vardı ama ne pil ömrü diye bir şey vardı ne oyun performansı
    ikisi de 0
  • 3 sene önceki hangi laptop ta performans ve pil ömrü vardı? sırf ati fanısın diye yorum yapma.
  • 3 sene önce aldığım asus notebookda ati x2300 var ne ne oyun performansı var ne de pil. Aşırı ısınmasıda cabası. Driver deseniz 2007 driverını kullanıyorum hala. Güncelleme yok. nvidia daki karşılığı 8400M G çok az ısınan ve pil ömrünü tüketmeyen bir ekran kartı. Kullandım oradan biliyorum. Artı düşük seviyede oyun performansı da var. Driver desteği de cabası.
    http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-X2300.3711.0.html
    http://www.notebookcheck.net/NVidia-GeForce-8400M-G.3710.0.html

Kesinlikle laptop da Nvidia diyorum.

• 3 sene önceki deneyimle değil güncel birşeylerle insanları bilgilendirin.
  • nvidia notebook için çözümlerede oldukça çaba harcıyor anlıyorum takdirde ediyorum iyi iş çıkartıyorlar ama notebook grafik konusunda asıl işi intel yapacak gibi sandybridgeler hem daha az enerji tüketecek hemde 1280 çözünürlüğünde orta-üst sınıf bir kartın performsnını verecek... bence bu daha mantıklı...
  • Nvidia , notebook piyasasında tekrar şaha kalkmak için çabalıyor ama intel , hem amd hem de nvidia ya notebook pazarında duman attıracak ...
  • Bazılarını anlamıorm yaa adam orda yorum yapmış die sırf atinin fanısın die yorum yapma dior görende sanar ki takım tutuolar sanki yada siyasi parti muhabbeti sanar ATİ ve NVİDİA koocaman firmalar böle birbirinizin kalbini kıraraktan bi yere varamassınız bırakın ati nvidia düşmanlığını :D:D
  • intel ve nvıdıa anlaşma yapmakla hata yapmıslar bütün kullanıcıların sorunı olan ekran kartı yüklenmeme sorunu devam ediyor bunu nasıl acıklayacaklalr merak ediorum
  • Denize düşen yılana sarılır,oy oy nvidia...
  • Benim tahminim Nvidia önümüzdeki senelerde Masaüstünde şahlanacak minibookta olamayacak dizüstündede olamayacak..

masaüstüde bence artık çok pahalı bilgisayarlar olarak devam edecek...

yani oyun oynamak isteyen insanlar böle Cf Slı düzenleri kuracak ( yani bu extream sınıf çoğalacak..)

Gpu + Cpu 28nmde çok daha güçlenecek diye tahmin ediyorum şimdiki 5770 performanslı ve şimdiki 955 performanslı Cpu + Gpu platformları gelecek diye düşünüyorum..
  • HD 6630m kullanıcısıyım. Hybrid Graphics ile İntel Hd 3000 de var noteookta.Tam yükte İntel HD 3000'den daha az güç tüketiyor(denedim). AYrıca 1.6 kg(batarya dahil) 13'' notebookta rahatlıkla crysis 2 oynayabiliyorum. İnternette gezinirken 5 ssat şarjı gidiyor. Ayrıca ekran kartı hd 6730m ile aynı çip üzerinde tasarlanmış. Saat hızlarını arttırarak HD 6730m'i ve dolayısıyla Gty 540m'i rahatlıkla geçebiliyorum.(Stabil %50 overclock)
  • pek inandırıcı gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz77

pek inandırıcı gelmiyor.

vatan bılgısayara gır bak bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.