Şimdi Ara

Pioneer, BDXL destekli Bluray yazıcısı BDR-206MBK'yı satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ekim ayı içinde dünyanın ilk BDXL destekli Bluray yazısını duyuran Pioneer, BDR-206MBK adını verdiği Bluray yazıcısını satışa sundu. Pioneer BDR-206MBK, 128GB kapasiteli ve 4 katmanlı BDXL disklere veri yazabiliyor, bu kapasitenin 27 adet tek katmanlı DVD'ye eşit olduğunu belirten Pioneer, BDR-206MBK'nın tek, çift, üç ve dört katmanlı BD-R ve BD-RE türü disklere de okuma-yazma desteği sunulduğunu belirtiyor.

Pioneer, BDXL yazma destekli dünyanın ilk Bluray yazıcısını 199$'lık fiyat etiketiyle satışa sundu.

• Diyelim ki bu aleti aldık, 128GB kapasiteli ve 4 katmanlı boş BDXL disklerin fiyatları nedir acaba? Hadi o disklerden de bulduk aldık. Bu alet bu diski ne kadar sürede doldurur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

Diyelim ki bu aleti aldık, 128GB kapasiteli ve 4 katmanlı boş BDXL disklerin fiyatları nedir acaba? Hadi o disklerden de bulduk aldık. Bu alet bu diski ne kadar sürede doldurur?

+1.
  • Usb bellekler ayağa düştüğünden beri en son ne zaman dvd yazdım hatırlamıyorum.
  • Bd leri yazmak için düşünmek şu an için mantıksız ve paraya yazık.film içinse alınabilir ama özellikle boyut olarak büyük hd tv yada hd lcd ye sahipseniz eğer.
  • hayret yeni bir cihaz ve fiyat 199$..!!

ben daha 25GBlık BD disk kullanamamışken 128GBlığı çıktı.. ama çok değil yakın zamanda optik disklerin sonu gelir.. zaten yeni bir ürün olmasına rağmen fiyatın erişilebir olmasıda sanırım üreticilerin bunu hızlı bir şekilde yaygınlaştırıp kullanım oranını yükseltmek istemesinden kaynaklanıyor olsa gerek..!!

artı birşey daha 128GBlık datanızı optik bir diskte saklamak ne kadar güvenli olur!! bir çizik hooop gitti 128GB!! anca film alınır izlenir sonra kaldırılır.. 128GB data optik bir diske emanet edilemez.. çok riskli...!! PS3 bile en ufak toz, parmak izinde diski okumuyor.. çok katmanlı olunca sanırım önce diskin altına cila filan atmak gerekir sanırım...
  • 25 Adet 25gb lık bluray medyanın fiyatı 80-90tl civarında. Çift katmanlı veya 3-4 katmanlılar için birkaç sene daha beklemek gerekecek.
  • fevkaladenin de fevkinde 128 gb tanesi 30 dolar filan olur herhalde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

25 Adet 25gb lık bluray medyanın fiyatı 80-90tl civarında. Çift katmanlı veya 3-4 katmanlılar için birkaç sene daha beklemek gerekecek.

1 TB HDD alırım daha iyi
  • Bd diski ciktigindan beri hic gozum tutmadi. Yanlizca hd film izlemek gibi avantaji var. Batuistin de dedigine katiliyorum. Bi cizikte is biter. Ayrica yazim hizlari niye bu kadar dusuk. Dvd yi x8 de yaziyor. 128 i 1 saatte doldurur. Gereksiz ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: byi

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

25 Adet 25gb lık bluray medyanın fiyatı 80-90tl civarında. Çift katmanlı veya 3-4 katmanlılar için birkaç sene daha beklemek gerekecek.

1 TB HDD alırım daha iyi

aynen öyle sabit disk fiyatına satılıyor.. zaten şimdiye kadar geniş kitlelere yaygınlaşamamasının yegane sebebi yanlış fiyat politikasıdır.. en başından hata yaptılar.. fiyatı düşük tutup herkesi bdray oynatıcı sahibi yapsalardı çok daha karlı olurdu çünkü ömrü daha uzun olurdu o zaman.. şimdi kimsenin böyle bir optik cihaz alma düşüncesinin bile olacağını zannemiyorum.. çok ucuza usb bellekler varken hemde.. artı çok çok daha güvenli!!

• bu aletı almakla bıtmıyorkı 199$ guzel fıyat okuyucuları cıvarında bunu alan bluray film için alır. 128gb filmi ındırmek ıcın bizim güzel TÜRKİYE mizdeki internet yetmez boyu 5 numara ufak kalır
  • bu dayağa düşer 2011 yılında dvdlerde böyleydi tabi zamanla bd medyaalrda düşer
  • herkes fiyatın pahalı oldugundan yakınıyor . bi kişi de niye diye sormuyor .. soramuyor... adam 128 gb ı 1 cent e satarsa ne olur ? birazcık azcık düşünün ? ssd ler hddler... ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: why_living

herkes fiyatın pahalı oldugundan yakınıyor . bi kişi de niye diye sormuyor .. soramuyor... adam 128 gb ı 1 cent e satarsa ne olur ? birazcık azcık düşünün ? ssd ler hddler... ne olur ?

ben sana cevap veriyim.. 128GBlık veriyi plastik bir diske bağlayıp riske atamam.. artı onlarda sadece film durur hiçbir şirket, firma böyle basit plastiklere güvenipte o kadar datayı riske atmaz.. ssd ile bunu karşılaştırmak ne kadar büyük bir hatadır.. tek bir diske 128GB yazacağıma bütün datayı ayrı ayrı DVD lere yazarım hiç olmazsa biri gitse bile kayıp en fazla 4,5GB olur.. bence mantıklı düşünmesi gereken başkası..
  • İyi bir internetin olsa( Çok hızlı).Ne harddisk e ne usb ye , ne de bluray a depolama için ihitiyaç kalmaz aslında değil mi? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: homebird

İyi bir internetin olsa( Çok hızlı).Ne harddisk e ne usb ye , ne de bluray a depolama için ihitiyaç kalmaz aslında değil mi? :)

kaç yıl sonrasının hayalini kuruyorsun
  • İyi güzelde, ben de bi tane blu-ray yazıcı almak istiyorum uzun süredir. Geçen gün baktım boş Verbatim blu-ray fiyatları gayet makul fiyata inmiş.
    Arşivi tek tek dvd'ye basmak artık cd gibi çok uzun iş ve fazla yer yaplıyor. 25 veya en fazla 50 GB ideal arşiv için...
    Ama sorun şu ki Kadıköy gibi bi yerde bile 1 tane bile blu-ray yazıcı bulamadım. Vatan'da da yok. Combo var ama yazan yok.
    Asus düşünüyodum ne de olsa onu da Pioneer yapıyor, ama şu an LG'ye bile razıyım; o bile yok.
    Boş Blu-ray her yerde var ama yazıcı yok nasıl iş anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: why_living

herkes fiyatın pahalı oldugundan yakınıyor . bi kişi de niye diye sormuyor .. soramuyor... adam 128 gb ı 1 cent e satarsa ne olur ? birazcık azcık düşünün ? ssd ler hddler... ne olur ?

ben sana cevap veriyim.. 128GBlık veriyi plastik bir diske bağlayıp riske atamam.. artı onlarda sadece film durur hiçbir şirket, firma böyle basit plastiklere güvenipte o kadar datayı riske atmaz.. ssd ile bunu karşılaştırmak ne kadar büyük bir hatadır.. tek bir diske 128GB yazacağıma bütün datayı ayrı ayrı DVD lere yazarım hiç olmazsa biri gitse bile kayıp en fazla 4,5GB olur.. bence mantıklı düşünmesi gereken başkası..

Bundan 8-10 sene öncesi senin bu sözlerinin aynısı dvd ler için söyleniyordu.
    "4.5 gb veriyi dvd ye kaydedip riske atacağıma 700mb lık cd lere bölerim daha iyi."

Hergün veya hadi hergünü geçtim birkaç günde bir 150-200gb veriyi yedeklemen gerekirse alternatif olarak ucuz maliyetli bir çözümün varmı acaba?

@ahmetsan01

Evet bu aralar ithalat konusunda sıkıntı varmış. Yılbaşı sonrasında normale döner.

• Bu fiyattan giriş yaparsa hiç durmam hemen bir tane alırım. Zira artık HDD'lerimi senede iki kez günceller hale geldim artan veri kapasitesi ihtiyacı yüzünden. Bazı arkadaşlar "BR disklere vereceğim parayla HDD alırım daha iyi" diyor ama bence DVD/BD medyalar HDD'lerden hem daha güvenli hem de daha uygun fiyatlı. Zira bir HDD'nin yanında aynı boyulu ikinci bir yedek disk ihtiyacı da ortaya çıkıyor ki DVD/BD medyaları biraz düzgün kullandıktan ve dikkatli olduktan sonra pek sorun olacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.