Şimdi Ara

Yeni Macbook Pro ve iMac'ler 2011'in ilk çeyreğinde tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
8.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yakın tarihte yeni nesil Macbook Air'i duyurarak bilgisayar ailesini güncelleyen Apple'ın bir sonraki bilgisayar revizyonu 2011 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşebilir. Digitimes'ın bileşen üreticilerinden bir kaynağına dayandırdığı haberine göre Apple, yeni Macbook Pro ve iMac'ler gelecek yılın ilk çeyreği içersinde gün yüzüne çıkacak.

iMac'in yeni boyutları ve fiyatıyla öne çıkacağını söyleyen Digitimes'ın kaynağı, Macbook Pro'nın kasasında çok küçük değişiklik yapılıp, 4 farklı model ile satışa sunulacağını iddia ediyor.

2011 yılının ilk çeyreğinde güncelleneceği iddia edilen Macbook Pro ailesinde en son 2010 Nisan ayında, iMac'lerde ise 2010 Temmuz ayında revizyona gidilmişti.

• cok pahalı ollduğu için tavsiye edilmeyen ürünler bence kim alır ki 3 leptop parasına bi leptop yada netbook yani burada fiyatlar helede ülkemize gelince %50den fazla karla satılıyor 600lira olan 4g apple ülkemizde 2500tl yani alınacak bi marka deyil
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliahmet1

cok pahalı ollduğu için tavsiye edilmeyen ürünler bence kim alır ki 3 leptop parasına bi leptop yada netbook yani burada fiyatlar helede ülkemize gelince %50den fazla karla satılıyor 600lira olan 4g apple ülkemizde 2500tl yani alınacak bi marka deyil

Merhaba dostum.. Bir kere 3 laptop parası falan değil MacBook'lar.. Yakın bir zamana kadar Vatan'ın kampanyasında 2250 lira gibi bir fiyata MacBook Pro alabiliyordun. Ayrıca 4G Apple diyerek neden bahsettiğini tam anlayamadım ancak iPhone 4 600 lira falan değil hiçbiyerde... Ülkemizde 1650 liraya Genpa'dan alınabiliyor (ancak stok sorunları var) Samsung Galaxy'lerin, HTC'lerin, Blackberry'lerin 1500 lira civarlarında satıldığı bir dönemde HD Video çeken ve tıkır tıkır çalışan iPhone 4'ün fiyatı bence hiçte fena değil... Mac gerçekten sorunsuz bilgisayarlar üretiyor.

• ATI ekran kartlarıyla mı donatılacak şimdi bunlar?
  • almak isteyen alsın inceleme yapan kimdi mesut abi oda mı yalan söylüyor 3leptop parasına macbook pro bide ipone 4g dedim ben 2500lira http://www.gsmtamir.net/teknoloji-haberleri/8349-apple-iphone-4g-fiyati-ozellikleri-cikis-tarihi.html detaylı inceleme burda amirican malları pahalı anla istersen
  • maliahmet1, kusura bakma ama Türkçe özürlüsün.

Üzgünüm, bunu söylemek zorunda kaldım. İki lâfı bir araya getiremeyen adamlar yorum yapınca dayanamıyor insan.
  • şuanki kasaları iyiydi 3 5 oynamayla geçiştirebilirler gibime geliyor ama alüminyum olanlartında 2. nesli şuan piyasada olanlar ama gene bir ters köşe yapabilir apple????
  • valla ne yalan söyliyim mac lere para yatırmak hiç akıl karı değil aynı sistem özelliklerini çok daha ucuza toplama imkanı varken o kadar parayı gidip imac yada macair e vermenin hiç manası yok o paralara alienware felan alınır nebiliyim hani bazıları mac larda finalcut programı için alıyolar da piyasada bisürü program var avid felan hiç akıl karı değil
  • iphone ile maclerinde popülaritesi arttı.. hatta ilk ipod ile oldu bu sanırım!!
  • ulen daha 10 gun oldu yeni macbook pro'mu alali, yenisi cikmasin nolur :)
  • quote:

valla ne yalan söyliyim mac lere para yatırmak hiç akıl karı değil aynı sistem özelliklerini çok daha ucuza toplama imkanı varken o kadar parayı gidip imac yada macair e vermenin hiç manası yok o paralara alienware felan alınır nebiliyim hani bazıları mac larda finalcut programı için alıyolar da piyasada bisürü program var avid felan hiç akıl karı değil

Emin ol bir 27" Core i7 imac kullandığında artık başka hiçbir bilgisayara dokunmak istemeyeceksin. Ayrıca 4500 lira olan i7 imac'in 27" LED IPS panel monitörünü bir PC kasası topladığında ayrıca bir almaya kalk bakalım kaç paraya bulabileceksin. Ben söylim. En az 2000 lira. Plastik kasalı olarak hemde. Heleki Alüminyum kasalısını bir ara bulabilecekmisin bakalım bu monitörün. Ayrıca mükemmel bir kompaktlıkla üretilmiş, mühendisliği daha doğru düzgün taklit bile edilememiş bir bilgisayardan bahsediyorsun. Bu da belirli bir maliyettir. Yine işlemci ve ram'in fiyatını toplayıp olaya bodoslama dalıyorsunuz. Ben yazmaktan usanmadım siz de anlamamaktan.

Ayrıca yukarıdaki makinayı 2 GB bol layerlı bir photoshop belgesiyle 8GB Ram üzerinde test ettim. Tek işlemcili Xenon Mac Pro ayarında bir performans gösteriyor ve kesinlikle çalışırken şişmiyor. Çok başarılı bir makina. Hele monitörü gerçekten muazzam. Verilen her parayı kuruşu kuruşuna hakediyor.

Ayrıca koskoca makinanın küçük alanlarda bile kompaktlığı sayesinde size bolca çalışma alanı sağlaması çok iyi oluyor. Yanında gelen Magic Mouse'u kullanmakta ayrı bir keyif.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

valla ne yalan söyliyim mac lere para yatırmak hiç akıl karı değil aynı sistem özelliklerini çok daha ucuza toplama imkanı varken o kadar parayı gidip imac yada macair e vermenin hiç manası yok o paralara alienware felan alınır nebiliyim hani bazıları mac larda finalcut programı için alıyolar da piyasada bisürü program var avid felan hiç akıl karı değil

Emin ol bir 27" Core i7 imac kullandığında artık başka hiçbir bilgisayara dokunmak istemeyeceksin. Ayrıca 4500 lira olan i7 imac'in 27" LED IPS panel monitörünü bir PC kasası topladığında ayrıca bir almaya kalk bakalım kaç paraya bulabileceksin. Ben söylim. En az 2000 lira. Plastik kasalı olarak hemde. Heleki Alüminyum kasalısını bir ara bulabilecekmisin bakalım bu monitörün. Ayrıca mükemmel bir kompaktlıkla üretilmiş, mühendisliği daha doğru düzgün taklit bile edilememiş bir bilgisayardan bahsediyorsun. Bu da belirli bir maliyettir. Yine işlemci ve ram'in fiyatını toplayıp olaya bodoslama dalıyorsunuz. Ben yazmaktan usanmadım siz de anlamamaktan.

Ayrıca yukarıdaki makinayı 2 GB bol layerlı bir photoshop belgesiyle 8GB Ram üzerinde test ettim. Tek işlemcili Xenon Mac Pro ayarında bir performans gösteriyor ve kesinlikle çalışırken şişmiyor. Çok başarılı bir makina. Hele monitörü gerçekten muazzam. Verilen her parayı kuruşu kuruşuna hakediyor.

Ayrıca koskoca makinanın küçük alanlarda bile kompaktlığı sayesinde size bolca çalışma alanı sağlaması çok iyi oluyor. Yanında gelen Magic Mouse'u kullanmakta ayrı bir keyif.

tüm söylediklerine katılmakla beraber birşey eklemek istiyorum.. bu makinelerde windows7ninde alternatif işletim sistemi olarak kullanılabileceği.. 27"lik bir macin fiyatını bilmiyorum ama 4500TL ise çok iyi fiyatı varmış derim.. çünkü birincisi 27"lik led backlit ips paneli arasan bulamazsın bir.. ikincisi bulsan bile Türkiyede o monitörün fiyatı 2500TLden aşağı olması imkansız bu iki..!! diğer mac kalitesinden ise hiç bahsetmiyorum bu üç.. macin tek sevmediğim yönü ise kullandığı mouselar.. klavye bir derece idare edebilir belki ama ben o mouse ları o maclere hiç yakıştıramıyorum.. ama o parayı veren adamın başka bir mouse alma sorunu olmaz orası ayrı!!

• İyi de sorun orada zaten, 2000 tl like LED IPS Panele grafik tasarım gibi profesyönel konularda ihtiyaç duyuluyor. 1700 TL ye çok iyi bir sistem dizip 700-800 liraya da oyun ihtiyacımı rahatlıkla doyuracak kaliteli bir ekran alırsam yine 2000 TL cebimde kalır ve çok iyi bir sisteme sahip olurum. Hala 'profesyönel ihtiyaçlar' dışında apple'a o kadar para vermeyi ihtiyaç değil kişisel tatmin olarak görüyorum. Ha kişisel tatmin yapmıyor muyum zaman zaman, yapıyorum tabi ama hiç biri 2000 TL lik olmuyor.. Yapanlara afiyet olsun, keyfini sürsünler :)
  • türkiyede fiyatları pahalı olsada senin 2500 lira verdiğin bir pc 6 ay sonra format istiyor ssistem yenilenmesi istiyor virüs programı istiyor media player istiyor ama bir apple 2 sene format istemiyor kolay kolay ısınmıyor sen 4500 lira yerine 2500 lira ver pc al 6 ayda bir format at makine ısındı kapatayım açayım sistem kastı de vs vs apple en stabil çalışan sistemdir daha doğrusu apple demeyelim mac os işletim sistemi diyelim
  • Neden apple konusunda verilen habere yorum dışında hep ''bu para verilmez , deymez , onun yerine 3 tane laptop alırım,canavar gibi pc toplarım''sözleri geçiyor? acaba bunları söyliyenler macbook ,macbook pro , ımac vs... kullandı da mı bunları söylüyor? isteyen alır isteyen almaz bu kadar basit,herneyse.Bu tarz mesajlara yanıt bile vermemek gerek . Bence tasarımın değiştirmesinler bu çok iyi. özellik bakımında değşiklik olur işlemci zaten yeni değişti sayılır ekran kartı ve bellek kısmında artırım yapabılırler dıye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 16 Aralık 2010; 18:18:37 >
  • bu macler benım butceme gore çok pahalı 4500 az para değil ama hastayım su alete alıcam bir gun vir tane sırf o sadeliği hayrran ediyor insanı kablosuz klavye mause ve koca bir kasa+monitör zaten bir daha masaüstü alırsam bu garanti mac olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: people66

Avidle final cut pro studio yu kiyaslamak cok sacma profesyonellere sorarsan sana avid demezler alienware ede okadar para verilmez ugras dur sorunlarla windowsta akil kari degil
  • Mac'i kullanmayan (kullanip da hakkini vererek kullanmayanlar da dahil) Mac'in ne oldugunu bilmezler, anlamazlar..
  • windows baslıbasına bir dert bu kadar kotu bir işletim sistemi olamaz yani windows demek sorun demek baska birsey degil
  • Mac e kotu ve pahali diyenlerin Macbook pro veya herhangi bir mac kurulu bilgisayar kullandigini dusunmuyorum... Biraz pahali olabilir ama bu pahaliliga deyiyor...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.