Şimdi Ara

Inno3D, GeForce GTX 500 serisi için hazırladığı üç fanlı özel soğutucusunu tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
7.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yüksek performanslı ve özel tasarımlı ekran kartı üretiminde sektörün dikkat çekici isimlerinden birisi olan Inno3D, GeForce 500 serisi ekran kartları için hazırladığı üç fanlı özel soğutucu tasarımının detaylarını açıkladı. Firma tarafından iChill VC26 olarak isimlendirilen yeni soğutucuda sağ ve solda 80mm ve ortada 90mm olmak üzere PWM kontrollü üç adet fana yer veriliyor. 260 x 100 x 53 mm boyutlarında olan ve üzerinde 112 adet Alüminyum fan bulunan soğutucuya beş adet Bakır ısı borusu ve Bakır taban eşlik ediyor.

GeForce GTX 580 ve GeForce GTX 570 için hazırlanan yeni soğutucu, Inno3D'nin açıklamalarına göre, referans soğutucular ile kıyaslandığında 30 dereceye kadar daha iyi soğutabiliyor. Üst kısımda yer alan iChill logosunun Mavi renkli LED ile aydınlatıldığı yeni soğutucunun ne zaman ve hangi fiyat seviyesinden sunulacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Inno3D'den GeForce GTX 500 serisine özel yeni soğutucu

• başarılı bir ürün.
  • Fanlar Arctic Cooling üretimi gibi, bir bilgi yok ancak yine Arctic Cooling'in kapısını çaldıklarını düşünüyorum.
  • iyi güzel hoşta, bu ürünler hep yurtdışında kalıyor.daha tr ye gtx480 soğutucusu bile girmedi
  • Serin bir kart
  • 30 dereceye kadar mı? iddia güzel de fiyat nasıl acaba?
  • İyi de normal GTX580 de zaten Vapour Chamber teknolojisi kullanılıyor ve o sistem normal soğutmalara göre zaten baya bi daha düşük ısıda çalıştırıyor.
    Tamam bu soğutucu belki Vapour dan daha iyi olabilir ama GTX580 için gerek var mı?

Fiyatının çok ucuz olmayacağını düşünüyorum. Atıyorum fiyatı $70 olsa GTX580'e takılma sebebi biraz daha sessizlik ve daha iyi overclock olabilir. Kullananlar GTX580'in soğutucusunun sessiz çalıştığını söylüyorlar. O zaman yukarıdaki soğutucu sadece overclocka faydalı olacak diyebiliriz. Overclock da performansla alâkalı bir şey olduğuna göre, bu kartın güç girişi olarak da bir sınırı olduğuna göre en fazla ne kadar overclock edilebilir ki?

Yani hadi bunu taktın ve 950Mhz de kullanıyorsun diyelim.

En ucuz GTX580 fiyatı $500 + yukarıdaki soğutucu $70 = $570 eder. Bunlar yurtdışı fiyatları..

6950 in de performansı GTX580 den %30 düşük diye düşünelim. Ama scaling oranı çok iyi diyorlar..

$299 dan 2 tane 6950, GTX580 e kök söktürür. Overclockta bile.
    299 x 2 = $598 eder. Zaten bir karta $570 veren birisi $28 daha verebilir.

Bana göre pek o kadar da anlamı kalmadı. Ama GTX580 sahipleri, şu soğutucuyu takıp günlük 900Mhz de bile kullansalar yazın dahi başları ağrımaz diye kanımca.

GTX580 sahibi olmayanların da, $369'a 6970 varken %5-10 fark ve diğer şeyler için $130 daha verip GTX580 alacaklarını sanmıyorum. Sonuçta Türkiye'de $130 + KDV fark 230 Lira yapıyor.

Değer mi ??? Bilmiyorum. Kişiden kişiye değişir...

• CF veya SLI sistem kurmak tabiki üst düzey kartlara göre bazen ucuz olabiliyor... inşallah 369 + kdv'den HD6970 alabildiğimiz günleri de görürüz...
    Ancak çift GPU'lu düzeneklerden hoşlanmayanlar ve overclocklu gtx 580 kullanmak isteyenler için özel soğutma çözümleriyle gtx580 almakta bir alternatif...
    Tabi herşey cepteki paraya bakıyor ama tek gpu'da en yüksek performans isteyip overclockta yapacaklar için özel soğutmalı modeller gerekli...
    Biz bu çözümleri MSI, gigabyte'dan beklerken inno3d den geldi...
  • artık olayı iyice abartmaya başlamışlar.
  • Çok kaba bi görüntüsü var. Soğutmasına birşey diyemem ama bana cezbedici gelmedi.
  • Sadee bu soğutma kartın satışını %80 arttırır.
  • Vantilatör edition deselermiş bari. O fanlar bir süre sonra tozlanıp ses yapmaya başlayınca ne olacak.
  • inno3d gtx4xx serisinde iyi satış yapamayınca aklına çözüm arayışları geldi.sanırsam ilk olarak msi ve gigabyte'a bakmış ki hemen soğutma işine yoğunlaşmış.yine de iyi bir soğutucu yapmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

İyi de normal GTX580 de zaten Vapour Chamber teknolojisi kullanılıyor ve o sistem normal soğutmalara göre zaten baya bi daha düşük ısıda çalıştırıyor.
    Tamam bu soğutucu belki Vapour dan daha iyi olabilir ama GTX580 için gerek var mı?

Fiyatının çok ucuz olmayacağını düşünüyorum. Atıyorum fiyatı $70 olsa GTX580'e takılma sebebi biraz daha sessizlik ve daha iyi overclock olabilir. Kullananlar GTX580'in soğutucusunun sessiz çalıştığını söylüyorlar. O zaman yukarıdaki soğutucu sadece overclocka faydalı olacak diyebiliriz. Overclock da performansla alâkalı bir şey olduğuna göre, bu kartın güç girişi olarak da bir sınırı olduğuna göre en fazla ne kadar overclock edilebilir ki?

En ucuz GTX580 fiyatı $500 + yukarıdaki soğutucu $70 = $570 eder. Bunlar yurtdışı fiyatları..

6950 in de performansı GTX580 den %30 düşük diye düşünelim. Ama scaling oranı çok iyi diyorlar..

Bana göre pek o kadar da anlamı kalmadı. Ama GTX580 sahipleri, şu soğutucuyu takıp günlük 900Mhz de bile kullansalar yazın dahi başları ağrımaz diye kanımca.

GTX580 sahibi olmayanların da, $369'a 6970 varken %5-10 fark ve diğer şeyler için $130 daha verip GTX580 alacaklarını sanmıyorum. Sonuçta Türkiye'de $130 + KDV fark 230 Lira yapıyor.

tr de 299 dolara 6950 bulmayı nasıl başaracaksın acaba?

• gerçekten fan tasarımı aynı Fanlar Arctic Cooling gibi olmuş güzel soğur bu kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))
    quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing
    İyi de normal GTX580 de zaten Vapour Chamber teknolojisi kullanılıyor ve o sistem normal soğutmalara göre zaten baya bi daha düşük ısıda çalıştırıyor.

tr de 299 dolara 6950 bulmayı nasıl başaracaksın acaba?

Türkiye'de ???

Türkiye'de diye bir şey demedim ki Mahmut kardeşim. Yukarıda dikkat edersen GTX580'in fiyatını 500$ olarak yazdım. Hatta iyi okursan orada "Bunlar yurtdışı fiyatları" yazmışım.

Bizde nerde 500$ a GTX580 var ki ? Örneğin Eksa da GTX580 in en ucuzu Palit ve bayi fiyatı bile 553$, Normal Son kullanıcı liste fiyatı 609$ ...

Bu arada DH Foruma senden 26 gün önce üye olmuşum.

• acaba ne zaman bunlar piyasaya girecek amazon ve newegg de
  • Bunun GTX480"i Vardı o daha gelmedi türkiyeye
  • bu ne yaa 3 tane fan artık teknolojinin gelişmesi lazım daha az güç harcayıp daha az ısınan işlemci ve ekran kartı yapamazlar mı? ekran kartları 300-500 watt yakıyorlar ben güç tüketimin de azalma olacak diye ümitle beklerken hep artıyor yakında 1kw lık ekran kartları gelirse şaşmam
  • teknolojiye ilkel yaklaşımlar diyorum,.. o zaman 20 tane fan koyalım bilgisayarın kasasının içine buz gibi olsun madem?? ekran kartına 5 tane işlemciye 10 tane 5 tane de diğer yerlere ohh miss soğuk dimi kaç db anacım bu?? onu de bana!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.