- x
Sel Hasarlı Araç Hakkında bilgi ? Ustalar bir yardım .
33 Cevap8440 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1365 Mesaj
15 Aralık 2010; 23:41:09 

S.a.

Arkadaşlar sell hasarlı bir araç bulduk yapılmış bütün parçaları değişmiş vziyette.

http://www.sahibinden.c...cikisli-36652152/detay/

araç ilanda görünen araçtır. emsallerine göre 50 milyar ucuz bir fiyatı war.

Satıcı ile görüştüm. söyledikleri şu şekilde

Elektronik aksam değişti

torpidoya kadar su geldi. pert kaydı yok . doguş çıkışlı. parçaların çogu kendi servisinde kalanı özel servisten temin edildi (çıkma olabilir bilmiyorum)

Ustalar araç hakkında neler bilmeliyim neler sormalıyım? Biraz akılverirseniz çok sevinirim.
Ayrıca sell hasarlı araçlara kasko olmuyormuş diye bir söylenti war aslı nedir acaba ?

Veya bir usta öneriniz warmı aracı göstermemiz için.? Satıcı aracına güveniyor . Aileye danıştım babamda " oğlum bizde anlamayız bu hasar işlerinden " dedi :)

Cevaplarınızı belkiyorum arkadaşlar.
ilginize şimdiden teşkkür ediyorum.

Sevgi medeniyetinin sevda pazarında gönlümüzü leylaya değil kainatın tek sahibi olan Mevlaya sunmanın dileği ile...
Malik Hakyemez

1726 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:02:43 

Okadar param var diyorsan %100 bulaşmam ben sel hasarlı araca.Üzebilirde üzmeyebilirde riske girmeye değermi dersen kesinlikle değmez.

Lg G2 Candır (:

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:03:51 

hiçmi değmez hocam ? yani temiz yapılmış olma ihtimalidemi yok ?

Sevgi medeniyetinin sevda pazarında gönlümüzü leylaya değil kainatın tek sahibi olan Mevlaya sunmanın dileği ile...
Malik Hakyemez

1583 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:09:47 

145 bin tl lik bi risk hemde sorun çıkarma yüzdesi 20 bin tlye alabileceğin bir dacia logandan daha yüksek

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:12:13 

anladım yai parçaların değişmiş olmasıda birşey ifade etmez diyorsunuz. aslında mantıklı geliyordu . 6 ay kullanıcagımız için. ömürlük düşünmüyoruz yani.

Malik Hakyemez

2012 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:21:31 

bence pahalı bir macera olur.forumda sel hasarlı aracı düzen tutturamayan konular vardı.her tarafı elektronik ve onarımı pahalı bir araç.şahsen (param olsa) ben almaya cesaret edemezdim.

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:23:58 

hocam onarım konusunda haklısınız . benim merak ettiğim aracın tüm su alan bölgesinin değişmiş olması. yani servisin değiştirmesi.

böyle büyük meblağlı araçların kasgosu olur. kasoda agır bir hasarda pert edebilir aracı. Hasar kaydını sordugumda pert görünmüyor su hasarlı görünüyor dedi.

ayrıca belirtmekte isterimki macera yaşıyacak parada yok yani. ucuz diye almak istedik uzun zamandır a8 kolluyoruz. tek tük düşüyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mult!_61 -- 16 Aralık 2010; 0:26:41 >

Malik Hakyemez

1583 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:29:41 

parça değişimi şaibeli gözüküyor kurutup takmışda olabilirdler fön makinesiyle ee burası türkiye benim gibi laz çok

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:30:41 

:D:D ozamn ben değişen parçaların faturasını istiyeyim çogu yetkili serviste değişmiş. araçta pert değil orasıda ilginç.

Malik Hakyemez

553 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:38:20 

20-25 yıl öncesinin, buna benzer araçları belli onarımlarla 0 araç gibi olurdu..
Ama günümüz araçlarının,elektronik aksamı düşünüldüğünde A8'den çok alt sınıfta araçlarda bile sel hasarı ciddi tahribat yaratır..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Aralık 2010; 0:54:27 

FULL ELEKTRONİK BİR ARABA ZATEN BİDE SELE GİRMİŞ 20 BİNE VERSELER BİLE ALMA

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 1:46:40 

quote:

Orijinalden alıntı: C.McRae

20-25 yıl öncesinin, buna benzer araçları belli onarımlarla 0 araç gibi olurdu..
Ama günümüz araçlarının,elektronik aksamı düşünüldüğünde A8'den çok alt sınıfta araçlarda bile sel hasarı ciddi tahribat yaratır..

tüm elektronik aksam direk değişilmiş :S sanırım iyibir ustaya göstermek lazım

Malik Hakyemez

553 Mesaj
16 Aralık 2010; 2:32:02 

2009 yılı sonbaharında, İstanbul Avrupa yakasının belli bölgelerini ciddi şekilde etkileyen selde Silivri' deydik..Sel in ardından, yetkili servisler birer otomobil mezarlığına dönmüştü.Kaskosu bulunan araçların, tamamına yakını pert oldu.Olmayanlarda, bu şekilde tamir edilerek makyajlandı ve muhtemelen birçoğu satıldı..Babamın toyota servisinde tanıdığı bir ustanın, çoğu b veya c sınıfı araç için yorumu kısa ve netti.."Bundan sonra Silivri' den araba alınmaz.."

Sen A8 gibi bir araçtan ve tüm elektronik aksamının değiştirildiğinden bahsediyorsun.
Kusura bakma ama, bu sınıfta bir araç için bu kolay kolay mümkün değil..

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 5:38:33 

hmm. böylebir aracın kaskosunun olmaması imkansız bence ilk olarak bunu sorayım adama ben. eğer kasko pert etmemişse hasarı az görmüştür sanırım.

türkiyedeki tek 2009 doğuş çıkışlı a8l bu araç. 2008 lerin motoru 2009 lara göre biraz daha kötüymüş. 2009 daha verimli . biraz sicak bakmamın nedenlerinde bunlarda war.

Malik Hakyemez

1726 Mesaj
16 Aralık 2010; 11:20:41 

%100 sel içinde kalan aracın bütün elektronik aksamı zarar görmüştür.Hepsini değiştirmeye kalkarsan zaten araba ederinin 3 katına çıkar mantıksız hile vardır bu işte bakmaya gitme bile aklına şeytan girer o anlık hevesle alırsın.

Lg G2 Candır (:

1103 Mesaj
16 Aralık 2010; 12:10:33 

sorun cıkarma olasılığı %99 diyebilirim, aynı şekilde bi A6nın yaklasık 25-30 cm suda kalarak bütün elektronik aksamın yetkili serviste değiştigini ve arabanın bi daha düzen tutmadıgını (yolda giderken stop etmeye varıncaya kadar) biliyorum, bahsettigim arac olay oldugunda 4 aylık falandı, yazık oldu resmen, yok pahasına satıldı alan adamda napmıstır artık bilmiyorum

2011 Mitsubishi ASX

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 13:19:19 

quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

sorun cıkarma olasılığı %99 diyebilirim, aynı şekilde bi A6nın yaklasık 25-30 cm suda kalarak bütün elektronik aksamın yetkili serviste değiştigini ve arabanın bi daha düzen tutmadıgını (yolda giderken stop etmeye varıncaya kadar) biliyorum, bahsettigim arac olay oldugunda 4 aylık falandı, yazık oldu resmen, yok pahasına satıldı alan adamda napmıstır artık bilmiyorum

bu çok etkileyici oldu teşkkür ediyorum. aklımdan bi ustaya göstermek war ama kimse destek çıkmadıgına göre boş verelim:D

Malik Hakyemez

627 Mesaj
16 Aralık 2010; 13:42:46 

kardeşim chery alia sel hasarlı araç aldı beyin ve ilgili elektronik parçaları değiştirdi şimdilik ufak tefek mekanik sorunlar var bilya paslanması hoparlör vb gibi. ama bu araç a8 ise her tarafından sensör vardır ve arıza verme olasılığı yüksek olur kanaatindeyim. ben girmeyin derim canınızı sıkar, az para vermiyorsunuz sonuçta...

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 14:56:17 

Saolasın hocam.

Malik Hakyemez

10741 Mesaj
16 Aralık 2010; 17:33:07 

Yoksa bu araba Mustafa Albayrak'ın servisinde kalan araçlardan biri mi. Oradaki araçları da 2009 yılındaki sel mahvetmişti. Araçlar galeride ve serviste tavanına kadar su içinde kalmıştı. Yanılmıyorsam onlarda wolksvagen ve skoda'nın araçlarına hizmet veriyor.

Tavanına kadar suya batmış 1985 doğan alınır. Anadol alınır. Çünkü çoğunluğu mekanik aksam. Ama bunun gibi neredeyse tamamı elektronik araba alınmaz (bence) Vitesi bile otomatik. O bile etkilenmiştir.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

10143 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:12:32 

Komple elektronik aksamın değiştiğine inanmam.Çünkü en ufacık bir elektronik parçaya göre dünya para istiyorlar Audi servisinde.Komple değişmesi demek araç fiyatını aşması demek olur mantıken.Bu durumda sigorta uğraşmaz aracı perte çıkarırdı.

Suya giren aracı ben almam.Şu araba 50 bin TL bile olsa,binici isem almam.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

1963 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:20:13 

gözünü seviyim uzak dur bi 145,000tl de masraf edersin sonra

2011 Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna+Glassroof+NC Beyaz
2012 Hyundai i20 1.2 Mode Siyah
HTC Evo3d
Sony Vaio VPCF11S1E

1365 Mesaj
16 Aralık 2010; 21:24:08 

ewt babamın sıkı görüşme trafiğinden sonra araç hakkında daha detaylı bilgi edindik

araç pert , motoru su almamış vaziyette imiş. iç donanm elkroniği komple değişmiş diyor adam.

araç 1.5 yıl önce hasar görmüş 6 aydırda bu satan kişi kullanmış aracı.

plakasını istedik doğuş tan tanıdık buldum sorgulatmak için. 2. kez akşam aradıgımızda adam " hesabıma 10 bin tl yatırdılar kapora olarak 2 gün müsade istiyorum " dedi:) sanırım kaçırdık aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mult!_61 -- 16 Aralık 2010; 21:25:40 >

Malik Hakyemez

3607 Mesaj
16 Aralık 2010; 21:41:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Mult!_61

ewt babamın sıkı görüşme trafiğinden sonra araç hakkında daha detaylı bilgi edindik

araç pert , motoru su almamış vaziyette imiş. iç donanm elkroniği komple değişmiş diyor adam.

plakasını istedik doğuş tan tanıdık buldum sorgulatmak için. 2. kez akşam aradıgımızda adam " hesabıma 10 bin tl yatırdılar kapora olarak 2 gün müsade istiyorum " dedi:) sanırım kaçırdık aracı.

Sende bunu yedin mi? birde hemşerimsin...Bırak bulaşma tam üçkaat var o işte...

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

2012 Mesaj
16 Aralık 2010; 22:46:13 

quote:

Kaçırdık değil,kurtulduk demen lazım.şu ana kadar bir kişi bile olumlu görüş belirtmemiş,sen hala kendini zorluyorsun.son defa yazıyorum,bu aracın yanına bile yaklaşma.aracın yanında kafanı döndürürler,dilin tutulur,düşüncelerin çalışmaz.en iyisi uzak dur.

2403 Mesaj
16 Aralık 2010; 22:59:27 

quote:

2 gün sonra arayıp ""alıcının kredisi çıkmadı, dilerseniz aracı görebilirsiniz" gibi bişeyler söyleyecektir.

1080 Mesaj
16 Aralık 2010; 23:45:14 

Forumdan biri ilandaki aravayı beğenip kapora vermiş olmasın

Bu sitede yer alan yazılar bana aittir ve şahsım dışındaki herhangi bir kişi ya da kurumun konumunu, stratejilerini veya görüşlerini temsil etmez.

1365 Mesaj
17 Aralık 2010; 0:04:12 

quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

Forumdan biri ilandaki aravayı beğenip kapora vermiş olmasın

Arkadaşlar meraketmeyin önerilerinizi dikkate alaraktan ilgilenmiyoruz artık.

ama kafamdan gçeenlerde şunlardı. Bir tanıdıgımın etilerde çok samimi bir galerici arkadaşı ve Doğuş otodada samimi bir tanıdıgı warmış. yani böyle bir ekiple araca baktırmayı düşünüyorduk
yoksa gidip kendi anlamadıgım araca asla para vermem işi ehline vermek gerekir. Trabzonluyuz :D

genelde bu işlerde yalan ganimet gibi olur tabi. çok dikkat etmek lazım.

Çok teşkkür ediyorum arkadaşlar. olurda bir durum olursa sizlere bildireceğim.

Malik Hakyemez

1405 Mesaj
17 Aralık 2010; 8:59:30 

Sakııın!

Uzak dur.

Geçecek sorunsuz hikayelerini..

Sana bir örnek vereyim..Geçen sene şirkete ait A6 'nın sanzımanından bir şikayetimiz vardı servise soktuk ne gerekirse yapılsın denildi ve gereği yapıldı.18.000 TL.

O araba sana 180.000 e gelir bilgin olsun.

1365 Mesaj
17 Aralık 2010; 11:17:58 

anladım hocam saolasın

Malik Hakyemez

815 Mesaj
17 Aralık 2010; 22:08:07 

hocam araç 6 aylıgına lazımsa kirala daha iyi ne ödeyecegini bilirsin, arkadaşım hiç bir problemi olmayan alfa aldı çok yakıyo diye satmak istiyor zararı 2 ayda 5.000 tl 2 ay mercedes le gezerdi :))

50 Mesaj
7 Temmuz 2013; 21:41:23 

Merhaba arkadaşlar hazır konu varken 2008 model opel astra 1.3 CDTI Enjoy araba var fiyatı 24000 son diyorlar yalnız Araçta hasar kaydı olarak 12750,00 tl sel ve 750 tl çarpma gözüküyor. Satan kişi 4 yıldır sorunsuz bindiğini söylüyor Ev almış ondan satıyor sizce alınır mı Acele konu hakkında yardımcı olucak arkadaşlara tşk ederim...

. . .

3893 Mesaj
7 Temmuz 2013; 21:44:40 

sel hasarlı arabayı alıp ne yapacaksın zaten problem çıkartır o her türlü pert yani sahibine hayr etmeyen belayı para verip neden alıyorsun

Defender 100km/12lt disel

50 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:26:14 

:) cevap için tşk. ederim uzak durdum alamadım almam da. :)

. . .
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Sel Hasarlı Araç Hakkında bilgi ? Ustalar bir yardım .
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.387