Şimdi Ara

JetDroid Projesi - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
1
Favori
80.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir Samsung Jet satın aldığınızda Samsung'un geliştirdiği Touchwiz adlı arayüzüne sahip Java tabanlı bir işletim sistemiyle karşılaşıyorsunuz.
    Doğru düzgün bir uygulama mağazası yok. Ancak kontör ile satın alınan pahalı ve kalitesiz olan yüzeysel uygulamaları yükleyebilirsiniz.
    İkinci yol ise imzalanmamış yani tam olarak yasal olmayan java (jar,jad) uygulamaları internetten indirmek. Bu uygulamalar çoğunlukla bedava ve sayamayacağınız kadar çok olsa da yine yüzeysel ve kalitesiz...

-Android-

Bazı kullanıcıları bu durum çok rahatsız olmuş olacak ki Jet'e Android yüklemeye karar vermişler.
    Android yükleyince ne olacak derseniz...
    Linux tabanlıdır dolayısıyla açık kaynak kodludur. Bu da Android'i son derece geliştirilebilir yapıyor.
    Örneğin: Bir uygulama ile menülerin sağdan sola, yukarıdan aşağıya kayacağını, simgelerin stilini ve boyutunu belirleyebilirsiniz... Yada bir uygulamanın telefonu açtığınızda otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz...daha çoooook çoğaltılabilir
    Bu demektir ki uygulamalar yüzeysel değil, sistem üzerinde değişiklik yapabiliyor. Tabi ki bu verdiğim örneklerin dışında birçok oyun, eğlence uygulaması da var.

-Jetdroid Genel Bilgi-

Android + Jet = Jetdroid
    Bir telefona işletim sistemi uyarlamak çok zor ve zaman alan bir işlem...
    Bugün ben Jetdroid kullanacağım diyemezsiniz. Çünkü henüz bitmedi. Birçok özellik eksik.
    İşin iyi tarafı dual boot diye bir şansımızın olması... Dual boot sayesinde hem Touchwiz'i normal olarak kullanabilir hemde Jetdroid'i deneyebilirsiniz.

Jetdroid aşağıdaki özelliklere sahip; -02.02.2011- (yeni versiyonlar çıktıkça güncelleyeceğim)

Android'in 2.1 Eclair sürümü kullanılmaktadır.
    Neler çalışıyor;
    1. Uygulama yüklemek :Android için geliştirilmiş yani .apk uzantılı uygulamaları hafıza kartına atmak suretiyle yükleyebiliyorsunuz.
    2. Wi-Fi desteği :Modemlere bağlanıp internete girebilirsiniz.
    3. Kart okuma desteği :Hafıza kartının içindeki fotoğraflara filan bakabilirsiniz.
    4. Hareket Sensörü :Menüler, internet siteleri filan telefonu tutuş şeklinize göre otomatik olarak değişir.
    5. Titreşim :Titreşim motoru biraz güvenilmez olsa da çalışıyor.
    6. Grafik Hızlandırıcı :2D/3D uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlayan sürücü, şu an birçok uygulama çalıştırılabiliyor yine de biraz daha geliştirilmesi lazım.
    7. USB :Ubuntu ve JetDroid açıkken USB kablosunu bağladığınızda Ext3 ve Fat32 bölümleri açılabiliyor.

Yapılacaklar;
    1. GSM, 3G
    2. Bluetooth
    3. Hoparlörler
    4. 3,5 mm kulaklık girişi, ses
    5. Mikrofon
    6. Radyo
    7. GPS alıcısı
    8. Titreşim
    9. Kameralar
    10. Flaş
    11. Saat
    12. Sensörler
    13. Genel bug düzeltmeleri

Yani daha çok iş var

-Gereksinimler-

Samsung S8003 yada S8000
    En az 4 Gb'lık Micro SDHC hafıza kartı ÖRNEK:
    Yani telefonun yanında gelen 1 Gb'lık kart ile çalıştıramazsınız. SDHC olmak zorunda...

-Uyarılar-

Bu işlem hiçbir şekilde Samsung tarafından desteklenmemektedir. Garanti ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.
    Çok riskli bir işlemdir. Bootloader yüklerken elektrik kesilmesi durumunda telefon açılmayacaktır. (buna brick olma durumu denir)
    Sadece bilgisayardan iyi derecede anlayanların yapmasını tavsiye ediyorum...
    Telefonunuza gelebilecek hiçbir zarardan sorumlu değilim.
    Not: Bu dediklerim sizi korkutmasın en kötü durumu anlattım.

Benim Jet'i servise vermeden önce Jetdroid kuruluydu. Kaldırdım, hiçbir şeyin farkına varmadılar tamir edip verdiler
    Yönergeleri doğru takip ederseniz bir sorun çıkmayacaktır.
    Takıldığınız bir yer olursa sakın atlamayın sorun...

-Video'lu Kurulum Anlatımı-

Video'da baştan sonra JetDroid'in kurulumu anlatılmaktadır.
    Youtube üzerinden izlemek için;
    http://www.youtube.com/watch?v=FZZoKBs2U9g

Yüksek çözünürlüklü versiyonları indirmek için;
    -1920x1024:http://up.ht/fE5R0V
    -1280x800:http://up.ht/ftFla3

-Yazılı + Resimli Kurulum Anlatımı-

Dediğim gibi iki işletim sistemi kullanacağız. Touchwiz versiyonunuzun Jetdroid bootloader için uyumlu olması gerekiyor.
    Buradan kontrol edecesiniz:http://code.google.com/p/jetdroid/wiki/BootloaderVersions
    Ama tüm versiyonları yazmamışlar. Ben biraz risk aldım S800MJVJA3, S800MPOJB1 ve S800MCEJJ3 versiyonlarında sorunsuz çalıştırdım.
    Zaten çalışmaz dediklerini de kullandığınızı zannetmiyorum.

Jetdroid'in bootloader'ına "JetQi" deniyor.
    LINK
    ALTERNATIF

Sırada Jetdroid Platform 0.3 Pre3 var.
    LINK (MadRocker'dan alıntıdır)

Şimdi de JetQi'yi telefona atacak yazılım Multiloader
    LINK
    ALTERNATIF

Kurulum için ne yazık ki windows yeterli değil, bir linux dağıtımı kullanmanız gerekiyor. Ubuntu tavsiye ederim.
    İlk önce Ubuntu'yu sitesinden çekin LINK
    Ardından 2 seçeneğimiz var;
    1. Ubuntu'yu cd'ye basıp normal bir şekilde kurmak
    2. Ubuntu'yu cd'ye basıp "Ubuntu'yu dene" seçeneği ile JetDroid kurulumu bitene kadar kullanmak
    3. Windows'un içine program gibi kurmak
    4. Virtual Box ile sanal olarak kurmak

Ubuntu'yu yüklemek size kalmış. Onu da anlatırsam bu konu bitmeyecek Zaten sitesinde anlatım mevcut.

Öncelikle masaüstünüzde Jetdroid adında bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz her şeyi içine atın. (kolaylık açısından)

Hadi başlayalım!
    - Multiloader'ı çalıştırın ÖRNEK Multiloader
    - LSI6410 işaretleyin
    - Boot Change kutusunu işaretleyin
    - Boot yazısına basın ve indirdiğiniz "boot_loader.mbn" dosyasını gösterin
    - Telefonunuzu kapatın, sim kartını ve hafıza kartını çıkartın, bataryanın dolu olduğundan da emin olun
    - Telefonun açma-kapatma(aynı zamanda görüşme sonlandırma), fotoğraf çekme ve sesi kısan tuşlarına aynı anda basın ÖRNEK
    - S8000 Download Mode gibi bir yazı çıkması gerekiyor. Şimdi telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.
    - Multiloader'ın aşağı kısmında COM1-2-3.... gibi bir yazı çıkacaktır. Çıkmazsa port seach diyebilirsiniz.
    - Download yazısına tıklayın yaklaşık 1 sn içinde işlem bitecektir. Sağ köşede all files copied (tüm dosyalar kopyalandı) gibi bir yazı göreceksiniz.

Şimdi programı kapatın, telefonun kablosunu çıkarın... Büyük ihtimalle ekranda aynı download yazısı duruyor olacak. Bataryayı çıkararak telefonu kapatın. Sim ve hafıza kartınızı geri takabilirsiniz.
    Telefonun görüşme onay ve reddetme tuşlarına aynı anda basın. ÖRNEK
    Eğer kodlar çıkarsa ilk aşamayı başardınız demektir.

Artık telefonla bir işimiz kalmadı.
    Hafıza kartını 2'ye bölmemiz gerekiyor.
    1. Fat32
    2. Ext3
    Formatlarına sahip olacak. Ext3 kısmına Jetdroid'i atacağız. Fat32'de ise eskisi gibi dosyalarımız duracak.
    Bu işlemden önce veri kaybı riski olduğundan tüm dosyalarınızı yedekleyin.
    -Şimdi Ubuntu'yu açın ve Ubuntu Yazılım Merkezinden "gparted" yazıp aratın. (Ubuntuyu dene (try ubuntu) seçeneğini seçtiyseniz "Gparted" yüklemenize gerek yok, zaten yüklüdür)
    -Gnome Disk Bölümleme Yöneticisi'ni kurun.
    -Sistem/yönetim/Gparted bölümleme düzenleyicisi'ni başlatın.
    -Sağ üstten hafıza kartınızı seçin (not: 4 gb'lık kart için 3.69, 8 gb'lık kart için 7.40 diyebilir)

Son durum yukarıdaki gibi olacaktır.
    -Fat32 bölümünün üstüne gelin sağ tık yapın.
    -Delete (sil) seçin.

Sildikten sonra yukarıdaki gibi görünecek.
    -Unlocalled(ayrılmamış) yazan kısma sağ tık yapın.
    -New (yeni) seçin.

-"Free Space Following" kısmını 1500 Mb yapmanıza gerek yok. Ben 500 Mb yaptım. 300'ü boş
    -Geri kalan şeyleri aynı şekilde yapın.
    -Add (ekle) tuşuna basın.
    Şimdi bir tane Fat32 ve bir tane daha "unallocated (ayrılmamış)" oluşmuş olacak.
    -"unallocated (ayrılmamış)" kısmına sağ tık yapın, new(yeni) seçin.
    -Bu sefer filesystem (dosya sistemi) kısmını Ext3 olarak ayarlayın.
    -Label (etiket) kısmına ise istediğiniz bir şey yazın. (Tavsiye: Jetdroid koyabilirsiniz, sonradan yapacağınız işlemlerde kolaylık olur)
    -Add (ekle) basın.

Şimdi buna benzer bir görüntü oluşmuş olacaktır. Her şey tamamsa yukarıdaki tik işaretine tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin, bitince Gparted'ı kapatın.

Evet 2. aşamada bitti. Artık 2 bölüme sahip bir hafıza kartınız var. "Bilgisayar"'dan iki bölüme de bakabilirsiniz.
    Bu aşamada yedeklediğiniz dosyaları Fat32 formatlı kısma atabilirsiniz.

Devam edelim...
    -Masaüstündeki Jetdroid klasörü Windows'da idi. Onu Ubuntu'nun masaüstüne kopyalayın/taşıyın.
    -Uygulamalar/donatılar/uçbirim(terminal) açın.
    -"sudo nautilus" yazın. (sisteme şifre ayarladıysanız bu aşamada isteyecektir)
    -Karşımıza Root adında bir pencere geldi, (sakın uçbirim(terminal)'i kapatmayın arkada çalışması gerekiyor)
    -İndirdiğiniz "Jetdroid Platform 0.3 Pre 1.tar.gz" adlı dosyayı root klasörüne taşıyın yada kopyalayın.
    -Aktarım tamamlanınca dosyaya sağ tıklayıp "çıkart(extract)" basın.
    -Yeni oluşan klasörü açın.
    -İçindekilerin hepsini seçin ve sağ tık yapıp kopyalayın.

Yukarıdaki resimde'de görüldüğü gibi soldaki menüden ext3 formatını verdiğiniz bölüme tıklayın. (ben adını JetKernel koymuştum)
    -Sağ tıklayın ve yapıştırın.
    -Lost+found birleştirilsin filan derse evet diyin. Yoksa önemli değil.
    -Uçbirim(terminal) aşağıda bekliyordur. Onu açın ve "sudo chmod -R 777 /media/**** yazın ve enter'e basın (buradaki **** hafıza kartınızın ext3 formatlı kısmına verdiğiniz isim olmalı...)

Evet... kurulum tamamlandı. Tebrikler...
    Telefon açıksa kapatın, yine iki tuşa aynı anda basarak açın... ve Android dünyasına hoşgeliniz

-Program Yüklemek-

1. Yol: .apk uzantılı programları internetten indirip "system/app" klasörüne kopyalayın. Root ile filan uğraşmanıza da gerek yok
    2. Yol: .apk uzantılı programları hafıza kartının Fat32 bölümüne kopyalayın. JetDroid'i açın, "Astro File Manager'i çalıştırın. Oyunları bulup yükleyin.
    Not: İlk yöntem yeterince verimli değil, 2. yöntemi kullanmanızı tavsiye ediyorum.

-Genel Kullanım-

-Geri gelmek için kilit tuşuna basın. ÖRNEK
    -Telefonu kapatmak için görüşmeyi reddetme tuşuna uzun basın, sakın kısa basmayın ÖRNEK
    -Dili Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.
    -Bir bug nedeniyle telefon durduk yere takılıyor. Düzeltmek için ekranın parlaklık süresi ile ilgili olan kısmını 30 dk olarak ayarlayın.

-JetDroid'de Root yetkileri almak-

Jet'i Samsung'un işletim sistemiyle açın, USB kablosunu bağlayıp yığın depolama moduna geçin.
    Bu dosyayı indirin:http://up.ht/e3n7mC
    Terminal'e "sudo nautilus" komutunu verin. (root olun)
    İndirdiğiniz arşivi Root'a taşıyın ve çıkartın.
    İçerisindeki dosyaları Ext3 bölümünde "System/Bin" içine atın. Değiştirilsin mi derse evet diyin.
    Terminal'e sudo chmod -R 777 /media/JetDroid komutunu verin.(buradaki JetDroid hafıza kartının ext3 bölümünün adı olacak)
    Terminal'i ve Root klasörünü kapatın.
    Yeni bir Terminal açın ve aşağıdaki komutları sırayla verin.
    cd /media/JetDroid/system/bin (buradaki JetDroid hafıza kartının ext3 bölümünün adı olacak)
    sudo chmod 7777 osu
    sudo chmod 7777 su

Not: Son iki komut hiçbir çıktı vermeyecektir.

Bu dosyayı indirin:http://up.ht/esVdjz
    Uygulamayı Fat32 bölümüne atın.
    Kabloyu çıkartın.
    JetDroid'i açın.
    Astro File Manager ile Fat32 bölümüne attığınız uygulamayı yükleyin. (not: bilinmeyen kaynakların aktif olması gerekir)
    Yüklediğiniz uygulama yani Terminal Emulator'ı açın.
    "osu" komutunu verin.
    su: access granted.... diye başlayan bir yazı çıkmış olması gerekiyor.
    Şimdi Terminal'i kapatın.
    Tebrikler, artık Root yetkilerine sahipsiniz.

Yüklediğiniz bir uygulama Root yetkilerine sahip olmak istiyorsa ekranda "izin ver, reddet" seçenekleri çıkacak. İzin verdiğiniz uygulamaları "superuser permissions" altında görebilirsiniz.

-Yeni Eklenen Bilgiler-

-*Platform 0.2 + Platform 0.3 Pre1 Binary + Wifi Dosyaları* kolay kurulum için birleştirilip paket haline getirildi.
    ↑ 18 Aralık 2010 Cumartesi ↑
    - Program Yüklemek başlığı eklendi.
    - Genel Kullanım başlığı eklendi.
    ↑ 19 Aralık 2010 Pazar ↑
    - JetDroid Platform 0.3 Pre1 paketine hareket sensörü eklendi.
    ↑ 22 Aralık 2010 Çarşamba ↑
    -SSS- başlığı eklendi.
    ↑ 15 Ocak 2011 Cumartesi ↑
    -JetDroid Platform 0.3 Pre3 paketi artık titreşim ve daha iyi bir grafik hızlandırıcı içeriyor.
    ↑ 02 Şubat 2011 Çarşamba ↑
    - Program Yüklemek başlığına 2.yöntem eklendi.
    ↑ 04 Şubat 2011 Cuma ↑
    -Video'lu Kurulum Anlatımı eklendi!
    ↑ 11 Şubat 2011 Cuma ↑
    -"JetDroid'de Root yetkileri almak" başlığı eklendi.
    ↑ 14 Şubat 2011 Pazartesi ↑

-SSS-

-Başka bir telefona yükleyebilir miyim?
    --> Kesinlikle hayır, bu proje sadece Jet içindir, başka bir telefona yüklemeye çalışırsanız %100 brick olur.

-Proje ne zaman bitecek?
    --> Hiçbir bitiş tarihi verilmemiştir ve büyük ihtimalle verilmeyecektir.

Anasayfa
    Forum

Eğer ingilizce biliyorsanız diğer kurulum rehberi;
    Resimli Anlatım

Resimlerin bazıları JetDroid Dev Team üyesi olan "Bonsitm"den alıntıdır.

Eğer Jetdroid'i yüklediyseniz mesaj atın bende aşağıda gördüğünüz listeye adınızı ekliyeyim

Jetdroid'i deneyen üyeler;
    1. Berke001
    2. eleanor67
    3. teto_sefa
    4. garcia1985
    5. gkbrkylmz
    6. cp1369
    7. kaan0551
    8. sultan22
    9. forumaktif
    10. miharbi000
    11. SchwarzWeiss
    12. singar15
    13. bahasomu
    14. çıldırtan jet
    15. bariserken

İsteğe bağlı imza;
    [center][image]https://store.donanimhaber.com/fa/58/ed/fa58eda0f5d41e45b604b022cf27a0fa.png[/image][center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_45245603/tm.htm] 

[b][color=Blue][size=2]-JetDroid-[/size][/b][/center][/link][/color]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 19 Şubat 2011; 12:55:09 >

• İlk türkçe makaleyi (yükleme yönergesini) sen mi açtın bilemiyorum ama, güzel bir iş çıkarmışsın arkadaşım, seni tebrik ediyorum. çalışmalarının devamını diliyorum. ben de zaman bulup, wifi çalışan jetdroid sürümünü deneyememiştim. şimdi onu deneyeceğim, buraya yine izlenimlerimi yazarım.

ama ilk hiçbir şey çalışmayan halinde bile .apk oyunlar gayet güzel bir şekilde çalışıyordu ve oynaması çok keyifliydi.

kolay gelsin iyi çalışmalar.
  • konuyu actiginiz icin guzel bir anlatim yaptiginiz icin tesekkurler emeginize saglik bnde en kisa surede denemek istiyorum :)

birde sorum olucak wifi calisiyor demissiniz jetdroid de normal opera miniden daha guzel bir sekilde internete girilebiliyormu yani daha iyi bir browser varmi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: imfisher

konuyu actiginiz icin guzel bir anlatim yaptiginiz icin tesekkurler emeginize saglik bnde en kisa surede denemek istiyorum :)

birde sorum olucak wifi calisiyor demissiniz jetdroid de normal opera miniden daha guzel bir sekilde internete girilebiliyormu yani daha iyi bir browser varmi ??
    @eleanor67
    Teşekkürler... İlk Türkçe anlatım bu oldu. Umarım işe yarar.

@aykurb
    Dahili browser'da Favoriler, En çok ziyaret edilenler, Geçmiş, Sekme, Metin seçme, Sayfada bulma gibi temel özellikler mevcut. Opera Mini kadar kullanışlı olmasa da tatmin ediyor.
    Opera Mini ve Mobile yükledim ama çalışmadı. Sanırım daha her sürücü tanıtılmadığı için sorunlar çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berke001

@eleanor67
    Teşekkürler... İlk Türkçe anlatım bu oldu. Umarım işe yarar.

@aykurb
    Dahili browser'da Favoriler, En çok ziyaret edilenler, Geçmiş, Sekme, Metin seçme, Sayfada bulma gibi temel özellikler mevcut. Opera Mini kadar kullanışlı olmasa da tatmin ediyor.
    Opera Mini ve Mobile yükledim ama çalışmadı. Sanırım daha her sürücü tanıtılmadığı için sorunlar çıkıyor.

Alıntıları Göster
    süpersin... berke hocam

kurtar bizi şu kısır sistemden...

bu aşağıda yazdıkların bugünkü versiyon itibarı ile kullanılabilir durumda değil mi

Neler hazırlanıp telefona tanıtılacak;
    1. GSM, 3G
    2. Bluetooth
    3. Hoparlörler
    4. 3,5 mm kulaklık girişi
    5. Mikrofon
    6. Radyo
    7. GPS alıcısı
    8. Titreşim
    9. Kameralar
    10. Flaş
    11. Saat
    12. Sensörler

• quote:

Orijinalden alıntı: gtman

süpersin... berke hocam

kurtar bizi şu kısır sistemden...

bu aşağıda yazdıkların bugünkü versiyon itibarı ile kullanılabilir durumda değil mi

Neler hazırlanıp telefona tanıtılacak;
    1. GSM, 3G
    2. Bluetooth
    3. Hoparlörler
    4. 3,5 mm kulaklık girişi
    5. Mikrofon
    6. Radyo
    7. GPS alıcısı
    8. Titreşim
    9. Kameralar
    10. Flaş
    11. Saat
    12. Sensörler

Alıntıları Göster
    @gtman

Evet bu saydıklarım henüz çalışmıyor. Yavaş yavaş olacak. Bakın Wi-fi bitti bile...

• quote:

@gtman

Evet bu saydıklarım henüz çalışmıyor. Yavaş yavaş olacak. Bakın Wi-fi bitti bile...

Alıntıları Göster
    Ben Jetdroid için Wi-fi geliştirileceğini biliyordum. Yapılacaklar listesi oluşturuyorlar.

Anladığım kadarıyla Jetdroid 0.3'ün tam sürümü çıktığında aşağıdaki özelliklere kavuşacağız;
    -Gerçek zamanlı saat
    -Batarya ile ilgili bilgi
    -Ses
    -Ekran ile ilgili bugların düzeltilmesi
    -GSM, 3G erişimi
    -Akselerometre (neredeyse çalışır halde)
    -Ekran kalibrasyon yazılımı (bitti bile)
    -Wi-fi (bitti bile)

• quote:

Ben Jetdroid için Wi-fi geliştirileceğini biliyordum. Yapılacaklar listesi oluşturuyorlar.

Anladığım kadarıyla Jetdroid 0.3'ün tam sürümü çıktığında aşağıdaki özelliklere kavuşacağız;
    -Gerçek zamanlı saat
    -Batarya ile ilgili bilgi
    -Ses
    -Ekran ile ilgili bugların düzeltilmesi
    -GSM, 3G erişimi
    -Akselerometre (neredeyse çalışır halde)
    -Ekran kalibrasyon yazılımı (bitti bile)
    -Wi-fi (bitti bile)

Alıntıları Göster
    hocam ben bu sürümü anlattığınız dosyalardan yükleyemedim.
    daha önceki yüklediğim sürümler çalışıyordu ama bunu çalıştıramadım.

önce jetdroid 0,2 yi extrack yaptım, ardından içerisine pre release 0,3 ü extract ettim, ancak geliyor "android" logosu görünüyor boot olurken, ardından bir 5 saniye bekliyor ve bi anlık komut ekranı geliyor "boot loader daki yazılar gibi siyah ekranda" ama ne yazdığı bile okunmadan tekrar "android" boot logosu kısmına geri dönüyor, ve bu sürekli tekrar ediyor.

bir anlık komut satırı ve android logosu doluyor yine aynı yine aynı.

neyi atladım acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: eleanor67

hocam ben bu sürümü anlattığınız dosyalardan yükleyemedim.
    daha önceki yüklediğim sürümler çalışıyordu ama bunu çalıştıramadım.

önce jetdroid 0,2 yi extrack yaptım, ardından içerisine pre release 0,3 ü extract ettim, ancak geliyor "android" logosu görünüyor boot olurken, ardından bir 5 saniye bekliyor ve bi anlık komut ekranı geliyor "boot loader daki yazılar gibi siyah ekranda" ama ne yazdığı bile okunmadan tekrar "android" boot logosu kısmına geri dönüyor, ve bu sürekli tekrar ediyor.

bir anlık komut satırı ve android logosu doluyor yine aynı yine aynı.

neyi atladım acaba??

Alıntıları Göster
    Ya şimdi baktım da hiç dikkat etmiyorsunuz arkadaşlar. verdiğiniz linklerdeki arşivlerin ".tar" ikisinde de "boot" klasörü yok bi kere....

hayret bişey.

• quote:

Ya şimdi baktım da hiç dikkat etmiyorsunuz arkadaşlar. verdiğiniz linklerdeki arşivlerin ".tar" ikisinde de "boot" klasörü yok bi kere....

hayret bişey.

Alıntıları Göster
    Bu makalede yanlış bişeyler var.

ben çalıştıramadım bu jetdroid 0,3 kerneli.

arkadaşım acaba ben bootloader e yeniden yüklemedim ondan mıdır??

yani bootloader da güncellendi mi??
  • quote:

Alıntıları Göster
    Geçen sene Samsung Jet'i ilk aldığım zamanlar bu proje yeni ortaya çıkmıştı ve yabancı forumlarda birşeyler yapmaya başlamışlardı. Eğer gelinen son nokta buysa, bu noktaya 1 senede gelindiğini ileteyim. Ona göre gelişim sürecinin ne kadar zaman alacağını göz önünde bulundurabilirsiniz belki bir faydası olur bilginin

Ben 2-3 ay önce Galaxy S'e geçiş yapıp Jet'i de sattım bu arada.

• quote:

Alıntıları Göster
    ben olayı çözdüm. bize verip extract etmemizi istediğin arşiv adı "JetPlatform-experimental-binary-100624.tar"
    ama senin resimde verdiğin ve extract sonucu oluşacak dediğin klasörün adı "JetDroid 0.2 AIO" ancak o arşivi extract edince "JetDroid 0.2 AIO" isimli bi klasör oluşmuyor ve o "JetDroid 0.2 AIO" isimli klasör bende var ve başka bi kaynaktan daha önce indirmiştim ve çalışıyor ancak senin verdiğin arşiv başkaaa, ve verdiğin arşiv neden bilmem ama çalışmıyor.

ancak "JetDroid 0.2 AIO" arşiv içeriği çalışıyor ben zaten daha önce onla yüklemiştim.

• quote:

ben olayı çözdüm. bize verip extract etmemizi istediğin arşiv adı "JetPlatform-experimental-binary-100624.tar"
    ama senin resimde verdiğin ve extract sonucu oluşacak dediğin klasörün adı "JetDroid 0.2 AIO" ancak o arşivi extract edince "JetDroid 0.2 AIO" isimli bi klasör oluşmuyor ve o "JetDroid 0.2 AIO" isimli klasör bende var ve başka bi kaynaktan daha önce indirmiştim ve çalışıyor ancak senin verdiğin arşiv başkaaa, ve verdiğin arşiv neden bilmem ama çalışmıyor.

ancak "JetDroid 0.2 AIO" arşiv içeriği çalışıyor ben zaten daha önce onla yüklemiştim.

Alıntıları Göster
    ya ben bu pre release 0.3 ü JetDroid 0.2 AIO klasöründeki dosyaların üzerine extract ettim ve açmayı başardım ama

denildiği gibi wifi filan açmayı beceremedim. şöyle bi etraflıca anlatan biri açıklasın ya. en güncel halini tek arşiv olarak versin biz de yükleyelim olmaz mıydı??

• quote:

ya ben bu pre release 0.3 ü JetDroid 0.2 AIO klasöründeki dosyaların üzerine extract ettim ve açmayı başardım ama

denildiği gibi wifi filan açmayı beceremedim. şöyle bi etraflıca anlatan biri açıklasın ya. en güncel halini tek arşiv olarak versin biz de yükleyelim olmaz mıydı??

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu ubuntuyu nasıl vutiral mı neyle pc ye sanal olarak kuracaz bide indirdiğimiz ıso formatıyla indiyo bunlamı kuracaz sanal oalrak
  • quote:

Orijinalden alıntı: teto_sefa

arkadaşlar bu ubuntuyu nasıl vutiral mı neyle pc ye sanal olarak kuracaz bide indirdiğimiz ıso formatıyla indiyo bunlamı kuracaz sanal oalrak

Alıntıları Göster
    @igtx
    Evet projenin ne yazık ki hızlı ilerlediği söylenemez. Ama ne yapalım donanıma aldanıp aldık bir Jet...

@teto_sefa
    BURADAN Virtual Box'ı indirin ve kurun.
    - Programı açın.
    - "Yeni"'ye tıklayın
    - "İleri"ye tıklayın
    - İsim kısmına Ubuntu yazın ve "ileri"ye tıklayın
    - 512 MB olarak ayarlayın (bilgisayarınızın özelliklerini bilmiyorum ram'iniz az ise bu ayarı daha da düşürebilirsiniz)
    - "Boot Hard Disk" ve "Create new hard disk" seçenekleri işaretli olsun.
    - "İleri"ye tıklayın
    - "Dinamik genişleyen kalıp" seçin, "ileri"ye tıklayın
    - Tekrar "ileri"ye tıklayın
    - "Bitir"e tıklayın
    - Şimdi "Ubuntu" diye bir yer oluşmuş olacak ona sağ tık, ardından ayarlar'ı seçin
    - "Depolama"ya basın, IDE Controller altında Empty yazan yere tıklayın
    - Sağda CD Device kısmının hemen yanındaki dosya simgesine tıklayın
    - Ekle'ye tıklayın ve indirdiğiniz .iso dosyasını gösterin.
    Sonra başlatabilirsiniz.
    Not: Benim Virtual Box yarı İngilizce yarı Türkçe bu nedenle biraz garip anlattım. Yapamazsanız resimli anlatım:http://code.google.com/p/jetdroid/wiki/InstallationGuide ("Prepare Ubuntu Linux" kısmının altında)

@eleanor67

Linkte sorun varmış. Çok özür dilerim. Bahsettiğiniz Jetdroid 0.2 AIO dosyasını ekledim.

Ama şimdi de sizin yaşadığınız sorunun aynı bende de var.
    0.2 üzerine 0.3'ü yapıştırıyorum.
    -Virtual Box ile denedim.
    -Normal olarak kurulmuş Ubuntu ile denedim.
    -Hafıza kartını biçimlendirerek denedim.
    ....
    Olmadı...

Off yaa bir de kurulum rehberi hazırladım. Daha kendim kuramıyorum

Şimdi yeni yöntemler arıyorum.

• saol berke denicem şimdi bide samsung jet firmware bölümünnü 14üncümü 13 üncümü sayfasında biri daha bununla ilgili açıklama yapmıştı onada bak istiyorsan.. ha bide unutmadan şimdi biz multiloader ile boot dosyasını değiştirecez ya sonra doridi kullanırkende samsungun kendi işletim sisteminin versiyonunu yüksetebilcekmiyiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teto_sefa -- 17 Aralık 2010; 21:54:57 >
  • quote:

saol berke denicem şimdi bide samsung jet firmware bölümünnü 14üncümü 13 üncümü sayfasında biri daha bununla ilgili açıklama yapmıştı onada bak istiyorsan.. ha bide unutmadan şimdi biz multiloader ile boot dosyasını değiştirecez ya sonra doridi kullanırkende samsungun kendi işletim sisteminin versiyonunu yüksetebilcekmiyiz..

Jetdroid'i yükledikten sonra Samsung'un işletim sistemini yükseltirseniz Jetdroid Bootloader silinir.
    Ben zaten bu şekilde Jetdroid'i kaldırdım ve telefonu servise verdim.

Şimdi dediğiniz sayfaya bakıyorum.
  • quote:

quote:

saol berke denicem şimdi bide samsung jet firmware bölümünnü 14üncümü 13 üncümü sayfasında biri daha bununla ilgili açıklama yapmıştı onada bak istiyorsan.. ha bide unutmadan şimdi biz multiloader ile boot dosyasını değiştirecez ya sonra doridi kullanırkende samsungun kendi işletim sisteminin versiyonunu yüksetebilcekmiyiz..

Jetdroid'i yükledikten sonra Samsung'un işletim sistemini yükseltirseniz Jetdroid Bootloader silinir.
    Ben zaten bu şekilde Jetdroid'i kaldırdım ve telefonu servise verdim.

Şimdi dediğiniz sayfaya bakıyorum.

Alıntıları Göster
    hmmm o zaman ben şimdilik sadece ubuntuyu sanal olarak kuracam sen 0.3 ü halletikten sonra açıklarsın o zaman kurarım..

• quote:

hmmm o zaman ben şimdilik sadece ubuntuyu sanal olarak kuracam sen 0.3 ü halletikten sonra açıklarsın o zaman kurarım..

Alıntıları Göster
    Dediğiniz sayfada nasıl kurulacağı ile ilgili bir anlatım varmış.
    Sorun o değil Jetdroid 0.2 sorunsuz kuruluyor. Üzerine 0.3 atıldığında yine çalışıyor ama wi-fi yok.

Çok garip bir sorun doğrusu... Jetdroid Forumuna soracağım.
  • quote:

Dediğiniz sayfada nasıl kurulacağı ile ilgili bir anlatım varmış.
    Sorun o değil Jetdroid 0.2 sorunsuz kuruluyor. Üzerine 0.3 atıldığında yine çalışıyor ama wi-fi yok.

Çok garip bir sorun doğrusu... Jetdroid Forumuna soracağım.

Alıntıları Göster
    ya bende ubutnuyu kuruyordum hazır kısmına geldi durmaya başladı :S
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.