Şimdi Ara

OCZ, Silencer serisi 760 Watt kapasiteli yeni güç kaynağını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• OCZ bugün yaptığı bir açıklamayla ürün gamına yeni eklediği PC Power & Cooling markalı Silencer serisi 760 Watt'lık güç kaynağını tanıttı. 80Plus sertifikasına sahip olan ve sunduğu %88 seviyesindeki yüksek verimlilikle dikkat çeken güç kaynağı, tek kanal 12v rail tasarımını baz alıyor. Aynı rail üzerinden 74A sağlayabilen güç kaynağı, 80mm çapında olan ve 36 dbA gürültü yarattığı belirtilen fan ile soğutuluyor.

Hata öncesi kullanım süresi 100.000 saat olan 760 Watt kapasiteli yeni güç kaynağının yakında satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise açıklanmadı.

• Neden 80 MM fan acaba
  • eksoz yöntemi daha başarılı olduğu için...
  • modüler olmaması ve 80mm fan olması pc power&cooling markasının klasik özellikleri zaten..
    hala da değiştirmeye niyetleri yok sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 14 Aralık 2010; 22:30:22 >
  • 12v kanalından 74 amper demek 12v kanalından 888w güç demek nasıl oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

12v kanalından 74 amper demek 12v kanalından 888w güç demek nasıl oluyor ?

ürünün resmi sitesinde ve haberde yanlış yazılmış sanırım..
    74A 910w olan modele ait bir değer..
    760w olan modelin 12v 62A olması lazım..
    http://www.pcpower.com/products/description/Silencer_910W/index.html
    http://www.pcpower.com/products/description/Silencer_760W/index.html
    (about kısmında ve tech specs kısmında farklı değerler görünüyor)

• modüler de olsaydı çok güzel olurdu 2 adet gtx 295 çalıştırdığını söylüyor 760watt olanın
  • bu haberde bi yanlışlık var tek 12v rail 74A verebilseydi bu psu Ocz bunu 760w diye değil 1000W diye satardı hatta kapış kapış

64A olsa bile fazla ozaman diğer raillerle beraber bu psu 900w civarı bişeyi bulur , 74 imkansız

Kendi sitesindede var yanlışlık 760W psu için tek kanaldan 54A bile süper deger 20A fazlası var bide bunda
  • quote:

Output: +3.3V @ 24.0A
    +5V @ 30.0A
    +12V @ 62A
    -12V @ 0.8A
    +5VSB @ 3.0A
    +3.3V & +5V Combined = 150W Max
    Contiuous Power = 760W Max
    Peak Power = 836W Max

teknik özellikler kısmında bu şekilde yazıyor..yani 12v=62A
    corsair,seasonic 750w psuların da 62a verdiği düşünülürse
    yeni çıkan üst seviye bir ürün için mantıklı olan değer budur kanımca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 15 Aralık 2010; 9:27:33 >
  • bu modülerlik nasıl bir özellik biri anlatabilir mi acaba ? uzun zamandır dizüstü kullanıyorum biraz uzak kaldım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

bu haberde bi yanlışlık var tek 12v rail 74A verebilseydi bu psu Ocz bunu 760w diye değil 1000W diye satardı hatta kapış kapış

64A olsa bile fazla ozaman diğer raillerle beraber bu psu 900w civarı bişeyi bulur , 74 imkansız

Kendi sitesindede var yanlışlık 760W psu için tek kanaldan 54A bile süper deger 20A fazlası var bide bunda

hayır hiçte fazla değil bende 610 wattlığını kullanıyorum 2 senedir benimki zaten 49A 74A olamaz o durum mantıksız ama 62 A olması gayet mantıklı 12v kanalının yüksek amper beslemesi olması tek kanalın doğasında var zaten

• Arkadaşlar şu tek kanaldan amper işini biri anlatabilir mi nedir, ne içindir, ne işe yarar?. Şimdi ben high power 750w psu almayı düşünüyorum bunla onun arasındaki tek kanal farkı nedir. Bi açıklarsanız çok makbule geçer

Not:Küçük bir araştırmadan sonra sorumun cevabını öğrendim teşekkürler. Psu seçimimde Sapphire 625w olucak galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimdincer -- 15 Aralık 2010; 14:47:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.