Şimdi Ara

Musluktan su çok az akıyor.nasıl çözebilirim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
57.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birden musluktan çok az akmaya başladı basit ve etkili bir çözüm arıyorum.musluğu değiştirmenin dışında.bir yerde tıkanma olabilir diyedüşünüyorum ama nasıl çözebilirim bilmiyorum.suyun aktığı ağızda tıknamanın olduğunu düşünüyorum.tavsiyeleriniz?

• Musluğun ağzında olan sökülüp takılan bir kısım var oraya pislik gelmiştir
    Elinlee çevirerek açmayı dene gücün yetmezse pense gibi bir şey bul
     Musluktan su çok az akıyor.nasıl çözebilirim?
  • Kapı önündeki vanayı biraz daha aç yada üstteki bir arkadaşın dediği gibi muslukta kir birikmiş olabilir.Vanada arıtma varsa o da bir süre sonra suyun akışını yavaşlatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svs07 -- 13 Aralık 2010; 17:16:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremdumanli

Birden musluktan çok az akmaya başladı basit ve etkili bir çözüm arıyorum.musluğu değiştirmenin dışında.bir yerde tıkanma olabilir diyedüşünüyorum ama nasıl çözebilirim bilmiyorum.suyun aktığı ağızda tıknamanın olduğunu düşünüyorum.tavsiyeleriniz?

muslukçuya git derim.
  • borunun açık havayla temas eden bir yerleri varsa donmuştur ufak bir ısıtıcıyla halledebilirsin..
  • bizim burda da musluklara su tazyikli gelmiyor, hatta bazen kesiliyor. (çatı katı) Onu nasıl çözeceğiz?
  • Sular kesilmiş olabilir. Boruda kalan suyu kullanıyor olabilirsin. 10-15 dk tamamen açık bırak musluğu eğer hala aynı şiddette su akıyorsa sular kesilmemiştir

Başka bişey gelmedi aklıma

Edit : Nickten hatırladım Bursa-İstanbul arası gidecektin n'oldu gidebildiniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 14 Aralık 2010; 12:41:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

bizim burda da musluklara su tazyikli gelmiyor, hatta bazen kesiliyor. (çatı katı) Onu nasıl çözeceğiz?

Kendinize su deposu alacaksınız çatıya. Depoyada su motoru ( tam adını hatırlayamadım ) takacaksınız sorun çözülecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeepOut

quote:

bizim burda da musluklara su tazyikli gelmiyor, hatta bazen kesiliyor. (çatı katı) Onu nasıl çözeceğiz?

Kendinize su deposu alacaksınız çatıya. Depoyada su motoru ( tam adını hatırlayamadım ) takacaksınız sorun çözülecek...

çatıda su deposu var ama kullanılmıyormuş. Su motoru var mı bilmiyorum.
  • Bu traş köpüklerindeki kapağı al asit dök ve musluğun ucuna tut, kireç yapmışsa kirecin çözülmesi gerekli
  • ben tesisatçıyım. birçok neden olabilir tazikli gelmemesinin nedeni. bina kaç yıllık eger 15 yıldan eskiyse büyük ihtimal galvenez borudan yapılmıştır ve zamanla paslanarak borular içinde daralıyor buda tazigin azalmasına sebeb oluyor. yeni sistemlerde bütün borular pprc yani plastik bu borularda sorun cıkmaz bunun gibi. belediyenin ana şebekedende sebeb olabilir basınç azdır vs.
  • Musluğun altına mıknatıs koyo foşur foşur akar
  • quote:

apartmanda hidrofor yoktur muhtemelen, hidrofor alarak çözebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: müğendis

quote:

apartmanda hidrofor yoktur muhtemelen, hidrofor alarak çözebilirsiniz

mal sahibi ben değilim. Olsa alır çözerdim, neyse idare edeceğiz anlaşılan böyle.
  • Arkadaslar benim sorunum su az akiyo banyoda akiyo hizli ama mutfakta cok az akiyo filitreyi temizledim sorunu nasil coze bilirim tsk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Arkadaslar benim sorunum su az akiyo banyoda akiyo hizli ama mutfakta cok az akiyo filitreyi temizledim sorunu nasil coze bilirim tsk

Bu ne birader

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google’dan gelenler için burada dursun;

Batarya ile lavabo altındaki ara musluk arasındaki flex boru diye tabir edilen esnek bağlantı borularını bilirsiniz. Bu fleksiler ile ara muslukların bağlandığı yerde çok küçük plastik filtreler bulunuyor.

Bu filtreler tıkandığında evin diğer kısımlarında sıkıntı yokken bu bataryadan / musluktan su ip gibi az geliyor.

Filtreleri çıkarıp temizleyin.

Kolay gelsin,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.