Şimdi Ara

Galaxy çift GPU'lu Fermi X2 modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
8.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün iddialı isimlerinden birisi olan Galaxy, çift GPU'lu Fermi X2 modelini gösterdi. Organize ettiği Asya Pasific Overclock Turnuvası'nda özel tasarımlı ekran kartlarını tanıtan Galaxy'nin en çok ilgiyi gören modeli, tahmin edebileceğiniz üzere Fermi X2 çözümü oldu. Nvidia'nın merakla beklenen GeForce GTX 595 modelinden farklı olarak Galaxy mühendislerince hazırlanan kart üzerinde iki adet Fermi GPU'suna ve NF200 yongasına yer verilirken, diğer detaylar ise henüz açıklanmadı.

İki adet 8pin güç konnektörüyle desteklenen ve yüksek kaliteli komponentlerle donatılan ekran kartının üretime bir hayli yaklaştığı düşünülüyor. Zira ilk defa Haziran ayında yapılan Computex 2010 fuarında GeForce GTX 470 X2 modelini lanse eden Galaxy'nin, aradan geçen süre zarfında da çalışmalarına ara vermeden devam ettiği bildiriliyor. Galaxy veya Nvidia'nın çift GPU'lu Fermi X2 modellerini ne zaman pazara sunacakları henüz bilinmezken, AMD HD 5970 muhtemelen 2010'u da lider olarak kapatarak önemli bir başarıya imza atacak gibi görünüyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Galaxy özel tasarımlı ekran kartlarını gösterdi

• kız güzelmiş desem yalan olur aslında ama dikkat çekici bir yanı var.. en azından karta göre!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychemy -- 13 Aralık 2010; 15:13:34 >
  • Çift GPU'lu fermilerin resimleri fermiler çıkmadanda dolaşıyordu fakat bir icraat yok ve güç tüketiminden dolayı olacağını hiç sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 13 Aralık 2010; 16:00:45 >
  • aha nvidiya çift cpu soba yapmış :) ve elektirik fatururanısa sağdık olarak devleete bağışta buluna bilrsiniz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

aha nvidiya çift cpu soba yapmış :) ve elektirik fatururanısa sağdık olarak devleete bağışta buluna bilrsiniz:)

abartma yaw soba felan sen bendeki ati volkanik dağ tabanlı 4870x2 yi görücen :D nvıdıanın sobasına kurban olam ben

birde bu tedaşa çalışma tabiri felan var geçen iddalaştık abi bu vgayı alan ve pc sine takan adamın diğer bileşenleride ultradır buda onun durumu iyi demektir bu sebepten fazla gelecek 3-5 tl elektrik faturasının önemi yoktur
  • ekran kartını bilmem ama nvidia eteği güzelmiş:)
  • Yuh be! Kaç kilo çeker acaba o kart? Madem çoklu GPU yapıyorsun bari mimariyi geliştirde daha küçük alana sığdır o işlemcileri. x2 diye 40-50 cm'lik pcb'lere dayıyorlar transistörleri sonra buna son teknoloji en üst model kart diyorlar.Firmalarda bu manyaklık olduktan sonra özel kasalara 1 metrelik 8 GPU'lu X8 ekran kartları takar sonra bunlara "Alın size über kart" derler.Gelişmiş bir kart değildirki o.Eğer aynı boyutlarda daha iyi bir kart yapılıyorsa işte o gelişmiş karttır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: collodin

Yuh be! Kaç kilo çeker acaba o kart? Madem çoklu GPU yapıyorsun bari mimariyi geliştirde daha küçük alana sığdır o işlemcileri. x2 diye 40-50 cm'lik pcb'lere dayıyorlar transistörleri sonra buna son teknoloji en üst model kart diyorlar.Firmalarda bu manyaklık olduktan sonra özel kasalara 1 metrelik 8 GPU'lu X8 ekran kartları takar sonra bunlara "Alın size über kart" derler.Gelişmiş bir kart değildirki o.Eğer aynı boyutlarda daha iyi bir kart yapılıyorsa işte o gelişmiş karttır.

ne saçma bir yorum ya...
    o zaman galaxy otursun mimari geliştirsin, bu gpu'lar 5 kuruş'tan bile çok daha küçük olsun, nvidia kapatsın tükkanı, dağıtsın fabrikayı... galaxy madem yapabiliyo, kendin pişir kendin ye yapsın!

AYRICA O KARTI O ETKİNLİKTE ÇALIŞTIRDIKLARINI SANMIYORUM!!!
    2 TANE İŞLEMCİYİ ORAYA TUTTURMAKLA BİTMİYO BU İŞLER.
    BAKALIM 100 DERECENİN ALTINDA TUTABİLİCEKLER Mİ O KARTI? TUTAMAZLARSA KASANIN KAPAĞI AÇIK ŞEKİLDE, KARTIN ÜSTÜNE ÇAYDANLIK KOYARAK SET ÜSTÜ OCAK GİBİ KULLANIRIZ.
  • bu kart pci e slotunu yamultur
  • Fermi X2;PSU katili
  • böyle hatunları gördükten sonra ekran kartıyla ilgili nasıl bir yorum yapabileceğim bilemiyorum.
    tek diyeceğim ağzımdan salyalar akıtarak okudum haberi
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Çift GPU'lu fermilerin resimleri fermiler çıkmadanda dolaşıyordu fakat bir icraat yok ve güç tüketiminden dolayı olacağını hiç sanmıyorum.

Haberi görünce benimde aklıma ilk bunlar gelmişti. Amaçın ilgiçekmek oldugu apacık meydanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopatx -- 13 Aralık 2010; 17:13:22 >
  • Yaramaz bu kart arkadaş.Piyasada şu anda satılıyor olsa bile çok fazla satış yapacaklarını düşünemiyorum.Bir gtx 470 herşeye yeter.Fazlası zarardır yazıktır günahtır.

Nvidia gitsin tesla cart curt ile uğraşsın.Ya adam gibi oyun gpu birimi kursunlar ya da başka amaçla üretilen gpu'yu cilalayıpta millete satmasınlar. bannnnnn nvidia.
  • Yine mi Galaxy yine mi Fermi X2... Thor'un çekici bile bundan daha küçük yada hatun mu kısa anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

quote:

Orijinalden alıntı: collodin

Yuh be! Kaç kilo çeker acaba o kart? Madem çoklu GPU yapıyorsun bari mimariyi geliştirde daha küçük alana sığdır o işlemcileri. x2 diye 40-50 cm'lik pcb'lere dayıyorlar transistörleri sonra buna son teknoloji en üst model kart diyorlar.Firmalarda bu manyaklık olduktan sonra özel kasalara 1 metrelik 8 GPU'lu X8 ekran kartları takar sonra bunlara "Alın size über kart" derler.Gelişmiş bir kart değildirki o.Eğer aynı boyutlarda daha iyi bir kart yapılıyorsa işte o gelişmiş karttır.

ne saçma bir yorum ya...
    o zaman galaxy otursun mimari geliştirsin, bu gpu'lar 5 kuruş'tan bile çok daha küçük olsun, nvidia kapatsın tükkanı, dağıtsın fabrikayı... galaxy madem yapabiliyo, kendin pişir kendin ye yapsın!

AYRICA O KARTI O ETKİNLİKTE ÇALIŞTIRDIKLARINI SANMIYORUM!!!
    2 TANE İŞLEMCİYİ ORAYA TUTTURMAKLA BİTMİYO BU İŞLER.
    BAKALIM 100 DERECENİN ALTINDA TUTABİLİCEKLER Mİ O KARTI? TUTAMAZLARSA KASANIN KAPAĞI AÇIK ŞEKİLDE, KARTIN ÜSTÜNE ÇAYDANLIK KOYARAK SET ÜSTÜ OCAK GİBİ KULLANIRIZ.

Saçmalayan kim oluyor burda kardeşim?? Zaten Galaxy geliştirsin demiyorum ben lafım nvidia'ya. Keşke cevap vermeden önce yorumumu biraz düşünüp sentezleseydinde bu komik durum ortaya çıkmasaydı. Birde anlamlı ve kullanışlı bir şey olsaydı diğer firmalar çoktan yapardı bu x2'leri.Kartları büyüte büyüte bu hale getirdiler ve dahada fazla büyütmeye korkuyorlar.ATI'nin ve Nvidia'nın amiral gemisi kartları zaten yeterince büyük.Full tower kasalara anca sığıyorlar. Nvidia "Hayvan" gibi olan kartını "Hayvan oğlu hayvan" gibi yapmaktan utandığı için çıkaramıyor.Ayrıca güç tüketimi meseleside var tabi.Adam gibi kullanışlı x2'leri 32nm yada 28nm geçildiğinde anca görürüz. Demek istediğim bu şekilde hiçbir teknolojik geliştirme yapılmadan sadece yüzey alanını büyüterek ürettikleri kartları kullanıcıya sunmaları hiç hoş bir durum değil.
  • Kız çok çirkin..
  • Hard Disk Yuvaları Kesmek Gerek Eski P3 Kasalarda Kasadan Dışarı Çıkar Bu kart

Ayrıca Bu tek GPU ?
    https://forum.donanimhaber.com/images/ImageThumbnail.aspx?path=https://forum.donanimhaber.com/images/images/haber/galaxyfermix2_other2_dh_fx57.jpg&p1=4&p2=0&p3=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GET LOW -- 13 Aralık 2010; 17:24:22 >
  • bu da 2009 daki fermiler gibi maket olmasın, zumlayıp bakmak lazım
  • Kartı bilmem ama kızlar 4 gpu'lu :)
  • Kızla nvidia arasında bi orantı kurarsak görüntü takoz ama fizik onnumara :)physx de devrim yapmış gibi nvidia :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.