Şimdi Ara

AMD, Catalyst sürücüsünü baştan aşağı yeniledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD yaklaşan Radeon HD 6900 lansmanı öncesinde kullanıcı arabirimini tamamiyle yenilediği ve ekstra özellikler kazandırdığı Catalyst sürücü paketinin yeni yüzünü de gösterdi. Kullanıcı arabirimleri geliştirme konusunda sektörün deneyimli firmalarından Infusion ile iş birliğine giden AMD, daha kolay kullanılabilen verimli ve efektif bir kullanıcı arayüzü hazırladığını belirtiyor. Tasarımında internet tarayıcıların kullanım özelliklerinden esinlenilen yeni arayüzde sezgisel, görev tabanlı özellik keşfine önem verildiği belirtiliyor.

Hızlı navigasyon özellikleri, yeniden boyutlandırılabilir arayüz ve özelliklere tek tuşla erişim gibi özellikler ekseninde geliştirilen yeni kullanıcı arabiriminde, görselliğe ek olarak kullanıcıların sahip oldukları ekran kartından en yüksek seviyede istifade edebilmelerinin amaçlandığı belirtiliyor. Geliştirilmiş oyun deneyimi, daha iyi video yetenekleri ve daha verimli güç tüketimi gibi detayların ön plana çıktığı yeni sürücü tasarımında, haftalık olarak yayınlanacak AMD Catalyst Application Profile (CAP) güncellemeleriyle kullanıcılara, en son uygulama profilleri sunularak oyunlarda en yüksek multi GPU performansının sunulması hedeflenirken aynı zamanda, en yeni oyunlarda gelişmiş AA desteğinin aktif edilmesi de amaçlanıyor. Öte yandan AMD'nin Catalyst sürücü paketinin bundan böyle Radeon HD 6800 ve 6900 serisi ekran kartları için DivX Plus Codec Pack içereceği de açıklandı.

AMD'nin yazılımdan sorumlu başkan yardımcısı Ben Bar-Haim açıklamasında "Bugün duyurduğumuz AMD Catalyst yazılım güncellemeleriyle, endüstrinin en iyi grafik çözümlerinin daha iyi performans göstermesine katkı sağlarken, aynı zamanda en yüksek seviyede stabilite ve güvenilirlik sunmayı sürdürüyoruz." dedi. Ben Bar Haim açıklamasının devamında, aylık düzenli periyotlarla yayınlanan ana sürücü güncellemelerinin ise artık sadece grafik çözümleri için değil aynı zamanda Fusion işlemcileri için de performans geliştirmeleri sunacağını açıkladı. AMD'nin yeni sürücü tasarımı ilk olarak Catalyst 10.12'nin ön-izlem sürümü ile sahneye çıkacak ancak resmi kullanımı 2011'de başlayacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    AMD Catalyst sürücüsünün yeni yüzü

• sonunda amd den yazılım konusunda bir adım geldi.Zaten laptopa ayda yılda bir driver çıkıyor şu profil işi hiç yoktan iyidir..
  • AMD, 11 sayısını sevdi anlaşılan.
  • Kaputun altınında güzel olmasını umuyorum.nvidiadaki kaliteyi yaşarız umarım.bir sonraki kartım ati olabilir sürücü güzel olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 13 Aralık 2010; 13:10:35 >
  • quote:

Öte yandan AMD'nin Catalyst sürücü paketinin bundan böyle Radeon HD 6800 ve 6900 serisi ekran kartları için DivX Plus Codec Pack içereceği de açıklandı.

Özellikle bu kısım dikkatimi çekti. Yanlış hatırlamıyorsam DivX Plus codec'inde artık MKV desteği de var. Eğer iddia edildiği gibi yeni sürücüye DivX Plus desteği de gelirse sürücüden ücretsiz olarak GPU gücünü kullanarak video dosyalarının MKV'ye çevrilmesi mümkün olacak. Güzel bir gelişme.
  • Güzel gelişme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

Öte yandan AMD'nin Catalyst sürücü paketinin bundan böyle Radeon HD 6800 ve 6900 serisi ekran kartları için DivX Plus Codec Pack içereceği de açıklandı.

Özellikle bu kısım dikkatimi çekti. Yanlış hatırlamıyorsam DivX Plus codec'inde artık MKV desteği de var. Eğer iddia edildiği gibi yeni sürücüye DivX Plus desteği de gelirse sürücüden ücretsiz olarak GPU gücünü kullanarak video dosyalarının MKV'ye çevrilmesi mümkün olacak. Güzel bir gelişme.

Eğer düşündüğün gibi olursa benim de radeon serisine geçmemek için hiçbir
    sebebim kalmamış olacak.

• Bir de ismi Catalyst olmasa. Eninde sonunda AMD bu isimden de vazgeçecektir. Sevmiyorum ben bu ismi. Çok çektim geçmişte ve hala çeken arkadaşlar var.
  • Bu AMD 2xx 3xx 4xx unuttu galiba 5xx 6xx çıkarıyorlar hep.. Az kaldı NVIDIA almama. daha yüzüne bakarsam nağmerim..

NVIDIA nın yöneticisi dediği gibi ati görüntü kalitesini düşürüp performansa odaklanıyor diye :)))))
  • bende onboard 3300 ekran kartı vr... ccc den video dönüştürme yapabilir miyim... xilisoftla yapıyorum ama ondada cuda desteği vr...ayrıca amd stream teknolojisi bu işi yapıyorsa kullanıcılara ücretsiz streamla çalışan video dönüştürme programı vermesi mümkün mü
  • bugun veya 2-3 gün içinde ön izlem sürümü yani 10.12 gelebilir. çok güzel oldu bu gelişme. gerekliydi.
  • Diğer başlıkda da dediğim gibi eğer hala daha bütün oyunlar için ayrı profil oluşturulamıyorsa (mesela 1 oyun için AA açınca diğer oyunlar etkilenmesin) lüzumsuz bir geliştirme olmuş derim...
  • catalist en sonunda düzelti yani inşllah ..
  • bir notebook aldik. uzerinde ati mobility radeon hd 545v kodlu bir ekran karti var. ben surucusunu guncellemek istedigimde atinin sitesinin hic bir yerinde hd545v kodlu ekran kartina air bir driver bulamadim. hd 3xxx hd 4xxx hd 5xxx vs. var. hd545v hatta sonu v'li olanlarin hicbirisine ait driver bulamadim. butun ayarlar aldigim zamanki ayarlarda duruyor. ben ve benim gibi bu ekran kartina sahip vatadandaslar ne yapmali?
  • quote:

Orijinalden alıntı: panzehirtr

bir notebook aldik. uzerinde ati mobility radeon hd 545v kodlu bir ekran karti var. ben surucusunu guncellemek istedigimde atinin sitesinin hic bir yerinde hd545v kodlu ekran kartina air bir driver bulamadim. hd 3xxx hd 4xxx hd 5xxx vs. var. hd545v hatta sonu v'li olanlarin hicbirisine ait driver bulamadim. butun ayarlar aldigim zamanki ayarlarda duruyor. ben ve benim gibi bu ekran kartina sahip vatadandaslar ne yapmali?

5xxx serisi onuda içerir
  • quote:

Orijinalden alıntı: panzehirtr

bir notebook aldik. uzerinde ati mobility radeon hd 545v kodlu bir ekran karti var. ben surucusunu guncellemek istedigimde atinin sitesinin hic bir yerinde hd545v kodlu ekran kartina air bir driver bulamadim. hd 3xxx hd 4xxx hd 5xxx vs. var. hd545v hatta sonu v'li olanlarin hicbirisine ait driver bulamadim. butun ayarlar aldigim zamanki ayarlarda duruyor. ben ve benim gibi bu ekran kartina sahip vatadandaslar ne yapmali?

http://www.amd.com adresine girdikten sonra 'sürücü indir' mönüsünden, Notebook Graphics > Mobility Radeon Series > Mobility Radeon HD 5xxx Series > işletim sisteminizi seçeceksiniz. Ekran kartınızın güncel sürücüsüne bu şekilde ulaşabilirsiniz.

• orayi gordum. ancak bu notebook un ekran karti 5000 serisi bir ekran karti degilki.
    hatta ayni ekran kartina sahip notebooku olan arkadasim, baslikta bahsi gecen surucuden onceki surucuyu sizin dediginiz sekilde yukledikten sonra, sistem bilgisi kisminda ekran karti modeli icin ATI MOBILITY RADEON HD 4500/5100 series demisti. bunu gordugumde iyice aklim karisti. bizim ekran karti melez gibi geldi bana.
    sizin dediginiz sekilde yukleme yaptigimda bunun aynisinin olacagindan suphem yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.