Şimdi Ara

Çin Üretimi minibüs fırsatı 23990 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
26.759
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thunderace

euro ncap in arkasında kimler var bi düşünün? Adı üstünde yüro :) çinliler bol yıldız haketseler dahi verme ihtimalleri yok çünkü bindikleri dalı kesmek olur. Ayrıca çin in maksadı yıldız almak olsa 6 yıldız alacak araba üretirler bugünü yarını yok adamlar hertürlü teknolojiye sahipler, sahip olmadıkları şey marka ve imaj sadece.

• dikkat ettiyseniz çin malıyla karşılaştırmadım. bu çin malı minibüse 5 sene yük yükleyip kullanırsınız sonra dağılır, transporter 25 sene de yükleseniz bana mısın demez. kia'nın araçları da ucuz olduğu için ve insanımızın cipim var egosunu tatmin etmesine yardımcı olduğundan çok satıyor. yoksa aynı amaca hizmet edecek bir grand cherokee veya range rover'ın eline su dökemez.

quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

kia'nın 4x4 araçlarının leblebi gibi satıldığı bir ülkede yaşıyoruz. özellik ve şekil mi, dışarıdan baktığınızda range rover'la benzer gibi görünür. koyun bakalım ikisini de bataklığa veya kayalık araziye hangisi gerçek 4x4'müş görürsünüz. biri gerçek 4x4 diğeri asfalt cipi.

demem o ki bu araçta gayet iyi satar bizim ülkemizde

konu dışı; kia o kadar mı kötü çin malları ile kıyaslayacak kadar

• parası olan gitsin daha iyisini alsın.

"her topal atın bir kör alıcısı vardır"

bu sözü hiç duymadınız mı? yok efendim ncap'dan geçemiyorlarmış. ne adamlarsınız yav. bu ülkede kaç tane şahin ve şahin ayarında araç var trafikte biliyor musunuz. sanırsın ki paşalar beverly hills'te oturuyor. unuttuysanız hatırlatayım, burası türkiye. halkın önemli bir kısmı için bu araç bile lüks.
  • arkadaşlar bizzat bayisine gittim özelliklerini ve kalitesine baktım
    Bazı arkadaşlar karalamış
    ben inceleyen birisi olarak gördüklerimi anlatayım

Karasör kalitesi çok kaliteli ve sağlam duruyor.Üzerine Volkswagen amblemi taksan dersinki Volkswagen transporteın yeni serisi sanki.

yani görünüş olarak çok kaliteli duruyor.

1450 kg oldugunu soyledıler Peugeot307 motoru varmıs 1,6 105bg di sanırım.
    Ön kaputu actım motora baktım bana biraz sade geldi sankı Peugeot motoru değil bunu en iyi Peugeot lar bakıp anlar bişi söyleyemiyeceğim.

içerisine girdim ön konsol gayet güzel çok hosuma gitti sanki 50-60 milyarlık bir aracın konsoluna bakar gibi hissettim
    Navi gasyon park sensoru arkayı gosteren kamerası gayet 10 üzerinden 9.9 verebilirim.

on konsolda goruntulu tv özelliği olan navigasyon aynı zamanda dokunmatik.

gostergeler gayet guzel yarı dijital yarı anolog.(basit değil anlayacağınız)

konfor olarak biraz beni rahatsız etti örnek vereceksek Peugeot bip diye bir arac vardı sanırım ona oturan varsa aynı onun gibi koltuk yapısı biraz sert.

koltuk bağlantıları basit geldi bana

çift kapı sürgülü gayet güzel ve güzel yapmışlar.
    arka kapı yukarı doğru açılmakta en arka yan camlar siyah cam.
    Döşeme kalitesi de diğer markaları aratmıyacak derece iyi idi. 10 üzerindne 7-8 verdim.

4 cam elektrikli bu tür araçlarda ben daha önce görmedim.

araç ticari satılıyormuş.

birde durduğumuz yerde vitesle oynadım.

belki çalıştırmadan denediğim içindir. Biraz problemli gibi geldi bana.hatta geri vitese takınca arka kamera otomatik çalışıyor ve mesafe göstergeli renkli ekranda arkayı çok net görüyorsunuz.

tüplü versiyonu +1750 tl para istiyorlar.

Ben ailemden izin alamadıgımdan alamadım.

bu sayduğım olumsuzluklara rahmen almayı düşündüm.

Alacak arkadaşlar benim yorumlarımı dikkate alabilir.

Bilmeden görmeden atıp tutan arkadaşlarda bi gidip görsünler. kendileri eksik gördükleri yeri yazsın.

• quote:

camlar siyah cam.
    Döşeme kalitesi de diğer markaları aratmıyacak derece iy

Çin malı Chopper'lere de aynılarını söylemişlerdi.. Şöyle güzel böyle kaliteli.. Sıfır olarak durduğu yerde incelemekle not verilmez.. 10 bin km yapmış olanını incelemek lazım..

Bir kaza yapmış olanını görmek lazım.. NCAP'e neden giremediğini sorgulamak lazım..

Bence bu araca seneye konuşalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

quote:

camlar siyah cam.
    Döşeme kalitesi de diğer markaları aratmıyacak derece iy

Çin malı Chopper'lere de aynılarını söylemişlerdi.. Şöyle güzel böyle kaliteli.. Sıfır olarak durduğu yerde incelemekle not verilmez.. 10 bin km yapmış olanını incelemek lazım..

Bir kaza yapmış olanını görmek lazım.. NCAP'e neden giremediğini sorgulamak lazım..

Bence bu araca seneye konuşalım..

Hocam dediğiniz doğrudur ama aracın kullanılış amacıda önemli mesela ben kanuni motor aldım herkes çin falan dedi birşey olmaz dedim aldım sıfır ilk sene tık yok 10000 km falan sonra baktım her ay bir masraf çıkarttım elden aynı şekilde iş için vs hor kullanacaksan alacaksın 2 3 sene sonra satacaksın geçeceksin böyle olduğunda biraz mantıklı ama onun dışında bu araca falan aile ile binileceğini pek sanmıyorum

• halen daha bu arabayı savunanlara şaşırıyorum gerçekten...
    hani fiyat da 14.000 TL vs gibi almadığına değmez bir fiyat olsa neyse...
    24.000 TL den bahsediyoruz...

yakın fiyatlara bir sürü seçenek var. ikinci el demiyorum sıfır diyorum. yoksa ikinci elde zaten tonla araba var.
    en basitinden az önce gaztede gördüm Seat Ibıza var 26400 TL. Euro Ncap ***** yıldız. ama aynı sınıf değil dersiniz tabi, sınıfınızı seveyim...

Renault Clio var benzer fiyatlara. bu da uymaz tabii bu çinli hastalarına...

hadi bakalım buna da bir laf deyin... Fıstık gibi Fiat Fiorino var, illa ki buna benzer araba olsun diyen için. Hem TÜrkiye de üretiliyor, hem bu DFM ucubesinden çok daha güzel ve çok daha kaliteli bir araç. hem de başlangıç fiyatı 23.870 TL , 1.4 COMBI ACTIVE EURO 5 için.

ama siz bunları beğenmezsiniz, elin ne olduğu belirsiz çinlisinden medet umarsınız.

• saydığın araçların hiçbiri bunun gibi değilki ?
    24 bin bu araca biraz fazla olmuş bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytepire

halen daha bu arabayı savunanlara şaşırıyorum gerçekten...

yakın fiyatlara bir sürü seçenek var. ikinci el demiyorum sıfır diyorum. yoksa ikinci elde zaten tonla araba var.
    en basitinden az önce gaztede gördüm Seat Ibıza var 26400 TL. Euro Ncap ***** yıldız. ama aynı sınıf değil dersiniz tabi, sınıfınızı seveyim...

hadi bakalım buna da bir laf deyin... Fıstık gibi Fiat Fiorino var, illa ki buna benzer araba olsun diyen için. Hem TÜrkiye de üretiliyor, hem bu DFM ucubesinden çok daha güzel ve çok daha kaliteli bir araç. hem de başlangıç fiyatı 23.870 TL , 1.4 COMBI ACTIVE EURO 5 için.

ama siz bunları beğenmezsiniz, elin ne olduğu belirsiz çinlisinden medet umarsınız.

Ne güzel saymışsında Clio ile bu araba ne alaka

• alanlarla 1 yıl sonra konuşmak lazım zamanında motosiklet forumlarında çin motosikletleri ilk çıktığındada bu tip tartışmalar olmuştu şu an motosiklet kullananların hiçbirisi çin motosikletlerini savunmuyor sahibinde.com 'a bakın türkiye motosiklet çöplüğü oldu 500-600 tl ye satın alan yok 2.elini bende zamanında durduğu yerde motosiklete bakıp satın almış ve forumlarda savunmuştum herşey zamanla kullananların yorumuyla netleşecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

alanlarla 1 yıl sonra konuşmak lazım zamanında motosiklet forumlarında çin motosikletleri ilk çıktığındada bu tip tartışmalar olmuştu şu an motosiklet kullananların hiçbirisi çin motosikletlerini savunmuyor sahibinde.com 'a bakın türkiye motosiklet çöplüğü oldu 500-600 tl ye satın alan yok 2.elini bende zamanında durduğu yerde motosiklete bakıp satın almış ve forumlarda savunmuştum herşey zamanla kullananların yorumuyla netleşecek

Hocam dediğiniz olayı aldık yaşadık al 1 2 sene bin sat gayet güzel iş ondan sonrası ızdırap olur
  • quote:

Bir laf.

• quote:

Ailemizde Fiorino var. Açık açık söyleyeyim bu aracı alırken Euro Ncap'a girmiş mi, kaç yıldız almış buna alternatif güvenli araç bulabilir miyiz diye düşünmedik bile.
    Fiyatına, büyüklüğüne, donanımına, yedek parça ve servis ücretleri ile zamanı geldiğinde ikinci eli nasıl olur diye baktık...

Hatta 250 lira indirim için 3 farklı bayi dolaştık.
    Bence Fiorino öyle aman aman kaliteli bir araç değil, Çinli değil Hintli bir üretici bile buu aracın kalitesini çok kolay yakalayabilir. Bundan sonrası sadece imaj.

Şimdi sen gelip yok 3 yıldız yok 5 yıldız anlatıyorsun.
    Koca ülkede bir buna bakıp araç almıyorlar. Palio Albea gibi 2 yıldızı bile zor alacak araç ikinci el 1-2 yaşındaIbiza fiyatına peynir ekmek gibi satılıyor.

(Ayrıca Ne Fiorinonun ne Bipper'ın ne de Nemo'nun testleri yok Euro Ncap'te o da ayrı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox913 -- 15 Aralık 2010; 19:22:59 >

• testlere girmeme sebebini ben araştırdım

ticari satılan araçların hiçbiri test zorunluluğu yokmuş.İsteğe bağlı yapılırsa yapılıyormuş ama hiçbir firma yaptırmadıgını söylediler.
  • 2. el ilanlara bakiyorumda valla 2010 model 2. el cin arabalari baya fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

testlere girmeme sebebini ben araştırdım

ticari satılan araçların hiçbiri test zorunluluğu yokmuş.İsteğe bağlı yapılırsa yapılıyormuş ama hiçbir firma yaptırmadıgını söylediler.

Berlingo ve Kangooo'nun testleri var.
    Bunlara bakarken farkettim 2003 Kangooo'nun 4 yıldız alırken çekilmiş fotosu pek iyi görünmüyor.
  • kaza testi olduğundan olabilir mi?

quote:

Orijinalden alıntı: Trike

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

testlere girmeme sebebini ben araştırdım

Berlingo ve Kangooo'nun testleri var.
    Bunlara bakarken farkettim 2003 Kangooo'nun 4 yıldız alırken çekilmiş fotosu pek iyi görünmüyor.
  • ticari satılması kötü muayene+MTV açısından...
    binek sanıyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian

quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

alman, japon diye diye zengin ettiniz adamları...

Kusura bakma ama bunlar hep deneyim ürünü. Adamlar son teknolojiyle yapıyorlar. Mesela Ford Focus vardı (Çin malı araba zaten almam), aldıktan 2 yıl sonra bazı yerlerinde gıcırdamalar gelmeye başladı. Motor sesi içeri çok fazla geliyordu. Yani kötü araba değil tabii Ford ama çok da kaliteli diyemem. Şimdi kullandığım Honda Civic 2.5 yıldır canavar gibi, arabayı sürmüyorken çalışır durumda motor kapalı zannedebilirsiniz, o kadar sessiz ve aracın hiçbir yerinde en ufak bir gıcırdama gibi bir ses yok. Çinliler şu an kötü taklitlerden başka birşey yapmıyorlar, bu bir gerçek.

hayret bende 3 senedır yenı kasa Honda cıvıc kullanıyorum ve ıcerı ınanılmaz cok ses alıyor. Ayrıca dosemelerınde ne kadar malzemeden kacılmıs gercekten hayret ettım. Ornegın bagaj kapagını acıp lutfen bır kapı ıc kısmına bakın, uyduruktan koydukları parca, arkadan gorunen kabloları ve metallerı gızleyememıs. Aynı sıkıntı tavanla , kapı kenarlarındakı plastık cerceve arasında da var.Hatta benım sag A Sutununda tavan bezı kenardan cıktı ve her ne kadar ıcıne de soksam tekrar cıkıyor. Cunku bezı tam sınırında kesmısler, bıraz uzun kesıp ıcerı kıvırmaktan cekınmısler. tamam Almana lafım yok (Golf 4 kullandım) ama honda buyutulecek araba degıl.

• 19 falan deselerdi peynir ekmek gibi giderdi bu araç.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.