Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY-S BRICK ÇÖZÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
15.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar anlaşılmayan yerler için bana PM atabilirsiniz..

• Sağol. Süper.
  • nasıl yani bu kadar basit bi olaymı şimdi bu.
  • Çok güzel paylaşım ellerine kollarına sağlık. Çok çok teşekkürler. Yalnız iki tane sorum var arkadaşım sana;
    1* Benim merak ettiğim, bu aparatı sağlam tlf'na taksam ne olur? Tahminim bozulmaz ama download moda geçer, yani inşallah Doğru mudur? Çünkü tlf'nu brick etmeden bu aparatı denemek de lazım çalışıyor mu diye
    2* Tlf download moda geçince aparatı çıkarıp bilg.a mı bağlıyoruz tlf' nu işlem sırası nedir? Resimdeki tcell rom'lu halde kendiliğinden fabrika ayarlarında fln mı açıldı cihaz?
    Bir de resimden kopyala yapıştır yapılamıyor haliyle Resmin altında ki linkleri yazayım ben buraya şu kadarcık da olsa faydam olsun

http://tinyurl.com/2dw5tjn

http://bit.ly/g4vTqX

Tekrar çok teşekkürler, ellerine kollarına sağlık..

• Ben bu yöntemi denedim. fakat başarılı olmadım. 4 ve 5. PIN leri tespit edemiyorum. bu konuda detaylı bilgi verebilirmisiniz.
  • Brick nedir? ve 3 tuş sorunu bu yurtdışındaki farklı modellerden kaynaklanan bir durum mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

Brick nedir? ve 3 tuş sorunu bu yurtdışındaki farklı modellerden kaynaklanan bir durum mu?

Bu konuyla ilgili forumda çok fazla yazı var. 3 tuş olarak aratırsanız problemin detayı ve çözümleri ile ilgili yazıları bulabilirsiniz.

Özetle 3 tuş problemi telefonun recovery ve download moduna alınamamasıdır. Bu hata Türkiye'deki ve yurtdışındaki bazı serilerde var. Kombinasyonlar şöyle:

Recovery Modu = Ses Yükselt + Home + Güç
    Download Modu = Ses Azalt + Home + Güç
  • Brick demek, telefonu açılamayacak şekilde yazılımsal olarak bozmak demektir.

İlk Android telefon olan Google G1 ın şeklini gözünüzün önüne getirin; bu cihazın bozulduğunu düşünürseniz gerçekten brick (tuğla - takoz) a benzer.

3 tuş problemi brickten çok farklı bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saluki -- 31 Mart 2011; 18:55:53 >
  • ben SGSmi ilk aldığımda bu tür konular daha yoktu forumlarda. 3 tuş sorunum vardı, onu çözmeye çalışırken brick oldu. ama tam manasıyla, ne şarja taktığımda pil görüntüsü vardı, ne bir başka hareket. yani gerçek brick. istanbula gönderdim 120 dollara parça değişmi yaptık dediler, hem 3 tuş da çözülmüştü.
  • Merhaba,

bu ürünü ben de hazır yapılmış alıp denedim

yanlız downloading do not turn off target ekranında 5 dakika kaldıktan sonra telefon kapandı, meğer pili bitmiş, şimdi şarj edip tekrar deneyeceğim,

burda sormak istediğim downloading ekranından resimlerde görünen bir sonraki ekrana geçmek için downloading ekranındayken aparatı çıkarıyormuyuz?

yoksa bekleyip aparatı çıkarmadan kendi kendine geçmesini mi bekliyoruz

son resimde aparat çıkmış gördüğüm için merak ettim

selamlar
  • Bugün telefonum brick oldu. Ve bu başlık + bir iki incelemeden sonra telefonumu çalışır hale getirebildim.
    Yalnız yapmaya kalkışacak olan arkadaşlara bir iki şey söylemek istiyorum.

1- Ben mecbur kaldım ve Orjinal Data kablosunu parçaladım, yalnız adamlar çok sağlam yapmışlar. Silikonla kapatmışlar. Orjinal kabloyu parçalamayın.

2- 301 k OHM tutturmak için varyasyonlar farketmiyor. İsterseniz 20 direnç bağlayın 301 e eşit olsun.

3- Lehimlenecek yerleri göstermek isterdim lakin bu şu an mümkün değil.

4- Downloading modda açıldığında, yeniden odin ile rom yüklemezseniz hiç bir şey yapamazsınız.

Umarım kimsenin başına gelmez, fakat yapılması imkansız bir şey değil. Ben çok korktum, korkacak olanda olabilir. Fakat düzeliyor. Üzülmeyin :)
  • yada uğraşmayın öyle kablo paçalamayla filan direkt ebay üzerinden hazırını alın

http://cgi.ebay.com/UNBrick-Samsung-Galaxy-S-i9000-Download-Mode-USB-Jig-/260753763816?pt=PDA_Accessories&hash=item3cb622ade8
  • Bahsi geçen sorundan bende de var, bu aparatı (brick çözme) benimle paylaşmak isteyen olur mu, bu konuda yardımcı olacaklar varsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • slm kardesım ben s9000 imi brıc ettım tel hıcbır sekılde duzelmıyor yani imdat brıc duzeltme cıhazını aldım hala aynı telefonum nasıl cozecegım lutfen coook acıl yardım hatta numaramı vereyım 532 606 23 91
  • o alteı bana satarmısın
  • Brick olmuş telefona aparatsız bir programla unbrick yapılabilineceğini öğrendim. Sizinle paylaşmak isterim.

Çalışması:

Programdan Görünüm:

Programı buradan indirebilirsiniz...

• merhaba,
    samsung galaxy tab p1000 unbrick oldu.
    gösterilen işlemleri yapmak istiyorum fakat telefonun şarjı tamamen bittiği için makinayı açamıyor ve unbrick olayını çözemiyorum.
    Bataryasını harici olarak nasıl şarj edebilirim.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balciyavuz

merhaba,
    samsung galaxy tab p1000 unbrick oldu.
    gösterilen işlemleri yapmak istiyorum fakat telefonun şarjı tamamen bittiği için makinayı açamıyor ve unbrick olayını çözemiyorum.
    Bataryasını harici olarak nasıl şarj edebilirim.
    teşekkürler.

burası Galaxy S için olan bölümdür. Tabda bu atraksyonlar geçersizdir.
    ingilizcen varsahttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133590 burayı okuman lazım.
    orjinal şarjın varsa 4 saat tak bırak. açılmıyorsa brick olmuş demek. seskısma ve power tuşuna aynı anda basınca hiç bir şey olmuyorsa hard brick olmuş demek, bu videodaki JTAG işlemini apmak lazım.http://www.youtube.com/watch?v=Ami4TQH3cmc&feature=player_embedded kendin yapman nerdeyse imkansız olduğu için servis yolu taştandır.
    eğer seskısma+ power tuşu çalışıyor ve kazmalı adam çıkarsa ekrana download moda girmişsin demek, bu haldeyken tekrar rom kurman icap eder. kolay gele.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.