- x
mouse titremesi
9 Cevap9123 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1232 Mesaj
12 Aralık 2010; 19:37:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkdşlr mouse imleci titriyor ben mousedan zannetim çıkardım laptop bu arada bu touchpadla kullandm bir süre gene imleç titriyor nasıl düzeltebilirim 2-3 dk 5dk bir yapıyor laptop mu bozuluyor acaba, xp kullanıyorum

''zanqexus'' benimle ilgili yaptığı referansı kaale almayın

380 Mesaj
13 Aralık 2010; 19:45:24 

şarj cihazınızı değiştirdinizmi yakın zamanlarda... aynı şey benim de başıma geldi.. laptop ımın şarj cihazı arızalandı yerine çin malı ama uyumlu bir şarj cihazı verdiler. ancak bu şarj cihazını laptopa bağladığımda mouse da titreme oluyordu.. toucpad de yani..

1232 Mesaj
13 Aralık 2010; 20:06:40 

yok değiştirmedim orginal şarj cihazı bugün nedense hiç titremedi acaba laptop çok ısınınca ondan yapıyor olabilir mi

''zanqexus'' benimle ilgili yaptığı referansı kaale almayın

380 Mesaj
13 Aralık 2010; 21:25:56 

şöyle bir durum olabilir.. benim yaşadığım sorunda muhtemelen çakma olan şarj cihazımın laptopa standartlar dışında voltaj uyguladığını düşünüyorum.. yani orjinal olan şarj adaptörü bu cihaz için üretilmiş ve çakma olan standart uyumlu diye piyasaya çıkmış bir cihaz.. mVolt seviyelerinde bile bir dalgalanma sıkıntı çıkartabiliyor.. belki sizdede aşırı ısınmadan yada şarj adaptörünüzdeki bir arza kaçaktan ötürü bu sıkıntı yaşanıyor olabilir..

şarj kablonuzun başta baş ve uç kısımları olmaz üzere aralıklarla kablosunu hafif hafif bükmelerle bu durumu test edin.. titreme olursa muhtemelen bundandır..

ayrıca benim yardımcı olmaya çalıştığım açı sadece hardware.. belki farklı bir probleminizde olabilir

413 Mesaj
24 Mayıs 2012; 8:42:59 

Bende de aynı durum söz konusu. Sebebi ya da çözümünün yukarıda anlatılan ile hiç alakası yok.

1 senedir sorunsuz kullandığım masaüstü bilgisayarımda bir anda mouse titremeye başladı. Enteresan kısmı fareyi bilgisayardan çıkardıktan sonra da titreme devam etti. Yani bilgisayara hiç bir fare takılı değil ama hala titriyor! Ben de fare sürücüsünü kaldırdım, sorun düzeldi. Sonra fareyi tekrar taktım, zaten otomatik tanıyor. Sorun çıkmadan kullanmaya devam ettim. Yalnız her sabah bu sorunu tekrarlıyor, ben de her sabah aynı işlemleri yapıp gün boyu çalışmama sorunsuz devam ediyorum.

Şu anda korkum, her sabah yaptığım bu işlemi gün içinde bir kaç kere yapmak zorunda kalır mıyım diye. Daha önce başına gelen arkadaşlar oldu mu? Kesin çözümü bilen var mı?

1467 Mesaj
7 Aralık 2012; 13:37:02 

aynı sorunu şimdi benim bilgisayarımda da yaptı.

önce USB fareden sandım, fareyi söktüm touchpad ile kullandım gene aynı sorun.

bilgisayarı yeniden başlattım. şu an sorun yok gibi

49 Mesaj
29 Aralık 2012; 9:49:18 

galiba laptop kullanalarda bataryada yapmayıp şarj cihazı takılıyken titreme yapıyorsa lethaus arkadaşın dediği gibi adaptörden

1 Mesaj
10 Mart 2014; 20:47:31 

Denetim Masasından farenin hızını değiştirirsen sorun düzeliyor.Bende de aynı sorun oldu ben hızını yükselttim düzeldi.

769 Mesaj
5 Eylül 2014; 9:26:54 

Güç kaynağının kablolarıyla alakalı olabilir. Biraz kabloları sıkışıklıktan çıkarınca sorun düzeldi.

MSI 970A-G46 AM3 2133MHz(O.C.) | AMD FX X4 4100 3.6GHz | SAPPHIRE HD7770 Edition | KINGSTON 4GB Hyperx DDR3 1600MHz | High Power 600 W | LG Flatron Wide 17'' LCD
PSN: Turkishstar20

775 Mesaj
5 Eylül 2014; 16:17:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kunglao

arkdşlr mouse imleci titriyor ben mousedan zannetim çıkardım laptop bu arada bu touchpadla kullandm bir süre gene imleç titriyor nasıl düzeltebilirim 2-3 dk 5dk bir yapıyor laptop mu bozuluyor acaba, xp kullanıyorum

1- Öncelikle Kontrol Paneli fare ayarlarına ulaşın ve Mouse kısmına tıklayın.
2- Mouse tıkladığınızda açılan ekrandan MouseÖzellikleri sekmesinden Pointers tabını seçin.
3- Açılan Şema penceresinden windows default olan seçimi ''Hiçbiri'' olarak değiştirin.
4- Uygula deyip onayladığınızda fare titremesinin geçtiğini göreceksiniz..

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.215