- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bir hikayeye nasıl başlanır?
5 Cevap11488 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2510 Mesaj
12 Aralık 2010; 14:59:07 

Şu işi bir türlü beceremiyorum,ufak çaplı bir hikaye,öykü yazmam lazım,kafamda çok fazla fikir var ama başlangıcı yapamıyorum

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

3706 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:00:31 

Ortasından dalarım, sonra karakter geçmişi hatırlamak zorunda kalır ve her şeyin başını anlatır, ancak bu anlatımda tam olmaz ve hikayenin sonuna doğru her şey ortaya çıkar. Klasik bir yaklaşım gibi gelebilir ama hoşuma gidiyor.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2510 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:04:37 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Ortasından dalarım, sonra karakter geçmişi hatırlamak zorunda kalır ve her şeyin başını anlatır, ancak bu anlatımda tam olmaz ve hikayenin sonuna doğru her şey ortaya çıkar. Klasik bir yaklaşım gibi gelebilir ama hoşuma gidiyor.

Güzel bir yaklaşım,bugüne kadar sayısız şey yazdım,bir çok konu hakkında.Ama bu başka işte,işin ucunda not var,o dersten geçmek veya kalmak var

Öneri için teşekkürler,biraz böyle uğraşayım,ortadan dalayım bakalım başı gelecek mi...

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800

4040 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:06:11 

bir varmış bir yokmuş...

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

3706 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:08:09 

Eğer not için gerekliyse ve çok da uğraşmak istemiyorsan, hikayeye girerken olayı anlatmak yerine çevre ile başlayabilirsin. Betimlemeler yaparak öncelikle hikayenin geçtiği dünyayı tanıtarak karaktere geçiş yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 12 Aralık 2010; 15:09:02 >

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2510 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:12:11 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Eğer not için gerekliyse ve çok da uğraşmak istemiyorsan, hikayeye girerken olayı anlatmak yerine çevre ile başlayabilirsin. Betimlemeler yaparak öncelikle hikayenin geçtiği dünyayı tanıtarak karaktere geçiş yapabilirsin.

Hocanın asıl dikkat edeceği nokta betimlemeler olacakmış,sanırım hikayeye başlayabilmek için buraya konu açmam gerekiyordu,başladım sonunda hikayeye...Hikaye tamamen bitip,hocaya teslim edildikten sonra burada paylaşmaya çalışırım,en azından bazı arkadaşlara örnek teşkil eder

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Bir hikayeye nasıl başlanır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.289