Şimdi Ara

Bir hikayeye nasıl başlanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
37.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu işi bir türlü beceremiyorum,ufak çaplı bir hikaye,öykü yazmam lazım,kafamda çok fazla fikir var ama başlangıcı yapamıyorum

• Ortasından dalarım, sonra karakter geçmişi hatırlamak zorunda kalır ve her şeyin başını anlatır, ancak bu anlatımda tam olmaz ve hikayenin sonuna doğru her şey ortaya çıkar. Klasik bir yaklaşım gibi gelebilir ama hoşuma gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Ortasından dalarım, sonra karakter geçmişi hatırlamak zorunda kalır ve her şeyin başını anlatır, ancak bu anlatımda tam olmaz ve hikayenin sonuna doğru her şey ortaya çıkar. Klasik bir yaklaşım gibi gelebilir ama hoşuma gidiyor.

Güzel bir yaklaşım,bugüne kadar sayısız şey yazdım,bir çok konu hakkında.Ama bu başka işte,işin ucunda not var,o dersten geçmek veya kalmak var

Öneri için teşekkürler,biraz böyle uğraşayım,ortadan dalayım bakalım başı gelecek mi...
  • bir varmış bir yokmuş...
  • Eğer not için gerekliyse ve çok da uğraşmak istemiyorsan, hikayeye girerken olayı anlatmak yerine çevre ile başlayabilirsin. Betimlemeler yaparak öncelikle hikayenin geçtiği dünyayı tanıtarak karaktere geçiş yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 12 Aralık 2010; 15:09:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Eğer not için gerekliyse ve çok da uğraşmak istemiyorsan, hikayeye girerken olayı anlatmak yerine çevre ile başlayabilirsin. Betimlemeler yaparak öncelikle hikayenin geçtiği dünyayı tanıtarak karaktere geçiş yapabilirsin.

Hocanın asıl dikkat edeceği nokta betimlemeler olacakmış,sanırım hikayeye başlayabilmek için buraya konu açmam gerekiyordu,başladım sonunda hikayeye...Hikaye tamamen bitip,hocaya teslim edildikten sonra burada paylaşmaya çalışırım,en azından bazı arkadaşlara örnek teşkil eder
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.