Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.621.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Metalwrath

Menüyü toptan değiştiren bir mod çıkması lazım. Şuanki menü sistemi berbat. RPG mi oynuyorum başka bir şey mi belli değil Menülerde çok zaman harcarım ben normalde, hoşuma giderdi ama burda berbat bi menü var.

Bir de oblivionda hangi factionda hangi seviyede olduğumuzu gösteren bir bölüm vardı o yok olmuş skyrimde. Veya ben bulamadım.

hiç bişey yok ki adamın tüm armoru nedir büyü yaptığımızda ne oluyor , genel olarak vuruş güçleri vs. detaylı bir ekran yok

• quote:

Orijinalden alıntı: wWenTj

Yav kalkanla block yapınca bile damage yıyorum çok saçma olmuş bence bu ya.

Block skill'i geliştirirsen ileride hasar almıyorsun. Bütün skillerin perk'lerini tek tek inceleyin, güzel şeyler var.

şu favorite menüsünü ikiye ayırsalarmış keşke, bir silahlar için birde büyüler için. Q'ya basınca silah favorileri,E'ye basınca büyü favorileri olsa, biri ekranın solunda bir sağında çıksa çok daha kullanışlı olurdu.
  • Beyler vampirlikten nasıl kurtuluruz?
    Yemin ediyorum hiç sevmiyorum gözler kırmızı hasta hasta geziyorum insanlar tip tip bakıyor.
    Var mıdır bir panzehiri Oblivion'daki gibi.
  • Önceki sayfalarda sanki birisi anlatmıştı. Araştırırsan bulursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miayke

quote:

Orijinalden alıntı: bellerephone

hocam zaten FXAA kapali iken, zaten sharpen effecti varmis gibi duruyor benim oyunda. sharpen effectini de birturlu aktive edemedim zaten,

oyun msi afterburnerin gosterigine gore DX9 calisiyor,

ancak oyun klasorunde DX9 klasoru yok DX10 klasoru var..

sharpen effect dosyalarini , hem dx 9 hem dx 10 ayri ayri denemelerle klasore attim, pause tusuna bastigimda hic bir degisiklik olmuyor..

bunlarin haricinde oyunda tum detaylari ultraya aldim, sadece fxaa kapali , onu acinca da bulaniklasiyor,

sanirim sharpen daha da sharpen yapmiyor benim configlerde, yoksa bu effect dusuk cozunurlukler icin mi gecerli ?

3. sorum, bir bilen yanitlasa iyi olacak . bu oyunu dx10 ve dx11 acamiyormuyuz?

Oyun klasorune sharpen dosyalarını atacaksın klasor olarak atma.Sharpen içinde dx9 klasoru varsa onun içindekileri direk skyrim klasorune at yine aynı şekilde skyrim içindeki dx klasorune filan atmayacaksın.

Birde oyundayken klavyede f lock varsa kapalı olsun yoksa pause tuşu deaktif oluyor açıkken.

Oyun dx 10 veya 11 desteklemiyor şu an için dx 9 da çalışıyor ama ileride destekelyebilir bu yüzden sharpen dx10 dosyalarını saklamakda fayda var ielride kullanmak amacıyla.

simdi oldu hocam, tesekkurler, fazla keskinlesti en basta, ben de FXAA yi actim simdi daha guzel oldu..

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanow

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU]

Bu ekranda takılı kalıyor çözüm yolu bilen yokmu ?

ses yöneticisini aç varsayılan biçimi cd kalitesi yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoingToFree

arkadaslar oyuncu kamerasını nasıl değiştiriyoruz ben bi türlü bulamadım. the witcher 2 de ki gibi oyuncu kamerası...

mouse scroll ile degisiyor yada F tusu
  • uzun zamandır bilgisayar oyunu oynamıyodum kendime yasaklamıştım bilgisayar oyunlarını ama bu oyunla sosyal hayata yine elveda dedim. Yapıyorum çayımı geçiyorum pcnin karşısına heryeri geziyorum oyunu bitirmek için degil sanki yönettigim karekter benmişim gibi oynuyorum buldugum bütün kitapları üşenmiyorum okuyorum böyle oynayınca oyundan aldığım zevk kat kat artıyo. Bu yazıyı yazdım tekrar oyuna dönüp skyrim ormanlarında o mükemmel atmosferde dolanmaya cıkabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glόin

Beyler vampirlikten nasıl kurtuluruz?
    Yemin ediyorum hiç sevmiyorum gözler kırmızı hasta hasta geziyorum insanlar tip tip bakıyor.

hancılara dedikodu var mı diye sor. onlarda sana ""adını unuttum"" vampirler üzerinde çalışyormuş.... diye birşeyler söyleyecekler. o zaman zaten quest aktif oluyor ve haritada yeri çıkıyor. o adam tedavi ediyormuş. bende vampirim henüz tedavi olamadım ama bu şekilde quest aktif şuan.

vampirken dikkat etmen gereken şey seviye 4'e geldiğinde yani kan açlığın en üst seviyede iken herkes vampir olduğu anlıyor ve sana istisnasız her npc saldırıyor. bunu önlemek için beslenmen gerekiyor. beslenmek içinse uyuyan bir npcye sessizce yaklaşıp e'ye bas ve feed seçeneğini seç. belki biliyorsundur ama bilmeyenler okusun

• quote:

Orijinalden alıntı: KatanaHero

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

İşin kötüsü ağırlık var diye ok taşımıyorum :D Aşağıda dolanıyım mı biraz?
    Bi tane ok buldum banditten (Vermek için istekli değildi tabii ) 2-3 salladım. Birisi denk geldi. Ejderhayı bir daha görmedim.

hocam okun ağırlığı yok ki

Heavy armor giyince o Bowun verdiği gram ağırlık bile sıkıntı veriyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Miayke

quote:

hocam zaten FXAA kapali iken, zaten sharpen effecti varmis gibi duruyor benim oyunda. sharpen effectini de birturlu aktive edemedim zaten,

oyun msi afterburnerin gosterigine gore DX9 calisiyor,

ancak oyun klasorunde DX9 klasoru yok DX10 klasoru var..

sharpen effect dosyalarini , hem dx 9 hem dx 10 ayri ayri denemelerle klasore attim, pause tusuna bastigimda hic bir degisiklik olmuyor..

bunlarin haricinde oyunda tum detaylari ultraya aldim, sadece fxaa kapali , onu acinca da bulaniklasiyor,

sanirim sharpen daha da sharpen yapmiyor benim configlerde, yoksa bu effect dusuk cozunurlukler icin mi gecerli ?

3. sorum, bir bilen yanitlasa iyi olacak . bu oyunu dx10 ve dx11 acamiyormuyuz?

Oyun klasorune sharpen dosyalarını atacaksın klasor olarak atma.Sharpen içinde dx9 klasoru varsa onun içindekileri direk skyrim klasorune at yine aynı şekilde skyrim içindeki dx klasorune filan atmayacaksın.

Birde oyundayken klavyede f lock varsa kapalı olsun yoksa pause tuşu deaktif oluyor açıkken.

Oyun dx 10 veya 11 desteklemiyor şu an için dx 9 da çalışıyor ama ileride destekelyebilir bu yüzden sharpen dx10 dosyalarını saklamakda fayda var ielride kullanmak amacıyla.

simdi oldu hocam, tesekkurler, fazla keskinlesti en basta, ben de FXAA yi actim simdi daha guzel oldu..

simdi farkettim, sharpen effect, MSI afterburnerin osc sini disable ediyor, bilginize.. fps degerlerini takip etmek isteyen feragat etmek zorunda..bilgilerinize

• quote:

Orijinalden alıntı: KatanaHero

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

İşin kötüsü ağırlık var diye ok taşımıyorum :D Aşağıda dolanıyım mı biraz?
    Bi tane ok buldum banditten (Vermek için istekli değildi tabii ) 2-3 salladım. Birisi denk geldi. Ejderhayı bir daha görmedim.

hocam okun ağırlığı yok ki

Heavy armor giyiyorum, Ee haliyle bowun ağırlığı bile önemli geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nerevar

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

dual büyü olayını anlaymadım bende destu. dan dual casting aldım ama iki elimede büyü alamıyorum , birde soul trap ne ayak ölülere yapıyorum ama bir işe yaramıyor boş gem falanmı olması lazım acaba

Magic kısmında büyünün üzerine gelip hem sağ click, hem de sol click ile bas. Yanında LR yazar (left-right). Böylece iki ele de büyü almış olursun.

yok onu denedim , hangisine bassam o geliyor

mesela shock büyüsünü, menüdeyken f tuşu ile favorilere at. aynı şeyi flame veya heal büyüleri için de yap.
    sonra oyunda q ile favori menüsünü aç ve orada mesela shock için 2 ye basarak, heal veya flame için 3 e basarak hızlı tuş ataması yap.
    oyun içinde 2 ye bas ve elinde shock büyüsü görünecek, sonra 3 e bas ve öbür elinde diğer büyü görünecek. mesela 2-2 veya 3-3 yaparsan 2 elinde de aynı büyü olacak bu sefer.

tamam halletim öyle ama dual casting daha farklı değilmi büyüleri birleştiriyordu sanırım videolarda böyle yapınca iki ele büyü almış oluyoz sadece

• SAğ ve sol eline aynı büyüyü al mesela frost'u al daha sonra aynı anda ikisini de kullan böyle yaptığında birşeitirecektir büyüleri. Street fighter daki aduket gibi yolluyor büyüyü:)
    Edit: Evet perk de gerekiyor zaten destruction 2 eldede kullanıyorsan açmıssındır perkleri diye demiştim ama açmadıysa dual casting açık olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miayke -- 13 Kasım 2011; 15:03:30 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dual büyü olayını anlaymadım bende destu. dan dual casting aldım ama iki elimede büyü alamıyorum , birde soul trap ne ayak ölülere yapıyorum ama bir işe yaramıyor boş gem falanmı olması lazım acaba

Magic kısmında büyünün üzerine gelip hem sağ click, hem de sol click ile bas. Yanında LR yazar (left-right). Böylece iki ele de büyü almış olursun.

mesela shock büyüsünü, menüdeyken f tuşu ile favorilere at. aynı şeyi flame veya heal büyüleri için de yap.
    sonra oyunda q ile favori menüsünü aç ve orada mesela shock için 2 ye basarak, heal veya flame için 3 e basarak hızlı tuş ataması yap.
    oyun içinde 2 ye bas ve elinde shock büyüsü görünecek, sonra 3 e bas ve öbür elinde diğer büyü görünecek. mesela 2-2 veya 3-3 yaparsan 2 elinde de aynı büyü olacak bu sefer.

tamam halletim öyle ama dual casting daha farklı değilmi büyüleri birleştiriyordu sanırım videolarda böyle yapınca iki ele büyü almış oluyoz sadece

o dediğin bir perk ile aktif oluyor. mouse'un iki tuşuna aynı anda basınca büyüyü birleştirip daha güçlü şekilde kullanabiliyorsun. ama iki elinde de aynı büyüden olması gerek. ben lightining bolt kullanıyorum mesela.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o dediğini, destruction yetenek ağacında dual casting özelliğini alınca yapabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokselc12

quote:

hancılara dedikodu var mı diye sor. onlarda sana ""adını unuttum"" vampirler üzerinde çalışyormuş.... diye birşeyler söyleyecekler. o zaman zaten quest aktif oluyor ve haritada yeri çıkıyor. o adam tedavi ediyormuş. bende vampirim henüz tedavi olamadım ama bu şekilde quest aktif şuan.

vampirken dikkat etmen gereken şey seviye 4'e geldiğinde yani kan açlığın en üst seviyede iken herkes vampir olduğu anlıyor ve sana istisnasız her npc saldırıyor. bunu önlemek için beslenmen gerekiyor. beslenmek içinse uyuyan bir npcye sessizce yaklaşıp e'ye bas ve feed seçeneğini seç. belki biliyorsundur ama bilmeyenler okusun

Bir iki NPC kıtlatıp giderim adamın yanına.
    Keşke ısırdığımız kişi de vampir olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: can_38

quote:

Orijinalden alıntı: wWenTj

quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Arkadaşlar ben sharpen efeckt uygulamasını oyunun kurulu olduğu klasöre attığım zaman oyun açılmıyor?

Dx9 at kardeş.

İçerdeki dosya dx10 dosyası ve dx9 u atarsan oyun açılmıyor.Ayrıca dx10 u atarsanda hiçbir şey olmuyor.

Ayrıca Allahaşkına bu oyunda pause tuşu hangi tuş........

Aynı sorun.PAuse tuşu falan değil mesele.Ddedüin gibi dx10 atarsan hiçbirşey olmuyor.Dx9 atarsan direk hata veriyor.
    Oyunun kurulu olduğu yere atmaktamı ahta yapıyoruz.Bazı yerlerde Steam map içerisine atılacak falan dedniliyor ama.Malum oyun copy.VE staem de kurulu değil?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokselc12

quote:

Bir iki NPC kıtlatıp giderim adamın yanına.
    Keşke ısırdığımız kişi de vampir olsa.

kıtlatıp

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o dediğini, destruction yetenek ağacında dual casting özelliğini alınca yapabiliyorsun.

onu almıştım zaten :) tamamdır hallettim aynı anda tuşa basamıyormuşum sanırım ...

yalnız nekadar hasarı artıyor hiç bir bilgi yok yahu çok uyuz bir durum aduket çeker gibi yapana kadar normal şekilde ikisini bir sıksakta bişey değişiyormu acaba göremiyoruz

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.