Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1372. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.322
Cevap
125
Favori
1.621.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oguzlu

@daxtor55

O görevi yaptım :D Ana görevlerde son kısımlardayım Skyrim de geçici ateşkes ilan ettirdim öyle bıraktım ne iç savaşa girdim ne ana senaryoya, yan görev temizliği yapıyorum. :D Ama Thalmor ile o dediğin görevden sonra hiçbir vukuatım olmadı, sadece Esbern adındaki yalım dedeyi kurtarırken bunlarla vukuatım oldu, sanırım başkada bir yerde karşıma çıkmadılar. Keşke şunlara sağlam girişebildiğimiz bir görev olsaydı.

@FearOfTheDuck

İç savaştan sonra Thalmor ile savaş olsaymış keşke... Madem Thalmor ile ilgili iç savaş sonrası görevler olmuyor, o zaman ben ana görevi bitirdikten sonra iç savaşta %60 imparator %40 Ulfric ama büyük ihtimal imparatora girerim. Ulfric kusura bakmasın bir Thalos inancına din sömürüsü yapıp koltuk sevdası peşine koşuyor, sadece kuzeylilere kucak açıyor. İmparator tarafı daha mantıklı bence. Gerçi Karanlık Kardeşliğin son görevinde yaptığım işten sonra İmparatorluğa destek vermek garip olacak ama olsun. :))))))

Oyunda sanırım ulu kral olma gibi bir durumumuz yok, asilere girersek Ulfric olacak. İmparatorluğa girersek ölen liderin eşi Elisif... Keşke alayını kesip ''Benim ulan ulu kral, dağılın'' diyebileceğimiz bir seçenek olsaymış.

Ben Ulfric'e katılmıştım.Bayaaa bir kale falan aldıktan sonra Issızkent'e girdik.Tullius'u hallettik ben hazır buraya geldim Ulfric'ide öldürüp ben kral olayım dedim Sonra oyun buga girdi Mecburen adamı tahtı çıkardık. Bu arada bence Ulfric tamamen haklı davasında.Thalmor gelip adamların inancını hiçe sayıyor.Tabii ki isyan edecekler.Sonuna kadar Victory or Sovngarde Son olarak bunu dinle.Gaza gelip Ulfric'e katılırsın.https://www.youtube.com/watch?v=VBPwCmU0V-Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Sorrow -- 28 Ekim 2015; 21:36:14 >

• Dünden beri Skyrimde sorunlarla uğraşıyorum.Mouse u yatay hareket ettirirken oyunda lag varmış gibi oluyor.Mouse u her zaman aynı şekilde oynatsam fazla kayma yapıyor ekran fazla dönüyor.Bazen de olması gerektiği gibi yapmıyor.Mouse hassaslığı ile oynadım ama yine aynı.Hassaslık az da olsa çokta olsa bunu yapıyor.Bu arada fps kaybı olmuyor lag gibi olurken.Birdenbire neden böyle oldu anlamadım.Bu sorunla karşılaşıp çözen varsa yardımcı olabilir mi?
  • daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    Bende 3rd person açısıyla oynarken öyle. First person'a alınca o hafif gecikme kalkıyor nedense. Fallout new vegas'ta da aynıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kummbara kullanıcısına yanıt
    Hocam 500 saatten fazla oynamışımdır oyunu ama dün akşam birdenbire oldu bu.Önceden korsan da yüklemiştim şimdiki de steam sürümü ve yapmıyordu böyle birşey.Oyun oynanıyor oynanmasına da rahatsız ediyor mouse u hareket ettirirken.Araştırdım çoğu kişide var bu sorun ve Skyrimperf.ini diye dosyaya bazı satırlar ekleniyor.Onlarıda yaptım yine düzelmedi.
  • daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman mouse'un kendi ayarı ile ilgili olabilir. Çünkü mouse'un kendi ayarını değiştirince oyun içi ayarlar pasif oluyor. Aynı zamanda vsync kapalı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kummbara kullanıcısına yanıt
    Vsync i kapattım daha çok yapmaya başladı.Açıkken en fazla 60 fps alıyorum.Şimdilik biraz azaldı gibi mouse hassasiyetini düşürdüm.Vsync açık şekilde idare ediyor şimdilik.
  • @SonictheHedgehog-MZ

İmparatorluk Ulfric e sırt çevirmiyor, zor durumda oldukları için o anlaşmayı yapıyorlar ve güç toplamak için kenara çekiliyorlar Thalmor a taviz veriyorlar. Peki Ulfric ne yapıyor ? İmparatorluğa ihanet ediyor. Gücünü toplaması gereken imparatorluğu zayıflatarak Thalmor a yardım ediyor. Neden imparatorluğu desteklemiyor ? Çünkü tahta çıkmak istiyor bu yüzden ulu kralı öldürüyor.

Ulfric in gözü krallıkta ve ırkçılık yapıyor. Evet orman elfiyim yanına gittiğimde beni almak istiyor ama o kısım biraz saçma olmuş. Kuzeyliler dışında herkesi kesiyor adam, elflere düşman ama ben elf karakterle yanına gittiğimde onlara katılabiliyorum. Ya kuzeylisin ya ölüsün diyen bu değil mi ? Markarht ta Yeminlileri mülteci konumuna düşürmedi mi ? Çoluk çocuk kadın yaşlı demeden herkesi kesmedi mi ?

Ayrıca kötü niyetli olduğunu sana bir örnekle kanıtlayayım, oyunda dedelerin olduğu mekanda bir barış antlaşması yaptığımız görev var. Bütün mevkibeyleri burada toplanıyor, herkes geliyor. Amaç ejderhalardan kurtulana kadar kısa süreli antlaşma. Herkes evet diyor ama Ulfric ne yapıyor orada ? Alakasız yerde toprak istiyor, toplantıyı yöneten de bendim. Küfür edesim geldi orada, ne toprağı seni buraya barış için çağırdım diyesim geldi ama öyle seçenek yoktu, tutup kesecektim onu öyle seçenek yoktu maalesef. :D Ama Tullius asil adam, ne yaptı orada ? Tüm tepkilere rağmen kararı bize bıraktı, bende x bölgesini Ulfric e verin dedim tam o anda Ulfric atarlı ergen gibi kalktı orayı istemeeeeemmm dedi kalktı gitmeye çalıştı üstüne birde bana laf çaktı, sende adam değilmişine getirdi mevzuyu. Orada 2. kere kesmek istedim oyun yine izin vermedi. :D:D

Ejderhalarla uğraşıyoruz binbir güçlükle konseyi toplamışız adam görgüsüz barbar, gelmiş dövlet bana toprak versin diyor. Ben orada soğudum zaten Ulfric den. Bence çıkardığı isyan çok anlamsız ve boş bir isyan. Ulfric i oyunda kuzeyliyi seçenler hariç diğer kesimin desteklemesi çok saçma çünkü desteklenecek tarafı yok. Ülkeyi bölmeye çalışıyor resmen. Ana görev bitince iç savaşa yönelebilirim ama %60 imparator %40 Ulfric i seçerim, bu ihtimaller İmparator için oyun ilerledikçe artmakta.

@FearOfTheDuck

Bug değildir Ulfric i nasıl öldüreceksin orada. İmparatoru seçmediğin sürece onu öldürme ihtimalin yok, ölmeyen karakter kendisi ama düşünce güzel. Tullius u hallet oracıkta Galmar ve Ulfric i de kes, dışarı çık sizin reisler öldü kralınız benim artık de. :)))) Yapardım valla, taht merakı bende de var yukarıda Ulfric i kötüledim ama içimde ondan bir parçada var. :))))

Edit: Şarkı harikaymış kapatamıyorum. Savaşasım geldi. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzlu -- 29 Ekim 2015; 15:16:20 >

• quote:

@SonictheHedgehog-MZ

İmparatorluk Ulfric e sırt çevirmiyor, zor durumda oldukları için o anlaşmayı yapıyorlar ve güç toplamak için kenara çekiliyorlar Thalmor a taviz veriyorlar. Peki Ulfric ne yapıyor ? İmparatorluğa ihanet ediyor. Gücünü toplaması gereken imparatorluğu zayıflatarak Thalmor a yardım ediyor. Neden imparatorluğu desteklemiyor ? Çünkü tahta çıkmak istiyor bu yüzden ulu kralı öldürüyor.

Ulfric in gözü krallıkta ve ırkçılık yapıyor. Evet orman elfiyim yanına gittiğimde beni almak istiyor ama o kısım biraz saçma olmuş. Kuzeyliler dışında herkesi kesiyor adam, elflere düşman ama ben elf karakterle yanına gittiğimde onlara katılabiliyorum. Ya kuzeylisin ya ölüsün diyen bu değil mi ? Markarht ta Yeminlileri mülteci konumuna düşürmedi mi ? Çoluk çocuk kadın yaşlı demeden herkesi kesmedi mi ?

Ayrıca kötü niyetli olduğunu sana bir örnekle kanıtlayayım, oyunda dedelerin olduğu mekanda bir barış antlaşması yaptığımız görev var. Bütün mevkibeyleri burada toplanıyor, herkes geliyor. Amaç ejderhalardan kurtulana kadar kısa süreli antlaşma. Herkes evet diyor ama Ulfric ne yapıyor orada ? Alakasız yerde toprak istiyor, toplantıyı yöneten de bendim. Küfür edesim geldi orada, ne toprağı seni buraya barış için çağırdım diyesim geldi ama öyle seçenek yoktu, tutup kesecektim onu öyle seçenek yoktu maalesef. :D Ama Tullius asil adam, ne yaptı orada ? Tüm tepkilere rağmen kararı bize bıraktı, bende x bölgesini Ulfric e verin dedim tam o anda Ulfric atarlı ergen gibi kalktı orayı istemeeeeemmm dedi kalktı gitmeye çalıştı üstüne birde bana laf çaktı, sende adam değilmişine getirdi mevzuyu. Orada 2. kere kesmek istedim oyun yine izin vermedi. :D:D

Ejderhalarla uğraşıyoruz binbir güçlükle konseyi toplamışız adam görgüsüz barbar, gelmiş dövlet bana toprak versin diyor. Ben orada soğudum zaten Ulfric den. Bence çıkardığı isyan çok anlamsız ve boş bir isyan. Ulfric i oyunda kuzeyliyi seçenler hariç diğer kesimin desteklemesi çok saçma çünkü desteklenecek tarafı yok. Ülkeyi bölmeye çalışıyor resmen. Ana görev bitince iç savaşa yönelebilirim ama %60 imparator %40 Ulfric i seçerim, bu ihtimaller İmparator için oyun ilerledikçe artmakta.

@FearOfTheDuck

Bug değildir Ulfric i nasıl öldüreceksin orada. İmparatoru seçmediğin sürece onu öldürme ihtimalin yok, ölmeyen karakter kendisi ama düşünce güzel. Tullius u hallet oracıkta Galmar ve Ulfric i de kes, dışarı çık sizin reisler öldü kralınız benim artık de. :)))) Yapardım valla, taht merakı bende de var yukarıda Ulfric i kötüledim ama içimde ondan bir parçada var. :))))

Hocam şarkı müthiş birşey Oyuna yeniden ve yeniden başlama sebebim resmen Bu arada ben zaten Hammerfell'den gelen bir Redguard olduğumdan çokda umrumda değil Skyrimdeki iç savaş Ulfric'e yardım ettim ve tahta çıktı.Bende şimdi Deadriclerin peşlerinden koşuyorum Hepsini topladıktan sonra ne yapsam onu düşünüyorum.Companions çoktan bitti.Thieves Guild'e giricem ama mantıksız oluyor.Ağır zırh giyen kılıç ve kalkan taşıyan bir karakterim var Ama mecburen katılacağım çünkü oyunun en güçlü kılıcı Thieves Guild görevlerinde çıkıyor.Hepsi bittikten sonra da DLC'lere başlayacağım.Yani kısaca bi 200 saat daha buralardayım

• quote:

@SonictheHedgehog-MZ

@FearOfTheDuck

Antlasmanin sartlarindan ya da yasanan olaylardan yeterince haberdar degil gibisin.
    İmparatorluk hicbir sekilde guc toplamak icin gel baris donemi yapalim gibi bir dusenceyle masaya oturmuyor. Resmen kendisini satiyor.
    Bu yuzden imparatoru oldurecegimiz vakit imparatorun kendisi, biliyorum, o antlasmayi imzaladigim icin herkes benden nefret ediyor diyor. O antlasma ciddi anlamda imparatorlugun yok olmasina neden olacak bir antlasma. Hic bir sekilde mantikli bir izahi yok.
    İmparatorluk un ici de bu yuzden kafasina estigi gibi davraniyor. Whiterun jarl i para ve zevk icin thalmor a karsi bir durus sergilemiyor. Kendi adamlari bile onun ne oldugundan haberdar.
    İmparatorluk o antlasmayla bitiriliyor.
    Fiilen bir gucu bulunmuyor.
    Thalmor ne isterse onu yapariz, o da tum ulkede istedigini yapar diyorlar.
    Asarlar keserler, biz bir sey yapamayiz.
    Yolda goturulen adamlara da mi rastlamadin?
    Bu o antlasmanin urunu.

Boyle bir antlasmayla imparatorluk resmen kendisinin bir gucu olmadigini acik acik duyurmusken; Skyrim bolgesindeki High King e meydan okuyor Ulfric. Duello sonucu da High King in olumuyle sonuclaniyor. Boylece kral in kendisini korumaktan aciz oldugunu gosterip imparatorlugun dustugu durumdan haber veriyor. Fakat high king yanlilari tarafindan suikast yaptigi (ne alakaysa) gerekcesi ile hakkinda olum karari cikartiliyor. Oyunun basina denk geliyoruz boylece.

Haa oyunun basi demisken, bizim olayla hicbir alakamiz olmamasina ragmen imparatorlugun bizi yakalayip idama mahkum etmesi de onlari secmemek icin bir neden.

Herneyse.
    İmparatorluk Tiber septim in kurdugu gibi guclu degil.
    Son donemlerini yasiyor bizim oldugumuz cagda.
    Ulfric te basa gecip olaylari organize etmek istiyor ki imparatorlugun bir tarafi kurtarilsin.

Daha da oncesine gidelim.
    Thalmor la imparatorluk arasinda gerceklesen Buyuk Savasta (sanirim ismi buydu), ulfric greybeards olma yolundaki egitimini birakip imparatorluga destege gitmis bir sahsiyet. Hem de tum emrindeki birliklerle.

Antlasmanin oldugu zamana kadar emrindeki cogu kisi onunla birlikte savasiyor ve oluyor. Ayni imparator askerleri gibi.
    Fakat imparator (imparator bile diyemeyiz. Oblivion olayinda sonra tahtin bir varisi yok) gidip kendi ulkesini satiyor.
    Antlasma sartlari agir.
    Sanki bosuna savasilmis gibi.
    Ulfric ve cogu kisi de ulkenin bagimsizligi icin seferber olmusken imparatorlugun hicbir sey olmamis gibi, hic savas gerceklesmemis gibi, ulkeyi thalmor a satmasina karsi cikiyorlar. Anliyorlar ki imparatorluk coktan bitmis.
    Bu yuzden imparatorlugu tekrardan yasatmak adina suanki imparatorluga karsi bir grup kuruyorlar.
    Ve ben bunda herhangi bir ters olay goremiyorum.
    Sizin dediginiz gibi, benim en basta da soyledigim gibi, imparatorlugun guc toplama gibi bir amaci yok. Direk olarak satiyorlar ulkeyi. Her taraftan kusatilmislar. Askeri birlik olusturmaya kalksalar Thalmor un bundan haberdar olmamasi mumkun bile degil. İmparatorlugun tum gucunu almislar.
    Winterhold ta sinirsiz guc kaynagi ortaya ciktiginda Thalmor basmisti orayi.
    Ulkede kus ucsa haberleri var bunlarin.
    Boyle bir antlasma imzaliyor yani imparatorluk.

Ulfric irkcilik yapsa seni kabul etmezdi emin ol.
    O kendisinden olani kuzeyli kabul ediyor.
    Ayni bizim kendisini Turk kabul edeni Turk kabul ettigimiz anlayis gibi. Ha Ulfric in bir tik otede olabilir ama bu kuzeyli haricindekileri oldurdugu anlamini tasimiyor.
    Diger bir yandan su bahsettigin Markhart olayini detaylica arastirmadim. Olayin nasil gerceklestigini bilemiyorum fakat yeminliler falan zaten ulke icin bir tehdit. Arastirmak lazim nedenini. Oyunda bir cok kitap var. Ayni olayi farkli sekillerde anlatmistir bir kaci. Farkli forumlardan okurum olayin nedenini. Simdilik bir sey diyemiyorum.
    Yine de her yonetici gibi hata yapabilir belli olmaz. Hikayenin gercekciligini arttirir.

Dedelerin oldugu paragrafina da donelim.
    Onlar greybeards. Ana hikayeyi oynayarak o toplanmayi kuruyorsun.
    Ulfric her ne kadar isyan orgutunun basina gecse de hala bir suclu olarak goruluyor. Yakalandigi anda oldurulecek, hakkinda idam karari var.
    Tum dunyayi ilgilendiren Alduin tehditini de imparatorluktan daha iyi biliyor. Bu kehanetten haberdar.

Fakat amacini gerceklestirmek icin (thalmor la savasip imparatorlugu bagimsizligina kavusturmak icin) belirli sartlar koymasi lazim. Bu toplanti da onun icin firsat oluyor. Hem imparatorlukta onlardaki bir bolgeyi aliyor yanlis hatirlamiyorsam. Karsilikli bir iliski var.
    Bunlari yapmasa alduin tehditi ortadan kalkinca skyrimdeki imparatorluk tekrardan onu yakalamaya calisacak. Stratejik olarak boylece bir ya da iki bolgeyi aliyor. Cunku kehanette dragonborn un aldun i durduracagi yazili. Bizim yenecegimizi biliyor.

Dikkat edersen Dragonborn a da en cok saygi gosteren kisi o. Cunku imparatorlugu kuran tiber septim de bir dragonborn.
    İmparatorluk tarafinda, asil dedigin Tullius bizi takmiyor bile.
    Ulfric in kalkmasindaki neden de imparatorlugun yaninda yer almayi thalmor un yaninda yer almak olarak gordugu icin. Yoksa ilk seferde dragon oyle istiyorsa tamamdir diyor o da.
    Tullius un boyle bir derdi yok zaten. Thalmor ne derse onu yapmaya mecbur.

Mesela ic savasta taraf secip en sona gelince, Ulfric i oldurecegimiz zaman Ulfric Tullius a birakin beni dragonborn oldursun diyecek kadar onurluyken; tam tersi durumda Tullius gibi imparatorluk yalakasi ulfric e her seyi bastan konusabiliriz anlasabiliriz gibi seyler soylerken, galmar da konusacak bir sey yok, imparatorluk ta senin gibi oldu diyor.
    Sovnguard ta da tullius u degil, Ulfric i goruyoruz bu yuzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 29 Ekim 2015; 16:35:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler yeni ve kaliteli faydalı modlar varmı acaba kullanan?

Az önce NMM yeni versiyonu çıkmış, kurayım dedim tüm modları devre dışı bıraktı, ne yapacağım şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xX.3B.Xx -- 29 Ekim 2015; 16:50:41 >
  • Baya yazmisim

• quote:

@SonictheHedgehog-MZ

@FearOfTheDuck

markarth incident olayı ile ilgili yanlışın var,ulfric orda insanları katletmiyor.Katletmiyordan kastım bu bir savaş zaten onları öldürmesi normal.İmperial(Igmund imperialdan sayılır ) ulfricten yardım istiyor şehiri yeniden ele geçirmek için oda yardım ediyor,forswornları temizliyor.Olayı iyi araştırırsan burdaki savaşı ilk başlatanlar zaten forswornlar katliyam sayılmaz kendileri kaşınmışlar.

• xX.3B.Xx X kullanıcısına yanıt
    Yeni güncellemenin içeriğini okumadın sanırım,kırmızı yazılarla belirtiliyor kurulum yaparken ve nmm açıkkende bir sürü uyarıda bulunuyor.Hangi seçenekleri seçtiğini bilmiyorumiokumadan geçtin sanırım espler dahil herşeyi sildiysen yeniden modları kurmak zorundasın.Yada profil filan oluşturduysan onu seçebilirsin dedim gibi ne seçtiğini bilmediğim için birşey diyemicem.Böyle şeyleri okumadan geçmeyin,uyarılara dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian One

quote:

@SonictheHedgehog-MZ

@FearOfTheDuck

markarth incident olayı ile ilgili yanlışın var,ulfric orda insanları katletmiyor.Katletmiyordan kastım bu bir savaş zaten onları öldürmesi normal.İmperial(Igmund imperialdan sayılır ) ulfricten yardım istiyor şehiri yeniden ele geçirmek için oda yardım ediyor,forswornları temizliyor.Olayı iyi araştırırsan burdaki savaşı ilk başlatanlar zaten forswornlar katliyam sayılmaz kendileri kaşınmışlar.

İyi oldu bunu ogrendigim

• @SonictheHedgehog-MZ

Hikayeye tam olarak hakim değilim oynadıkça okuyup öğrenmeye çalışıyorum. Birçok yazı okudum sende güzel bilgiler verdin sağol. Yinede kimse suçsuz değil gibime geliyor ama aklımı karıştırdın. :D Şuan %50-%50 ye getirdin denge var, birazcık Ulfriclere kaymış durumdayım... Önemli bilgiler verdin... :) Oyunda Akçay mevkibeyi Jarl Balgruf u sevmiştim, o güzel şehirde gözlerimi açtım sayılır. Oyunda olsa zor bir seçim olacak gibi şuan tek çekincem o kaldı. Üstelik adam bana çok iyi davranıyordu, ejderhayı onun konağında yakalayacağım ana görevi bitirip gelip adama düşman olacağım, üzücü ama Ulfric i yaklaştırdın bana asi olmak üzereyim bak emin misin ahahaha :))))

@Obsidian One

Evet Markarht olayını biraz araştırmak lazım o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian One

Yeni güncellemenin içeriğini okumadın sanırım,kırmızı yazılarla belirtiliyor kurulum yaparken ve nmm açıkkende bir sürü uyarıda bulunuyor.Hangi seçenekleri seçtiğini bilmiyorumiokumadan geçtin sanırım espler dahil herşeyi sildiysen yeniden modları kurmak zorundasın.Yada profil filan oluşturduysan onu seçebilirsin dedim gibi ne seçtiğini bilmediğim için birşey diyemicem.Böyle şeyleri okumadan geçmeyin,uyarılara dikkat edin.

Off çok kötü oldu ya oyuna girdim grafikler bozulmuş hep silicem sanırım tekrar uğraşacağımı sanmıyorum modlarla. Modları aktif de edemiyorum. Sistemi 3 gün önceye geri yükledim ama aynı durum.
  • quote:

@SonictheHedgehog-MZ

Hikayeye tam olarak hakim değilim oynadıkça okuyup öğrenmeye çalışıyorum. Birçok yazı okudum sende güzel bilgiler verdin sağol. Yinede kimse suçsuz değil gibime geliyor ama aklımı karıştırdın. :D Şuan %50-%50 ye getirdin denge var, birazcık Ulfriclere kaymış durumdayım... Önemli bilgiler verdin... :) Oyunda Akçay mevkibeyi Jarl Balgruf u sevmiştim, o güzel şehirde gözlerimi açtım sayılır. Oyunda olsa zor bir seçim olacak gibi şuan tek çekincem o kaldı. Üstelik adam bana çok iyi davranıyordu, ejderhayı onun konağında yakalayacağım ana görevi bitirip gelip adama düşman olacağım, üzücü ama Ulfric i yaklaştırdın bana asi olmak üzereyim bak emin misin ahahaha :))))

@Obsidian One

Evet Markarht olayını biraz araştırmak lazım o zaman.

Bulabildigin kaynaklari oku derim Cok guzel bir hikayesi var her yonden bu oyunun

Onemli degil ayrica

Sondaki soruna hitaben de forumda zamaninda okudugum su yaziyi paylasayim o zaman

"" Orijinalden alıntı: GreeKSouL

Bundan önceki serilerde Empire' a sempatim vardı. Ancak Skyrim' de bu sempatim nedense kalmadı. Nedenlerinide kısaca açıklıyayım...

Hepimiz Empire ' ı iyice biliyoruz. Bu yüzden Empire ile ilgili pek eklemek istediğim birşey yok. Ben çoğu kişinin Ulfric Stormcloak' ı tam olarak bilmediğini ve ona alelade bir hain olarak gördüğünü düşünüyorum. Hepinizin aklına gelmiştir, kimdir bu Ulfric Stormcloak?? Ben kısaca oyundaki kitaplardan, npclerden ve resmi olmayan elder scrools bilgi tabanlarından öğrendiklerim çerçevesinde bilgi vereyim.

Ulfric Stormcloak
    Ulfric Stormcloak, küçük bir çocukken Greybeards'lar tarafından High Hrothgar'da eğitilmek üzere seçilirler. On yıl gibi bir süre eğitilip ve yetenekleri geliştirildikten sonra tam bir Greybeard olacakken Büyük Savaş patlak verir. Ulfric, bu savaşta İmparatorluğun ona ihtiyacı olduğunu ve öğrendiği yetenekleriyle İmparatorluğa çok büyük faydası dokunacağını düşündü ve High Hrotgar'ı İmparatorluğa hizmet etmek için terketti. O ve Nord savaşçıları İmparatorluğun yanında sayısız savaşa katılmışlardır. Bu savaşlarda Ulfric sayısız Nord savaşçısını İmparatorluğu Kurtarmak adına feda etmiştir.

Hatta bu savaş esnasında Forsworn olarak bilinen yerli Bretonlarda Reach bölgesinin kontrolünü ele geçirip Markart'ı İşgal etmişlerdir.Ulfric bu durum üzerine ordusuyla Reach bölgesini ve Markart'ı Forswornlardan kurtarmıştır ve tekrar Forsworn saldırılarına karşı bir miktar askerini Markarth'ta bırakmıştır. Fakat Dominion Markarth Jarl'ını Talos inacını yasaklaması konusunda tehdit etmesi üzerine, Markarth Jarl'ı Talos inancını yasaklar ve Ulfric'in onları koruması için bıraktığı askerlerini Markarth'tan kovar.Son olarak hem Dominion hemde İmparatorluk bu büyük savaşta çok büyük kayıplar verdikten sonra, Dominion' un lehine White-Gold Concordat anşlaşmasını yaparlar. Bu antlaşmanın Dominion'un lehinde olmasının nedeni İmparatorluğun merkez bölgesinin batı kısmının o sırada Dominion'un elinde bulunması ve İmperial City'i savaş esnasında bir defa işgal etmiş olmalarıdır (daha sonra toparlanan İmperial güçleri başkentlerini geri almayı başarmışlardır). Bu antlaşma ile Dominion'a İmparatorluk topraklarında büyük yetkiler verilmiştir. Örneğin; Dominion Talos'a tapmayı ve ibadet etmeyi yasaklamıştır, ve Talos'u 9 Kutsal Tanrı arasından çıkarmıştır. Bunun nedeni Talos'un İmparatorluğun Ruhu ve kurucusu olması, tüm Tamriel kıtasını tek çatı altında toplaması ve ardından diğer Tanrıların hepsinin isteiğiyle onuda aralarına alıp 9 Kutsal Tanrıyı oluşturmasıdır. Talos, neredeyse tüm İmparatorluk vatandaşlarının kendilerine model seçtiği ve sevdiği büyük kahraman tanrıydı. Altmer'lere göre insan ırkını perişan etmenin ilk adımı Talos inancını yasaklamaktan geçiyor olması, ve bir insanın bu başarıları yapabilmesini hazmedememeleridir. Böylelikle yeni Talos gibi kahramanlar insanlardan çıkamayacaktır.

Ulfric geri döndüğünde Windhelm'de büyük bir hüzün ve herkesin yasta oldugunu farkeder ve kısa süre sonra babasının savas sırasında öldüğünü öğrenir. Ardından Ulfric Windhelm'in Jarl'ı olur. Ulfric' e göre İmparatorluk White-Gold Concordat'ı kabul ederek tüm vatandaşlarına ihanet etmiştir ve Ulfric bu antlaşmayı tanımamıştır. İmparatorluğun kaybettiği sayısız insanın ardından bu antlaşmayı kabul etmesini ve İmparatorluğun ruhu olan Talos inancını reddetmesini hazmedememiştir. Ona göre artık uğrunda ölmeyi göze aldığı ve sayısız insanını kaybettiği İmparatorluk artık yoktu.

Ulfric bir müddet sonra, Skyrim'in High King'i olan Jarl Torygg' e Talos inancı yasağını kaldırmasını ve İmparatorlukla olan bağlarını koparmasını ister. Fakat Jarl Torygg bunu reddeder. Ulfric' e göre Jarl Torygg ve ona bağlı Jarllar hiçbir inancı, ahlaki değerleri olmayan, geneleklerine bağlı olmayan ve Nord ulusunuda kendileri gibi yapmaya çalışan bozulmuş İmparatorluğun adi kuklalarıdır. Torygg'in Ulfric'in önerilerini reddetmesi üzerine, Ulfric onu atalarının zamanında olduğu gibi adil düelloya davet eder. Bu düelloda Ulfric çok zorlanmadan High King Torygg'i yener. Bu düellodaki amacı hem İmparatorluğun hemde Torygg'in ne kadar güçsüz ve çaresiz olduklarını ve Torygg'in High King makamına ve Skyrim'e layık olmadığını Skyrim halkına göstermek istemesidir (birçok İmparatorluk yanlısı düello esnasında Ulfric'in T'huum kullandıgını ve bu yüzden düellonun geçersiz olduğunu, bu yüzden Ulfric'in katil oldugunu söylediklerini göreceksiniz.Ancak antik dönemlerde T'huum çok yaygındı ve düellolarlada da savaşçılar kullanıyorlardı, ayrıca Ulfric'in savaş deneyimlerini ve kahramanlıklarını gözönüne alırsak bu sadece Ulfric'i suçlamak için basit bir bahane olmaktan öteye geçmiyor).Öte yandan İmparatorluk Skyrim'i kaybetme endişesiyle duruma hemen el koyar, ve Ulfric ve Torygg'in düellosunu tanımaz. İmparatorluğa göre Jarl Ulfric, High King Torygg' e suikast düzenleyip onu öldürmüştür. Ulfric ve onu korumakla görevli birkaç komutanı Windhelm'e geri dönerlerken İmparatorluk birliklerinin pususuna düşerler. Devamı oyunun başlangıcında...

Ben buradaki birçok detayı gözardı etmeme rağmen yazım çok uzun oldu. TES dünyası gerçekten çok derin. :) Konuya dönecek olursak, ben Jarl Ulfric'in geçmişte yaptıklarından onun bir hain olmadığını rahatlıkla görebiliyorum.Forswornlar Reach'i cehenneme çevirdiklerinde orayı sadece Jarl Ulfric önemsedi,ne High King nede diğer Jarllar... Orayı savunması için bıraktığı askerleri bile oradan kovdular. İmparatoluğu, inandıklarını ve değerlerini değerleri korumak ve savunmak adına sayısız savaşta sayısız savaşçısını kaybetti, karşılık olarak İmparatorluğun Dominion önünde eğilmesi ve degerlerini,inançlarını reddetmesi dışında ne aldı...Hiçbir şey... Skyrim için High King olabilecek en iyi kişi o dur (High Kingler Jarların oyları ile seçilirler, babadan oğula geçen birşey değil). Bozulmuş bir İmparatorluğun kuklası olan eski High King'in eşi ile Skyrim'in yönetilmesi o bölgenin yokoluşuna hizmet etmekten öteye geçmez.

Birçoğumuz Skyrim iç savaşının en çok Dominion'a hizmet edeceğini, İmparatorluğu zayıflatacağını ve bu yüzden İmparatorluğun bölgenin kontrolünü ele geçirmesi gerektiğini düşünüyor... Bu nedenle İmparatorluğun yanında yer almaları gerektiğini düşünüyorlar... Fakat İmparatorluk, White-Gold Concordat ile Hammerfell'i Dominiona bırakmıştır. Buradaki Redguardlar tamamen bireysel biçimde Dominion'u püskürtüp bölgeden atmışlardır. Ulfric gibi cesur bir kahramanın liderlik ettiği savaşçı Nordlar, tıpkı Redguardlar gibi Dominionu kolaylıkla yenebilirler. Bu yüzden endişeye gerek yok!Stormcloak Forever... :D """

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 29 Ekim 2015; 18:08:38 >

• vampir başı bana ya vampir ol ya defol dedi vampir olmak istiyordum duygusal davranıp insanlığı seçtim.sizce vampir olayımmı önceki save e geri dönüp.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenxx

vampir başı bana ya vampir ol ya defol dedi vampir olmak istiyordum duygusal davranıp insanlığı seçtim.sizce vampir olayımmı önceki save e geri dönüp.

Kurtadam olabilme hakkin varsa vampir ol derim, gorevleri tamamla sonra git kurtadam ol tekrar.
    Kurtadam olursan vampirlikten kurtuluyorsun.

• Hocam benim dawnguard ta anlamadigim bir nokta var

Lord Harkon vampirler lordu, onun kaniyla bizde ayni onun gibi vampir lordu olabiliyoruz.
    Fakat vampir lorduna donustugumuzde niye Volkihar Castle daki tum vampirler dusman kesilip saldiriyor?
    Kacirdigim noktalar var sanirim oynarken

• 
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.