- x
ELDER SCROLLS 5: SKYRIM (ANA KONU,METACRITIC ORTALAMASI= 96\100)
25393 Cevap1067985 Görüntüleme108 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     296 [298] 300 301 302 303 304 305      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1 Mesaj
20 Ağustos 2012; 15:33:26 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar bir konuda acil olarak yardıma ihtiyacım var..

ben trol e felan dalıyorum rakibe ama onlar sanki beni görmüyormuş gibi etrafa bakıyorlar bana saldırmıyorlar oyuna yeni başladım ayarları biraz kurcalamıştım bir kaçta hile yazmıştım acaba bu neden kaynaklanıyor ve nasıl düzeltebilirim en kısa SÜREDE cevaplarınızı bekliyorum..

125 Mesaj
20 Ağustos 2012; 15:57:37 

Eskiden wood elfle oynuypdum sıkıldim artik sneak dir archery dir baska bisey oynamak istoyorum. Nord actim bi tane daha oyunun basindayim onerilere gore yeni 1 tane acabilirim siz ne onerebilirsiniz impeial nasildir gozume carpiyo bu aralar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
18 gün 9 sa. 14 dk. kadarı kaldı.
20 Ağustos 2012; 17:51:17 

quote:

Orijinalden alıntı: KeepItGreasy

Eskiden wood elfle oynuypdum sıkıldim artik sneak dir archery dir baska bisey oynamak istoyorum. Nord actim bi tane daha oyunun basindayim onerilere gore yeni 1 tane acabilirim siz ne onerebilirsiniz impeial nasildir gozume carpiyo bu aralar

Nord açın ve savaşçı oynayın.Two handed silahlar kullanın öyle zevkli oluyor düşmana bodoslama dalmak

125 Mesaj
20 Ağustos 2012; 18:21:55 

quote:

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

Nord açın ve savaşçı oynayın.Two handed silahlar kullanın öyle zevkli oluyor düşmana bodoslama dalmak

Nord da cok duz bi karekter gibi geliyo tek +si two handed baska bi ozelligi yok gibi imperial veya red guard dusunuyorum

2966 Mesaj
20 Ağustos 2012; 18:36:20 

quote:

Orijinalden alıntı: KeepItGreasy

Nord da cok duz bi karekter gibi geliyo tek +si two handed baska bi ozelligi yok gibi imperial veya red guard dusunuyorum

katılıyorum. Oyuna ilk başladığımda two handed-heavy armor nord olarak başladım. İlk başlarda eğlenceliydi ama 50 levelden sonra her vurduğuma tek atmaya başlayınca two handed sıktı, ayrıca ağırlığıyla cidden can sıkıyor
. şimdi baştan başladım daha kapsamlı oynuyorum. sneak-light armor-one handed-archery gidiyorum. elimden genelde oku bırakmıyorum. süikastlere okla gitmek gerçekten çok eğlenceli. adama bodoslama girip pod harcayacağıma alıyorum elime yayı uzaktan menzilimdekileri temizliyorum. sneak damage artırdıgı için fazla uğraşmadan 2-3 tane temizliyorum. sonra kılıçları bi alıyorum elime kalanlara pata küte dalıyorum hızlıca. O yüzden two handed oynamayı sevmiyorum.

şimdi companion görevini bitirdim. companionların hikayesi saçma geliyor beni pek içine çekmedi açıkcası. Dawnguard görevinde vampir olarak devam edicem büyük ihtimal. yan questler ve ana queste daha dokunmadım. şehirde aylak aylak geziniyorum, elalemle dedikodu yapıyorum. hafif görevler veren oluyor onlarla uğraşıyorum. imperial legion ve stormcloak'lar çağırdı karar veremedim daha hangisine katılacağıma. sanki stormcloak'lar daha hoşuma gidiyor gibi ama ulfric yüzünden onları da sevesim gelmiyor

bu ulfric high king torygg'u neden öldürmüş söyleyebilcek var mı spoiler ibaresiyle?

125 Mesaj
20 Ağustos 2012; 19:04:39 

quote:

Orijinalden alıntı: JaSoN_

katılıyorum. Oyuna ilk başladığımda two handed-heavy armor nord olarak başladım. İlk başlarda eğlenceliydi ama 50 levelden sonra her vurduğuma tek atmaya başlayınca two handed sıktı, ayrıca ağırlığıyla cidden can sıkıyor
. şimdi baştan başladım daha kapsamlı oynuyorum. sneak-light armor-one handed-archery gidiyorum. elimden genelde oku bırakmıyorum. süikastlere okla gitmek gerçekten çok eğlenceli. adama bodoslama girip pod harcayacağıma alıyorum elime yayı uzaktan menzilimdekileri temizliyorum. sneak damage artırdıgı için fazla uğraşmadan 2-3 tane temizliyorum. sonra kılıçları bi alıyorum elime kalanlara pata küte dalıyorum hızlıca. O yüzden two handed oynamayı sevmiyorum.

şimdi companion görevini bitirdim. companionların hikayesi saçma geliyor beni pek içine çekmedi açıkcası. Dawnguard görevinde vampir olarak devam edicem büyük ihtimal. yan questler ve ana queste daha dokunmadım. şehirde aylak aylak geziniyorum, elalemle dedikodu yapıyorum. hafif görevler veren oluyor onlarla uğraşıyorum. imperial legion ve stormcloak'lar çağırdı karar veremedim daha hangisine katılacağıma. sanki stormcloak'lar daha hoşuma gidiyor gibi ama ulfric yüzünden onları da sevesim gelmiyor

bu ulfric high king torygg'u neden öldürmüş söyleyebilcek var mı spoiler ibaresiyle?

En sonunda imperial acmaya karar verdim battlemage deniyelim bakalim tavsiyelerin icin saol

3784 Mesaj
20 Ağustos 2012; 20:28:29 

oyuna bişey oldu, canımda gücümde otomatik dolmuyor. baktım negatif büyü falan yok, düzeltici iksir içtim yine geçmedi

ego primum tollo nominor quoniam leo

531 Mesaj
20 Ağustos 2012; 20:55:52 

Merhaba,

Oyunda epey zamandır vampir olarak geziyorum. Acaba kurtulmanın hilesi veya çözümü varmı? yardımcı olursanız sevinriim..

...Cinema, Basketball and Besiktas...

30 gün cezanın,
20 Ağustos 2012; 21:30:21 

quote:

Orijinalden alıntı: CodnameAlp

Merhaba,

Oyunda epey zamandır vampir olarak geziyorum. Acaba kurtulmanın hilesi veya çözümü varmı? yardımcı olursanız sevinriim..

Vampir iken şehirlerde bulunan innlere son dedikoduları sorarsanız size Falion denilen büyücünün vampirliğin tedavisi hakkında çalıştığını söylerler ve tedavi görevi başlar.

Kısa yoldan konsolu açıp; ''setstage 000EAFD5 10''
yazabilirsiniz.

@ornitolog;
hocam sizde vampir olmuş olmalısınız gündüzleri canınızı doldurmaz.Yani başka bir şey aklıma gelmiyor şuan.

62 Mesaj
20 Ağustos 2012; 22:05:40 

beyler sizce 1.7 patch de skyrimi düzeltebilirler mi ps3'te?

PSN: scatyagizTR

30 gün cezanın,
20 Ağustos 2012; 22:46:21 

quote:

Orijinalden alıntı: scatyagiz

beyler sizce 1.7 patch de skyrimi düzeltebilirler mi ps3'te?

Zaten düzeltmeye uğraşıyorlar düzelir diye umuyorum ama Sony'nin kırk fırın ekmek yemesi lazım.Çok sınırlayıcı bir sistem ps3 Allah kerim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shallipushthebutton? -- 20 Ağustos 2012; 23:34:51 >

173 Mesaj
20 Ağustos 2012; 23:47:03 

beyler imperial açınca hem büyü hem de one handed mı güçlü oluyor. youtube gameplay lerdekiler imperial dır heralde ?

3784 Mesaj
20 Ağustos 2012; 23:48:31 

quote:

Vampir iken şehirlerde bulunan innlere son dedikoduları sorarsanız size Falion denilen büyücünün vampirliğin tedavisi hakkında çalıştığını söylerler ve tedavi görevi başlar.

yazabilirsiniz.

@ornitolog;
hocam sizde vampir olmuş olmalısınız gündüzleri canınızı doldurmaz.Yani başka bir şey aklıma gelmiyor şuan.

valla geceleride aynı durumda, ne canım ne stamina dolmuyor,
şu mod yüklüydü sanırım o bozdu,modu kaldırdım yine düzelmedi.
vampir olsam büyülerde göstermiyor mu? benim büyülerde herşeyim temiz
http://skyrim.nexusmods.com/mods/10843

718 Mesaj
21 Ağustos 2012; 0:24:49 

Bethesda'nın çıkardığı Hd texture pack ve diğer grafikle alakalı modları (Skyrim HD 2K textures, Skyrim Realistic overhaul vs.) yüklediğimde oyun direk hata vermeden masaüstüne atıyor, bu sorun neden kaynaklanıyor ve nasıl bu sorunu çözebilirim ? Oyunu adam akıllı bir türlü oynamak nasip olmadı, oyunda orijinal.

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 0:30:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

valla geceleride aynı durumda, ne canım ne stamina dolmuyor,
şu mod yüklüydü sanırım o bozdu,modu kaldırdım yine düzelmedi.
vampir olsam büyülerde göstermiyor mu? benim büyülerde herşeyim temiz
http://skyrim.nexusmods.com/mods/10843

dostum yüklediğin mod ile acıkınca ve susuzluk çektiğin zaman karakterin stamina ve health onarımı duruyormuş.Hiç yemek ve birşeyler içmeyi denedin mi düzelir belki

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 0:32:24 

quote:

Orijinalden alıntı: equasezy

beyler imperial açınca hem büyü hem de one handed mı güçlü oluyor. youtube gameplay lerdekiler imperial dır heralde ?

Bunlar önemsiz şeyler.
En fazla desto 5 level yüksek başlıyordur Nord veya atıyorum elften.
Yani istediğiniz karakteri istediğiniz ırktan yaratabilirsiniz.Pekala bir Nord ile de dediklerinizi yapabilirsiniz.

2966 Mesaj
21 Ağustos 2012; 2:18:16 

quote:

Bunlar önemsiz şeyler.
En fazla desto 5 level yüksek başlıyordur Nord veya atıyorum elften.
Yani istediğiniz karakteri istediğiniz ırktan yaratabilirsiniz.Pekala bir Nord ile de dediklerinizi yapabilirsiniz.

katılıyorum 3-5 ekstra özellik için sevmediğiniz ırkta oynamayın. Orcla mage, okcu veya asas bile olabilirsiniz. ileri levellerde dengeleniyor. sizin kendi hayalgücünüze bağlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaSoN_ -- 21 Ağustos 2012; 13:59:06 >

11 Mesaj
21 Ağustos 2012; 3:51:24 

hapishaneye gitmeni tavsiye ederim arkadaşım, orda bi orc la tanışıyosun onunla da boks maçı yapıp yendikten sonra ordan sorumlu bi mahkum daha var onunla konuşup onun görevlerini hallediyosun. daha sonra bütün mahkumlarla birlikte o hapishaneden kaçıyosunuz kaçmayı başardığınızda senin bütün itemlerin ve goldlarını ek olarak da özel bir zırh seti veriyorlar sana. ben hapishaneye git derim diğeri daha kötü bence :)

11 Mesaj
21 Ağustos 2012; 3:55:41 

istersen bunu hilesi var ama yok ben hile yapmam diyorsan demircileri dolaşarak bütün okları al t ye basarak 48 saat geçir. itemler yenilenecektir. tekrar ok al. ama eğer hile yaparım diyosan é tuşuna basıp player.additem 000139bf (alacağın ok miktarı) olarak yazabilirsin :)

11 Mesaj
21 Ağustos 2012; 3:59:56 

hapishaneye gitmeni tavsiye ederim arkadaşım, orda bi orc la tanışıyosun onunla da boks maçı yapıp yendikten sonra ordan sorumlu bi mahkum daha var onunla konuşup onun görevlerini hallediyosun. daha sonra bütün mahkumlarla birlikte o hapishaneden kaçıyosunuz kaçmayı başardığınızda senin bütün itemlerin ve goldlarını ek olarak da özel bir zırh seti veriyorlar sana. ben hapishaneye git derim diğeri daha kötü bence :)

3784 Mesaj
21 Ağustos 2012; 9:37:38 

quote:

dostum yüklediğin mod ile acıkınca ve susuzluk çektiğin zaman karakterin stamina ve health onarımı duruyormuş.Hiç yemek ve birşeyler içmeyi denedin mi düzelir belki

denedim ama modu kaldırınca otomatik düzelme olayı bozuldu,problem orada

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 10:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

denedim ama modu kaldırınca otomatik düzelme olayı bozuldu,problem orada

Evet hocam modu silmek öyle kaldırdım demekle olmuyormuş biraz dertli bu.Modu tekrar yükleyin sonra aşağıdaki dediğim yolları takip edin düzeltir sorunu.

1. Bütün efektlerin kapalı olduğundan emin olun ilk önce.Kontrol etmek için Magic Effects Listings girin ; orada açlık susuzluk ve yorgunluk varsa bunları ortadan kaldırın.
2. Sonra yeni bir oyuna başlayın.
3. Başladıktan sonra oyunu kapatın ve modu kaldırın.
4. Oyunun kayıtlı dosyasını tekrardan açın ve biraz bekleyin; scripts dosyaları kendini yeniden düzenlesin.
5. Oyunu tekrar kaydedin ve kurtuldunuz

533 Mesaj
21 Ağustos 2012; 11:09:36 

Hazine haritası bulmuştum ama hazineyi aramaya hiç çıkmadım.
Bulan arkadaşlar içinden bayağı altın çıkıyor mu?

Oyunun Baldur's Gate'e benzeyen tarafları var şehirden birilerinin adam tutup bizi öldürtmeye çalışması çok hoşuma gitti.
Ayrıca tarafsız oynamaya devam ediyorum.

BEŞİKTAŞ
40+1903

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 11:22:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Necochea

Hazine haritası bulmuştum ama hazineyi aramaya hiç çıkmadım.
Bulan arkadaşlar içinden bayağı altın çıkıyor mu?

Oyunun Baldur's Gate'e benzeyen tarafları var şehirden birilerinin adam tutup bizi öldürtmeye çalışması çok hoşuma gitti.
Ayrıca tarafsız oynamaya devam ediyorum.

Ben hepsini tamamladım ve tabi ki netten yardım alarak.Öyle ahım şahım şeyler değil çıkanlar ve genelde yüksek level iseniz ihtiyacınız olmuyor bu itemlere.
Parada yaklaşık 1000-1500 septim çıkıyordu bana levelimle alakalı olabilir tabi bu.

Fakat iyi bir yanı var bu hazine kasaları kendilerini belli bir zamanda tekrar yeniliyorlar gidip tekrar para ve item alabilirsin içinden.

Ve bu kiralık elemanlar dün beni kıstırdı yeni bir karakter açmıştım cidden bayaa bir zorladılar

2966 Mesaj
21 Ağustos 2012; 14:00:57 

arkadaşlar bu kiralık thug'ları kim yolluyor acaba. dün whiterun'da 3 tanesi sokak ortasında saldırdı bana. sanki olay türkiye'de geçiyormuş gibi herkes izledi öylece. Guardlar dahil. sonra ben kaçmaya başladım tam yukarı tepeye çıkınca sarı saçlı gray mane ailesinden bi abi vardı, çekti kılıcı girişti 3 tanesine birden. sonra bende kaçıp gidicektim, yediremedim kendime dönüp giriştim bende. abiyle temizledik 3ünü sonra ölü olanların bir tanesinden not çıktı. işte benim ismimi yazmışlar öldürün filan demişler para karşılığında. Notu gönderen kısmında Whiterun Guard yazıyordu. Guardların benle ne sıkıntısı olur ki?

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 14:15:19 

quote:

arkadaşlar bu kiralık thug'ları kim yolluyor acaba. dün whiterun'da 3 tanesi sokak ortasında saldırdı bana. sanki olay türkiye'de geçiyormuş gibi herkes izledi öylece. Guardlar dahil. sonra ben kaçmaya başladım tam yukarı tepeye çıkınca sarı saçlı gray mane ailesinden bi abi vardı, çekti kılıcı girişti 3 tanesine birden. sonra bende kaçıp gidicektim, yediremedim kendime dönüp giriştim bende. abiyle temizledik 3ünü sonra ölü olanların bir tanesinden not çıktı. işte benim ismimi yazmışlar öldürün filan demişler para karşılığında. Notu gönderen kısmında Whiterun Guard yazıyordu. Guardların benle ne sıkıntısı olur ki?

hırsızlık yaptın mı onların her hangi bir eşyasını çalınca oluyor.
Bende madenden kazma çaldım orc'un biri 5 kuruşluk şey için bana kiralık katiller tutmuş öldürecek.

2966 Mesaj
21 Ağustos 2012; 14:23:57 

Conan o'brien'ın skyrim için hazırladığı 2 komik video var. çok güldüm dün izlerken

Conan skyrim incelemesi
http://teamcoco.com/vid...er-conan-reviews-skyrim

Andy richter seslendirme
http://teamcoco.com/video/andy-skyrim-voiceover

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ağustos 2012; 14:34:36 

Yeter diyeceksiniz fakat Mage de görev yok arkadaş. Kolejin nasıl bittiğini anlamadım bile öldürdük birilerini sonra neymiş Arch Mage mişiz. Ben Ancano'yla kapışırken seyrettiler :S Koskoca arch mage olmuşuz hala sopamı bul diyen var Çok çabuk bitti ve bitince de yapılacak birşey bulamadım. Assassin devam. Fakat bu sefer Illusion da kullanacağım. Sneak~Archery~One Handed~Illusion kasacağım. Illusion assassin nasıl oynanır?

Uzaklaştırılmış
21 Ağustos 2012; 14:37:30 

quote:

Bana da olmuştu, Farengar'ın soul gem'lerini (ç)almıştım. 3 tane thug yollamış. Seninki yine iyi bana Dragonsreach'ın içinde daldılar. Herkes izledi ya nedir bu böyle. Amma gıcık olmuştum sonra Farengar'a bir işkence yapmıştım. ( Bilenler bilir )

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 14:39:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hellraisers

Yeter diyeceksiniz fakat Mage de görev yok arkadaş. Kolejin nasıl bittiğini anlamadım bile öldürdük birilerini sonra neymiş Arch Mage mişiz. Ben Ancano'yla kapışırken seyrettiler :S Koskoca arch mage olmuşuz hala sopamı bul diyen var Çok çabuk bitti ve bitince de yapılacak birşey bulamadım. Assassin devam. Fakat bu sefer Illusion da kullanacağım. Sneak~Archery~One Handed~Illusion kasacağım. Illusion assassin nasıl oynanır?

Invisibility ve Muffle çok işine yarar.

illusion ile zaten iki üç büyü kullanırsın maksimum bu söylediklerimden başka.

örneğinde olduğu gibi yapabilirsin

Uzaklaştırılmış
21 Ağustos 2012; 14:51:21 

quote:

Invisibility ve Muffle çok işine yarar.

illusion ile zaten iki üç büyü kullanırsın maksimum bu söylediklerimden başka.

örneğinde olduğu gibi yapabilirsin

Çok sağlam olmuş hocam video. Ben sonlarda arrow in the knee olur sanıyordum :D

edit: bu arada zıplamalar ve finishing movie'ler çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellraisers -- 21 Ağustos 2012; 14:55:30 >

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 15:15:01 

quote:

Orijinalden alıntı: hellraisers

Çok sağlam olmuş hocam video. Ben sonlarda arrow in the knee olur sanıyordum :D

edit: bu arada zıplamalar ve finishing movie'ler çok güzel.

Hocam her ne kadar sinematik ve biraz abartı olsada adam tam bir suikastçı moduna girmiş.

Hail sithis demek düşer bize.

Ben sıfırdan yine savaşçı başladım yüzüncü kere.Her sınıfı oynadım ama bir savaşçı kadar tatmin olmadım ben Koskoca dragonborn'um eğil kalk saklan nereye kadar

1825 Mesaj
21 Ağustos 2012; 15:18:20 

İlk çıktığı günlerde 1,5 ay kadar oynayıp bırakmıştım. Yeni güncelleme oldu mu hiç? Sanal zekayı geliştirdiler mi? Yoksa hala kafasına oku yedikten sonra seni göremeyince sakinleşen mob lar varmı oyunda ? Takipçi olan varsa biraz bilgi versin

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 15:22:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

İlk çıktığı günlerde 1,5 ay kadar oynayıp bırakmıştım. Yeni güncelleme oldu mu hiç? Sanal zekayı geliştirdiler mi? Yoksa hala kafasına oku yedikten sonra seni göremeyince sakinleşen mob lar varmı oyunda ? Takipçi olan varsa biraz bilgi versin

bu muhabbet hala devam ediyor.

Geri kalan şeyler düzeldi bana kalırsa ben herhangi bir sorun göremiyorum çok büyük.

+ eklenti paketimiz geldi vampirler ve vampir avcıları.

1.6 güncellemesi ile at üzerinde savaşma yeteneği getirdiler.

Başka bir şey gelmiyor şuan aklıma.Belirli sorularınız varsa daha çok yardımcı olabilirim.

1825 Mesaj
21 Ağustos 2012; 15:24:05 

quote:

bu muhabbet hala devam ediyor.

Geri kalan şeyler düzeldi bana kalırsa ben herhangi bir sorun göremiyorum çok büyük.

+ eklenti paketimiz geldi vampirler ve vampir avcıları.

1.6 güncellemesi ile at üzerinde savaşma yeteneği getirdiler.

Başka bir şey gelmiyor şuan aklıma.Belirli sorularınız varsa daha çok yardımcı olabilirim.

Hıım.. Ana görev tabi hala kısa yanı 1 2 gün oynadıktan sonra yine boş boş dolasıp ejderha avlayıp boş mağraları gezıyor değil mi ? extra bir amaç getirdiler mi oyuna ?

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 15:28:21 

quote:

Hıım.. Ana görev tabi hala kısa yanı 1 2 gün oynadıktan sonra yine boş boş dolasıp ejderha avlayıp boş mağraları gezıyor değil mi ? extra bir amaç getirdiler mi oyuna ?

Evet ana görev deli gibi oynarsak bir iki güne biter.

ek olarak;
Companions

College of Winterhold
Thieves Guild
Nightingales
Dark Brotherhood

Imperial Legion
Stormcloaks

Blades
Bards College

Dawnguard
ve
Volkihar Vampire Clan

Sizin ne istediğinize bağlı bunlarda yan görevler bir nevi.
Zaten anladığım kadarıyla oyun tarzınıza uymuyor Skyrim.Oyunu bir nevi siz şekillendiriyorsunuz sonuçta sizin elinizde ister elli günde biter ister yüz günde.İlla ana görevi bitireceğiz diye bir kural yok sonuçta

1825 Mesaj
21 Ağustos 2012; 15:35:30 

quote:

Evet ana görev deli gibi oynarsak bir iki güne biter.

ek olarak;
Companions

College of Winterhold
Thieves Guild
Nightingales
Dark Brotherhood

Imperial Legion
Stormcloaks

Blades
Bards College

Dawnguard
ve
Volkihar Vampire Clan

Sizin ne istediğinize bağlı bunlarda yan görevler bir nevi.
Zaten anladığım kadarıyla oyun tarzınıza uymuyor Skyrim.Oyunu bir nevi siz şekillendiriyorsunuz sonuçta sizin elinizde ister elli günde biter ister yüz günde.İlla ana görevi bitireceğiz diye bir kural yok sonuçta

ilk oynadığımda

Main quest

Thieves Guild
Nightingales
Dark Brotherhood

stormcloaks

blades

bard collage

bu görevleri tamamlamıştım. Zaten stormcloak secince imperial legion görevlerini alamıyorduk.

Dawnguard
ve
Volkihar Vampire Clan Bu iki clanı oyunda hiç görmedik haklarında bilgim yok.

Birde buyucu okulu vardı.. Oranıdna görevlerını yaptım ama karakterim warrior olduğu için büyü ile ilgilenmediğim için öylesine yapmış oldum kısa sürdü zaten..

Bir buçuk ay filan sürdü görevlerin tamamlanması yayarak oynadım ama sonra bitti ..

Aklıma gelmişken şu blacksmith yeteneğini arttıran potionlar ve alchemy yeteneğini arttıran potionlarla kombine olarak inanılmaz güclü eşyalar craft ediyorduk bunu fixlediler mi ?

Son olarak şu anki son versiyon 1.7.7.0.6 mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 21 Ağustos 2012; 15:39:19 >

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 15:40:48 

quote:

ilk oynadığımda

Main quest

Thieves Guild
Nightingales
Dark Brotherhood

stormcloaks

blades

bard collage

bu görevleri tamamlamıştım. Zaten stormcloak secince imperial legion görevlerini alamıyorduk.

Dawnguard
ve
Volkihar Vampire Clan Bu iki clanı oyunda hiç görmedik haklarında bilgim yok.

Birde buyucu okulu vardı.. Oranıdna görevlerını yaptım ama karakterim warrior olduğu için büyü ile ilgilenmediğim için öylesine yapmış oldum kısa sürdü zaten..

Bir buçuk ay filan sürdü görevlerin tamamlanması yayarak oynadım ama sonra bitti ..

Aklıma gelmişken şu blacksmith yeteneğini arttıran potionlar ve alchemy yeteneğini arttıran potionlarla kombine olarak inanılmaz güclü eşyalar craft ediyorduk bunu fixlediler mi ?

Son olarak şu anki son versiyon 1.7.7.0.6 mı ?

Hayır o bugu düzeltmediler hala simya kasarak inanılmaz enchanting ve blacksmith kasarak milyon küsur armor ratinge ulaşabiliyoruz.

Evet son güncelleme o şuan.Birde dawnguard eklenti paketi çıktı istiyorsanız onu indirip denebilirsiniz.

Vampire lord ve kurt adamlara özel perk ağaçları ve yetenekler geldi ve zevkli oldu oynaması.

1825 Mesaj
21 Ağustos 2012; 15:45:07 

quote:

Hayır o bugu düzeltmediler hala simya kasarak inanılmaz enchanting ve blacksmith kasarak milyon küsur armor ratinge ulaşabiliyoruz.

Evet son güncelleme o şuan.Birde dawnguard eklenti paketi çıktı istiyorsanız onu indirip denebilirsiniz.

Vampire lord ve kurt adamlara özel perk ağaçları ve yetenekler geldi ve zevkli oldu oynaması.

Anladım bu gece insin. Yarın gece diz üstü makineme atar işyerinde bakarım biraz sağol cevapladığın için. Bir hırsız kedi yapayım kendime bakalım nasıl olacak.

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

2966 Mesaj
21 Ağustos 2012; 15:46:58 

Dawnguard görevinde vampir mi olayım yoksa vampir avcısı mı olayım karar veremedim. bu ikisinin avantajlarını dezavantajlarını söyleyebilcek var mı?

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 15:49:12 

quote:

Anladım bu gece insin. Yarın gece diz üstü makineme atar işyerinde bakarım biraz sağol cevapladığın için. Bir hırsız kedi yapayım kendime bakalım nasıl olacak.

önemli değil hocam iyi oyunlar

@JaSoN_;

vampir lord veya kurt adam halindeki avantajlardan mı bahsediyorsunuz yoksa genel olarak mı

62 Mesaj
21 Ağustos 2012; 15:59:04 

quote:

sisli ortamlarda kasıyor bunun bir çözümü var mı? havada sis puslu filan varsa böyle hafif hafif ağırlaşıyor oyun.

bende de kasıyor, biraz rahatlatmak için bugün formatladım ps3'ü save dosyasını hard diske attım vs.. yeni patchler geliyor sürekli oyunu düzeltmek için, 1.7 patch şu an çıktı ama bizde daha çıkmadı.. başka bir forumda 1.7 patch ile düzeltildiğini yazmış arkadaşın biri:
http://www.neoseeker.com/forums/52479/t1754178-patch-1-7-causes-lag-freezing-on-ps3-skyrim/

MK'da ise şöyle yazmışlar:

quote:

Bethesda, Skyrim için 1.7 sürümünde bir yama yayımlamıştı. Hatta bu yama PC için de Steam üzerinden çıktı. Ancak bu yamayla ilgili bazı detaylar belli değildi. 1.7 güncellemesi bellek ve stabilite iyileştirmeleri yapıyor. Ayrıca su Shader'ındaki hatayı, ejderhanın yere indiği zamanki hatayı düzeltiyor. Bunlar haricinde X360 sürümünde vampir tutuşunda ve yüzme animasyonunu düzeltiyor. Kinect ses komutlarında da iyileştirmeler yapıyor.

yani sürekli patchler çıkartıp halledecekler bu işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scatyagiz -- 21 Ağustos 2012; 16:08:59 >

PSN: scatyagizTR

3784 Mesaj
21 Ağustos 2012; 16:26:47 

quote:

Evet hocam modu silmek öyle kaldırdım demekle olmuyormuş biraz dertli bu.Modu tekrar yükleyin sonra aşağıdaki dediğim yolları takip edin düzeltir sorunu.

1. Bütün efektlerin kapalı olduğundan emin olun ilk önce.Kontrol etmek için Magic Effects Listings girin ; orada açlık susuzluk ve yorgunluk varsa bunları ortadan kaldırın.
2. Sonra yeni bir oyuna başlayın.
3. Başladıktan sonra oyunu kapatın ve modu kaldırın.
4. Oyunun kayıtlı dosyasını tekrardan açın ve biraz bekleyin; scripts dosyaları kendini yeniden düzenlesin.
5. Oyunu tekrar kaydedin ve kurtuldunuz

bişeyi anlamadım,
modu nasıl kaldırmak lazım. modmanager ile mi kaldırmalıyım, elle mi silmeliyim yoksa modun oyun içinde uninstall seçeneği var onunlamı olacak..
sanırım save dosyam bozuldu mecburen can hilesi yapacağım :\

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 16:40:00 

quote:

Orijinalden alıntı: scatyagiz

yani sürekli patchler çıkartıp halledecekler bu işi

Jason nickli arkadaş ps3 değil pc platformunda oynuyor büyük ihtimal.Çünkü Dawnguard ek paketine sahip arkadaş ya x360 yada pc.Ayrıca ps3'te herhangi bir kasma sorunu yok, yada en azından bana denk gelmedi ama oyun buglardan geçilmiyor orası ayrı.Sadece save dosyası belli bir boyutu geçince oynanmaz hale geliyor oyun ps platformunda.

ornitolog;
Mod manager ile kaldırın hocam zaten sizin verdiğiniz siteye girdim nexus'ta orada yazıyordu bu kaldırma şekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shallipushthebutton? -- 21 Ağustos 2012; 16:45:35 >

316 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:22:41 

Arkadaş yabancı forumlarda da oyunun PS3 olanını herkes kötülemiş sizin gibi. İyiki danışmadan almamışım. Teşekkür ederim herkese.

Birde oyundan zevk almak ve oyunu tanımak için ilk karakterim ne olmalı? oyunu başlarda rahat keşfetmek için warrior olmayı düşünüyorum da. zorlanığım zaman pata küte dalarım en azından :D

2966 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:23:44 

quote:

önemli değil hocam iyi oyunlar

@JaSoN_;

vampir lord veya kurt adam halindeki avantajlardan mı bahsediyorsunuz yoksa genel olarak mı

hayır kurtadam olmak istemiyorum. dawnguard görevini yaparken 2 seçeneğimiz varya bi vampirleri avlayan taraf olabiliyoruz, birde vampir lordu olabiliyoruz. Sizce hangisini seçmeliyim? Companion görevlerini bitiriyorum şuan. Bitince kurtadam gücümü kaldırıcam zaten. sevmiyorum kurtadam olmayı.

ayrıca evet PC oynuyorum. Sisli ortamlar kasıntı yapıyor biraz.

edit : Ayrıca bu yumruk gücümüzü nasıl arttırıcaz ya? Bi adamla kavgaya tutuşuyoruz 10 dakka sürüyor.
Videolarda görmüştüm adam tek vuruşta filan yumrukla kill move göstertiyor. Güzel o yumruk olayı ama benimki çok zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaSoN_ -- 21 Ağustos 2012; 17:28:28 >

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 17:46:01 

quote:

hayır kurtadam olmak istemiyorum. dawnguard görevini yaparken 2 seçeneğimiz varya bi vampirleri avlayan taraf olabiliyoruz, birde vampir lordu olabiliyoruz. Sizce hangisini seçmeliyim? Companion görevlerini bitiriyorum şuan. Bitince kurtadam gücümü kaldırıcam zaten. sevmiyorum kurtadam olmayı.

ayrıca evet PC oynuyorum. Sisli ortamlar kasıntı yapıyor biraz.

edit : Ayrıca bu yumruk gücümüzü nasıl arttırıcaz ya? Bi adamla kavgaya tutuşuyoruz 10 dakka sürüyor.
Videolarda görmüştüm adam tek vuruşta filan yumrukla kill move göstertiyor. Güzel o yumruk olayı ama benimki çok zayıf.

Heavy armor perklerinde ''Fists of Steel'' isimli özellik bu yumruk gücünü arttırıyor.Başka türlü bilemiyorum.

Birde bu kedi ırkı ve timsah benzeri ırk doğuştan yumrukları etkili doğuyor

Anladım demek istediğinizi.

Vampir lord olayına gelirsek oyunda eğer Volkihar klanına katılırsak başlangıçta vampir lord olmamız lazım zaten yoksa katılamıyoruz.(malca bir cümle oldu)

Dawnguard'ı şöyle düşünün normal şehir guardları gibi fakat vampir avcıları sözde.Silahları ve giydiği zırhlar vampirlere karşı etkilidir.
Hem hafif zırhları mevcut hem ağır zırhları.

İkisininde görevleri birbirine benzer görevler.Main questlerle ilgili sadece iki farklı tarafı var sadece.Daha fazla spoiler vermek istemiyorum
Ek olarak birde crossbow var tabi ki Dawnguard ile birlikte yer alırsak.

Ve dawnguard'a katılsak bile ileride bir görevde size vampir lord olma olayı sunuluyor isterseniz vampir lord olarakta görevlere devam edebiliyorsunuz.

153 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:57:10 

Arkadaslar goreve gittim college e kapinin basinda bi kadin first lesson gorevini veriyo arsindan iceri girmek istiyorum kapi kilitli diyo.. Yardim lutfen.. Ayrica wood elf im hayvanlari emrim altina alma buyusu nasil calisiyo ?

#iOS Yetkilisi #Apple Editörü

Youtube Kanalım : www.youtube.com/mobilamca

Kişisel Youtube Cover Kanalım : www.youtube.com/onuraltinoz

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 18:01:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Altinozonur

Arkadaslar goreve gittim college e kapinin basinda bi kadin first lesson gorevini veriyo arsindan iceri girmek istiyorum kapi kilitli diyo.. Yardim lutfen.. Ayrica wood elf im hayvanlari emrim altina alma buyusu nasil calisiyo ?

pc'de oynadığınızı varsayarak magic > power kısmına gidin oradan command animal'i seçin.
Kontrol etmek istediğiniz hayvana doğru ''z'' tuşuna basın.Unutmayın kı sadece 24 saatte 1 kez kullanabilirsiniz.

Büyücü okulunun kapısındaki kadına ''may i enter the college'' diyin ve o sizden bir büyü yapmanızı isteyecek.o büyüyü yapın size kapıları açıyor.Eğer büyüyü bilmiyorsanız size belirli bir ücret karşılığında satabilir.

153 Mesaj
21 Ağustos 2012; 18:22:40 

quote:

pc'de oynadığınızı varsayarak magic > power kısmına gidin oradan command animal'i seçin.
Kontrol etmek istediğiniz hayvana doğru ''z'' tuşuna basın.Unutmayın kı sadece 24 saatte 1 kez kullanabilirsiniz.

Büyücü okulunun kapısındaki kadına ''may i enter the college'' diyin ve o sizden bir büyü yapmanızı isteyecek.o büyüyü yapın size kapıları açıyor.Eğer büyüyü bilmiyorsanız size belirli bir ücret karşılığında satabilir.

Evet pc deyim cok tesekkur ederim yorumun icin.. Ama halen first lesson u kime ve hanfi buyuyu yapicagimi bilmiyorumm

531 Mesaj
21 Ağustos 2012; 18:42:14 

quote:

yazabilirsiniz.

@ornitolog;

Yardım için teşekkürler...

...Cinema, Basketball and Besiktas...

533 Mesaj
21 Ağustos 2012; 19:46:24 

quote:

Evet pc deyim cok tesekkur ederim yorumun icin.. Ama halen first lesson u kime ve hanfi buyuyu yapicagimi bilmiyorumm

Ben ana görev için girecektim. Izin vermedi, ben de Dragonborn'um sen beni nasıl içeri almazsın gibi bir şey dedim o da shout at lan o zaman dedi. Üstüne ateş püskürdüm o da ateşli bir şekilde önümde yürüyüp kapıya kadar götürdü.

30 gün cezanın,
21 Ağustos 2012; 20:51:02 

quote:

Kapıda Faralda denilen npcye yapacaksın.Tekrar konuş sana hangi büyüyü yapacağını söyleyecek eğer o büyü yoksa satın alabilirsin ondan.

Ayrıca arkadaş demiş doğru demiş.Dovahkiin'im ben diye bir seçenek çıkacak onu de sonra senden shout atmanı isteyecek çak bi fus ro dah sonra alır seni içeriye

153 Mesaj
21 Ağustos 2012; 21:04:18 

Cok tesekkurler arkadaslar :) su buyu satin almayi anlamadimda halledcem :)

2557 Mesaj