Hyundai Accent Era hususi amaçlı alınır mı ?
35 Cevap2567 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6559 Mesaj
11 Aralık 2010; 23:55:40 

Geçenlerde arkadaşımla konuşuyorduk Accent Era , Clio ve Albea gibi araçların şirket aracı amacından başka bir amaçla kullanabililinecek araçlar olmadığını söyledi. Albea ve clio symbol için bencede öyle ancak Accent Era için aynı şeyi düşünmüyorum. Bence hususi amaçlı alınabilinicek bir araç. İkinci elde dizel az km'lisi yok denecek kadar az sıfıra yönelmek daha mantıklı gibi...

Sizce hususi amaçlı Accent Era alınır mı ?

11140 Mesaj
11 Aralık 2010; 23:59:36 

arkadaşınız clio ve albea neden alınmaz demiş anlamıyorum sanırım arkadaşınız çok zengin! eraya gelince sonuçta b sagmenti bir araç az yakan çok kaçan cinsten donanımıda tatminkar ama kişinin ne istediğine göre değişir bunlar.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

6559 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:01:39 

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

arkadaşınız clio ve albea neden alınmaz demiş anlamıyorum sanırım arkadaşınız çok zengin! eraya gelince sonuçta b sagmenti bir araç az yakan çok kaçan cinsten donanımıda tatminkar ama kişinin ne istediğine göre değişir bunlar.

Bencede öyle devir ekonomi bu açıdn Accent ERA bana mantıklı geliyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Aralık 2010; 0:02:33 

Bütçeye göre değişir

25-30 bin ise binilir

30 binden fazlaysa bütçe daha iyi araçlar var

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
52 gün 10 sa. 30 dk. kadarı kaldı.
12 Aralık 2010; 0:03:18 

era clio ve albeadan daha iyi bir araç neden alınmasın ki

6559 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:08:03 

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

era clio ve albeadan daha iyi bir araç neden alınmasın ki

Alınmasın mı değil hususi amaçlı alınır mı ? Hyundai diyince insanların yüzü çok değişik şekillere giriyor. VW diyince mesela omuzları yükseliyor

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
12 Aralık 2010; 0:12:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Doğancan Narter

Alınmasın mı değil hususi amaçlı alınır mı ? Hyundai diyince insanların yüzü çok değişik şekillere giriyor. VW diyince mesela omuzları yükseliyor

o insanların kendi karakterleriyle alakalı bi olay kendini bişi sanan ama aslında bi baltaya sap olmamış olamamış arabadan anladığını sanan sürüyle kazma var heryerde (söz meclisten dışarı)

geçen sene 2. araba olarak kendime 2 aya arayla 2 tane babama da 1 tane sıfır accent era aldım araçlardan inanılmaz memnun kaldım

bu araçları herzaman bir reno veya fiat'a tercih ederim

755 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:14:27 

selam
neden alınmasın anlayamadım soru ilginç geldi
ben aldım biniyorum mutluyum
tabi paraya göre çok daha ii bir sürü araç var
paranız hangisine yetiyor hangi aracı beğeniyorsanız onu alın
vw olayı ayrı

2009 HYUNDAİ Accent ERA 1.4 Team ABS , Kristal Mavi

6559 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:15:50 

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

o insanların kendi karakterleriyle alakalı bi olay kendini bişi sanan ama aslında bi baltaya sap olmamış olamamış arabadan anladığını sanan sürüyle kazma var heryerde (söz meclisten dışarı)

geçen sene 2. araba olarak kendime 2 aya arayla 2 tane babama da 1 tane sıfır accent era aldım araçlardan inanılmaz memnun kaldım

bu araçları herzaman bir reno veya fiat'a tercih ederim

Aldığınız aracın donanımı ve fiyatı hakkında bilgilendirme yazarmısınız ?

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
12 Aralık 2010; 0:19:23 

quote:

Aldığınız aracın donanımı ve fiyatı hakkında bilgilendirme yazarmısınız ?

1.4 era 23bin falandı babama aldığım

Kendime önce 1.6 benzinli aldım sonra 2 ay sonra 1.5 dizel olanını aldım takasla kütahya'dan 1.6 olan select dizel olanı team abs çift hava yastığı idi

6559 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:23:01 

İkinci el'de az kilometrelisini bulmak çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğancan Narter -- 12 Aralık 2010; 0:24:07 >

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
12 Aralık 2010; 0:24:48 

quote:

İkinci el'de az kilometrelisini bulmaz çok zor.

bulursunuz sürüyle var ben 31bin'e aldığım dizeli 26bine sattım üzerinde birkaç bin km ile

16572 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:30:44 

alınır tabi niye alınmasın satılan eraların tahmini % 40 nı hususi olarak kullanılıyor asıl mesele bunların içinden temiz ve bakımlısını bulmak

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

1409 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:58:16 

Madem çok şirket arabası gibi gözüküyor, şirket arabalarının tercih etmediği bir renkte sipariş edin. Fabrika çıkışlı çelik jant da bulursanız, şirket arabalığı kurumuyla olan bütün ilişkisini kesmiş olursunuz

198 Mesaj
13 Aralık 2010; 14:16:34 

Era'yı bilmem ama piyasada satılık Albeaların büyük çoğunluğu taksi çıkması.
Muhtemelen ticaride kullananlar pek memnun kalmamışki satıyorlar gibi bir izlenim oluştu bende.

5623 Mesaj
13 Aralık 2010; 14:25:20 

Tabii ki de alınır ve güzelce binilir.
İnsanların yakıştırmalarına aldırmayın.

Hangisi bütçenize uygunsa, içinize siniyorsa kullanın.

1049 Mesaj
13 Aralık 2010; 14:42:31 

era az yakar çok kaçar

4528 Mesaj
13 Aralık 2010; 14:59:03 

Geçen arkadaşımın Era'sını kullandım gaza dokunmamla birlikte arabanın yerinden fırlaması bir oldu.Aracı şehir içinde kullandım,biraz şu gazı yoklıyayım dedim birde baktım ibre 90nı gösteriyor.Gerçekten kendi sınıfında en iyisi denilebilir.Fiyatına göre oldukça konforlu,atik,donanımlı,sağlam aracın iki kötü yanı var eğer biraz kalıplıysanız pek rahat edemiyorsunuz birde süspansiyonlar fazlasıyla sert hızlıca bir çukara girdiğinizde adeta beyniniz kafatasınızın içinde üç tur atıyormuş gibi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 13 Aralık 2010; 15:02:15 >

-Htc DesireX 16Gb-
-Bmw 320D F30 Sport White -
-FujiFilm S200 EXR 1/1.6" Ccd Exr Sensor - F2.8-F11 - 1/4000 Shutter Speed - 12800 İso - 30.5-436mm - 12 Mpx-

1153 Mesaj
13 Aralık 2010; 15:18:02 

benzinlisi çok yakıyor. dizelini bilmem.

5420 Mesaj
13 Aralık 2010; 20:10:21 

quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

Geçen arkadaşımın Era'sını kullandım gaza dokunmamla birlikte arabanın yerinden fırlaması bir oldu.Aracı şehir içinde kullandım,biraz şu gazı yoklıyayım dedim birde baktım ibre 90nı gösteriyor.Gerçekten kendi sınıfında en iyisi denilebilir.Fiyatına göre oldukça konforlu,atik,donanımlı,sağlam aracın iki kötü yanı var eğer biraz kalıplıysanız pek rahat edemiyorsunuz birde süspansiyonlar fazlasıyla sert hızlıca bir çukara girdiğinizde adeta beyniniz kafatasınızın içinde üç tur atıyormuş gibi oluyor.

+1...

2179 Mesaj
13 Aralık 2010; 21:12:19 

bu soru bana biraz uzaydan inme gibi geldi....era ,clio ve albea zaten aile aracı olarak oldukça fazla kullanılyorken garip bir soru olmuş...ama kafa karıştıran bir kısım ise bu araçların taksi ve filo aracı olarak çok görünmesi....ona kaldımı focus görmekten de bulantı geldi bütün şirketlerde...şimdi focus hususi kullanılır mı???

Uzaklaştırılmış
13 Aralık 2010; 21:33:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ncap

bu soru bana biraz uzaydan inme gibi geldi....era ,clio ve albea zaten aile aracı olarak oldukça fazla kullanılyorken garip bir soru olmuş...ama kafa karıştıran bir kısım ise bu araçların taksi ve filo aracı olarak çok görünmesi....ona kaldımı focus görmekten de bulantı geldi bütün şirketlerde...şimdi focus hususi kullanılır mı???

Aynen Beyaz veya gri renk jant kapaklı FOCUS alınırmı? Veya yam cam fitilleri nikelajsız siyah olan jant kapaklı JETTA alınırmı? Veya siyah dikiz aynalı COROLLA alınırmı?

Bal gibi de alınır. Konuya dönersek değil ERA bahsi geçen diğer iki araba da alınır ve uzun yıllar kullanılır. Bakarsan o da sana bakar ve üzmez. Yani diyeceğim, ERA çok da güzel alınır ve zevkle de kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 13 Aralık 2010; 21:34:35 >

5953 Mesaj
13 Aralık 2010; 22:01:45 

insanlar palio van, corsa van gibi araçları alıp koltuk taktırıyor, era aile aracı olur mu siz karar verin..
Arkada oturanlar gayet rahat.. iç genişliği emsallerine göre iyi.. Ben çok memnunum..
şirketler araba alırken duygusal davranmaz, fayda/maliyet oranına bakarlar, o yüzden "şirket aracı olan araçları aile almaz-almamalı" gibi düşünmeyin.. Aksine bu tercih sebebi olmalı bence..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

1470 Mesaj
14 Aralık 2010; 0:16:35 

era neden şirketlerce ve taksiciler tarafından çok tutuluyor. cevap basit: işletme maliyetleri düşük olduğu için. taksici ve şirketler konfor, güvenlik gibi konuları arka plana atabildikleri için rahatlıkla bu araca yöneliyorlar. bende bir müddet kullandım bu araçları, şirketim sağolsun.
genel olarak memnundum aslında. çok atik bir araç, özellikle dizelinin yokuş performansı inanılmaz. köpek gibi gidiyor valla. şehir içinde pratik.
ama benim en rahatsız olduğum noktaları: uzun yolda berbat. öncelikle yan rüzgar alıyor. sonra 120den sonra kanatları çıkacak gibi. son olarak araç uzun yolda yere yatıp, direksiyonu sertleşmiyor. yani uzun yolda, şehir içi sürüş karakteristiği var. özellikle direksiyonun ağırlaşmaması yoruyor insanı, aracın yola yatmaması da güven vermiyor.
özetle ağırlık olarak şehir içi kullanılacaksa rahatlıkla alınır ama şehir dışı ve özellikle uzun yol yapılacaksa daha konforlu araçları tavsiye ederim.

2 Mesaj
14 Aralık 2010; 9:46:34 

alınır tabiki

29 Mesaj
14 Aralık 2010; 10:54:42 

Fiyatı üzerinde değerlendirilirse bence o fiyatlardaki en rahat ve konfora sahip bir arabadır. Hem aracın parça arama probşemide yok hem ucuz hemde servis ağı çok geniş. Hem garantisi bozulmadan tüp taktırarak alabilyorsun. Benzinlileri biraz fazla yakıyor ama dizelleri gayet iyi.

1011 Mesaj
14 Aralık 2010; 11:08:57 

neden alınmasın ki kendi sınıfında gayet tatminkar araçlar

satılık masaüstü pc

6559 Mesaj
14 Aralık 2010; 18:38:41 

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ancak Hyundai Accent Era fikrimden vazgeçtim. Hyundai Accent Era için kime sorsam '' Değerini korumaz , teneke gibi araba '' gibisinden yorumlar alıyorum. Evet sağlamış olduğu konfor , fiyatının üzerinde ama Hyundai düşünmüyorum.
Saygılarımla...

3061 Mesaj
14 Aralık 2010; 19:21:16 

Sevgili arkadaşım,

Hyundai Accent Era bence Türkiyede otomobil sektörünün geldiği noktayı gösteriyor.. hem eli yüzü düzgün ve de güzel bir dizel motoru var.. ne yalan söyleyeyim ilk başta burun kıvırıyordum yerli araçlara ama bu aracı denedim ve performansını çok beğendim.. yeni bir araç alacak olsam kesinlikle alacaklarım arasında ilk sıralarda olurdu. belki suspansiyonun sert oluşu biraz rahatsız edebilir ama bu araçta turbo dizel motor var ve bu sürüş emniyeti için gerekli bir sertliktir. bu araba yüzde yüz türk dizaynı ve üretimi değil belki ama
insanların seçimleri arasında gönül rahatlığı ile yer alabilecek bir araç.. üstelik geçmişte satılan araçları hatırladıkça ben bu gibi araçlarla çağ bile atladığımızı düşünüyorum..

değerini korumaz ve teneke yorumları bence biraz acımasız ve önyargılı olmuş.. hakaret etmek gibi olmasın ama bence teneke denecek bir araba varsa onlar da doğan ve şahinlerdir.. ve hala millet bu arabalara değerinin çok üstünde paralar istiyor ve millet de kullanıyor.. hala daha sayıları çok fazla derecede.. bence bu gibi araçların yerini hyundailer alsa iyi olurdu.. mesela taksilerin çoğu fiat albea ve hyundai.. bunlar doğan ve şahinden daha mı kötü? asla değil hatta çok daha iyi denebilir..

ben bugün sıfır bir araba alacak olsam ilk tercihlerim arasında olurdu era..

5953 Mesaj
14 Aralık 2010; 20:32:56 

Değerini korumaz mı? Allah aşkına kim söyledi bunu size?

ikinci elde de en çok aranan modellerden biridir hyundai era..
Pazara götürdüğünüzde şahinden broadwayden sonra en hızlı satılan araç olacaktır..
En çok değer kaybeden araçlar piyasada en az tutulan numunelik araçlardır..
Era, Symbol, Albea gibi araçların yan sanayisi de epey gelişkin olduğu için ikinci el müşterisinin aklında haklı olarak "düşük onarım maliyeti" imajı oluşmaktadır..
Eradan vazgeçmişsiniz ama yine de bu yanlışı düzeltmek istedim..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2010; 21:12:29 

Bence ERA'dan vazgeçme. Özelikle içi siyah olanlar, ön konsolu siyah renk olup gösterge aydınlatması mavi renk olanlar çok şık. ERA'nın çizgileri, Albea ve Symbol'e göre biraz daha ergonomik ve yuvarlak. ERA bana göre biraz daha Avrupai bir hava veriyor.

1111 Mesaj
14 Aralık 2010; 21:24:14 

quote:

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ancak Hyundai Accent Era fikrimden vazgeçtim. Hyundai Accent Era için kime sorsam '' Değerini korumaz , teneke gibi araba '' gibisinden yorumlar alıyorum. Evet sağlamış olduğu konfor , fiyatının üzerinde ama Hyundai düşünmüyorum.
Saygılarımla...

Erayı sıfır alıp 1 sene sonra satarsan elbette değerini korumaz ama hangi araç korurki sıfır alınan bütün araçlar mutlaka zarar edilerek satılır.

Ancak 2. el temiz bi era alırsan değerini kaybetmez en fazla diğer arabalar kadar kaybeder. Neden dersen Era türkiyede çok tutuldu. tutulan bi arabada 2. elde fazla değer kaybetmez.

4424 Mesaj
14 Aralık 2010; 22:28:57 

hyundai accent era zaten hususi'dir.

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

29 Mesaj
15 Aralık 2010; 15:09:11 

2008 yılında eniştem accent aldı 16,000 TL'ye 2 ay önce 15.000 TL'ye sattı neredeyse başa baş. 1.000 TL.'de olsun artk 85.000 km'de aldı 121.000 de sattı

771 Mesaj
15 Aralık 2010; 15:49:40 

quote:

Saygılarımla...
o kelimeleri diyen arkadaslar araclardan anlamayan boş konusan insanlardır hyundai her zaman parasının karşılıgını fazlasıyla veren bir markadır. vw gibi cuvalla para alıp bombos araba vermez donanımdan kacmaz piyasasıda gayet iyidir. zaten bu gidişle yakında hyundai ya paranız yetmez herkes alamaz hyundai aldı başını gidiyor bir cok markayı geride bırakıcak

3607 Mesaj
15 Aralık 2010; 16:23:02 

Ben farklı birşey söyleyim bencede alınır alınmaz diye bir şey yokta konunun mantığında şirket aracı olarak tercih edilen araçlar alınmaz gibi bir hava oluyor bazen forumda.Yani şirketten çıkma araç değil demek istediğim şirket aracı olarak kullanılan araçlar.Bir iki mesajtada benzer bir durum farkettim..forumda bazen bu oluyor..

Ankarada bir hastahanenin arka tarafında oturuyorum ve ilaç mümessillerinden tıbbi cihaz,ortapedik malzeme satanlara kadar herkes aracını benim oturduğum sokağa bırakıyor hastahane ücretli olduğu için..

Gördüğüm şirket araçlarını size bir yazayım;

- Renault fluence
- Renault symbol
- Hyundai accent era
- Ford focus
- Toyota coralla
- Ww passat
- Ww jetta
- Fiat linea

Hal böyle olunca o taksici aracı bu şirket aracı alınmaz gibi bir mantık yürütmek bence mantık dışı kalıyor

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Hyundai Accent Era hususi amaçlı alınır mı ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500