Şimdi Ara

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.456
Cevap
31
Favori
286.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu cihazı tam yoğuşmalı diye bazı arkdaşlara satmışlar bu cihazda baca eşanjörü vardır tam yoğuşmalı değildir turbo alev. Üflemeli değildir klasiktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
  • Arkadaşlar, basınç ayarı nasıl yapılmalı, şuan kombi çalışıyor be basınç 1 seviyelerine inmiş, 1,5 olması gerekli deniyor, fakat kombi çalışırken direkt musluğu açabilir miyim? Yoksa kapatmak mı lazım, yardım ederseniz sevinirim, pek bilgimiz yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • enpisagor kullanıcısına yanıt
    Kombi çalışırken onlarca kere su bastım,hiçbir şey olmadı. 1.5 ideal basınç,kombi çalışınca ısıdan dolayı 2 ye yükselecektir..
  • alperenxxx kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bir sıkıntım var bilen lütfen cevaplasın bugün kombivi geldi hiçbişey yapmadan gitti tüm oda radyatörleri güzelce ısıtırken 1 oda tam olarak ısıtmamaya başladı elimi vuruyorum sıcak ama belli süre sonra soğuk oluyor 60 derecede kombi diğerleri cehennem gibi bunda bir sorun var eleman baktı bişey yok hava falan yapmamış bunun ters bağlanması lazımde diyor ya 2 senedir kullanıyom şimdiye kadae ısıtırken şimdimi ısıtmıyor diyorum ses yok termostatik vanayı sökyü taktı gene aynısı normalde 60 derecede hiç durmadan çalışması lazım zaten hep 5 te duruyor hiç azaltmadım canayı bilgi verirseniz çok sevinirim ne yapacam ne edecem? Faturamı sordu yüksek geliyor dedim verimliliği 70 yaptı pompayıda 3 e getirdi be demekae anlamadım bişeyler yaptı gitti
  • ingilizmurat İ kullanıcısına yanıt
    Vanayı pislik tıkamış olabilir, madeni para ile pimi ileri geri ittirip pislik varsa parçalansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Vanayı pislik tıkamış olabilir, madeni para ile pimi ileri geri ittirip pislik varsa parçalansın.

Hocam termostatik canayı çıkarıp ileri geri yaptı çalışıyor takılma yok dedi

Vana arızalanmış olabilir, birde normal vana ile değiştirmeye deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Vana arızalanmış olabilir, birde normal vana ile değiştirmeye deneyin.

Saol hocam birde o şekilde deneyim size bir sorum daha olacaktı kombinin bacasından devamlı damla damla su akıtıyor apartmanda diğer komşulardan su gelmiyor servisi aradım sorun olmaz dedi ama neden sadece bizde oluyor

Kombi yoğuşmalı mı? Yoğuşmalıysa baca eğimi yukarıya olmalı.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Buderus gb 012

• Merhaba
    Bir cihaz almadan once ve gerek duydugum tum konularla alakali arastirmalari donanimhaber den yapiyorum ve kesinlikle dogru sonuca ulasiyorum. Oncelikle burada yorum yapan herkese tesekkur ediyorum.

Suan eve kombi baglatma uzereyim ve anlastim sayilir. Fakat arastirdikca kafam karisti. Evim 90 m2 net kullanilir alan, 2+1 yalitimli guney cepheli isigi cok iyi alan yeni bina. Kombici yogusmali taktirmasan bile olur dedi ama ben yinede yogusmali taktiricam. Bosch Condense 2000 iç aksami Buderus GB012 ile birebir ayni dedi. Bosuna 250 tl fark verme dedi. Sizce ne yapmaliyim yada bu ikisinin yerine baska mi taktirmam gerek? İkisi arasinda ne gibi bi fark olabilir?

Kombiniz yoğuşmalı, bacası en az 2-3 derece yukarıya bakmalı.

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR
    Hocam o zaman o su içeride birikmez mi? Sizin dediğinize göre baca aşağı baktığı için bu su damlıyor anlamı çıkıyor? Biraz yükseltirsek bu su sorunu çözülür ve herhangi bir sıkıntı olmaz mı? Veya böyle kalmasının sakıncası var mı?

Su içeride birikmez tahliye borusundan atılır, bacada oluşan yoğuşma suyu kombiye geri gelmeli ki yoğuşma veriminden faydalanın. Baca aşağı baktığı için damlatıyor. Biraz yükselirse sorun çözülür ve sıkıntı çıkmaz. Böyle kalırsa iki tane sakıncası olur, birincisi kombinin verimi düşer ikincisi bacadan damlayan su asitik olduğu için çevreye zarar verir.
    Çok teşekkürler ustad

• Eviniz küçük olduğu için geniş modülasyona sahip premix yoğuşmalı kombi tercih edin.
  • Hocam hangi kombiler mesela? ikisi arasinda seçim yapmak zorunda kalsam hangisi?

• emrah2110 E kullanıcısına yanıt
    Bölgenizdeki Servislerin kalitesine göre Ariston Genus Premium EVO, Baymak Falke Condense / DUO TEC / Lambert LPY veya İmmergas Victrix 26 2l arasında seçiminizi yapınız.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.