Şimdi Ara

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
31
Favori
286.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tarih:06-12.2013-08.01.2014
    Tüketim:476 m3
    (Yakma Şekli Hafta içi 8-15 arası 21 derece
    15- ten sabaha kadar 22,5 derece, çok soğuklarda akşamları yatana kadar 23te yaktığım da oldu)
    Ortalama Tüketim:14.4 m3
    Gelen Fatura: 427,50 TL
    Zam yok deniyor ama geçen ay m3'ü 86 Kr'a gelirken bu ay 89 Kr' geliyor.
  • @bonasera OTM-P İLE YAŞADIĞIM PROBLEMLERİ ''http://forum.donanimhaber.com/m_56407765/mpage_3/f_//tm.htm#86255587 '' ADRESİNDEKİ SAYFADA da PAYLAŞMIŞTIM.Gerçekten beni kombiden soğutan bir oda termostatıdır kendileri.Ben OTM-P'yi söküp klasik on off sistemine göre çalışan GENERAL HT 300 taktıktan sonra yaklaşık %40-%45 daha az doğalgaz tüketimi ile daha konforlu ısınıyorum.Gündüz 21 derece gece 19.5 derece Sivas'da günde 4-5 metreküp yakıyorum.Oysa önceden bu sarfiyat 9-10 metreküp civarındaydı.OTM-P ile On -Off arasındaki farkı,yaşadıklarımı,önceki mesajlarımda yazmıştım,o yüzden tekrar yazmak istemiyorum.Ben kesinlikle On-Off oda termostadını tavsiye ederim...

@bonasera

• @senolars bu mevzuyu ben bir yetkiliye sorduğumda gazın dağıtıcı firma tarafından dolar bazına endeksli alındığı için dolarda yukarı yönlü hareket direk faturalarınıza da yansıtılıyor demişti.Aşağı yönlü bir hareket görmedik zaten.Bunlarda hesaba katılırsa doğalgazdaki zam bence % 60 civarı oluyor..

@senolars
  • @alperenxxx
    Çok teşekkürler. Bahsettiğiniz kumanda:
    http://www.n11.com/general-ht-300-dijital-oda-termostati-P12633044
    mıdır? Farklı ise link verebilirseniz sevinirim.
  • @senolars Evet aynı cihazdan bahsediyoruz.Ancak ben ''http://www.sanalpazar.com/General-Ht-300-Kablolu-Programlanabilir-Oda-Termostati__isp7292957 '' satıcısından aldım.Adamlar 2 günde İzmir'den Sivas'a problemsiz yolladılar.Üstelik istediğin kadar taksit ve ücretsiz nakliye ile.Çok memnun kaldım hizmetlerinden.Tavsiye ederim.Ben 75 tl ye almıştım, şimdi 85 tl olmuş galiba..
  • buderus gb012-25k 230v 50hz Marka kombim var arkadaslar en uygun ve tasarruflu nasıl kullanabilirim ev 3 oda 1 salon ayrıntılı yazarsanız sevinirim

Yer adana gece sıcaklıkları 8 ila 0 arasında değişiyor
  • Yalnız benim vediğim linkte altta özellikle belirtmiş, buderus kombilerle uyumlu değildir diye. Sıkıntı olmasın sonra.
  • Dostum aynı kombiden almak istiyorum biraz araştırdım madem kullanıyorsun ve diğer kullanıcılara da BURDAN SESLENİYORUM;
    lütfen bilen ve test eden arkadaşlarımız cevaplarsa çok memnun kalıcam.
    Zira oturma odası ve mutfak bir arada mekanlar için ses çok önemli bazıları pompadan bazıları çalışırken ses yapıyor.
    şu ana kadar sadece Buderus kombide 36(db)ses var diye biliyorum sizin bildiğiniz daha az sessiz olanı var mı?
    ----SORUYORUM: BU KOMBİ GERÇEKTEN SESSİZ Mİ?
  • Sessizlik konusunda ben hiç rahatsızlık duymuyorum, mutfakta içeride benimki. Pompayı 2. kademede çalıştırıyorum. Önceki yazılarda da sesten sıkıntısı olan kullanıcı yok.
  • @senolars :) haklısın.Bende sırf bu yüzden önce denedim ,sonra satın aldım.Sonrasında bu ürünü üretenlere ve satın aldığım yere ürünün BUDERUS GB012 ile tam uyumlu olduğunu söyledim.Özellikle satın aldığım firmanın sahibi üretici firmanın bu konuda kendilerini uyardıklarını,Buderus ile uyumsuz olduğunu söylemeleri gerektiğini bildirince,onlarda mecburen böyle yazmak zorunda kaldıklarını söyledi bana.Anladığım kadarıyla Buderusun diğer daha teknolojik ve daha pahalı cihazları için uyumsuz olma ihtimaline karşı söylettiriliyor bu mevzu.Ben neredeyse 1 aydır kullanıyorum.Hamdolsun kafam rahat ,saat gibi çalışıyor maşaallah.Şiddetle tavsiye ederim.Ha şunuda söyleyeyim bu ürün +,- 0,5 derece hassasiyetine göre çalışan bir ürün.Yani oda ısısını termostat üzerinden 21 dereceye ayarladınız.Kombiyi çalıştırıyor,21.5 derecede kombiyi durduruyor,20,5 derecede çalıştırıyor.Eğer on -off sistemi ile çalışan,0.1 derece hassasiyetli bir cihaz alırsanız daha konforlu ısınırsınız.. Yani 21 dereceye ayarladığınızda 21.1 de durur,20,9 da çalışır.

@senolars

• @fero01 bu sayfada ve diğer sayfamızda paylaştığımız bilgileri okursan nasıl ekonomik ve verimli kullanacağın fikrine varabilirsin rahatlıkla.Oda termostadı kullanarak ve radyatör sıcaklığına dikkat ederek verimi arttırabilirsin..

@fero01
  • Buderus on/off manuel kumanda boşta duruyordu, otmpyi söküp on/off bağladım bakalım gaza gelip. Birkaç gün deneyeyim. Sıkıntı on/off +,- 1 derece hassasiyetle çalışıyor. Gelişmeleri paylaşırım
  • @senolars hadi hayırlı olsun bakalım.Yanlız bilgin olsun servis parametrelerini 75-75-75 yaparak ben + %10 luk bir tasarruf daha sağladım.Buderusun on-off termostadı nasıldır,kalibrasyonu ne alemdedir bilemiyorum.Tüketim sonuçlarını merakla bekliyorum...
  • alperenxxx kullanıcısına yanıt
    @alperenxxx

tekrar selamlar ekteki krokime göre, on-off oda termostatını hangi odaya koymalıyım?
  • Merhabalar,
    Gb012 ombi sahibiyim. 5 gündür kullanıyorum. Bugün 6A hatası verdi, resetleyerek problem çözüldü. Problem kronikleşen bir sorun mu? Yardım edebilirseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolars

Yer Nevşehir Merkez
    Tarih:06-12.2013-08.01.2014
    Tüketim:476 m3
    (Yakma Şekli Hafta içi 8-15 arası 21 derece
    15- ten sabaha kadar 22,5 derece, çok soğuklarda akşamları yatana kadar 23te yaktığım da oldu)
    Ortalama Tüketim:14.4 m3
    Gelen Fatura: 427,50 TL
    Zam yok deniyor ama geçen ay m3'ü 86 Kr'a gelirken bu ay 89 Kr' geliyor.

doğalgaz kombi önerisi bölümünde bir kombinin markasının değili tesisatının iyi olması konusunu 7 yıldır anlatmaktayız, GB 12 gibi stardart premix lere göre yoğuşma sayılamayacak kadar az yoğuşma yapan bir cihazınız varsa, öncelikle, 50 derecenin altında ısınmaya yetecek.

petek, petek arkası izopan, termostatik vana, ev içi kombi veya full+full izoleli kapalı dolap, geniş kombi altı prinç vanalara, radyaörleri üstten su alan gidişe gidiş dönüşe dönüş tercihan ECA olmayan vanalarai sahip olmanız gerekir. Üst katınız teras ise bilemem ama henüz soğuklar tam anlamıyla oluşmadan bu fatura bence çok...

aynı paraları aynı cihazla izmir de de ödüyorlar, biz boruları bakıra çevirdik ,petekleri doğru bağladık vanaları değiştirdik, 300 e indi faturaları, ah bir de günde 20 litre yoğuşma yapan GB22-42-72 den biri olsaydı %50 fark edecekti, yine de dediklerimize kulak verin, yakıtınızı indirin.

Bu cihazı almak isteyenlerde Manisa da yapılan GB 12 yerine GB42-GB72 veya aynı fabrikanın Bosch CC serilerine eğilmelerini tavsiye ederiz.

saygılar...

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Alırken gb022 almayı istedim ama maddi açıdan gb012ye karar verdik istemeyerek de olsa. İzmir'de aynı fatura ödeniyorsa Aralık ayı boyunca uzunca süre güneşin olmadığı,
    gündüz bile sisten önümüz göremediğimiz sıcaklığın geceleri -12-15 lerde gündüz bile +ya çıkmayan sıcaklıklarda bu faturayı ödemek normal. Yalıtımsız 165 m2 ev üstelik.
    Şu şartlarda gb012 söküp başka modeller alma gibi bir lüksüm yok maalesef. Ama kombi altını prinç vanalarla değiştirmenin, radyatör arkasına plaka koymanın, dış yalıtım
    yapılmadan çok da bir artı sağlayacağını söyleyebilir misiniz? Kırşehirde gb022 kullanan tanıdığım var ama dediğiniz gibi günde 20 L yoğuşma suyu almıyorlar. gb012de 10 günde
    19 lt damacana doluyor. Bu da ne kadar yoğuşma yapıyor uzman değilim bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolars

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Alırken gb022 almayı istedim ama maddi açıdan gb012ye karar verdik istemeyerek de olsa. İzmir'de aynı fatura ödeniyorsa Aralık ayı boyunca uzunca süre güneşin olmadığı,
    gündüz bile sisten önümüz göremediğimiz sıcaklığın geceleri -12-15 lerde gündüz bile +ya çıkmayan sıcaklıklarda bu faturayı ödemek normal. Yalıtımsız 165 m2 ev üstelik.
    Şu şartlarda gb012 söküp başka modeller alma gibi bir lüksüm yok maalesef. Ama kombi altını prinç vanalarla değiştirmenin, radyatör arkasına plaka koymanın, dış yalıtım
    yapılmadan çok da bir artı sağlayacağını söyleyebilir misiniz? Kırşehirde gb022 kullanan tanıdığım var ama dediğiniz gibi günde 20 L yoğuşma suyu almıyorlar. gb012de 10 günde
    19 lt damacana doluyor. Bu da ne kadar yoğuşma yapıyor uzman değilim bu konuda.

tuketilen metrekup basina 1- 1,5 litre yogusma suyu birikmesi lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Merhabalar,
    Gb012 ombi sahibiyim. 5 gündür kullanıyorum. Bugün 6A hatası verdi, resetleyerek problem çözüldü. Problem kronikleşen bir sorun mu? Yardım edebilirseniz sevinirim.

Merhaba hemşehrim,

Bizim evdeki kombi (GB012) de dün işletmeye alındı. (Meltem'deyim) 5 Kasımdan beri öyle takılı duruyordu duvarda. Servisten gelen çocuklar cihazı çalıştırıp işletmeye aldılar. Geçen hafta geldiklerinde 2 Amperlik sigorta yok diye ellemeden geri gitmişlerdi. Sigortayı da zor bela Banio markette 12TL'ye buldum. Neyse, uzatmayayım; elemanlar cihazı gösterip anlatırken arıza kodlarından da bahsettiler. "Mesela gazı kesersem 6A hatası verir" dedi ve gaz vanasını kapattı. Cihaz 6A hatasını verdi. Senin evinde olmasa da, bina kolon tesisatında vanalardan biri kapatılıp açılmış olabilir belki. 6A gaz kesintisi imiş.

Ben de şunu sorayım: Banyoda sıcak su kullanırken soğuk su ile ılıştırarak mı kullanmak lazım yoksa, banyo suyunun sıcaklığını aşlamadan yıkanacak derecede cihaz üzerinde ayarlayarak mı (40 derece mesela) ?

• Evin planı aşağıdaki gibi. 25 Ocak Cumartesi saat 15: 40 gibi servis ilk çalıştırmayı yaptı ve hala açık. Şu an itibarı ile (27 Ocak, saat 15:30) 48 saat oldu ve sayaç 23,587 m3 gösteriyor. Günde 11,75 m3 gibi bir tüketim olmuş.

- Tüketim sizce normal mi? Yer Antalya
    - Oda termostatı on-off tipinde olan model. 20 derecede ayarı
    - Termostatik vanalar 3 ve 4 konumu arasında, diğer vanalar tam açık
    - Isıtma suyu çıkış sıcaklığı 45 derece, yıkanma suyu 40 derece
    - tahliye hortumu veya bacadan su akmasına henüz bakamadım. Şu an yağmur var ve baca yanıltır kesin.
    - Servis ayarlarını değiştirmekten bahsediliyor sürekli. Bu çok faydalı bir işlem mi veya zararı olabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.