Şimdi Ara

Muhteşem Yüzyıl (2010) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.964
Cevap
17
Favori
157.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizi normal 90 dakika sürdü. Son ana kadar hiç reklam vermediler. Bu gece Kanal D(Şüphe)'yle Show TV sidik yarıştırdıkları için ikisi de bir solukta verip bitirdi dizilerini. Şimdi de tekrarlarını veriyorlar. Ben şahsen Yaprak Dökümü'nün başından yeni kalkmış yorgun bir izleyici olarak Çarşamba akşamlarımın boşaldığına fazla sevinemeden Muhteşem Yüzyıl'ın başına oturuverdim. Şüphe'nin de MY karşısında fazla şansı olmadığını düşünüyorum. Her ne kadar Kanal D ne verirse versin reytinglerin başına otursa da Şüphe gibi Avrupai bir diziyi seyretmek yerine bu açığı yabancı dizileri takip ederek kapatabilir izleyici. Ki ben öyle yapıcam. Öte yandan ilk defa Rome, The Tudors benzeri bir dizinin ilk kez bizim tarihimizi anlatan, prodüksiyon olarak da başarılı bir versiyonunu izlemek Şüphe'ye göre çok daha cazip bence. Çocuklar Duymasın'ın da işi eskisinden daha zor artık. Ne çok konuştum yahu.
  • arkadaşlar bazıları hürreme özel hayata falan daha çok önem verildiği seferler savaşlar vs bunları pek konu alınmadığını söylemiş

fakat bunun bi dizi oldugunu unutmayalım olaylar yavaş yavaş gelişir diye düşünüyorum şimdiden diziye haksızlık etmeyelim aşk-ı menunun

yan versiyonu diye damgalamayalım
  • bekleyin karı kız şeyleri Hürrem sultan için daha savaş olan bölümler ileride
    hem adam koca ülkenin başına geçmiş birazda eylensin

daha filmin başlangıcı bizim türk insanı oynaşı çok seviye (aşkı memnu, fatmagül...) o nedenle biraz oynaşlı başladı
    ama dikkat ettiyseni rodos felan diyo yani gelecek hafta savaş olabilir
  • Yarın izlerim bu kadar övdünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: canned

Dizi normal 90 dakika sürdü. Son ana kadar hiç reklam vermediler. Bu gece Kanal D(Şüphe)'yle Show TV sidik yarıştırdıkları için ikisi de bir solukta verip bitirdi dizilerini. Şimdi de tekrarlarını veriyorlar. Ben şahsen Yaprak Dökümü'nün başından yeni kalkmış yorgun bir izleyici olarak Çarşamba akşamlarımın boşaldığına fazla sevinemeden Muhteşem Yüzyıl'ın başına oturuverdim. Şüphe'nin de MY karşısında fazla şansı olmadığını düşünüyorum. Her ne kadar Kanal D ne verirse versin reytinglerin başına otursa da Şüphe gibi Avrupai bir diziyi seyretmek yerine bu açığı yabancı dizileri takip ederek kapatabilir izleyici. Ki ben öyle yapıcam. Öte yandan ilk defa Rome, The Tudors benzeri bir dizinin ilk kez bizim tarihimizi anlatan, prodüksiyon olarak da başarılı bir versiyonunu izlemek Şüphe'ye göre çok daha cazip bence. Çocuklar Duymasın'ın da işi eskisinden daha zor artık. Ne çok konuştum yahu.

Katılıyorum.
  • Batının bile "Süleiman The Magnificent" diye bahsettiği seferden sefere koşan, 72 yaşında seferde ölen bir yüce padişahın devlet işlerinden çok uçkur işleri ile ilgili diziler/filmler yapmaları artık tak ettirdi.

Bunları izleyip izleyip "Osmanlı'da gaddarlık, cinayetler vardı. Padişah hergün bir bakire götürüyordu. Berbat bir durumdaydık" diyenlar çıkacaktır. Onlara Geleceğe Dönüş filminden Dr. Emmet Brown un sözünü söyleyeyim: "Dört boyutlu düşünemiyorsun Marty! Sen 1885 yılına gidince orada Kızılderililer olmayacak." Dört boyutlu düşünmüyoruz kardeşlerim. O zamanlar kanunlar, yaşam standartları, vs. vs. bugünkü düzeyde miydi? Değildi, ama yüksek standartlar vardı bizde.

Bana dokunan birşeylerin bilerek/bilmeyerek yozlaştırılması.
    Bana dokunan o "muhteşem yüzyıl"ların bahçelere ekilen lalelerle, yataktaki cariyelerle, koca sarıklı paşaların yaptığı dedikodularla belleklere kazıtılmak istenmesi.

1. Süleyman'ın imparatorluğa kattığı topraklar:
     Muhteşem Yüzyıl (2010)

EKLEME: Söylediklerim bu dizi için geçerli değildir. Genellemedir. Bu diziyi de bir bölümde yargılamak doğru olmaz herhalde. Bekleyip görelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesGunes -- 5 Ocak 2011; 22:28:59 >
  • Sülüman... Yalnız Hürrem Fena...
  • Arkadaşlar bu filmden savaş sahneleri falan beklemek biraz hayal olur onu yansıtmak için müthiş bütçeler lazım..
  • Dizi daha yeni başladı sonuçta ilk bölüm oynandı devamında da böyle karı kız işlemeyecekler bence tahminimce birazda abazanları çekmek istediler reytinge ama ben hiç bir açık saçık yada gayli mayli sahne görmedim açıkcası gerçi 1 bölüm güzeldi ama devamının nekadar güzel veya nekadar kötü olacağını hep beraber göreceğiz ama eğer düzgünce devam edip 2-3 sezonda biterse ülkemizin unutulmaz dizilerinden olur.Yok 5-8 sezon giderse moku çıkar orası ayrı birşey.Umarım Tarihimiz ile ilgili daha çok dizi görebiliriz başarılı olmasını temenni ediyorum.
  • İlk bölümde karar vermek haksızlık olur. Bekleyip görme lazım.
    Bir de eski bir yapım olan Gülben Ergen'li Hürrem Sultan dizisinden sonra bu çok çok daha kaliteli. Bence 4. Murat (70'lerden kalan TRT yapımı olan) havasını yakalayabilir, biraz daha diplomasi,siyasi konu işlenmeli ve dış çekim yapılmalı.
  • Burhan da var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tracy

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

Ozamanlar havai fişek varmiymiş

evet..yaklaşık 250 yıldır varmış hemde
    http://en.wikipedia.org/wiki/Fireworks#History

Bayadir varmiş ama kanuninin son kuşatmasi olan malta kuşatmasi bile 1565 yilinda
  • 27 Nisan 1495 Kanuni Sultan Süleyman'ın doğum günü ve bu sene Çarşamba'ya denk geliyor o zamana kadar dizinin günü değişmezse bir sürpriz hazırlarlar mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ST4NBLu3

Batının bile "Süleiman The Magnificent" diye bahsettiği seferden sefere koşan, 72 yaşında seferde ölen bir yüce padişahın devlet işlerinden çok uçkur işleri ile ilgili diziler/filmler yapmaları artık tak ettirdi.

Bunları izleyip izleyip "Osmanlı'da gaddarlık, cinayetler vardı. Padişah hergün bir bakire götürüyordu. Berbat bir durumdaydık" diyenlar çıkacaktır. Onlara Geleceğe Dönüş filminden Dr. Emmet Brown un sözünü söyleyeyim: "Dört boyutlu düşünemiyorsun Marty! Sen 1885 yılına gidince orada Kızılderililer olmayacak." Dört boyutlu düşünmüyoruz kardeşlerim. O zamanlar kanunlar, yaşam standartları, vs. vs. bugünkü düzeyde miydi? Değildi, ama yüksek standartlar vardı bizde.

Bana dokunan birşeylerin bilerek/bilmeyerek yozlaştırılması.
    Bana dokunan o "muhteşem yüzyıl"ların bahçelere ekilen lalelerle, yataktaki cariyelerle, koca sarıklı paşaların yaptığı dedikodularla belleklere kazıtılmak istenmesi.

1. Süleyman'ın imparatorluğa kattığı topraklar:
     Muhteşem Yüzyıl (2010)

EKLEME: Söylediklerim bu dizi için geçerli değildir. Genellemedir. Bu diziyi de bir bölümde yargılamak doğru olmaz herhalde. Bekleyip görelim...

Tamami ile Soylemek istediklerimi yazmişsin... Tarihimizi bilmeden sirf kari kiz görücek diye diziyi izleyen ergenler Osmanli tarihini padişahlarini yanliş tanimaya başlayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Arkadaşlar bu filmden savaş sahneleri falan beklemek biraz hayal olur onu yansıtmak için müthiş bütçeler lazım..

+1
    Bu konuda çok bir şey beklemeyin sadece savaş filmleri için bile milyon dolarlar uçuyor dizi için savaş sahnesi olmaz, olsa bile böyle bir diziye yakışacak kalitede olmaz(mekan vs açısından). Daha ilk bölümden özel hayata inmiş vs yorumlar yapmak saçma ilk bölümde daha ortama ve olaylara giriş evresi yaşanıyor ki gördüğümüz kadarıyla hürremin saraydaki etkisi konu olucak.
  • quote:

Arkadaşlar bu filmden savaş sahneleri falan beklemek biraz hayal olur onu yansıtmak için müthiş bütçeler lazım..

bence görebiliriz
    dizi iyi reyting yaparsa savaş sahneleri kesin olur
  • quote:

Katılıyorum hocam. Olursa savaşın arka planı olur ancak.
  •  Muhteşem Yüzyıl (2010)

Hürrem Sultan'ın Latince Rossa Solymanni uxor başlıklı 16. yüzyılda yapılmış bir yağlı boya tablosu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ALA-

27 Nisan 1495 Kanuni Sultan Süleyman'ın doğum günü ve bu sene Çarşamba'ya denk geliyor o zamana kadar dizinin günü değişmezse bir sürpriz hazırlarlar mı acaba?

İyi yakalamışsın.

EK: @kingo_disco, şimdi gördüm sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 5 Ocak 2011; 22:44:18 >
  • Burhan komediydi
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.