Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (844. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: .:EmR@H:. Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
32.924
Cevap
559
Favori
1.737.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dslr başka tabi ama telefon günümüz için yeterli düzeyde bence

Buda benden gelsin ProShot uygulamasının içindeki efektlerden birini denemedim böyle birşey çıktı ortaya daha önce ekledimmi bilmiyorum
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• Böyle kaliteli fotoğraflar cekseydim dslr a gerek duymazdim zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSLR'a her zaman gerek var. Telefonlar gündüz güneş arkadayken iyi ama ışık bol olsa bile eksik kaldıkları yerler oluyor.

Mesela aşağıdaki fotoğrafı biraz önce güneş battıktan sonra çektim. Herhangi bir aydınlatma yoktu.

Iso 4500'de çekildi. Bu kaliteyi iso 800'de bile yakalayan telefon yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 21 Mayıs 2015; 21:48:53 >

• iPhone 5S HDR
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaty. -- 21 Mayıs 2015; 22:23:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten çok fark olduğu bariz belli ciddi anlamda fotoğrafçılıkla uğraşan biri için yazdığın gibi dslr kesinlikle şart
    Güzel ve kaliteli fotoğraflar çekiyor L1020 ama bana göre hala yetersiz bazı özelliklerin güncelleme ile dahil edilmesi lazım bence yine'de telefonlar içinde en iyisi diyebiliriz
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Doğru valla şu fotoğrafı benim cihaz ile bu şartlarda çekmek imkansız gibi birşey

• arkadaşlar bi sorum olacak size. Bende xperia z3 telefon var.Bildiğiniz üzere 20,7mp kameraya sahip. Sizce 20,7 mp de mi daha kaliteli fotoğraflar çekebilirim, yoksa 15 yada 8 mp gibi değerlere düşürsem daha kaliteli olur. Yoksa hiç mi alakası yok bu durumla? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jz ``

arkadaşlar bi sorum olacak size. Bende xperia z3 telefon var.Bildiğiniz üzere 20,7mp kameraya sahip. Sizce 20,7 mp de mi daha kaliteli fotoğraflar çekebilirim, yoksa 15 yada 8 mp gibi değerlere düşürsem daha kaliteli olur. Yoksa hiç mi alakası yok bu durumla? Şimdiden teşekkürler.

Aslinda dogrudan alakasi olan bir sey degil. Mp fotograf kalitesini belirlemez ama yuksek mp ye sahip olanlar telefonda digerlerine nazaran daha fazla detay veriyor.

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Makro denemem, cihaz M8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assassin2016 -- 21 Mayıs 2015; 23:36:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetçi23

Doğru valla şu fotoğrafı benim cihaz ile bu şartlarda çekmek imkansız gibi birşey

Hiçbir telefonla çekemezsin. Hatta önümüzdeki 10 yılda bile zor. M7 veya M8'in iso performansı diğer tüm telefonlara göre daha iyidir çünkü sensöre göre piksel sayısı az. Yani 1/3" sensöre 4mp çözünürlük olduğu için piksel boyutu büyük. Bu yüzden teorik olarak yüksek isolarda performansı iyidir. 1020 veya 808 gibi telefonların piksel boyutu M7'ninkinden küçük. Nokia dahil kimse iso performansına önem vermiyor. Herkes mp yarışında. HTC M7 ve M8 ile önem verdi ama o da artık bıraktı ve megapiksele abandı :) Sensörü biraz büyütüp 8mp yapsaydı piksel boyutunu büyük tutmuş olurdu ve hem düşük ışık performansı iyi olurdu hem de 4mp gibi çok düşük bir değerde kalmış olmazdı. M9'a 20mp koyarak büyük hata yaptılar.

@Jz ``

Hiçbir fark olmaz. Sadece fotoğrafı %100 olarak incelediğin zaman görüntü daha keskin olur o kadar. Çektikten sonra kendin de düşürsen aynı şeyi elde edersin. Eğer depolama problemin yoksa tam boyutta çekip gerektiği zaman küçültmek daha iyi. Çünkü 8mp çekersen zoom ve kırpma yapma şansın azalıyor. 20mp çekersen istediğin gibi kırpabilirsin veya 8mp boyuta küçültebilirsin.

• G3.
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 22 Mayıs 2015; 0:16:44 >

• ANKARA - ANKAPARK
  • Fotograflari gorunce kiskandim

• Huawei mate 7

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

moto x .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcebi001 -- 22 Mayıs 2015; 14:20:29 >

• Huawei mate 7

• LG G2

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• M8'le çektiğim bazı fotoğraflardan oluşturduğum Zoe;

https://www.zoe.com/v/uhg8x5QRt5b9GNW4KFUGmAA/

Fotoğraflara Flickr ve doğal olarak Zoe teması var. Yorum yaparsanız çok sevinirim.
  • Yürürken hoşuma giden bir ağaçtan çektim :)
  • iphone 6

• 
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.