Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (820. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.913
Cevap
558
Favori
1.736.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 818819820821822
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
    Lumia-agac by heryerfoto, on Flickr

• Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı ve en uygun yer burası gibi görünüyor. Benim yakın bir tarihte eğitim için yurt dışına gideceğim bu zaman zarfında eğitim dışında boş zamanlarım için fotoğraf çekmeyi düşünüyorum. Sorum ise bu iş için fotoğraf makinesi mi alsam yoksa cep telefonu ile mi çeksem (ip6), 1000 tl bütçem var (+- 100) biraz araştırdım bu fiyata canon m diye bir makine alınabiliyor...http://www.vatanbilgisayar.com/canon-eos-m-black-fra-18-55-kit--22mm-kit--90ex-dijital-fotograf-makinesi.html?srt=UP kalite olarak fark ne derece olur... Ayrıcada fotoğrafçılık ile ilgili herhangi bir bilgim yok genellikle auto konumunda kullanacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 25 Nisan 2015; 12:00:03 >

• Öylesine 2 resim

sol Nikon coolpix l25 compact makine, sağ zenfone 5

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_RS

evet manuel modu var. açıkcası resimin linkini buldum kopyaladım

Peki. Aslında o telefonun kamerasını hiç kullanmadığım için manuel mod hakkinda pek bir şey diyemeyeceğim.
    Normal modda kamera ekranı açıkken çekmek istediğiniz nesneyi yaklaşık 10-30 Cm arasi uzaklıkta konumlandirin. (Sanirim zoom u ile ünlü daha uzaktan da deneyebilirsiniz yalnız kalitesi düşer). Gündüz saatlerinde 09.00-17.00 arası çekecekseniz isoyu bulunduğunuz ortama göre ayarlayın. Genelde 80-200 arası idealdir bu saatlerde.Odaklamak istediğin nesnenin üzerine kamera ekranı açıkken dokun (bu otomatik odaklamasi olan yalniz bunu iyi yapamayan telefonlar için iyi bir yöntem) diger ayarlari istedigin gibi ayarla ve çek :)

Bu arada arka tarafın daha flu olmasini istiyorsanız daha uzağa gidip zoom yapmanız lazım. Yalnız bu sefer odak özelliğini tam kullanamayabilirsiniz. Bu tür çekimlerde eger telefon kullanılıyorsa yakından çekmek gerekiyor. Lens ile alakali bir durum o yüzden :)
    Biraz karışık oldu ama umarim anlatabilmişimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• General Mobile Discovery Elite

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 25 Nisan 2015; 15:37:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim.
  • iclever İ kullanıcısına yanıt
    Gece çekimi hoşuma gitti özellikle hangi ayarlarla çektin?
  • https://www.flickr.com/photos/127328223@N02/17267425035/ iPhone 5s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam john -- 25 Nisan 2015; 21:25:05 >

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Dark Evo X5 ile çektim. Gece olduğundan pek net değil. Normal kamera modunda panoramik çekim. Kayseri Meydanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı ve en uygun yer burası gibi görünüyor. Benim yakın bir tarihte eğitim için yurt dışına gideceğim bu zaman zarfında eğitim dışında boş zamanlarım için fotoğraf çekmeyi düşünüyorum. Sorum ise bu iş için fotoğraf makinesi mi alsam yoksa cep telefonu ile mi çeksem (ip6), 1000 tl bütçem var (+- 100) biraz araştırdım bu fiyata canon m diye bir makine alınabiliyor...http://www.vatanbilgisayar.com/canon-eos-m-black-fra-18-55-kit--22mm-kit--90ex-dijital-fotograf-makinesi.html?srt=UP kalite olarak fark ne derece olur... Ayrıcada fotoğrafçılık ile ilgili herhangi bir bilgim yok genellikle auto konumunda kullanacağım...

cok ciddi fark olur. Telefon ile fotograf makinasinin fotograflari karsilastirilamaz tabi makina iyiyse ve de canon eos m iyi fotograf ceker hicbi telefonla kiyaslanamaz. Ama autofocus u cok yavas bu da hareketli nesleleri cekerken cok zorluk cikarir, telefonla zaten cekemezsin hareketli nesneleri cok cok zordur. Benim onerim Olympus e-pm2, e-pl5 dir. Canon eos m de kotu degil kesinlikle ama eos m tek fotograf cekip hazir hale gelene kadar olympuslar 4 fotograf cekebiliyor.

• Size c901 ile bi kaç fotoğraf atayım

• quote:

Orijinalden alıntı: thediskavrici

quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı ve en uygun yer burası gibi görünüyor. Benim yakın bir tarihte eğitim için yurt dışına gideceğim bu zaman zarfında eğitim dışında boş zamanlarım için fotoğraf çekmeyi düşünüyorum. Sorum ise bu iş için fotoğraf makinesi mi alsam yoksa cep telefonu ile mi çeksem (ip6), 1000 tl bütçem var (+- 100) biraz araştırdım bu fiyata canon m diye bir makine alınabiliyor...http://www.vatanbilgisayar.com/canon-eos-m-black-fra-18-55-kit--22mm-kit--90ex-dijital-fotograf-makinesi.html?srt=UP kalite olarak fark ne derece olur... Ayrıcada fotoğrafçılık ile ilgili herhangi bir bilgim yok genellikle auto konumunda kullanacağım...

cok ciddi fark olur. Telefon ile fotograf makinasinin fotograflari karsilastirilamaz tabi makina iyiyse ve de canon eos m iyi fotograf ceker hicbi telefonla kiyaslanamaz. Ama autofocus u cok yavas bu da hareketli nesleleri cekerken cok zorluk cikarir, telefonla zaten cekemezsin hareketli nesneleri cok cok zordur. Benim onerim Olympus e-pm2, e-pl5 dir. Canon eos m de kotu degil kesinlikle ama eos m tek fotograf cekip hazir hale gelene kadar olympuslar 4 fotograf cekebiliyor.

Cevap için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz makineleri bir inceleyeiğim.

• bende forumdaki bir akdaşın yardımı ile çektim iso 100 yaptım hızıda 1/4 yaptım o şekilde çektim
  • Htc m8 1 haftadır boğuk resim çekiyor. Sanki kamera sisli gibi. Ayarlarından mıdır ne yapmam gerekir yardımcı olabilecek var mı?

• Maltepe Htc One M7

• quote:

Orijinalden alıntı: turank

Htc m8 1 haftadır boğuk resim çekiyor. Sanki kamera sisli gibi. Ayarlarından mıdır ne yapmam gerekir yardımcı olabilecek var mı?

Kamera caminin ustundeki koruyucu cizilmis kirlenmis olabilir. Islak mendille silin.

• M8'den.

Özellikle gece çekiminde Nd filtre şartmış. :)

QX10'dan.

Bu da biraz mistik olsun. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

Htc m8 1 haftadır boğuk resim çekiyor. Sanki kamera sisli gibi. Ayarlarından mıdır ne yapmam gerekir yardımcı olabilecek var mı?

Kamera caminin ustundeki koruyucu cizilmis kirlenmis olabilir. Islak mendille silin.

Vallahi oldu çook teşekkürler.

Elle siliyordum olmuyordu ayarlardan sandım ama kolonyalı mendil farkı gösterdi.

Teşekkürler tekrar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

Vallahi oldu çook teşekkürler.

Elle siliyordum olmuyordu ayarlardan sandım ama kolonyalı mendil farkı gösterdi.

Teşekkürler tekrar

Rica ederim. Kamera camı safir olmadığından koruyucu katman var üzerinde o da leke tutabiliyor ara ara temizleyin.

• 
Sayfa: önceki 818819820821822
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.