Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (769. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: .:EmR@H:. Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
32.924
Cevap
559
Favori
1.737.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neyi nasıl yaptım?
    Alıntı yapsan daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feedbask

Bu uzun pozlama olayi nasil oluyor?

Telefonunuz eğer bir lumia ise kolay lumia kamerayı açın ve kamera butonunu sağa çekin oradaki ayarlardan baştan ikinciyi ayarlamanız yeterli ama androidse cihazınız ekstra programlar var

• Rascoal kullanıcısına yanıt
    Aynen android cihazim. :/ Note 3

• Feedbask kullanıcısına yanıt
    Programı vardı ama çok başarılı değil ben size birazdan ismi yazarım

• Rascoal kullanıcısına yanıt
    Iyi olur tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Ata

Akıma bizde katılalım s4
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

bozuk parayı nasıl dik tutturuyorsunuz.herhelde şimdi alıntı yaptım

• TariKB24 T kullanıcısına yanıt
    yemek fotografın güzel çıkmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oneworld

yemek fotografın güzel çıkmış

Eyvallah Üstad ben seviyorum M8'in kamerasını ya :) güzel çekiyo bence :) fotoğraf makinem var zaten yokluğunu çok hissetmiyorum hoş makinadan çok M8 yanımda oluyo genelde ama güzel güzel :)

• TariKB24 T kullanıcısına yanıt
    artık bu devirde fotograf makinasına bir ihtiyaç yokcep telefon fazlasıyla yeterli

ama profesional(yazılış yanlış herhalde)makina görevi görmüyor gibime geliyor
  • up
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Ata

Akıma bizde katılalım s4

bozuk parayı nasıl dik tutturuyorsunuz.herhelde şimdi alıntı yaptım

İki parmağının arasına koyuyorsun dik olduğuna inandığın zaman yavaşça çekiyorsun

• quote:

up

up ne ya? Bu konu o şekilde işlemiyor. Birisinin eklemek istediği bir fotoğraf varsa ekler ve konu "up"lanmış olur. Up demekle nasıl bir fayda sağlamayı düşünüyorsunuz?

Ayrıca "cep telefonu fazlasıyla yeterli" kısmı da biraz göreceli. En iyi kameralı telefonu ve orta seviye bir f/p ürünü bas-çek fotoğraf makinesini ele alın. Telefonda optik zoom yok, ayarlanabilir diyafram yok, pozlama süresini yeterince uzun ayarlayamıyorsunuz, ND filtre yok, OIS (kalitesi değişkendir) ama genellikle daha başarısız, makro mesafesi en azından 15cm (bas-çek kamerada 0cm bile olabiliyor), flaş daha güçsüz ve flaş kuvvetini ayarlayamazsınız, piksel boyutu daha küçük. Daha şimdi aklıma gelmeyen artılar olabilir. Telefon ise arama yapıyor, daha taşınabilir vs. ama onlar kamera ile alakalı değil. Öyle düşünürsek bas-çek makineler de SLR'lara göre daha taşınabilir ve hafif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 2 Mart 2015; 13:32:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

artık bu devirde fotograf makinasına bir ihtiyaç yokcep telefon fazlasıyla yeterli

ama profesional(yazılış yanlış herhalde)makina görevi görmüyor gibime geliyor

Yok profesyonel makinanın gördüğü görevi görecek bi telefon yok henüz dslr makina yani ama 808 ve 1020 çok yakın ama yetersiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

quote:

up

up ne ya? Bu konu o şekilde işlemiyor. Birisinin eklemek istediği bir fotoğraf varsa ekler ve konu "up"lanmış olur. Up demekle nasıl bir fayda sağlamayı düşünüyorsunuz?

Ayrıca "cep telefonu fazlasıyla yeterli" kısmı da biraz göreceli. En iyi kameralı telefonu ve orta seviye bir f/p ürünü bas-çek fotoğraf makinesini ele alın. Telefonda optik zoom yok, ayarlanabilir diyafram yok, pozlama süresini yeterince uzun ayarlayamıyorsunuz, ND filtre yok, OIS (kalitesi değişkendir) ama genellikle daha başarısız, makro mesafesi en azından 15cm (bas-çek kamerada 0cm bile olabiliyor), flaş daha güçsüz ve flaş kuvvetini ayarlayamazsınız, piksel boyutu daha küçük. Daha şimdi aklıma gelmeyen artılar olabilir. Telefon ise arama yapıyor, daha taşınabilir vs. ama onlar kamera ile alakalı değil. Öyle düşünürsek bas-çek makineler de SLR'lara göre daha taşınabilir ve hafif.

Flashin seviyesini ayarlamak cok guzel bir ozellik olabilir. Hangi cihazla birlikte gelecek acaba

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Makro lens denemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Feedbask

Iyi olur tesekkur ederim

Hocam programın ismi lenx çekimleri fena değil ama bir lumia değil yaklaşık olarak 2 saniye çekim yapabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

İkinci fotoğrafı beğendim güzel bir çalışma olmuş

Teşekkür ederim.
  • Bugün Adalar'da işim vardı, yanımda Canon Dslr ve Lumia 1020 vardı, manzaraları ağırlıklı 1020 ile, sokak fotoğraflarını ağırlıklı Canon'la çektim; ikisini de bolca kullandım.

Lumia 1020 Proshot 12mp çıktısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 2 Mart 2015; 23:20:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Bugün Adalar'da işim vardı, yanımda Canon Dslr ve Lumia 1020 vardı, manzaraları ağırlıklı 1020 ile, sokak fotoğraflarını ağırlıklı Canon'la çektim; ikisini de bolca kullandım.

Lumia 1020 Proshot 12mp çıktısı

Iyi hos cekiyor saglam cihaz da dogalliktan eser yok. Sanirim proshot ile alakali.

• SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Sabah ışığı, renkler doğala çok yakın, polarize filtre varmış gibi olmuş
  • 
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.