Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (763. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.926
Cevap
559
Favori
1.737.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hesap basit aslında. Kareleriyle doğru orantılı olarak artıyor. 1/inç olarak hesaplandığı için:

1.5" = 3.75cm
    1.2" = 3cm

1/1.5" = 1/3.75cm
    1/1.2" = 1/3cm

Karelerini alırsak 1020 1/14.0625 çıkarken 808 ise 1/9 çıkıyor. 1/9'u 1/14.0625'e bölünce de oran 1.5625

Zaten fotoğraftan da belli aradaki fark. 1inç olunca oran 2'nin de üstüne çıkar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak edilen konular konu dışında konuşulsa keşke.. Konu daha güzel daha ilgi çekici görünür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SONY XPERİA Z3

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• Lumia 1520 Lumia Camera iso 64 flash on seri çekim. 40 fotoğraf çekti 2-3 dk da içlerinden seçtim.

• Feedbask kullanıcısına yanıt
    Senin bu konuya katkın nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Feedbask

Merak edilen konular konu dışında konuşulsa keşke.. Konu daha güzel daha ilgi çekici görünür.

Konu dışı bir şey konuşulmuyor burada sen kaç kere fotoğraf veya yorum yaptın şimdiye kadar konuya'da böyle bir yorum yapıyorsun şimdi garip.
  • Bu da benden.

General mobile elite hdr mod

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

General mobile elite
    Normal mod

• Yeterince yaptim en azindan her uyee benim kadar yapsa burdan şen konu olmaz . Ki konusulanlar da konu disi burasi fotografcilik soru cevap bolumu falan degil yardim bolumu sohbet bolumu hic degil

• Kardesim bende arada bi fotoğraf atiyorum,konuya canlilik katiyorum fakat benim istegim konu daha sade daha yalin daha öz ve göze hos gorunsun .. Daha onceki sayfalarda sizde belirtmissiniz zaten konu disi daha uygun gibi diye millet sadece fotograf istiyor diye.. Amacim size alternatif veya muhalefet olmak degil zaten. Bilgilendirme amacli konusmalarinda ayri secici olmali diye dusunuyorum. Ogrenmek istedigimiz seyleri daha rahat gorme amacli .. Öncu olup konu acarsaniz hatta cok memmun kaliriz.. Senin benim bi baskasinin ögrenecek daha cok seyi oldugunu dusunuyorum tesekkür ederim hayirli aksamlar...

• 4 senelik konuya 7 tane resim eklemiş (evet üşenmedim baktım Pek zor olmadı tabi topu topu 10 mesaj olunca) ve başka hiçbir katkıda da bulunmamış birinin "keşke her üye benim kadar katkı yapsa" demesi oldukça ironik. Kaldı ki konunun adının "cep telefonu fotoğrafçılığı" olduğunu hatırlatıp cep telefonlarının kameraları hakkında konuşulamayacağı fikrine nasıl sahip olunduğunu merak ediyorum. Konu sahibi ilk mesaja "koyun geçin" de yazmadığına göre mesele yok. Ayrıca hobi olarak fotoğrafçılıkla uğraşan veya kendini geliştirmek isteyen birinin "bilgiye hayır!" demesi de abesle iştigal. Eğer hayır diyorsa konuda ne işi var. Sonuçta hangi telefon daha iyi çekiyor veya insanlar nasıl şeyler yakalamış maksadıyla takip edilir bu konu. Bakalım bu forumda fotoğrafçılık olarak neler oluyor diyen birinin "konu dışı"na gitmesi önermek de çok akıllıca. "Fotoğraf Dünyası ve Genel Sohbet" bölümüne niye gelsin ki. Değil mi?

İşte şimdi konu dışına çıktık. Başka birşey yazmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 22 Şubat 2015; 23:03:46 >

• Feedbask kullanıcısına yanıt
    Sadece fotoğraf yayınlayarak bilgi paylaşımı olmaz cep telefonu muhabbeti olursa haklısın ama kameralar üzerinden konuşmalar olabilir bu şekilde kısa yazılar olmasa bilgi sahibi olamayız zaten demek istediğim şeyde bu benim sonuçta temalar hakkında konuşmuyoruz burada Cep telefonu kameraları hakkında konuşuyoruz ki bu çok normal bence.
  • Buraya fotoğraf hakkında bilgi paylaşımı ve yorumda bulunanlar lütfen bırakmasın yorum atmayı. Android bir telefonum var fakat bayağı eski ve kamera ölü. Belki yorum yapmıyorum fotoğraf paylaşamıyorum fakat siz değerli insanların yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ileriye yönelik birikim yapıyorum
    Attığınız fotoğraflar motivasyon kaynağı yorumlarınız ise altın değerinde.
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Ben nekadar iyimser yaklastikca siz okadar gereksiz davraniyorsun nasil dusunuyosaniz davranin

• quote:

Orijinalden alıntı: Feedbask

Ben nekadar iyimser yaklastikca siz okadar gereksiz davraniyorsun nasil dusunuyosaniz davranin

Siz o kadar gereksiz davranıyorsun

• Kar yağınca durmak olmaz çekelim dedik :)
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

xperia Z ile çekildi
    http://vizoranka.com/gal.html
    ayrıca bu sitedekilerin hepsi xperia ile çekildi son 2 foto hariç

• Normalde cep telefonu fotografciligina baya onem veririm. Hatta son aldigim 4 telefonu da fotograf cekim kalitelerine bakarak aldim ve biri haric hepsinden memnun kaldim. Konunun varligindan bayadir haberim vardi da ilk defa simdi bir resim ile merhaba diyecegim foruma ben de.

Bu fotografi 6 Plus ile cektim. Herhangi bir ekstra oynama ya da cekim yaparken degistirdigim bir ayar yok. Tamamen otomatiktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7ender -- 23 Şubat 2015; 16:52:11 >

• SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Çocuk musun iki imla hatasiyla dalga geciyosun?

• 
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.